0
zpět
 

diskuze k tématu: Je lepší Superb ii nebo novější Octávia?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla
Showman66
počet příspěvků4
datum registrace30.10.2016
Neděle 30.10.2016 17:53, Je lepší Superb ii nebo novější Octávia?
Dobrý den,

sháním služební vozidlo do rodinného podniku do 350 000 Kč+- a rozhoduji se mezi starším (2010, 2011) Superbem diesel, 2l. a Octávií, která by v této cenové kategorii měla být novější a mít méně najeto. Poraďte mi prosím co byste jako zkušení poradili. Moje další limity jsou nájezd max do 150 tis. km, koupeno v ČR.
Nájezd cca 15 tis./rok. A jde mi také o reprezentativnost vozidla.

Předem Děkuji.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 30.10.2016 17:58, RE: Je lepší Superb ii nebo novější Octávia?
Showman66 napsal:
Dobrý den,sháním služební vozidlo do rodinného podniku do 350 000 Kč+- a rozhoduji se mezi starším (2010, 2011) Superbem diesel, 2l. a Octávií, která by v této cenové kategorii měla být novější a mít méně najeto. Poraďte mi prosím co byste jako zkušení poradili. Moje další limity jsou nájezd max do 150 tis. km, koupeno v ČR.Nájezd cca 15 tis./rok. A jde mi také o reprezentativnost vozidla. Předem Děkuji.


Ahoj, s tvým nájezdem bych neváhal a koupil obyčejný Rapid Fresh 1.2 TSI 81kw. Dokoupil jen zadní kotoučové brzdy, automatickou klimatizaci a bluetootth a užíval bych si pětileté záruky, tichého motoru a pro 4 pasažéry docela komfortního svezení. Ano není to koráb, ale za tu cenu je to auto bez trápení a s nájezdem 15tis. km/rok je to více než povedený motor. Jen namátkou kamarád v plné náloži a s klimou jel Chorvatsko a zpět za 5,8l, nikde se neomezoval...
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Neděle 30.10.2016 19:07, RE: Je lepší Superb ii nebo novější Octávia?
BobanHTP napsal:
Showman66 napsal:
Dobrý den,sháním služební vozidlo do rodinného podniku do 350 000 Kč+- a rozhoduji se mezi starším (2010, 2011) Superbem diesel, 2l. a Octávií, která by v této cenové kategorii měla být novější a mít méně najeto. Poraďte mi prosím co byste jako zkušení poradili. Moje další limity jsou nájezd max do 150 tis. km, koupeno v ČR.Nájezd cca 15 tis./rok. A jde mi také o reprezentativnost vozidla. Předem Děkuji.
Ahoj, s tvým nájezdem bych neváhal a koupil obyčejný Rapid Fresh 1.2 TSI 81kw. Dokoupil jen zadní kotoučové brzdy, automatickou klimatizaci a bluetootth a užíval bych si pětileté záruky, tichého motoru a pro 4 pasažéry docela komfortního svezení. Ano není to koráb, ale za tu cenu je to auto bez trápení a s nájezdem 15tis. km/rok je to více než povedený motor. Jen namátkou kamarád v plné náloži a s klimou jel Chorvatsko a zpět za 5,8l, nikde se neomezoval...


On ale chtěl reprezentativní auto.
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Neděle 30.10.2016 19:29, Auto
V tomhle cenovém rozpočtu bych určitě šel do nového auta, protože máte auto bez prvotních investic, se zárukou a jen jezdíte. Jen se budete držet servisních plánů, zajedete na prohlídku a uděláte servis.

Ojetina typu Octavia či Superb už bude mít za sebou těžký život, a pro jistotu bych být vámi určitě vyměnil rozvody, vstřiky, turbo, dvouhmotu,...protože to poslední co budete chtít řešit, až budete pracovat, aby auto vypovědělo službu. A ojetině nemůžete věřit, zvlášť když auto bude sloužit k výdělečným účelům. Tam si prostě nemůžete dovolit "jen tak něco opravovat"

A když si sečtete ta čísla, musel by jste vybrat auto tak do 200 tisíc, dalších 100 si raději nechat na servis a třeba něco zbyde.

