0
zpět
 

diskuze k tématu: skoro nové MPV, kombi nebo ojeté A6?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
escorpion
počet příspěvků6
datum registrace06.04.2013
Pondělí 22.04.2013 18:15, RE ?
to free78:
pre predstavu náklady v autorizovanom servise
- olej 6,5l castrol edge 5W-30 LL04 (179 eur)
- sviečky 6 ks (70 eur)
- filtre (106 eur)
- predné stierače Bosch (62 eur)
- zadný stierač (22 eur)
-------------------------------------------------------------
- diely (439 eur)
- práca na servisnej prehliadke (151 eur)
- zameranie a nastavenie geometrie (79 eur)
reagovat
kralici79
počet příspěvků43
datum registrace16.01.2013
Úterý 23.04.2013 14:23, to escorpion
Při přepočtu za aktuálního kurzu je to 17394 korun českých. To jest rozdíl mezi výše uvedenými cenami 8745 korun českých (336 euro). A to jsou hnedle dvě a půl nádrže paliva,že?
Pardon vlastně ještě práce 151 euro. Takže jedna a třičtvrtě nádrže.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 23.04.2013 20:17, RE: RE ?
escorpion napsal:
to free78: pre predstavu náklady v autorizovanom servise - olej 6,5l castrol edge 5W-30 LL04 (179 eur) - sviečky 6 ks (70 eur) - filtre (106 eur) - predné stierače Bosch (62 eur) - zadný stierač (22 eur) ------------------------------------------------------------- - diely (439 eur) - práca na servisnej prehliadke (151 eur) - zameranie a nastavenie geometrie (79 eur)


mohu se zeptat proč za olej který stojí 200,- Kč- tedy 8 euro/litr-dáváte 27,50 euro/litr??? to je nějaký nový slovenský zvyk? nevidím jediný rozumný důvod proč bych si do servisu nemohl donést v případě takového rozdílu vlastní olej.
reagovat
Xyron
počet příspěvků4
datum registrace08.06.2012
Úterý 23.04.2013 23:00, ideální řešení
Zánovní MPV je zbytečně velké a jezdí se v něm hůř než v kombi. Staré Audi A6 Avant jezdí perfektně ale je tu riziko vyšší poruchovosti. Tak proč si prostě nekoupit zánovní kombi u kterého nedáte 150 000 kč za značku ? U C-MAX vám nevadí že to je Ford, tak proč by vám to mnělo vadit u Mondea ? Dobrá volba je taky Toyota Avensis nebo Mazda 6.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Středa 24.04.2013 11:02, RE: RE ?
tomaskrtek napsal:
escorpion napsal:
to free78: pre predstavu náklady v autorizovanom servise - olej 6,5l castrol edge 5W-30 LL04 (179 eur) - sviečky 6 ks (70 eur) - filtre (106 eur) - predné stierače Bosch (62 eur) - zadný stierač (22 eur) ------------------------------------------------------------- - diely (439 eur) - práca na servisnej prehliadke (151 eur) - zameranie a nastavenie geometrie (79 eur)
mohu se zeptat proč za olej který stojí 200,- Kč- tedy 8 euro/litr-dáváte 27,50 euro/litr??? to je nějaký nový slovenský zvyk? nevidím jediný rozumný důvod proč bych si do servisu nemohl donést v případě takového rozdílu vlastní olej.


Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;)
Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou.
Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky...
P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcové
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Středa 24.04.2013 11:43, RE: RE ?
Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;) Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou. Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky... P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcové

A čim jako argumentovali? Zvláštní. Já platim v pneuservise co je v areálu prodejce Ford taky kolem 500kč za vyvážení a přehození kol, to mi přijde ještě rozumný. Mam mondeo.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Středa 24.04.2013 12:08, RE: RE ?
ivan2 napsal:
Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;) Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou. Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky... P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcovéA čim jako argumentovali? Zvláštní. Já platim v pneuservise co je v areálu prodejce Ford taky kolem 500kč za vyvážení a přehození kol, to mi přijde ještě rozumný. Mam mondeo.

