0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Mazdu6 nebo Toyotu Avensis?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, japonská vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 00:25, Sportovní podvozek
Já už bych raději na našich cestách vynechal volby sportovních podvozků,protože je to i po slabé zimě na rozbití auta.Osobně bych bral Avensis,alespoň trochu budu mít klid od špatných povrchů silnic a dálnic a příjemně si pocestuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 02:23, avensis go :-)
Ze dvou porovnávaných rozhodně Avensis. Mazda má hezčí akorát design. Celkově je trochu jak Alfa 156, navíc ji až tak neznám, kdežto druhého občas projedu. POZITIVA: Avensis je proti Mazdě celkově taková dospělejší. Optitronové budíky jsou paráda. Nejvíc se ale mi líbí středový panel, ten mě vyloženě nadchnul (např. i v LandCruiser120) ten je udělaný fakt úplně dokonale Dalším plusem motor. Diesely vůůůbec nemusím (leda v off roadu) ale ten 2.0 D4D (máme jeho nejsilnější provedení) jezdí hezky, navíc má výbornou charakteristiku, tu chci vyzdvihnout. Táhne parádně od spodu, s tím je radost se rozjíždět. Krásný, měkký a konzistentní zátah, přesto vysoce houževnatý. Subjektivně rozhodně pocit šestiválce! To nebylo žádné hrubiánské 1.9tdi které první chcípne, pak mlátí jak kombajn, pak si nahlas odfrkne a uděla fsfsf, pak jakýsi turboefekt a pořád dokola, kdy už z toho chytám akorát nervy a bolí mě z toho hlava (( Jinak akcelerace full gas do táhlého stoupání z 40 na 170 km/h, parádní zátah a zatlačení do sedaček po většinu času. Njn služebák, občas se to prozkoušet musí Přitom pouze dvoulitrový čtyřválec, takže fakt šikulka. Vnitřní hluk a sezení +- dle očekávání a bez výhrad. Jízdní vlastnosti vyloženě paráda, ale pouze na kvalitním asfaltě. Tam prubnout abs nebo ji v zatáčce "urvat" není jen tak, vzhledem k tomu že je to nudný rodinný kombík. NEGATIVA: Kámen úrazu je však panelová cesta, nebo taková celá zaplátovaná. No vzásadě každá druhá rozbitá okreska. Zánovní auto, ale cítět v tom je každý asfaltový spoj, na tomto se shodli všichni co s tím lítají. Jinak dozadu z toho kombi není až tak moc vidět, ještě když se tam dá mříž na N1, takže couvačka na špígle nebo nějaký park system kravina rozhodně není. Na můj vkus bych dodal ještě subjektivně trošku delší (byť přesné) dráhy řazení a nutnost plně vymačkávat spojku, jinak nechce zařadit. Během 3 let najeto od novoty 70tkm, střídá se na tom 5 lidí, průměr 7L. Technicky žádný problém nebyl. Nicméně že Toyoty neznají servis je trochu nadnesené, jakésik maličkosti na tom kutívají na můj vkus celkem často a účet slušný. Třeba z posledního, odřená lišta, tak vycvaknout a laknout. Ale jen za namíchání barvy 6000,- což se mi na takové auto zdá dost.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 03:30, Mazda 6 - moje volba
Kouknul jsem na srovnání parametrů na http://carspector.com/comparison/004642,004641,010946 (jsou to o malinko starší modely, ale cenově díky tomu přeci jen dostupnější) a u mě by zvítězila ta silnější Mazda (99 kW verze).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 06:53, full gas??
Ráďa napsal:
Ze dvou porovnávaných rozhodně Avensis. Mazda má hezčí akorát design. Celkově je trochu jak Alfa 156, navíc ji až tak neznám, kdežto druhého občas projedu. POZITIVA: Avensis je proti Mazdě celkově taková dospělejší. Optitronové budíky jsou paráda. Nejvíc se ale mi líbí středový panel, ten mě vyloženě nadchnul (např. i v LandCruiser120) ten je udělaný fakt úplně dokonale Dalším plusem motor. Diesely vůůůbec nemusím (leda v off roadu) ale ten 2.0 D4D (máme jeho nejsilnější provedení) jez...
opravdu cool výraz, jen kdyby ho ještě používal i někdo jiný než Vy ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 08:15, Čech si nevybere ani jedno
Osel, kdyby mohl vybírat mezi těmihle kárami, by jezdil v Mazdě 6. Nevím proč. Prostě se mi víc líbí. Klidně by mě stačila motoricky 1,8 základ benzín, ovšem ve výbav TE. Má sice jen 88 kW, ale (na 1,8) solidní průběh krouťáku a minulá generace byla celkem spolehlivá. Za ty prachy spousta výbavy, za kterou se doma těžce připlácí. Dehtu bych se vyhnul obloukem. Nejsem prase, ale Osel.
Čech si vybere jedině Octávii, v TDi, protože ten krouťák vodcpodu ničím nenahradíš a bez sazí to není ta správná jízda, se spotřebou 3l na sto, na hlínách, ve stříbrný metle a přirozeně s křídlem. I kdyby měl za ni dát 700 000, na který ve stejné výbavě jako Mazda 6 nebo Avensis a s trochu slušným benzínem stejně vyjde. Prostě blbost ničím nevyléčíš... . Možná kdyby nějaký auto bylo na parní pohon, tak to by Čecha mohlo oslovit. Že bych modifikoval nákladní Sentinel na verzi super kombi Superb a vydělal balík? Teprve pára má ten božskej krouťák vodcpodu a sazí stejně (když topím uhlím) jako diesel... .
Na rozdíl od škodovek nic proti Toyotě nemám, ale ten Avensis moje oslí srdce nijak neoslovuje, ačkoli je to slušný auto za slušný peníze.

