0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybíráme starší Suzuki Grand Vitara III

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
wimmer_day
počet příspěvků43
datum registrace29.01.2009
Čtvrtek 25.07.2013 06:45, .
Známý se stejným zaměstnáním řešil nedávno stejný problém a pokud pán nemá velké nároky na prostor, nabízí se jiná a možná lepší varianta - Suzuki Jimny
reagovat
5banjo
počet příspěvků3
datum registrace07.07.2011
Čtvrtek 25.07.2013 08:48, Zkušenost Niva, Sorento atd...
Zdravím,zaujal mě tento článek. Jen v krátkosti bych přidal svůj názor: Vitaru řady II znám, tuto "novou" III ne.
Mé osobní zkušenosti jsou s Nivou a nyní mám 5 měsíců ojetou Kiu Sorento a dávám velkou 1 s hvězdičkou Myslím, že pán by se nemusl bát jít místo do Suzuki do Sorenta.
Cena od cca.125.000kč nahoru.Já mám rok 12/2002, najeto 115.000km,dovoz z Itálie. Sháněl jsem variantu 4x2(náhon na zadek)+připnutí na 4x4 + redukce a taky že sehnal. Nemá to chybu.Jezdím na chalupu na Valachy,dojezd jen na klasický offroad s redukcí. SUV apod.se nechytají Má velkou světou výšku, je určitě vyšší jak poptávaná Vitara.
Spotřebu mám v průměru 9l/100km, mám naftu 2,5CRDi.
Rodiče mají Nivu, jsou také spokojení, sousedi starší Vitaru, bohužel pro ně 2.0 benzín(spotřeba kolem 10l) a občas škrtnou podvozkem tam, kde já projedu "levou zadní" se Sorentem.

Tož tak 10 aut a 10 majitelů a 10 různých názorů...

Michal - Zlín
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 25.07.2013 09:49, Forester
Do výběru bych zahrnul i SUbaru forester s benzínjovým 2litrem, rok kolem 2005-2007. Velmi schopné a hlavně spolehlivé auto, ve verzi s manuálem má redukce a v terénu se dík vyšší sv. výšče taky neztratí. Tento vůz není sice krasavc, ale je to dříč s velmi dobrými vlastnostmi jak na silnici, tak v terénu. A spotřeba se na silnici dá držet pod 9/100.
reagovat
subarák
počet příspěvků106
datum registrace22.03.2010
Čtvrtek 25.07.2013 10:09, Suzuki je asi jediná možná volba.
Mám jisté zkušenosti s podobným problémem, neb jsem též myslivec. Situaci lze řešit dvěma způsoby. 1/ Používat jedno auto na veškeré ježdění, tady bych doporučil Suzuki Grand Vitara ale o generaci starší s motorem 2,0HDI od PSA, nevýhodou je, že se bude dobrý kus v ČR špatně schánět, navíc terénních schopností Nivy asi nedosáhne (větší, těžší, a hlavně nebude možné ji postavit na čistě terénní gumy s ohledem na silniční provoz), spotřeba bude kolem 8 litrů
2/ Auta mít dvě, jedno na "civilní " ježdění po silnici a druhé čistě do terénu, a tady je jednoznačný favorit Suzuki Jimny 1,3 . Pokud mu dáte dobré MT gumy, pak ho v terénu nic nezastaví.
Osobně jsem zkusil obě cesty, nejdřív jsem jezdil všechno Subaru Foresterem, pak jsem koupil Suzuki Samurai pick up do lesa a na silnici a lehký terén Subaru Outback. Jednoznačně lepší je mít dvě auta, ale na druhou stranu je to dražší.
reagovat
salix
počet příspěvků35
datum registrace17.02.2009
Čtvrtek 01.08.2013 21:29, grand vitara
taková hezká otázka a jen čtyři odpovědi tady je to opravdu "mrtvý"
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.