0
zpět
 

diskuze k tématu: Špatná koupě ojetiny - jaké jsou možnosti?

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 00:05, Tohle "po dobrém" asi NE..
.. půjde ,-)
PS: Ráda jsem tu "poklábosila" - mějte se tu (skoro)VŠICHNi "fajn"
Pěkné dny ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 01:35,
co říct, lidi jsou prostě nepoučitelný, jste hlupák a dobře Vám tak!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 06:15, dobrej kauf
Ten Váš prodejce je opravdu BOREC, tento kousek se mu opravdu vydařil. Tipl bych si, že žádnou smlouvu mít nebudete. Přece jen už bylo to šero a když říkal, že to auto je v "áčkové" kvalitě...
Teda né, že bych nebyl na Vaší straně, ale za způsobené problémy si můžete sám. Já bych tady měl na prodej nějaký hrad, Karlštějn nebo tak něco, máte zájem?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 07:19, RE: Tohle "po dobrém" asi NE..
Kylie napsal:
.. půjde ,-)
PS: Ráda jsem tu "poklábosila" - mějte se tu (skoro)VŠICHNi "fajn"
Pěkné dny ,-)
Když už jste se vydal nemalou částkou za vrak tak bych oželel ještě 10tísíc a za doprovodu dvou pánů východního původu bych šel auto vrátit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 07:39, Asi bych se tady neptal
Váš problém se obávám tady nevyřešíte. Toto je otázka pro právníka, za kterým by jste měl zajít. Pokud však nemáte smlouvu, tak jen těžko budete dokazovat, že jste od pána nechtěl koupit vrak na součástky, ale zcela funkční auto. Také budete těžko dokazovat částku za kterou jste auto koupil. V každém případě bych ale na policii zašel stím, že jste byl podveden. Nikdy nevíte kdy někoho takto podvedl, či podvede a ten to taky nahlásí. V případě hromadnější žaloby šance určitě roste. Alespoň na jeho potrestání, když už ne na vrácení peněz. Chtělo by to alespoň nějaký důkaz kolik jste mu zaplatil. No ani trochu vám nezávidím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 08:07, RE: dobrej kauf
Alda napsal:
Ten Váš prodejce je opravdu BOREC, tento kousek se mu opravdu vydařil. Tipl bych si, že žádnou smlouvu mít nebudete. Přece jen už bylo to šero a když říkal, že to auto je v "áčkové" kvalitě...
Teda né, že bych nebyl na Vaší straně, ale za způsobené problémy si můžete sám. Já bych tady měl na prodej nějaký hrad, Karlštějn nebo tak něco, máte zájem?
No jestli Áčková kvalita znamená auto jako od AAA, tak bych řekl že ten borec dodal přesně takové auto jako slíbil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 08:37, RE: dobrej kauf
Alda napsal:
Ten Váš prodejce je opravdu BOREC, tento kousek se mu opravdu vydařil. Tipl bych si, že žádnou smlouvu mít nebudete. Přece jen už bylo to šero a když říkal, že to auto je v "áčkové" kvalitě...
Teda né, že bych nebyl na Vaší straně, ale za způsobené problémy si můžete sám. Já bych tady měl na prodej nějaký hrad, Karlštějn nebo tak něco, máte zájem?
No pán chtěl asi ušetřit,myslím,že v normálně fungujícím bazaru by se mu to nestalo.Připadá mi to jako příběh před 15ti lety.Zabýváme se dovozem a prodejem ojetin přes 16let,ale tohle jsem fakt dlouho neslyšel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 08:56, RE: Asi bych se tady neptal
Kačud napsal:
Váš problém se obávám tady nevyřešíte. Toto je otázka pro právníka, za kterým by jste měl zajít. Pokud však nemáte smlouvu, tak jen těžko budete dokazovat, že jste od pána nechtěl koupit vrak na součástky, ale zcela funkční auto. Také budete těžko dokazovat částku za kterou jste auto koupil. V každém případě bych ale na policii zašel stím, že jste byl podveden. Nikdy nevíte kdy někoho takto podvedl, či podvede a ten to taky nahlásí. V případě hromadnější žaloby šance určitě roste. Alespoň na jeh...