Nejsem zrovna odborník na tyto auta, ale je to můj laický názor, jak bych uvažoval já jako představitel firmy.
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Neděle 30.10.2016 20:51, jiné než Škoda
Netvrdím, že je to extra reprezentativní, ale je to dva roky staré, tak by na tom měla běžet ještě záruka, je tam možný odpočet DPH a nemá to zase tolik nalítáno.

http://www.tipcars.com/lancia-delta/lancia-delta-14-mair-kuzetop-vybava-cz-7345088.html
reagovat
Showman66
počet příspěvků4
datum registrace30.10.2016
Neděle 30.10.2016 21:35, Poděkování
Dobrý večer všem,

moc Vám děkuji za návrhy řešení, ale beru to tak, že případné náhradní díly v případě poruchy jsou nejlevnější na Škodu. Proto volím tuto značku. A bohužel musím skutečně volit reprezentativní vozidlo, jelikož doba se změnila a klienti na to bohužel dost hledí (myslím na to s čím za nimi přijedete). Proto jsem se rozhodl hledat mezi těmito dvěma typy vozidel. Otázkou pro mě je, zda třeba Superb 2010/2011 nemá nějakou obecnou závadu co se často mění. Nebo zda Octávia po faceliftu s menším nájezdem není jasně lepší volba.
Jinak mám nyní Peugeot 107 (citroen C3 mi odešel) a do města super vozidlo, ale na dálnici jde o život a parkovat za dubem mě skutečně nebaví .

Ještě jednou Vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký věčer.

Jinak 15 tis. km je dosavadní průměr, který se doufám bude zvyšovat.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 30.10.2016 21:45, RE: Poděkování
Showman66 napsal:
Dobrý večer všem,moc Vám děkuji za návrhy řešení, ale beru to tak, že případné náhradní díly v případě poruchy jsou nejlevnější na Škodu. Proto volím tuto značku. A bohužel musím skutečně volit reprezentativní vozidlo, jelikož doba se změnila a klienti na to bohužel dost hledí (myslím na to s čím za nimi přijedete). Proto jsem se rozhodl hledat mezi těmito dvěma typy vozidel. Otázkou pro mě je, zda třeba Superb 2010/2011 nemá nějakou obecnou závadu co se často mění. Nebo zda Octávia po faceliftu s menším nájezdem není jasně lepší volba.Jinak mám nyní Peugeot 107 (citroen C3 mi odešel) a do města super vozidlo, ale na dálnici jde o život a parkovat za dubem mě skutečně nebaví .Ještě jednou Vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký věčer.Jinak 15 tis. km je dosavadní průměr, který se doufám bude zvyšovat.


mohu se zeptat,v jakém segmentu pracujete? Soudit byznys partnera podle auta mi přijde jak někde na Balkáně nebo v segmentu finančních poradců....
Čím víc na západ,tím se také více a více odstupuje od formálního oblečení....ale to byla jen vsuvka :)
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Neděle 30.10.2016 21:49, cena ND
Doby kdy byly levnější díly na Škodovku skončila s Felicií. Dnes je to u evropských automobilek stejné, cenová politika jde nahoru s třídou auta. A u starších aut se to řeší i druhovýrobou, pochybuji, že si půjdeš třeba koupit origo tlumiče.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 30.10.2016 23:10, RE: Poděkování
Showman66 napsal:
Dobrý večer všem,moc Vám děkuji za návrhy řešení, ale beru to tak, že případné náhradní díly v případě poruchy jsou nejlevnější na Škodu. Proto volím tuto značku. A bohužel musím skutečně volit reprezentativní vozidlo, jelikož doba se změnila a klienti na to bohužel dost hledí (myslím na to s čím za nimi přijedete). Proto jsem se rozhodl hledat mezi těmito dvěma typy vozidel. Otázkou pro mě je, zda třeba Superb 2010/2011 nemá nějakou obecnou závadu co se často mění. Nebo zda Octávia po faceliftu s menším nájezdem není jasně lepší volba.Jinak mám nyní Peugeot 107 (citroen C3 mi odešel) a do města super vozidlo, ale na dálnici jde o život a parkovat za dubem mě skutečně nebaví .Ještě jednou Vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký věčer.Jinak 15 tis. km je dosavadní průměr, který se doufám bude zvyšovat.


Ahoj, náhradní díly už nejsou na Škodu nejlevnější, je to mnohem více vyrovnané cenově, než před cca 10 a více léty. Zejména druhovýroba a to myslím ta kvalitnější - tam jsou ceny podobné, až na Korejce, kde je snad vše drahé

