0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb 3,6 FSI 4x4 - zkušenosti majitele po 28 tis. km

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 06:24, spokojenost
Spotřeba je kouzelná.....pro mne asi z říše snů, ale dosáhnout se zřejmě dá. Ale být spokojený s autem za cca milion korun u kterého po ujetí doslova "pár" kilometrů drnčí pakubní deska a pískají brzdy.....to je pro mne na pováženou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 10:32, Pískání s vrzání
Dobrý den,

mám mondeo r.v 2001 combi v TOP výbavě 1.8Duratec a mám najeto 180tk
palubní deska nevrže a brzdy nepískají (pokud se pravidelně mění kotouče a destičky), což není Váš problém, pořizovací cena vozu byla před 2 lety120 tisíc korun (zajel jsem si pro něho sám do D a nechal za dalších tak 30 tisíc vyservisovat.

Vlastnit Vašeho Superba (trošku závist), už jsem dávno ve Škodě na reklamaci, za ty peníze u nového vozu je to poměrně nehorázné, že někde "něco" vrže a tohle je právě to co mě na autě nejvíc vadí, já kvůlu tomu rozebral celou palubní dcesku a měnil ventilátorek.

Můj názor.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 10:54, RE: spokojenost
Pavlik napsal:
Spotřeba je kouzelná.....pro mne asi z říše snů, ale dosáhnout se zřejmě dá. Ale být spokojený s autem za cca milion korun u kterého po ujetí doslova "pár" kilometrů drnčí pakubní deska a pískají brzdy.....to je pro mne na pováženou.
Ta spotřeba mě taky překvapila, skoro se mi nechce věřit, jestli je to pravda tak klobouk dolu. Ale ty dva poslední řádky, jako dopolední fórek dobrý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 13:39, Taky bych si vrznul :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 13:40, RE: Taky bych si vrznul :)
Dolly napsal:
A pak bych si pískal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 13:45, Útlak českého národa
Je škoda, že ti němečtí prašivci ten motor tak vykastrovali, 300 koní jako v Passatu R36 by mu slušeno víc...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 15:11, Buď je to vtip nebo kvalitativně posun zpět
Jak zde někdo zmiňuje pískání brzd jako vadu k reklamaci, tak tam bych asi nesouhlasil, pokud majitel bydlí někde na horách je pískání brzd zvlášť v zimním období naprosto normální jev. Stačí aby se do pístku dostalo trochu nečistot a soli a pískání je na světě a to někdy celkem výrazné. Ovšem vrzání palubky v tomto autě je trestuhodná závada, jenže v dalším odstavci majitel píše, že se to týká hlavně jízdy po kostkách. Co jsem měl zkušenosti s první verzí Superbu, tak tam při jízdě po kostkách rychlostí nad 70 km/h vrzala nejen palubka, ale spíš to vypadalo, že v autě upadne vše co není pořádně přišroubované, o tom jak se vlnil podvozek raději mluvit nebudu. Nicméně autor měl před tímhle "skvostem" Toyotu Corollu, což je víc jak 20 let symbol kvality, koupit si Superba je dle mě obrovský kvalitativní posun zpět
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 15:50, Zkušenosti?
To jsem se toho teda dozvěděl. Opravdu kulervoucí I můj 12 letý syn by to popsal obsáhleji. není se ani k čemu vyjadřovat. K spotřebě. Nevěřím nebo je autor kouzelník. Na spritmonitor je nejmenší spotřeba, pro tento motor 11,67 l. Jinak klasika, sříbrná Schade ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 17:30, RE: Buď je to vtip nebo kvalitativně posun zpět
Rover623 napsal:
Jak zde někdo zmiňuje pískání brzd jako vadu k reklamaci, tak tam bych asi nesouhlasil, pokud majitel bydlí někde na horách je pískání brzd zvlášť v zimním období naprosto normální jev. Stačí aby se do pístku dostalo trochu nečistot a soli a pískání je na světě a to někdy celkem výrazné. Ovšem vrzání palubky v tomto autě je trestuhodná závada, jenže v dalším odstavci majitel píše, že se to týká hlavně jízdy po kostkách. Co jsem měl zkušenosti s první verzí Superbu, tak tam při jízdě po kostkách ...
jen abychom nezaměňovali
"nekazí se" s "je kvalitní"