Osel

PS: Kde je Edmund?

PS2: Tímto zdravíme agenty firmy kadla, kadla, kadla a ryn, tin, tin, tin z Tipcars.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:09, RE: Čech si nevybere ani jedno
anonym napsal:
Osel, kdyby mohl vybírat mezi těmihle kárami, by jezdil v Mazdě 6. Nevím proč. Prostě se mi víc líbí. Klidně by mě stačila motoricky 1,8 základ benzín, ovšem ve výbav TE. Má sice jen 88 kW, ale (na 1,8) solidní průběh krouťáku a minulá generace byla celkem spolehlivá. Za ty prachy spousta výbavy, za kterou se doma těžce připlácí. Dehtu bych se vyhnul obloukem. Nejsem prase, ale Osel.
Čech si vybere jedině Octávii, v TDi, protože ten krouťák vodcpodu ničím nenahradíš a bez sazí to není ta správn...
Článek je o mazde a toyotě, ale vždycky se najde nějakej vosel, kterej do toho zaplete škodovku a rádoby vtipný komentáře na motory TDi. Jak to může ještě někoho bavit???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:23, RE: Čech si nevybere ani jedno
A4 napsal:
Článek je o mazde a toyotě, ale vždycky se najde nějakej vosel, kterej do toho zaplete škodovku a rádoby vtipný komentáře na motory TDi. Jak to může ještě někoho bavit???
No, po tom co jsem se v jedne diskuzi od majitele TDI dozvedel, ze kdo jezdi s necim jinym nez TDI je nedospely a nevyzraly se neni cemu divit, bohuzel...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:26, RE: Čech si nevybere ani jedno
anonym napsal:
Osel, kdyby mohl vybírat mezi těmihle kárami, by jezdil v Mazdě 6. Nevím proč. Prostě se mi víc líbí. Klidně by mě stačila motoricky 1,8 základ benzín, ovšem ve výbav TE. Má sice jen 88 kW, ale (na 1,8) solidní průběh krouťáku a minulá generace byla celkem spolehlivá. Za ty prachy spousta výbavy, za kterou se doma těžce připlácí. Dehtu bych se vyhnul obloukem. Nejsem prase, ale Osel.
Čech si vybere jedině Octávii, v TDi, protože ten krouťák vodcpodu ničím nenahradíš a bez sazí to není ta správn...
Edmund žije.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:30, RE: Čech si nevybere ani jedno
A4 napsal:
Článek je o mazde a toyotě, ale vždycky se najde nějakej vosel, kterej do toho zaplete škodovku a rádoby vtipný komentáře na motory TDi. Jak to může ještě někoho bavit???
Osel pouze komentoval tu skutečnost, že tupej čech si koupi vochcávky ikdyby stála mega a mněla mega najetý. Že to vtipně popisuje je jen a jen jeho plus. Za Vaši blbost si zaplatíte každý sám. Jenom kupujte ty poblblý malý kokty bez výbavy (ha!!! vona ty vole centrál!!!), za hříšný love. Tupani burani! Kokta je přece supr kárá!!!
PS: A ten krouťák vod spodu nenahradíš... stříbro, hlíny, křídlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:31, RE: Čech si nevybere ani jedno
Miky napsal:
No, po tom co jsem se v jedne diskuzi od majitele TDI dozvedel, ze kdo jezdi s necim jinym nez TDI je nedospely a nevyzraly se neni cemu divit, bohuzel...
Neber vše zase tak vážně. Nekritická chvála Škodovek je povětšinou stejná hovadina, jako zaujatost proti nim. Vždyť i tady, se přízeň rozdělí tak 50:50. A tak to má být.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:31, Edmund a příspěvky
edmund napsal:
Edmund žije.
A mažou mu příspěvky?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:40, Corrida
Jasne je,ze Avensis,vse je OK a proti Mazde vice plusu.Take je to vyznamna TOYOTA.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:51, RE: Čech si nevybere ani jedno
edmund napsal:
Neber vše zase tak vážně. Nekritická chvála Škodovek je povětšinou stejná hovadina, jako zaujatost proti nim. Vždyť i tady, se přízeň rozdělí tak 50:50. A tak to má být.
Jsem zaujatej u Octávií proti třem věcem: 1. Zbožštění motoru TDi. Podle mého jde o koncepčně zastaralý motor nota bene vypuštějící víc škodlivin než stejně výkonný benzin (ovšem problém u každého dehtu), 2. Cena. Když dám do Octávie slušný benzínový motor, a ten je k mání, tak mě vadí nehorázná cena. Dejte dolů 150 000 Kč. a můžeme se bavit. Koupit nižší střední v plné náloži za půl mega jde, proč ne. Za tyhle love ale ne. 3. Markenting Koncernu. Tupí novináři pomáhají koncernu budovat v ČR názor, že Octávie je auto střední třídy a že dostávající cosi navíc (možná vrzající hodnotné plasty...), přestože je to blbina. Jeden z nejmenších rozvorů v nižší střední, celkové rozměry nižší střední. Tak jaká střední? Nevěřím tomu, že tihle hošani nejsou zaplacení! Prostě Skoda simply clever (Škoda - jednoduše vyčůraná)
Takže závěr. Já bych vybral Mazdu 6 - klidně i s dvoulitrem - a hýkal bych blahem. Prostě se mi líbí a stojí stejně jako Octávie. Ale běžný Čech si koupí za stejný love Octávii, když nebude velký pitomec tak v benzínu ale bude mít auto o třídu níž a ještě si bude myslet, Bůh ví co nemá.

