0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký je dieselový Avensis druhé generace?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.03.2009 16:45, rada
jako studentovi ti doporučuju koupit pořádně nášláplý auto typu BMW 325i,Nissan 200SX, na každé křižovatce si dáš cvičně drift, sbalíš na to spolužačku a než se to začne srát tak už to stejně namotáš na sloup takže na díly nemysli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.03.2009 17:33, rada
Auto pro studenta do 70 000 kč
Audi 80 1.9 TDI nebo 2.0 – pozinkovaná karoserie, velmi odolné auto, doporučuji
Ford Mondeo 1.8 – široká nabídka, dobrý motor a výbava, levné díly
Honda Civic 1.4 (nejlépe 66 kw) – spolehlivá, nízká spotřeba, živý motor, trochu nepohodlná
Mazda 626 (2.0) trochu nudné ale spolehlivé auto, dá se sehnat za celkem směšné peníze s dobrou výbavou, určitě se podívejte
Nissan Almera – držák ale se základním motorem nic moc výbava
Nissan Primera – je větší než Almera ale za podobnou cenu, dobré jízdní vlastnosti, zajímavé auto, líbí se mi i designově
Toyota Corolla – nuda, nic moc design, ale nenáročná
VW Golf, Vento – doporučuji buď 1.9 TDI nebo 2.0, 1.8 stojí za houby a spotřebu má stejnou nebo i vyšší než 2.0, u nás nabídka není nic moc a když tak to jsou vylítané auta bez výbavy takže bych se určitě podíval za hranice
VW Passat (do r. 96) – určitě lepší volba než Golf, je prostornější, komfortnější, lépe vybavený a po faceliftu má myslím komplet pozink karoserii a je za skoro stejné prachy, motory ty samé jako pro Golf.
K povinnému ručení. Nechci tady dělat neplacenou reklamu, ale existuje jedna pojišťovna na „W končící ot“ a ta má sazbu podle výkonu takže tyto nevýkonné motory i kdyby měly dvojnásobný objem pojistíte za hubičku. Jen blázen by šel do normální pojišťovny a vyplázl „desítku“ tzn. 1/7 pořizovací ceny místo třeba 3500....
Přeji hodně štěstí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.03.2009 20:37, rada
To Paul
To Audi 80 je supr volba hlavně v Tdi, kdyby si trochu připlatil dá se sehnat za 80 A4 TDi tak r.v. 96
Mondeo NEBRAT! Vysoká spotřeba a sere se to...
O Nissanech by se dalo uvažovat ale nevipadají moc dobře...
Jinak s tebou souhlasím ještě bych přidal k nabídce rozhodně Seat Toledo za 70 se dá sehnat r.v. 98-99 1.9 TDi ve slušný výbavě...pěkně to jede a moc nežere...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.03.2009 21:51, rada
mam vento 1,9 tdi, rok 1994, nalítáno 210000 km. jenom do něj leju naftu, žádnej problém, jenom běžná údržba, auto šlape jako hodinky a to vše se spotřebou do 6 litrů. můžu jenom doporučit!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 11:25, rada
hele radim ti koupit mazdu 323f do 50 000kč ji koupis v pohode stav a gdiz si ji dašš tak trochu do tuningu pak to je auto uplne v poho al jenom 1.8i 16v moc to nezere a viš ze si uzijes svoji jizdu jak ma bejt co udelaš to je na tobe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 13:16, rada
Píšeš kolem 70 tis.?mohlo by to být 80 tis.?Měl jsem v plánu kupovat Mazdu 6 za cca 260 tis. a měl jsem našetřeno 100 tis.,zbytek jsem si chtěl půjčit.Pak ale přišla světová krize a já si řel,že se nechci zadlužit.Začal jsem se poohlížet po něčem levnějším a snad taky spolehlivém.....Tady na Tipcars jsem mrkl na nabídku vozidel.Hledal jsem Fabie.Potřeboval jsem kombi,protože jsem rybář a mám kopu věcí.Pár dní a našel jsem co jsem hledal.....Fabie Combi 1.4 50kW(radši bych 55kW),10/2001,81 000km,servisní knížka,2xairbag,Construct,stavitelný volant,zimní pneu jeté jednu sezónu,velice dobrý stav.....Cena? 88 000Kč