Jinak Octávie III, ikdyž je pěkná, stále nedosahuje komfortu Golfu nebo Mondea(o segment výše), to si vyzkoušej. Reprezentativní vůz, to je relativní pojem, dle mého právě Golf Variant je daleko noblesnější než Oct III a to nemluvím o Mondeu. Pak jsou tu stylovky jako Mini, kde můžete "zabodovat" na zákazníka více, než "přemnoženou" Oct III
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Neděle 30.10.2016 23:13, Je lepší Superb ii nebo novější Octávia?
Považovat olítanýho supa nebo oktávku za reprezentativní auto mi příjde hodně úsměvný,to si každej sedne na prdel.
reagovat
Showman66
počet příspěvků4
datum registrace30.10.2016
Neděle 30.10.2016 23:27, Olítaný Superb
Takový komentář jsem čekal, ovšem já nepotřebuji vozidlo aby si někdo "sedal na prdel". Myslím si, že vozidlo viz: http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-superb/carC.html?id=141389145#make=109 například reprezentativní je, ovšem zřejmě jde jen o cit. Chtěl jsem Vám sem ještě hodit odkaz na tu Octávii, ale bohužel se zřejmě již prodala, jelikož z nabídky byla odstraněna.
reagovat
Showman66
počet příspěvků4
datum registrace30.10.2016
Neděle 30.10.2016 23:52, RE: Poděkování
BobanHTP napsal:
Showman66 napsal:
Dobrý večer všem,moc Vám děkuji za návrhy řešení, ale beru to tak, že případné náhradní díly v případě poruchy jsou nejlevnější na Škodu. Proto volím tuto značku. A bohužel musím skutečně volit reprezentativní vozidlo, jelikož doba se změnila a klienti na to bohužel dost hledí (myslím na to s čím za nimi přijedete). Proto jsem se rozhodl hledat mezi těmito dvěma typy vozidel. Otázkou pro mě je, zda třeba Superb 2010/2011 nemá nějakou obecnou závadu co se často mění. Nebo zda Octávia po faceliftu s menším nájezdem není jasně lepší volba.Jinak mám nyní Peugeot 107 (citroen C3 mi odešel) a do města super vozidlo, ale na dálnici jde o život a parkovat za dubem mě skutečně nebaví .Ještě jednou Vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký věčer.Jinak 15 tis. km je dosavadní průměr, který se doufám bude zvyšovat.
Ahoj, náhradní díly už nejsou na Škodu nejlevnější, je to mnohem více vyrovnané cenově, než před cca 10 a více léty. Zejména druhovýroba a to myslím ta kvalitnější - tam jsou ceny podobné, až na Korejce, kde je snad vše drahé Jinak Octávie III, ikdyž je pěkná, stále nedosahuje komfortu Golfu nebo Mondea(o segment výše), to si vyzkoušej. Reprezentativní vůz, to je relativní pojem, dle mého právě Golf Variant je daleko noblesnější než Oct III a to nemluvím o Mondeu. Pak jsou tu stylovky jako Mini, kde můžete "zabodovat" na zákazníka více, než "přemnoženou" Oct III



Ahoj,

koukám ještě po Mondeu a musím uznat, že to je hezké vozidlo . Asi budu muset ještě chvilku vybírat. Moc děkuju.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 31.10.2016 05:35, RE: Poděkování
Showman66 napsal:
Dobrý večer všem,moc Vám děkuji za návrhy řešení, ale beru to tak, že případné náhradní díly v případě poruchy jsou nejlevnější na Škodu. Proto volím tuto značku. A bohužel musím skutečně volit reprezentativní vozidlo, jelikož doba se změnila a klienti na to bohužel dost hledí (myslím na to s čím za nimi přijedete). Proto jsem se rozhodl hledat mezi těmito dvěma typy vozidel. Otázkou pro mě je, zda třeba Superb 2010/2011 nemá nějakou obecnou závadu co se často mění. Nebo zda Octávia po faceliftu s menším nájezdem není jasně lepší volba.Jinak mám nyní Peugeot 107 (citroen C3 mi odešel) a do města super vozidlo, ale na dálnici jde o život a parkovat za dubem mě skutečně nebaví .Ještě jednou Vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký věčer.Jinak 15 tis. km je dosavadní průměr, který se doufám bude zvyšovat.


Ano, ale tím, že někdo přijede olítanou paštikou (pokud nepřijede poprvé, tak je to znát), si u klienta spíše pohorší. Mnohem lepší dojem udělá novým autem, i když bude nižší kategorie. Ostatně octavia je nižší střední třída a za 350 tisíc už lze nakoupit i v tomto segmentu nová či předváděcí vozidla. Koupil bych při konzervativním přístupu předváděčku golfa variant, ten rozhodně nikoho z partnerů neurazí a nebudou mít srandu, že k nim přijel tajtrlík s ojetinou, co si hraje na hogo fogo podnikatele. Pro kreativnější povahu je pak zajímavá volba Peugeot 308. Vyhnul bych se rapidu, i30 a focusu, to je v této kategorii z pohledu image zjevná rozpočtovka (do rodiny samozřejmě dobrá auta). A poslední tip by mohl být na Toyotu Auris.