vážený Kačůde, nezlobte se ale to co píšete je holý nesmysl. Snad si nemyslíte že by v tomto případě policie nebo soud reálně pomohly vrátit transakci zpět i kdyby měl nějakou standardní smlouvu... Autor dotazu udělal neskutečně hloupou věc a jediné co by teď měl udělat je, že se co nejrychleji smíří s danou situací. Peníze mu nikdo nevrátí, vrak mu zůstane, měl by obětovat investici na opravu a buď auto užívat nebo jej prodat. Bohužel udělal blbost a za tu zaplatí třeba 50 tisíc. Holt tak to v životě chodí. Druhá možnost je, že nechá částečně opravit nejviditelnější potíže třeba za 10 tisíc, sepíše dobrou smlouvu a auto pošle dál. Nějaká policie nebo soudy jsou jen ztrátou času a úsilí. Mějte se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 08:58, Divné
To mi skoro přijde, jako vycucané z prstů. Před krátkou dobou jsem kupoval ojetinu a relativně starou na zdejší poměry a udělal jsem zkušenost, že na autu bylo většinou na první pohled vidět, že není OK a bližší ohledání to jen potvrdilo.
A některé věci jsou ošidné, myslím, že největší umění je dostatečně rychle posoudit, který odhalený neduh je akceptovatelný, a který je závažný. Konkrétně u zmíněných tlumičů záleží jen na cenové kategorii vozidla. Stejně tak propálené čalounění je kosmetická vada a když jinak je auto po všech stránkách dobré, tak je hloupost ho nevzít. Navíc opravdu pěkné auto jde rychle na dračku, takže není moc času na sáhodlouhé vyjednávání nebo snad dokonce licitaci o ceně.
Nechápu jednu věc, pokud je to auto dovezené na objednávku, tak to znamená, že je nikdo nevyfoukne, takže proč majitel tak kvaltoval na jeho převzetí, že si je přebíral potmě. Apropos, chybí tam zmínka v jaké cenové kategorii se pohybujeme, abychom se tady nehandrkovali o ojetině za 30 tisíc i s dovozným.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 09:00, RE: dobrej kauf
nepřihlášen napsal:
No jestli Áčková kvalita znamená auto jako od AAA, tak bych řekl že ten borec dodal přesně takové auto jako slíbil
... áčková nebo aaaáčková kvalita? Je v tom rozdíl?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 11:25, RE: Tohle "po dobrém" asi NE..
Kylie napsal:
.. půjde ,-)
PS: Ráda jsem tu "poklábosila" - mějte se tu (skoro)VŠICHNi "fajn"
Pěkné dny ,-)
Kylie, chystáš se na svou poslední cestu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 12:09, Tak pan Pivko
automobil Renault Laguna a ještě k tomu áááčkový a kupovaný v noci.
Kurňa už abych se vzbudil, to byl tedy hrůzný sen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 12:23, Každá stará šunka
má vady. Jak už tady někdo psal, největší umění je na místě posoudit, co je ještě snesitelné, tedy dá se spravit za relativně málo peněz, a co už ne.
Já bych si to sám netroufl. Nerozumím tomu. I když jednou jsem v bazaru kupoval starší auto. Ale bylo to ve dne, projel jsem se, prolezl auto, zvedli mě ho, abych prohlídl spodek, prostudoval jsem servisní knížku a hlavně jsem měl taky štěstí. Auto jezdlo pěkných pár let.
Pivko je buď smyšlená osoba nebo magor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 14:20, kolikrát už?
jsem to zažil,jedna věc je mít vychytanou smlouvu,která chrání vždy jen jednu stranu,záleží,na které straně stojíte (prodejce,kupující).
A i tak je to tak polovina úspěchu! druhá polovina je člověk proti,kterému stojíte,lépe řečeno jeho povaha a psychická odolnost.