Argumenty nebyly. Prostě cena 840,-. Je pravda že v ceně bylo 80,- za ekologické zlikvidování mých starých pneu. Takže zde máme rozdíl 560,- vs. 760,-
Těch 200,- byla asi daň na potírání následků krize
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 24.04.2013 19:53, RE: RE ?
free78 napsal:
tomaskrtek napsal:
escorpion napsal:
to free78: pre predstavu náklady v autorizovanom servise - olej 6,5l castrol edge 5W-30 LL04 (179 eur) - sviečky 6 ks (70 eur) - filtre (106 eur) - predné stierače Bosch (62 eur) - zadný stierač (22 eur) ------------------------------------------------------------- - diely (439 eur) - práca na servisnej prehliadke (151 eur) - zameranie a nastavenie geometrie (79 eur)
mohu se zeptat proč za olej který stojí 200,- Kč- tedy 8 euro/litr-dáváte 27,50 euro/litr??? to je nějaký nový slovenský zvyk? nevidím jediný rozumný důvod proč bych si do servisu nemohl donést v případě takového rozdílu vlastní olej.
Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;) Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou. Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky... P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcové


Já možná vím kde se vzal rozdíl v ceně. Fusion má 14" kola, ty uvádíš 16" na BMW. Hodně pneuservisů má nastavené ceny podle rozměrů přezouvaných kol. Většinou jsem se setkal s cenovými "kategoriemi" 0 až 14", 15 až 17", 18" a větší , přitom cena se lišila o 100 až 150,-Kč mezi "kategoriemi".
reagovat
ostraVAC
počet příspěvků5
datum registrace13.04.2012
Středa 24.04.2013 21:32, RE: RE ?
free78 napsal:
ivan2 napsal:
Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;) Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou. Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky... P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcové
A čim jako argumentovali? Zvláštní. Já platim v pneuservise co je v areálu prodejce Ford taky kolem 500kč za vyvážení a přehození kol, to mi přijde ještě rozumný. Mam mondeo. Argumenty nebyly. Prostě cena 840,-. Je pravda že v ceně bylo 80,- za ekologické zlikvidování mých starých pneu. Takže zde máme rozdíl 560,- vs. 760,- Těch 200,- byla asi daň na potírání následků krize

To sis teda musel vyslechnout spoustu kecu, urcite ti to bavo na 16-kach vsichni zavidi. Nepochybne mas nejaky delo, vid, tipuju nejmin na 520-ku
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 25.04.2013 09:17, RE: RE ?
ostraVAC napsal:
free78 napsal:
ivan2 napsal:
Olej podaný z rukou echt proškoleného mechanika BMW má tu přidanou hodnotu... ;) Ne a teď vážněji. Byl jsem dnes ráno přezout letní gumy. Cena za přezutí na webových stránkách onoho pneuservisu byla "již OD 299,-". Ok říkal jsem si, to do pětikila asi zvládnou. Zákazník přede mnou (Ford Fusion) platil za přesně stejné úkony, co jsem požadoval já 560,- Kč. Říkal jsem si, jo to de. Jenže. Zákazník přede mnou si nedovolil pobuřovat lid značkou svého vozu. Přijel jsem v BMW, tak jsem si vyslechl kecy a na závěr cenu 840,- Kč. To víte, to je to kouzlo značky... P.S.: pneu mám relativně normální 16-ti palcové
A čim jako argumentovali? Zvláštní. Já platim v pneuservise co je v areálu prodejce Ford taky kolem 500kč za vyvážení a přehození kol, to mi přijde ještě rozumný. Mam mondeo.
Argumenty nebyly. Prostě cena 840,-. Je pravda že v ceně bylo 80,- za ekologické zlikvidování mých starých pneu. Takže zde máme rozdíl 560,- vs. 760,- Těch 200,- byla asi daň na potírání následků krize To sis teda musel vyslechnout spoustu kecu, urcite ti to bavo na 16-kach vsichni zavidi. Nepochybne mas nejaky delo, vid, tipuju nejmin na 520-ku

