0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Felicia Combi 1.6

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.12.2007 19:00, Poruchy 9 let a 180 000 km
Dost hodně poruch: mé auto
1. skrat a vymlácení všech žárovek a počítače oprava 18 tisic a škodovka nekomunikuje- po 90 000 km
2. tesnění pod hlavou
3. brzdy- klepou po vymene destiček- nová vymena
4. silenbloky motoru a převodovky vymena
5. Nové auto zrychluje samovolne volnobeh chteli menit vstrikovac Bosch pak se to upravilo samo
6. Utržená gumová lišta na střeše celkem dvakrát Jedna stojí 1500 korun??? snad měla stát 150 korun???
7. Zámek na klíček na zapalování na skřínce starteru- musí se odvrtat a vymenit- mel jsem stesti že jsem se zrovna vratil z Varšavy a že se mi to nestalo tam
8. pro jistotu menim rozvodový retez, predni tlumiče a spojku Mam 180 000 km
9. Termostat vymena
Škodovka- děkuji nechci. Zejména pro komunikaci škodovky a jejich manažerů v Mlade boleslavi po uvedené poruše elektriky.,Koupil jsem si Suzuki Swift a u japonce už asi navždy zustanu
Viliam B. mejl je viliam@email.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.12.2007 20:03, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Měl jsem stejné auto 5 let.
Bez posilovače s letními gumami to manželka při parkování téměř neutočila a proto odmítala jezdit.
Tu uváděnou spotřebu autorovi závidím: já jsem se NIKDY nedostal v průměru pod 7 litrů, bylo to spíš 8 než 7.
Spolehlivost - průměrná, tak jednou do roka nějaký menší,ale nepojízdný problém. Jenže ta koroze...
Také jsem měl feldu bez posilovače. S pneu M+S to bylo parádní točení volantem. To se snadno dalo poznat, jak nízkou přilnavost mají ty vychvalované zimáky, a to na každém povrchu silnice. Hned člověk jezdil pak opatrněji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:52, Kecy
Jestli nějaký vůl napíše, že samočinná hydraulická zdvihátka nastavují předstih, tak to je opravdu síla. Ani jsem to nedočetl celé. Možná těch idiotin tam je více. Nechápu, proč někdo troubí do světa, že si koupil Felicii. Sám tomu moc nerozumí a ještě bude dávat moudra, na co si dávat pozor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 20:18, Mazda 626GE
Celá recenze na mě dělá dojem, že ji psal nějaký patnácti max. šestnáctiletý výrostek. Když pominu nulové technické znalosti (motor je odolný, protože má předstih, který "dělají automaticky" hydraulická zdvihátka...) a podivné konstrukce ve vyjadřování - řízení místo toho aby bylo nerealistické tak je "nereálné" a klimatizace je "otázka VŮČI spotřebě paliva".

No dost jsem se pobavil...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 11:55, Jsem na tom podobně
Před 4 lety jsem si koupil ojetou krátkou Felicii 1,6 z Německa prakticky se stejnou výbavou jako autor. Rok výroby 1997, dnes mám najeto 123.000 km. Posilovač řízení tam mám a jsem za něj rád. Mám prakticky stejné zkušenosti jako autor. Je to spolehlivé nenáročné auto, které má i slušnou dynamiku. Většinou s ním jezdím po okreskách, ale ani na dálnici mi ostudu nedělá. I zápory jsem zaznamenal stejné jako autor - hlučnější motor, reznoucí okraje blatníků a zadních dveří. Používám ho i ke každodennímu dojíždění do zaměstnání a průměrnou spotřebu mám 7,3 litru/100km - což je s ohledem na převažující krátké vzdálenosti jízdy celkem slušné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 13:41, RE: bezpečnost
anonym napsal:
Deset let dělám hasiče, viděl jsem stovky bouraček a vím jedno-0 pasivní bezpečnost. Kolikrát po docela "běžné" ráně nešli na druhé straně auta otevřít dveře, častá koroze a mizerné dílenské zpracování. Je to holt eště auto z východu, škodovky ujdou až od oktávky výš. Myslim si, že daleko lepší volbou za ty peníze je ojetý německý nebo japonský auto
Môj otec tiež robí u hasičov a tiež tam toho videl. Deformačné zóny a pevná ochranná klietka sú pekné veci ale aj s nimi z vás zostane po nehode len pekná mŕtvola. Zato vo felde by vás trochu odšťavilo. Ale mŕtvy budete tak či tak. Treba najmä myslieť a dávať za volantom bacha.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 22:09, RE: Kecy
anonym napsal:
Jestli nějaký vůl napíše, že samočinná hydraulická zdvihátka nastavují předstih, tak to je opravdu síla. Ani jsem to nedočetl celé. Možná těch idiotin tam je více. Nechápu, proč někdo troubí do světa, že si koupil Felicii. Sám tomu moc nerozumí a ještě bude dávat moudra, na co si dávat pozor.
Jo ,prázdné sudy nejvíc duní
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 22:15, zdvihátka
zvětši si předstih,ať to lépe brzdí!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 13:16, spokojenost
Měl jsem feldu 1,6 krátkou GLX v plné výbavě včetně počítače přesně 9 let, naježděné relativně málo (pod sto tisíc) ale za to denně a krátke trasy, motor se plně prohřál v zimě tak jednou za týden. Někdy i dlouhé trasy (Lyon a Dubrovník několikrát, po SRN atd.). Vždy cesta bez jediné poruchy. Startovala denně i při mínus 24, originál baterka vyměněná po 6 letech, stanoviště před panelákem. Prostě otrok, spolehlivý otrok. Závady byly hlavně v záruce, potom pryžové měchy na náhonu a řízení, elektrika OK do poslední chvíle, jednou měněné halogeny (STK), výfuk za katalyzátorem po 7 letech, přední tlumiče po 8 letech. To auto odpočívalo jen při jízdě po dálnici. Maximálka okolo 180. STK procházelo plynule. Spotřeba skoro jak u dieselu. Dnes mám Forda Fusiona 1,6 plná výbava (jezdil jsem snad na kdejaké značce) a doufám, že bude dobrý nástupce nezničitelné feldy. Mimochodem stále jezdí, má ji živnostník, denně jezdí cca 400 km a nemá problém. Takže myslím, že felda bylo poslední fakt dobré auto pro normální lidi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 13:19, RE: bezpečnost
anonym napsal:
Deset let dělám hasiče, viděl jsem stovky bouraček a vím jedno-0 pasivní bezpečnost. Kolikrát po docela "běžné" ráně nešli na druhé straně auta otevřít dveře, častá koroze a mizerné dílenské zpracování. Je to holt eště auto z východu, škodovky ujdou až od oktávky výš. Myslim si, že daleko lepší volbou za ty peníze je ojetý německý nebo japonský auto
jo to je fakt. Ovšem, kdby namísto fabče vylepšili feldu, tak by renolt ani nevymýšlel thaliu nebo logana
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 20:17, Sněhulák
6,4/8,5/93
Tak píše výrobce spotřebu 90/120/město.

