0
zpět
 

diskuze k tématu: Subaru Legacy (2009-2014) - vyplatí se jako ojetina?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 18.10.2015 19:37, cvt
Zdeny proč vlastně Subaru používá pro CVT jiný druh pohonu 4x4 ? Nevíš?
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 18.10.2015 19:39, RE: CVT, LPG...
Zdeny60 napsal:
Pavlik napsal:
Děkuji, že jsi mi to vysvětlil Zdeny. Pokud starý fachman, který i k nákupu ponožek přistupuje jako technik, nechápe proč ne CVT v silnějším a těžším autě pro použití v Evropě, je to smutný výsledek edukačního procesu. Vůbec totiž nepochopil princip fungování CVT převodovky a tedy důvody proč v Evropských podmínkách obvykle moc nevydrží. Za mne - ojeté auto s CVT ani omylem. Nové snad(pokud vám nevadí jízdní projev variátoru), ale po záruce ihned prodat.
Jezdil jsi s CVT? A pokud ano, kolik jsi toho s ní najezdil? Stačí mi odpověď typu ANO-NE a počet km.



Bohužel Ano:
Murano cca 2500km
Auris cca 2300km
A4 multitronic 5000km
všechno hrůza, ale to je možná jen můj osobní odpor k jízdnímu projevu CVT. Každopádně mnou zkoušené Murano i A4 (auris jsem po prodeji se 100 tis. km ztratil z dohledu) si do 150 tisíc ujetých km vyžádaly značné investice do CVT (přes 40 tisíc korun ) za výměnu převodovky - pro mne odpudivý stav.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 18.10.2015 20:27, Auris
Sorry, ale Auris není CVT. To je pouze marketingové označení jejich hybridního ústrojí, ale technologicky nemá s CVT nic společného.

Edit: pokud si tedy nejezdil s benzínem s automatem, to pak ano.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 19.10.2015 12:35, RE: Outback diesel, proč ne ? ale prověřit, a to tak že hodně.
otík napsal:
Dovolím si přispět svojí troškou do mlýna.Měl jsem (zatím ) 3 Outbacky, 2001 2.5MT, 2007 2,5 MT, 2011 2.0D MT.První koupený jako jetina od Freye se 70tkm, prodávaný se 225 tkm, za celou dobu kromě olejů, rozvodů, jendou spojka, krátce po koupi, za což mohl původní majitel - asi prase Druhý dovezený ze Západního Německa jako Jáhreswágen od SUbaru Deutchland Friedberg, s 15tkm, prodávaný s tuším 90tkm, absolutně bez problému...další majitel řešil pak nějaké drobné na podvozku, ale i tak , superPoslední, koupený fungl ze severu, jako skladovka bez vymýšlení, prodaný s necelými 120 tkm...opět, za celou dobu bez problému...ale to bylo asi tím že to bylo od funglovky....zarazila mě při první garančce nalitá sračka na čištění vstřiků, při kvalitě české nafty prý už bylo možná pozdě )) kdy už to kurňa skončí, že tu bude k dostání za normální prachy normální nafta...Kvalita poslední generace, souhlas se ZDENY 60, trochu to ztrabantovatělo, to jo. A docela mě překvapilo, za jak dlouho se vysvítily přední xenony, ikdyž jsem je používal pořád, přes klíček. ale za dva roky uměly velmi bravurně vyrábět před autem tmu Třetí lego /outback jednoznačně nejhezčí, ještě s bezrámovými okny atd...a 3.0 R H6 super....ale v poslední generaci je zase velký skok v dostaku místa, hlavně vzadu. Obecně velmi komfortní svezení, s dobrýma gumama obvzlášť.Vždy originál servis, pocitvě po 15Tkm ( ročne jadu tak 30, takže dvakrát za rok do servisu je tak akorát ), normální lidské chování k vozu....řekl bych že se tím eliminovalo spusta porblémůKdybych chtěl dnes Oťase, tak bych šel asi také do 3.6, bo nic lepčího asi nevymysleli...s vyšší spotřebou bych se nějak popral....zátah 6tihrnku a zvuk, to je paráda, dost návykové a vlastnit Subaru je to, co pochopí jen ten, kdo ho vlastní....už jen to mávnutí. Přeji šťastnou ruku při výběru !


Dobrý den, napište prosím o zkušenostech s Outbackem v recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 19.10.2015 14:22, nechapu...
Není to tak davno co se tady Zdeny certil když jsem napsal ze novej Forester stoji za prd. A ejhle ta změna nazoru. Nejen forester ale většina novych modelu.
Prevodovka CVT je kapitola sama pro sebe. Za me nikdy více.
Podotykam ze jsem v aute najel cca 5000km
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 19.10.2015 18:45, Z dnešního auto(bildu)tipu
z testu Foresteru 2.0 benzín s CVT: něco jako "převodovka řadí poměrně hladce, ovšem často váhavě a poměrně zmateně".
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Pátek 23.10.2015 01:35, Starší generace??
A nebylo by rozumnější řešení koupit raději generaci DO 2009 ale v TOP stavu? Ano, není to tak prestižní, ale.....??
Podobnou situaci řeším také, ale u jiné značky a hledám "starší" prověřený kousek v TOP stavu, a ušetřené peníze si nechám na servis
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pátek 23.10.2015 10:31, Papírový časopis - vyplatí se?
Jednoznačně. Když si člověk koupí Svět motorů nebo Autotip, dozví se o každé ojetině dvě až tři plnotučné strany vyčerpávajících informací, podrobný rozbor všech závad, hodnocení jednotlivých motorizací.
nerad to říkám, ale co je zadarmo většinou stojí za ho....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.