Co mám neřeš (520 to neni...). Kecy na to auto má skoro každej. Ono i starý auto vyšší střední třídy za pár korun vypadá pěkně.
S tou závistí je to takové, že kdysi jsem měl kupříkladu Toyotu Celica, červenou, takovou tu s vyklápěcíma předníma světlama. Byl to krám z AAA. Koupil jsem si ho proto, že mi na Favorit nezbyly tehdy peníze (byl jsem tehdy student). Jenže, přesto že to byl objektvně krám, tak se sousedi mohli zbláznit. No jó mladý pán a už má sporťáka!
To tak prostě je. Jsou auta, která ač velmi levná, některé neznalé lidi provokují.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 26.04.2013 00:18, RE: skoro nové MPV, kombi nebo ojeté A6?
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, moc by se mi hodil Váš názor. Vybírám auto s tím, že:-mám cca 450.000 Kč-potřebuji něco na pohodlné cesty se čtyřčlennou rodinou na dovolenou (cca 3x ročně větší vzdálenost, Chorvatsko, Itálie apod.)-zbytek roku projezd jen cca 15-20 km denně (do práce a zpět)-chci něco, co nebudu muset rozsáhle opravovat, servisovat-ideálně s co největším pohodlím (adaptivní světlomety, tempomat, automat, navigace, kůže apod.), ale primární jsou jízdní vlastnosti a spolehlivost.= původně jsem se díval po MPV (C-Max, Galaxy, Sharan), ale pocitově v nich není jízda moc dobrá a navíc nepotřebujeme zas TOLIK prostoru, kombi nám úplně stačí= pocitově se mi líbí jízdními vlastnostmi i komfortem A6 Avant, kterou z 2009 seženu v plné výbavě a kůži za podobnou cenu jako zánovní C-Max a má nepopsatelně vyšší komfort jízdy= vím, že si to musím rozhodnout sám, jde mi o názor.... klonili byste se spíše k pohodlnému staršímu kombi vyšší třídy s prověřeným motorem nebo k zánovnímu MPV, které bude mít najeto méně, horší komfort, ale zase novější motor apod.?Nebo byste volili nějakou úplně jinou variantu?Díky za odpověď.Michal Kuba
Do práce a z5 doporučuji postaršího benzínového Focuse (kdyžtak kombi) a na dovolenou letět nebo si pohodlné auto půjčit. Nebudete se o nic muset starat a ještě Vám fůra peněz zbyde. A ještě bych Chorvastko a Itálii vyměnil za Řecko či Kanáry, protože peníze na to zbydou. Doporučuji například ostrov Tenerife a můžete si vybrat mezi pustější vyprahlou pozvolnější jižní částí nebo zalesněným úrodným strmým severem.


Souhlas. Kupovat auto za půl mega a jezdit do Chorvatska a Itálie (nejspíš severní, protože do jižní by jel autem jen masochista) je zvláštní. Auto na 14 dní dní na dovolené, Tenerife, Mallorca apod. se dá půjčit za cca 7000 kč (letiště-letiště). Letenky a hotel se dají sehnat také dost levně (nebudu dělat reklamu vyhledávačům těhle služeb, ale je to tak). Když jsem potkal českou SPZ na Korfu, co se tam dotrmácela přes Itálii a dále trajekt tak jsem to moc nechápal. Tazateli bych doporučil přečíst nejdřív knihu Bohatý táta chudý táta, ta stojí jen cca 200 kč a možná mu ušetří přebytečné statisíce za kus šrotu s kůží uvnitř
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 26.04.2013 06:29, Das deutsche uberwagon:-)
Hned dnes odpoledne letím do prvního baziše koupit sobě jednu skvělou A6 s chrochtomotorem. Nesmrtelný rozvody (kdo viděl jednou výměnu vytahanýho řetězu, tak si tento motor v životě nekoupí), vstřiky netrpí na tu naši hezekou českou naftu (kdo je už měni, tak se dodnes vzpamatovává z takového malého šoku), srandy jako DPF na OOOO jsou skoro zadara, totoéž jako věčně zlobící EGR ventil. K tomu připočteme srandu jako turbo (protože OOOO není výjimkou a turbo po čase začne odcházet k velkému Manitouovi také), pak měchy či kompresor a máme takovou hezkou pojízdnou kampeličku.
A pak se zamýšlím, proč se auto v PC 1,2-1,5milionu prodává po 4 letech za 400 tisíc s nájezdem krásných českých 145.000km. Hmmmm. Kauf jak noha.
Soudím, že pán není sám natolik zdatný, aby se pouštěl do servisování tohoto uberwagonu sám, bude se bát ho svěřit i Lojzovi a tak bude odkázán na perfektní služby vyškolených 18-ti letých mládenců s rybízem v ksichtě A tam za pouhou výměnu oleje v motoru (v automatu ne, tam je přeci doživotní a kdo by to měnil, když životnost auta končí prodejem po ukončení lízingu, že áno?) zacálue krásných 7.000Kč, z čehož 5.000Kč jdou a konto modrokšilatého managera servisu.

Pánové, já řešit tuto otázku a rozhodvat se, kam vrazím svých 450.000 poctivě vydělaných peněz, tak to tedy OOOO rozhoně nebude.