Zajímavé, jak se každý druhý chlubí nereálnou spotřebou pod údaji výrobce.
To bude nějaká reklama prodejce ojetin škodovek... )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 10:46, Absolutne nesmyslny clanek
Ja jsem s touto felicii jezdil ve firme a bylo to utrpeni, tohle auto byl omyl a tezil z narodni hrdosti kupujicich. Takhle opevny clanek na felicii bych napsal pouze v pripade, kdybych do ni presedlal z oltcita rovnou do felicie a v zivote nesedel v jinem aute.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 15:11, Naše 11 let stará felda
třeba se za chvíli pokazilo odemykání zpátečky.výfuk byl asi třikrát měněn.poslední kapka byla,když nám výfuk za jízdy.upadl přímo do katalyzátoru.motor řval a nevytáhli jsme z něj váce než 50 km/hod.no svařilo se to nakonec.ted máme nový hyundai getz.i při motoru 1.1 má o dost lepší tah než felcka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 19:27, RE: GLX
anonym napsal:
Kdyz nemate posilovac, pri jizde rozdil neni znatelnej, naopak poznate kdy ma auto dost a prestava poslouchat to s posilovacem tak lehce nejde. Jediny klad je parkovani a otaceni s autem.
Stačí mít správně "natlakové" pneumatiky. No problem ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 19:29, RE: GLX
anonym napsal:
Jezdím teď, nouzově, s felicii víc jak rok, cca 25 000 km a sedadla jsou tragedie. Je pravdou, že před tím jsem měl favorita dva formany, ale ty sedadla byly asi jiné. Měřím standartních 175 cm. Po delší cestě cítím, že sedím na trubkách, tvar přímo neergonomický, jsem rozlámaný..Zlaté byly sedadla už u OCTI. V OCII jsou super.
Vyměn sedadla. Stejná za nová ... jinak není problém. Jezdím 20000/rok
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 20:55, RE: GLX
anonym napsal:
ad 2. Já bych si z toho ABS tak neucvrnkával. Zkušený řidič, tedy pokud měl možnost se to naučit v autě bez ABS, tu hranici adheze najde. Ale s ABS se to nikdy nenaučí... A opravdu je lahůdka brzdit s autem, které má ABS a tlumiče volající po výměně - sám jsem to zažil se služebním auem, a to bylo v létě a na suchu.
Nové ABS je super ale bez ESP ani ránu. Zakázal bych auta bez ESP. Pokud někdo tvrdí že z novým autem zabrzdí lépe než z ABS tak lže. Zajeďte si někdy do Mostu na okruh než tu začnete takhle poučovat... Ještě že EU chystá nařízení ohledně ABS, ASR a ESP. PS: Mluvím o čtyř okruhovém ABS tedy kotouče i vzadu a ne o pradoii na ABS u Felicie,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.12.2007 08:30, Znalec
Nechápu, jak může někdo, kdo autům moc nerozumí, dávat svá moudra na internet. Ať nám ten trouba vysvětlí, jak se měří obsah motoru a závislost hydraulických zdvihátek na předstihu. Chápu, že pro něj je asi koupě značně ojeté Felicie záležitost na infarkt, ale proč s tím otravuje ostatní?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.12.2007 13:54, RE: Znalec
anonym napsal:
Nechápu, jak může někdo, kdo autům moc nerozumí, dávat svá moudra na internet. Ať nám ten trouba vysvětlí, jak se měří obsah motoru a závislost hydraulických zdvihátek na předstihu. Chápu, že pro něj je asi koupě značně ojeté Felicie záležitost na infarkt, ale proč s tím otravuje ostatní?
Cay znalce,
ze te to vzrusuje, nikdo te nenuti abys ten clanek cetl...

ferda mravenec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.12.2007 12:41, RE: Předstih
David V napsal:
Dočetl jsem to po naznačenou souvislost hydraulických zdvihátek a předstihu a udělalo se mi mdlo.
ano, geniální kravina ... moc s tím toho nenajezdil jak sám říká. Jen pro zajímavost - na Formanu jsem měl 420 000km bez sáhnutí na motor, a myslím, že jezdí dodnes .Pardon, na 220 000 jsem měnil řrtěz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.12.2007 16:39, Ondras
Zdravim, nevite nekdo za kolik se da prodat jeta 1.3 GLXi Felda z 1995?
reagovat
  1 ... 3 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.