Ta toyota asi bude mít hnusnější materiály v interiéru než jsou použity v Superbu. Že se Toyota nekazí, nebo možná kazí méně než škodovka je zcela jiná věc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 17:32, RE: Zkušenosti?
Th0r napsal:
To jsem se toho teda dozvěděl. Opravdu kulervoucí I můj 12 letý syn by to popsal obsáhleji. není se ani k čemu vyjadřovat. K spotřebě. Nevěřím nebo je autor kouzelník. Na spritmonitor je nejmenší spotřeba, pro tento motor 11,67 l. Jinak klasika, sříbrná Schade ....
fkombíku, fmetle a na hlínách
doufejme že co nejdéle nebude rovněž "fkreši", nebo "fkorozi"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 20:26, RE: Zkušenosti?
Th0r napsal:
To jsem se toho teda dozvěděl. Opravdu kulervoucí I můj 12 letý syn by to popsal obsáhleji. není se ani k čemu vyjadřovat. K spotřebě. Nevěřím nebo je autor kouzelník. Na spritmonitor je nejmenší spotřeba, pro tento motor 11,67 l. Jinak klasika, sříbrná Schade ....
Tak nevím, uživatel 0815superb na Spritmonitor.de má s tímto autem, i když ne ve verzi kombi, po 4 letech a 157 natankováních průměrnou spotřebu 9,89 litru.
A do těch zmíněných 11,67 tam ještě je pěkných pár zkušeností

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=2&power_s=240&powerunit=2
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.01.2012 21:30, RE: Zkušenosti?
free78 napsal:
fkombíku, fmetle a na hlínách
doufejme že co nejdéle nebude rovněž "fkreši", nebo "fkorozi"
Myslím, že od typické schade sa tato odlišuje dost a dost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 07:02, RE: Zkušenosti?
dwayne napsal:
Tak nevím, uživatel 0815superb na Spritmonitor.de má s tímto autem, i když ne ve verzi kombi, po 4 letech a 157 natankováních průměrnou spotřebu 9,89 litru.
A do těch zmíněných 11,67 tam ještě je pěkných pár zkušeností

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=2&power_s=240&powerunit=2
Někdo asi neumí se spritmonitor.de pracovat
Kolem těch 10l to bude jezdit běžně při lehké noze...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 13:35, RE: spokojenost
ivan2 napsal:
Ta spotřeba mě taky překvapila, skoro se mi nechce věřit, jestli je to pravda tak klobouk dolu. Ale ty dva poslední řádky, jako dopolední fórek dobrý.
Pískání brzd a drnčení palubovky mě taky dostalo. Moje Mondeo po 10 letech a 210 tisících km nedrnčí a když se něco ozve, tak to hledám a většinou jsou to "suvenýry" dětí jako šutry a klacíky v přihrádkách zadních dveří.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 13:39, RE: Pískání s vrzání
Jakub82 napsal:
Dobrý den,

mám mondeo r.v 2001 combi v TOP výbavě 1.8Duratec a mám najeto 180tk
palubní deska nevrže a brzdy nepískají (pokud se pravidelně mění kotouče a destičky), což není Váš problém, pořizovací cena vozu byla před 2 lety120 tisíc korun (zajel jsem si pro něho sám do D a nechal za dalších tak 30 tisíc vyservisovat.

Vlastnit Vašeho Superba (trošku závist), už jsem dávno ve Škodě na reklamaci, za ty peníze u nového vozu je to poměrně nehorázné, že někde "něco" vrže a tohle je právě to co mě ...
Přijde mi to jako nějaký nekritický pohled na Škodovku, prostě pískání a vrzání je v pohodě, takže spokojenost. Kdyby to byl Mercedes, tak by mu to asi vadilo, ale za ty prachy by se už nějaký Mercedes taky našel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 13:53, RE: Zkušenosti?
dwayne napsal:
Tak nevím, uživatel 0815superb na Spritmonitor.de má s tímto autem, i když ne ve verzi kombi, po 4 letech a 157 natankováních průměrnou spotřebu 9,89 litru.
A do těch zmíněných 11,67 tam ještě je pěkných pár zkušeností