Je hromada jiných značek, které jsou provozně o obrovský kus levnější než zmíněná OOOO6, a poskytnou stejné, ne-li lepší jízdní vlastnosti (ona A6 s 3l naftovým ingiotem vpředu rozhodně není etalonem úrovně jízdních vlastností). A protože pán bude jezdit přískoky do práce, tak na to je nafta fakt ta jedniná volba a čím větší motor, tím dříve bude v autě hic))Jo, a až přidjou ty pravé zimní mrazy a ta naše kvalitní řepková směs ztuhne, to si pak pán svoji A6 užije a jistě mu jeho nadřížený rád dopíše pozdní příchody)) Fakt, musím se řehtat jak malej kluk.

Ono sice A6 vypadá hezky, ale je to všechno, jen ne levný provozo rodinného auta. Tak s chutí do pekel, OOOO uberwagonů je plná republika a v každý řiti je jich v bazaru dost.

Já bych volil Accorda s 2,4ibenzínem, Mondeo s 2,0i benzínem, Avensis s 1,8-2,0, Su´baru s 2,5i a CVT a když už bych mermomocí chtěl budit imidž a kalit vody, tak si koupím na těch 15000km za rok klidně Infiniti FX35 s 3,7 V6 benzínem a budu jediný, kdo to z fanriky bude mít a imidž je asi o 10 krokodýlích délek před slovutným OOOO.

Toť mj skromný názor.

PS: nemám rád AUDI a netajím se tím. A ještě méně mám rád naftu. Mám jí za 14 let až po krk.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 26.04.2013 08:42, RE: Das deutsche uberwagon:-)
Zdeny60 napsal:
Hned dnes odpoledne letím do prvního baziše koupit sobě jednu skvělou A6 s chrochtomotorem. Nesmrtelný rozvody (kdo viděl jednou výměnu vytahanýho řetězu, tak si tento motor v životě nekoupí), vstřiky netrpí na tu naši hezekou českou naftu (kdo je už měni, tak se dodnes vzpamatovává z takového malého šoku), srandy jako DPF na OOOO jsou skoro zadara, totoéž jako věčně zlobící EGR ventil. K tomu připočteme srandu jako turbo (protože OOOO není výjimkou a turbo po čase začne odcházet k velkému Manitouovi také), pak měchy či kompresor a máme takovou hezkou pojízdnou kampeličku. A pak se zamýšlím, proč se auto v PC 1,2-1,5milionu prodává po 4 letech za 400 tisíc s nájezdem krásných českých 145.000km. Hmmmm. Kauf jak noha. Soudím, že pán není sám natolik zdatný, aby se pouštěl do servisování tohoto uberwagonu sám, bude se bát ho svěřit i Lojzovi a tak bude odkázán na perfektní služby vyškolených 18-ti letých mládenců s rybízem v ksichtě A tam za pouhou výměnu oleje v motoru (v automatu ne, tam je přeci doživotní a kdo by to měnil, když životnost auta končí prodejem po ukončení lízingu, že áno?) zacálue krásných 7.000Kč, z čehož 5.000Kč jdou a konto modrokšilatého managera servisu. Pánové, já řešit tuto otázku a rozhodvat se, kam vrazím svých 450.000 poctivě vydělaných peněz, tak to tedy OOOO rozhoně nebude. Je hromada jiných značek, které jsou provozně o obrovský kus levnější než zmíněná OOOO6, a poskytnou stejné, ne-li lepší jízdní vlastnosti (ona A6 s 3l naftovým ingiotem vpředu rozhodně není etalonem úrovně jízdních vlastností). A protože pán bude jezdit přískoky do práce, tak na to je nafta fakt ta jedniná volba a čím větší motor, tím dříve bude v autě hic))Jo, a až přidjou ty pravé zimní mrazy a ta naše kvalitní řepková směs ztuhne, to si pak pán svoji A6 užije a jistě mu jeho nadřížený rád dopíše pozdní příchody)) Fakt, musím se řehtat jak malej kluk. Ono sice A6 vypadá hezky, ale je to všechno, jen ne levný provozo rodinného auta. Tak s chutí do pekel, OOOO uberwagonů je plná republika a v každý řiti je jich v bazaru dost. Já bych volil Accorda s 2,4ibenzínem, Mondeo s 2,0i benzínem, Avensis s 1,8-2,0, Su´baru s 2,5i a CVT a když už bych mermomocí chtěl budit imidž a kalit vody, tak si koupím na těch 15000km za rok klidně Infiniti FX35 s 3,7 V6 benzínem a budu jediný, kdo to z fanriky bude mít a imidž je asi o 10 krokodýlích délek před slovutným OOOO. Toť mj skromný názor. PS: nemám rád AUDI a netajím se tím. A ještě méně mám rád naftu. Mám jí za 14 let až po krk.