Pokud už by to musela být olítaná škodárna, tak jednoznačně superb - tam se dá ještě chápat nákup kvůli pohodlnějšímu cestování po dálnici. Olítaná octavia je v byznys sféře vrchol trapnosti, ne reprezentativní auto. Na straně druhé se za 350 tisíc dá sehnat předváděčka ve slabší výbavě, což je pořád lepší cesta než hodně jetá vybavenější, na které ale stav bude znát. Ale octavia byla a bude auto pro řadové obchoďáky, z pohledu image nic lepšího neudělá.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Pondělí 31.10.2016 08:53, Honda accord, toyota avensis
Ja osobne by som si ako reprezentativne auto kupil co najnovsiu hondu accord 2.4, pre firmu urcite kombi. Je to auto pekne, neopozerane a vykonne, dobre sa s nim jazdi a ma vsetko co treba. Superb a mondeo podla mna nie su v tejto dobe reprezentativne, clovek sa nimi iba zaradi medzi standard, ale nicim neohuri. Ja osobne ked som sa stretaval s chlapikom co prenajimal nehnutelnosti a jazdil na honde accord combi, tak som sa k nemu aj tak podvedome inak spraval. Pretoze to auto tak nejak o nom napoveda, ze ma rad jazdu a pozera aj na spolahlivost a radsej riesi dolezitejsie veci, ako auta samotne (myslim tym servis). Tolko k mojim subjektivnym pocitom.
reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Pondělí 31.10.2016 08:53, Leasing
Nechej si udělat nabídku na operativní leasing na firmu na Rapida...je to dnes standartní služební auto
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Pondělí 31.10.2016 17:43, RE: Olítaný Superb
Showman66 napsal:
Takový komentář jsem čekal, ovšem já nepotřebuji vozidlo aby si někdo "sedal na prdel". Myslím si, že vozidlo viz: http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-superb/carC.html?id=141389145#make=109 například reprezentativní je, ovšem zřejmě jde jen o cit. Chtěl jsem Vám sem ještě hodit odkaz na tu Octávii, ale bohužel se zřejmě již prodala, jelikož z nabídky byla odstraněna.


Za základ ojetého reprezentativního auta si představuju např.passata neboA4,ale okolo 2 let stáří,u nového či předváděčky superba,H i40 nebo,P 508 .Na druhou stranu jsou dneska cool SUV nebo crossovery.
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pondělí 31.10.2016 20:11, Solidně vypadající vůz
Pokud potřebujete solidně vypadající vůz pro své podnikání, ideální je využít operativní leasing. Náklady s tím spojené si můžete daňově odečítat a máte cca každé dva roky úplně nové auto. Myslím, že třeba Octavia III nebo I40 v tomto směru neudělá ostudu, obzvláště když s ní budete pravidelně jezdit i na myčku. Takové auto na OL udělá lepší službu než třeba 10 let starý BMW nebo Š Superb. Když pominete nabídku low cost značek Opel, Fiat nebo nedejbože Dacia, určitě je dnes z čeho vybírat.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 01.11.2016 21:26, RE: Solidně vypadající vůz
gravestone napsal:
Pokud potřebujete solidně vypadající vůz pro své podnikání, ideální je využít operativní leasing. Náklady s tím spojené si můžete daňově odečítat a máte cca každé dva roky úplně nové auto. Myslím, že třeba Octavia III nebo I40 v tomto směru neudělá ostudu, obzvláště když s ní budete pravidelně jezdit i na myčku. Takové auto na OL udělá lepší službu než třeba 10 let starý BMW nebo Š Superb. Když pominete nabídku low cost značek Opel, Fiat nebo nedejbože Dacia, určitě je dnes z čeho vybírat.


opět vesnice vítězí....Octavia je top..ale Insignia je low cost..bravo....
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Úterý 01.11.2016 22:19, RE: Solidně vypadající vůz
opět vesnice vítězí....Octavia je top..ale Insignia je low cost..bravo....

Až Opel začne montovat blinkry do zpětných zrcátek, možná změním názor, ale zatím je to low cost s cílem ušetřit na všem. Tohle je pro mne nepřekousnutelné a argument, že oprava ulomeného zrcátka je levnější prostě neberu. Dnes to montují jiní už i do dodávek.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 02.11.2016 05:38, RE: Solidně vypadající vůz
gravestone napsal:
opět vesnice vítězí....Octavia je top..ale Insignia je low cost..bravo....
Až Opel začne montovat blinkry do zpětných zrcátek, možná změním názor, ale zatím je to low cost s cílem ušetřit na všem. Tohle je pro mne nepřekousnutelné a argument, že oprava ulomeného zrcátka je levnější prostě neberu. Dnes to montují jiní už i do dodávek.

Ještě předchozí generace BMW řady 3, 5 i 7 měla blinkry v blatnících, tzn. bavoráky byly celou tu dobu lowcost? Je to jen designérský prvek, nic víc ani míň, s cenou to nesouvisí (v okamžiku, kdy je do zrcátka vedená kabeláž kvůli ovládání, výhřevu, sklápění).
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.