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=2&power_s=240&powerunit=2
Jo, tak schválně jsem na ten odkaz kouknul. Těch 9,89 je nejnižší údaj z deseti, už druhý má spotřebu 10,76, nejvyšší je 12,59 průměr 11,17. Jenže ono se tam dá kliknout, jak to má po jednotlivých tankováních a ta nejmenší spotřeba vypadá hodně "zajímavě". Je tam třeba řádek, kdy ujel 1374 km za 49 litrů, tedy spotřeba 3,58, takových je tam víc. Patrně mu někdo dolejvá benál a on o tom ani neví. Pak zase ujede 145 km za skoro 48 litrů benálu, spotřeba skoro 33, že by blbnul na okruhu? Nejspíš to vypadá, že v tom má pěknej bordel a jen díky tomu má tak nízkou spotřebu. Obecně se s tím moc pod 11 litrů dostat nedá, i když kdo se opravdu snaží, tak se pod deset litrů dostane, ale to už musí zapomenout na potenciál motoru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 18:42, RE: Zkušenosti?
Koloss napsal:
Jo, tak schválně jsem na ten odkaz kouknul. Těch 9,89 je nejnižší údaj z deseti, už druhý má spotřebu 10,76, nejvyšší je 12,59 průměr 11,17. Jenže ono se tam dá kliknout, jak to má po jednotlivých tankováních a ta nejmenší spotřeba vypadá hodně "zajímavě". Je tam třeba řádek, kdy ujel 1374 km za 49 litrů, tedy spotřeba 3,58, takových je tam víc. Patrně mu někdo dolejvá benál a on o tom ani neví. Pak zase ujede 145 km za skoro 48 litrů benálu, spotřeba skoro 33, že by blbnul na okruhu? Nejspíš to...
Netvrdil bych že 8 je nereálných. Mě se povedlo při téměř nedotýkaní se plynu, konstantní rychlosti, v létě dosáhnout s BMW E38 4.4i 210kW dosáhnout cca 7,8l. Ale opravdu "důchodcovská jízda", ale opravdu extrém, žádný provoz atd. (normálně jezdím mezi 11-15l) Reálně u Supa jsem měl eko 10l, normálně 12l prasení 15-20. ale dlouhodobě těch 8 bude fakt sci-fi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 21:40, RE: spokojenost
Koloss napsal:
Pískání brzd a drnčení palubovky mě taky dostalo. Moje Mondeo po 10 letech a 210 tisících km nedrnčí a když se něco ozve, tak to hledám a většinou jsou to "suvenýry" dětí jako šutry a klacíky v přihrádkách zadních dveří.
nejlepší suvenýr loňského léta byl obal od bagety s jejím zbytkem nacpaný v dětské sedačce v držáku na pití. ale jinak svojí šestiletou dceru miluju
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 21:48, RE: Zkušenosti?
eTeflon napsal:
Netvrdil bych že 8 je nereálných. Mě se povedlo při téměř nedotýkaní se plynu, konstantní rychlosti, v létě dosáhnout s BMW E38 4.4i 210kW dosáhnout cca 7,8l. Ale opravdu "důchodcovská jízda", ale opravdu extrém, žádný provoz atd. (normálně jezdím mezi 11-15l) Reálně u Supa jsem měl eko 10l, normálně 12l prasení 15-20. ale dlouhodobě těch 8 bude fakt sci-fi
ta spotřeba je možná, pokud majitel píše že jí docílil na okreskách při dodržení limitu (90) tak sse tomu dá věřit. DSG má i papírově lepší spotřebu než manuál-překvapivě, osobně bych tomu nevěřil. mám s 280ti koněma ve čtyřkolce s váhou 1800 kg 5A/T v létě čistě na okreskách pod deset, průměr necelých 13.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 22:49, RE: Zkušenosti?
tomaskrtek napsal:
ta spotřeba je možná, pokud majitel píše že jí docílil na okreskách při dodržení limitu (90) tak sse tomu dá věřit. DSG má i papírově lepší spotřebu než manuál-překvapivě, osobně bych tomu nevěřil. mám s 280ti koněma ve čtyřkolce s váhou 1800 kg 5A/T v létě čistě na okreskách pod deset, průměr necelých 13.
spotřeba sedí v recenzi přesně, mám tenhle werk jako služebák, najeto přes 120 tis. Závady žádný, nic nedrnčí ani nepíská, ale komfort podvozku nic moc, kola 17". Sup1 je ve srovnání pohodlnejší, u dvojky mě vadí nejvíc sedadla, jsou úzký a na dlouhých cestách je to tortura. Za ty prachy /přes 1 mil/ jsou daleko lepší auta...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.