tak to budeš fakt jedinej nejen z fabriky ale na celým světě kdo má FX35 s motorem 3.7
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 26.04.2013 10:37, FX35-děkuji za upozornění na překlep.
Samosebou V6 3,5. Díky za upozornění na překlep. Zbytek - myslím-že štimuje, ne?
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 26.04.2013 11:47, RE: FX35-děkuji za upozornění na překlep.
Zdeny60 napsal:
Samosebou V6 3,5. Díky za upozornění na překlep. Zbytek - myslím-že štimuje, ne?


naprosto!
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 26.04.2013 13:41, RE: FX35-děkuji za upozornění na překlep.
tomaskrtek napsal:
Zdeny60 napsal:
Samosebou V6 3,5. Díky za upozornění na překlep. Zbytek - myslím-že štimuje, ne?
naprosto!


hlavně ten rybíz v xichtě, ten je výstižnej
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 26.04.2013 14:34, RE: skoro nové MPV, kombi nebo ojeté A6?
Petr S napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, moc by se mi hodil Váš názor. Vybírám auto s tím, že:-mám cca 450.000 Kč-potřebuji něco na pohodlné cesty se čtyřčlennou rodinou na dovolenou (cca 3x ročně větší vzdálenost, Chorvatsko, Itálie apod.)-zbytek roku projezd jen cca 15-20 km denně (do práce a zpět)-chci něco, co nebudu muset rozsáhle opravovat, servisovat-ideálně s co největším pohodlím (adaptivní světlomety, tempomat, automat, navigace, kůže apod.), ale primární jsou jízdní vlastnosti a spolehlivost.= původně jsem se díval po MPV (C-Max, Galaxy, Sharan), ale pocitově v nich není jízda moc dobrá a navíc nepotřebujeme zas TOLIK prostoru, kombi nám úplně stačí= pocitově se mi líbí jízdními vlastnostmi i komfortem A6 Avant, kterou z 2009 seženu v plné výbavě a kůži za podobnou cenu jako zánovní C-Max a má nepopsatelně vyšší komfort jízdy= vím, že si to musím rozhodnout sám, jde mi o názor.... klonili byste se spíše k pohodlnému staršímu kombi vyšší třídy s prověřeným motorem nebo k zánovnímu MPV, které bude mít najeto méně, horší komfort, ale zase novější motor apod.?Nebo byste volili nějakou úplně jinou variantu?Díky za odpověď.Michal Kuba
Do práce a z5 doporučuji postaršího benzínového Focuse (kdyžtak kombi) a na dovolenou letět nebo si pohodlné auto půjčit. Nebudete se o nic muset starat a ještě Vám fůra peněz zbyde. A ještě bych Chorvastko a Itálii vyměnil za Řecko či Kanáry, protože peníze na to zbydou. Doporučuji například ostrov Tenerife a můžete si vybrat mezi pustější vyprahlou pozvolnější jižní částí nebo zalesněným úrodným strmým severem.
Souhlas. Kupovat auto za půl mega a jezdit do Chorvatska a Itálie (nejspíš severní, protože do jižní by jel autem jen masochista) je zvláštní. Auto na 14 dní dní na dovolené, Tenerife, Mallorca apod. se dá půjčit za cca 7000 kč (letiště-letiště). Letenky a hotel se dají sehnat také dost levně (nebudu dělat reklamu vyhledávačům těhle služeb, ale je to tak). Když jsem potkal českou SPZ na Korfu, co se tam dotrmácela přes Itálii a dále trajekt tak jsem to moc nechápal. Tazateli bych doporučil přečíst nejdřív knihu Bohatý táta chudý táta, ta stojí jen cca 200 kč a možná mu ušetří přebytečné statisíce za kus šrotu s kůží uvnitř