Iáá, hýk, hýk

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 09:59, RE: Edmund a příspěvky
anonym napsal:
A mažou mu příspěvky?
nemažou. Mažou jen hulváty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:01, RE: Edmund a příspěvky
edmund napsal:
nemažou. Mažou jen hulváty.
A zná Edmund všechno a poradí každému?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:02, RE: Čech si nevybere ani jedno
anonym napsal:
Jsem zaujatej u Octávií proti třem věcem: 1. Zbožštění motoru TDi. Podle mého jde o koncepčně zastaralý motor nota bene vypuštějící víc škodlivin než stejně výkonný benzin (ovšem problém u každého dehtu), 2. Cena. Když dám do Octávie slušný benzínový motor, a ten je k mání, tak mě vadí nehorázná cena. Dejte dolů 150 000 Kč. a můžeme se bavit. Koupit nižší střední v plné náloži za půl mega jde, proč ne. Za tyhle love ale ne. 3. Markenting Koncernu. Tupí novináři pomáhají koncernu budovat v ČR ná...
Opravdu Octáva není střední třída, ale o tom jsem nikde ani neslyšel. Obecně řadí do střední třídy SuperB. Takže opravdu jen zaujatost. cenová politika je věc jiná. Nechceš - nekupuj. Ale cenová politika koncernu nemá nic společného s kvalitou auta. A Octáva.Může se nám to nelíbit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:03, RE: Edmund a příspěvky
anonym napsal:
A zná Edmund všechno a poradí každému?
Nikde nikomu neradím, nikde netvrdím, že něco znám atd. Čili to co píšeš je jen ubohý pokus mne napadnout.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:06, RE: Čech si nevybere ani jedno
anonym napsal:
Osel pouze komentoval tu skutečnost, že tupej čech si koupi vochcávky ikdyby stála mega a mněla mega najetý. Že to vtipně popisuje je jen a jen jeho plus. Za Vaši blbost si zaplatíte každý sám. Jenom kupujte ty poblblý malý kokty bez výbavy (ha!!! vona ty vole centrál!!!), za hříšný love. Tupani burani! Kokta je přece supr kárá!!!
PS: A ten krouťák vod spodu nenahradíš... stříbro, hlíny, křídlo.
Rádoby vtipný, ale již značně zastaralý, pokus o souhlas s kýmkoli a čímkoli proti čemukoli. Ostatně nesjem si jistý, jestli tady 1 anonym neodpovídá sám sobě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:09, Škoda
A opět, aby byl ukojen čísi mindrák, se nám debata obrací směrem ke Škodovce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 10:24, RE: Edmund a příspěvky
edmund napsal:
Nikde nikomu neradím, nikde netvrdím, že něco znám atd. Čili to co píšeš je jen ubohý pokus mne napadnout.
Jen si dělám legraci. Vdyť příspěvků typu "každému poradím" atd. podepsaných Edmundem bylo v minulosti víc. Nic ve zlým.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.