Zkus to brát jako inspiraci,Fábie nebyl můj sen,adrenalin....adrenalin jsem v ní měl jen jednou a to když jsem si ji vezl z Prahy domů na Moravu.Vytáhl jsem z ní 185km/h,ale věřmi,byl to kurva dlouhý kopec!!!!Jinak je to auto celkem solidní-lidové,o spolehlivosti zatím psát nemůžu,bylo by to neobjektivní.Mám ji čtvrtým měsícem a najeto cca 5 000tis,zatím se drží.Vypadá docela moderně.Krátká verze bude ještě levnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 13:18, rada
A ještě okna v el.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 15:05, rada
jako student VŠ jsem měl Vento 1.9D 1996, sprotřeba 4,8l/100km - neni to závoďák, ale hezky se snim jezdí. kupoval jsem ho a mělo 300tis km najeto. ja sem najel dalšich 100tis km bez zavad (1x vyměna vodní pumpy, baterka). pak ho bez problemu prodal. vřele mohu doporučit, jen je důležité zkontrolovat při koupi stav vozidla. motor 1.8 nebrat - žere a nejede !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 16:37, rada
Dobrá volba! Jsme taky student VŠ, mám 4 roky Vento 1,9TDi 66kW, r.v.1996 nalítaných poctivých 180tis, průměrná spotř. 5,4l (s rakvou 4lidi v plné náloži do Rakouska 6,0l), každodenní jízda, bez problémů a maximální spokojenost. Liju ropu a olej (při 100tis. dělaný rozvody cca 5000,-, 150tis. výfuk střed a konec cca 6000,- 170tis. výměna kotoučů 3000,-). Běžnou údržbu (olej, brzdestičky...) zvládne i lajk. Dotáhl jsem ho z Německa s kompletní dokumentací - můžu vřele doporučit se tam po takto "starém" autě poohlídnout.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 16:42, rada
A ještě k té zákonné pojistce, zabrouzdej na netu a seženeš pojistku na 1,9TDi za 3500,- na rok, s průměrnou asistenční službou bez ohledů na nějaký bonusy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 21:14, rada
Určitě Vento, nebo Golf, případně Toledo! Nic jinýho nebrat. Tydle auta jsou neskutečný držáci a suprově vypadaj, hlavně přístrojovky! Z německa se dají sehnat s málo km (hlavně takový ty v barvě slonový kosti) a pak už budeš jen jezdit a lejt naftu a olej, počítám tak v poměru 1:5 Má to spoustu výhod , nemusíš měnit olej (mění se průběžně) tvé auto udělalo radost spoustě lidí (určitě, vozilo lidi na letiště, do divadal do kina a tak) a když si budeš chtít trochu srovnat kosti tak TDI je to nejlepší, vážně! A hlavně si nekupuj ty přiblblý japonský auta, nic nevydržej a tady u nás ti to nikdo nespraví. Navíc díly stojí celé jmění! Zeptej se tady je spousta lidí, co tomu rozuměj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 10:38, rada
Měl jsem plno aut, záleží na každym, kolik jezdí a co vozí. Jsem taky student, a přikláním se k Peugeotům. Optimální auto 205 dízl/306, díly všude, motory supr, náprava zadní okolo 150tis km odchází, dáš jinou a jezdíš, akorát tou daní to zkurvily
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 16:30, rada
Vento asi dobrý, ale neviděl jsem žádný, co by už nekvetlo (nebylo by od věci se kouknout po něčem v Holandsku - nikdy tam nesněží, tudíž se nesolí a auta tam jezdí nanejvýš proti větru, žádné kopce..otázkou pak je, zda nebude dovoz dražší, než samotné auto). Díly budou všude na vrakáčích a dokáže to spravit každý Fanóš v autodílně. Já osobně mám japonca (corollu r.v. 99), je to bezva kára, nikomu se nelíbí, a tak se vůbec nebojím, že by dostala "nožičky" spolehlivé, spotřeba nízká, ale bojím se doby, kdy se začne kazit, to se zřejmě vyplatím z podoby (díly nejsou a když jo, tak žádná láce). čili Vento určitě ok
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 19:50, rada
nenechte se zvyklat a stujte si za svym cilem.Jednou tydne v patek kupte anonci a uvidite,ze si vyberete ke sve spokojenosti.Jiny model bych nebral,zkuste variantu Tdi 66 nebo 81 kw a uvidite,ze budete spokojen,auto vam bude velmi dobre slouzit. I u nas se daji koupit vyborne kusy.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.