Já doposud názor nezměnil. Focus a když víc místa tak třeba Mondeo na běžný ježdění a na dovo se pak dá letět. Koneckonců do Chorvatska dojede i to Mondeo, a zas takový utrpení to v něm není.
reagovat
Petr8390
počet příspěvků1
datum registrace26.04.2013
Pátek 26.04.2013 19:42, A6
Nevím co má pán proti Audi A6 3.0tdi modelový ročník od 05 nahoru skvělý vúz s kterým nemám žádne problémy a porovnávat ho s mondeem nebo s acordem múže jenom blázen který v A6 v životě nejel
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 26.04.2013 20:02, RE: A6
Petr8390 napsal:
Nevím co má pán proti Audi A6 3.0tdi modelový ročník od 05 nahoru skvělý vúz s kterým nemám žádne problémy a porovnávat ho s mondeem nebo s acordem múže jenom blázen který v A6 v životě nejel


No, to bebíčko, na který tady Zdeny60 šlápl muselo být dost velký, když vedlo k registraci a sepsání reakce.
Apropos, srovnával lze vše, pokud se najde společná rovina.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 26.04.2013 22:10, RE: skoro nové MPV, kombi nebo ojeté A6?
David V napsal:
Petr S napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, moc by se mi hodil Váš názor. Vybírám auto s tím, že:-mám cca 450.000 Kč-potřebuji něco na pohodlné cesty se čtyřčlennou rodinou na dovolenou (cca 3x ročně větší vzdálenost, Chorvatsko, Itálie apod.)-zbytek roku projezd jen cca 15-20 km denně (do práce a zpět)-chci něco, co nebudu muset rozsáhle opravovat, servisovat-ideálně s co největším pohodlím (adaptivní světlomety, tempomat, automat, navigace, kůže apod.), ale primární jsou jízdní vlastnosti a spolehlivost.= původně jsem se díval po MPV (C-Max, Galaxy, Sharan), ale pocitově v nich není jízda moc dobrá a navíc nepotřebujeme zas TOLIK prostoru, kombi nám úplně stačí= pocitově se mi líbí jízdními vlastnostmi i komfortem A6 Avant, kterou z 2009 seženu v plné výbavě a kůži za podobnou cenu jako zánovní C-Max a má nepopsatelně vyšší komfort jízdy= vím, že si to musím rozhodnout sám, jde mi o názor.... klonili byste se spíše k pohodlnému staršímu kombi vyšší třídy s prověřeným motorem nebo k zánovnímu MPV, které bude mít najeto méně, horší komfort, ale zase novější motor apod.?Nebo byste volili nějakou úplně jinou variantu?Díky za odpověď.Michal Kuba
Do práce a z5 doporučuji postaršího benzínového Focuse (kdyžtak kombi) a na dovolenou letět nebo si pohodlné auto půjčit. Nebudete se o nic muset starat a ještě Vám fůra peněz zbyde. A ještě bych Chorvastko a Itálii vyměnil za Řecko či Kanáry, protože peníze na to zbydou. Doporučuji například ostrov Tenerife a můžete si vybrat mezi pustější vyprahlou pozvolnější jižní částí nebo zalesněným úrodným strmým severem.
Souhlas. Kupovat auto za půl mega a jezdit do Chorvatska a Itálie (nejspíš severní, protože do jižní by jel autem jen masochista) je zvláštní. Auto na 14 dní dní na dovolené, Tenerife, Mallorca apod. se dá půjčit za cca 7000 kč (letiště-letiště). Letenky a hotel se dají sehnat také dost levně (nebudu dělat reklamu vyhledávačům těhle služeb, ale je to tak). Když jsem potkal českou SPZ na Korfu, co se tam dotrmácela přes Itálii a dále trajekt tak jsem to moc nechápal. Tazateli bych doporučil přečíst nejdřív knihu Bohatý táta chudý táta, ta stojí jen cca 200 kč a možná mu ušetří přebytečné statisíce za kus šrotu s kůží uvnitř
Já doposud názor nezměnil. Focus a když víc místa tak třeba Mondeo na běžný ježdění a na dovo se pak dá letět. Koneckonců do Chorvatska dojede i to Mondeo, a zas takový utrpení to v něm není.


Proti vobě volbě Focuse (Mondea) nic nemám.

Jestli tazatel vysype úspory do auta (s luxusní výbavou) a pak šetří pár tisícovek za dovolenou, tak mi to nepřijde moc rozumné. O dovolené do Chorvatska jsem taky chvíli uvažoval, taky jsme 4 členná rodina jako má tazatel. Ale představa že jedeme 11h mě od toho odradila, hlavně s ohledem na děti.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.