Pokud se podělá jak začnete mávat smlouvou tak je skoro vyhráno a vrátí se vám aspoň nějaký drobný zpátky.Víc bych nečekal.
Pokud je to svině a nezajímá ho smlouva,která ho může zničit je to špatný.
On ví,že soudy pracují velmi pomalu,že s autem nesmíte jezdit,a horší je i to,že první budete platit vy, posudky,právníka a kdo ví co ještě.
Zažil jsem i poslední možnost - cihla na okno auta,2 návštěvy u prodejce (vtipná byla i možnost mrtvé kočky před barák,ale na tu nedošlo) a peníze byly zpět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 14:47, RE: dobrej kauf
Alda napsal:
Ten Váš prodejce je opravdu BOREC, tento kousek se mu opravdu vydařil. Tipl bych si, že žádnou smlouvu mít nebudete. Přece jen už bylo to šero a když říkal, že to auto je v "áčkové" kvalitě...
Teda né, že bych nebyl na Vaší straně, ale za způsobené problémy si můžete sám. Já bych tady měl na prodej nějaký hrad, Karlštějn nebo tak něco, máte zájem?
...nebo legrace v okurkovce. Jestli je to pravda (asi by o tom šlo poměrně úspěšně pochybovat), tak pánovi rozhodně nepatří peníze do ruky. Ale žádná lekce není zadarmo, pokud jde jen o peníze, tak se zas tolik neděje...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 14:49, to je nějaký vtip?
To se fakt stalo, nebo jsou to nějaký redakční okurky? Jestli je to fakt, tak pán právě potkal slušný zrcadlo. A poučný
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 16:14,
Pan je hazarder
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 16:17, RE: Asi bych se tady neptal
silverado napsal:
vážený Kačůde, nezlobte se ale to co píšete je holý nesmysl. Snad si nemyslíte že by v tomto případě policie nebo soud reálně pomohly vrátit transakci zpět i kdyby měl nějakou standardní smlouvu... Autor dotazu udělal neskutečně hloupou věc a jediné co by teď měl udělat je, že se co nejrychleji smíří s danou situací. Peníze mu nikdo nevrátí, vrak mu zůstane, měl by obětovat investici na opravu a buď auto užívat nebo jej prodat. Bohužel udělal blbost a za tu zaplatí třeba 50 tisíc. Holt tak to v ...
No buď může doma brečet či se zachovat jako stejný hajzl jako prodejce. To jsou taky rady nad zlato. Takový typicky český. Já bych alespň pro klid duše zašel na tu policii. Prostě bych něco řešil. Nikdy nevíte jestli borec pak nevyměkne nebo jestli podvedených není víc a nešlo by spojit síly. Samozřejmě bez smlouvy nebo jiných důkazů je šance velmi malá až žádná. To jsem taky psal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.07.2009 18:12, RE: bez předmětu
lagu napsal:
co říct, lidi jsou prostě nepoučitelný, jste hlupák a dobře Vám tak!!!!
Milý Milane ,

Mluvíš li o investici 30000,- vem dalších 30000,- investuj, pak 2 roky jezdi, pak využij šrotovné. Nechceš li investovat využij ho hned.
Pokud mluvíš o 150000,- a znáš tyto stránky a umíš číst jsi hloupoučká kavka. Mě osobně se Laguna líbí, když už bych se nějakou náhodou rozhodl, že Lagunu budu kupovat, tak jedině po prvním majiteli, s kompletní historií a v autorizovaném servisu. Cena by se pak musela pohybovat v říši snů. Nechci se tu vůbec nikomu vysmívat, ale na to abys to pochopil musí stačit 5 tříd v Humpolci a základy čtení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.07.2009 07:28, RE: to je nějaký vtip?
typek napsal:
To se fakt stalo, nebo jsou to nějaký redakční okurky? Jestli je to fakt, tak pán právě potkal slušný zrcadlo. A poučný
Jako zástupce redakce mohu potvrdit, že dotaz není smyšlený a došel nám na redakční e-mail...
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.