0
zpět
 

diskuze k tématu: Větší auto do 100.000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Pátek 15.01.2016 10:06, Větší auto do 100.000,-
Dobrý den,
prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.
Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.
Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...
Předem díky za názory!

Ještě bych doplnila, že pro Octávku mluví dobré vztahy v jednom autorizovaném servisu a proti je jejich obliba u zlodějů.
O Focuse by se samozřejmě v danném servisu taky postarali, jen bych si musela dodávat náhradní díly, které jsou pravda levné a dostupné.
reagovat
rohYpnol
počet příspěvků41
datum registrace22.09.2008
Pátek 15.01.2016 15:57, RE: Větší auto do 100.000,-
LenkaV. napsal:
Dobrý den,prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...Předem díky za názory!


No asi nemá smysl radit, když sama nevíte co chcete. Mondeo určitě není hatchback. Po 2.5 to bude těžší se smířit se slabším motorem.
Odpověď je v téhle kategorii jednoduchá - cokoliv ve slušném stavu. 100t. je limitním i pro hezký dvojkový Focus...

V prvé řadě bych si rozmyslel, jestli chci (jsem ochotný) spadnout o třídu níž jak velikostí, tak výkonem (tady tak o dvě třídy). A pak bych teprv vybíral.
reagovat
David V
počet příspěvků2055
datum registrace16.05.2007
Pátek 15.01.2016 18:44, RE: Větší auto do 100.000,-
rohYpnol napsal:
LenkaV. napsal:
Dobrý den,prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...Předem díky za názory!
No asi nemá smysl radit, když sama nevíte co chcete. Mondeo určitě není hatchback. Po 2.5 to bude těžší se smířit se slabším motorem.Odpověď je v téhle kategorii jednoduchá - cokoliv ve slušném stavu. 100t. je limitním i pro hezký dvojkový Focus...V prvé řadě bych si rozmyslel, jestli chci (jsem ochotný) spadnout o třídu níž jak velikostí, tak výkonem (tady tak o dvě třídy). A pak bych teprv vybíral.


Mondeo je řekněme liftback, to tím pisatelka myslela. Nevím, co jejímu současnému Mondeu je, ale já zcela zodpovědně prohlašuji, že nejlepší nástupce pro moje Mondeo 2,5 V6 z roku 2001 je Mondeo 2,5V6 z roku 2006, pokud najdu nějaké v lepším stavu, co mám. A to mě bude velmi zajímat, proč to auto dotyčný prodává. Poslední z levných spolehlivých variant auta s poctivým motorem často servisovatelných v autorizáku (ne ovšem všechno, třeba teď jsem ve 200 tkm řešil upadenou vložku katu a prasklé opletení vlnovce, na což by mnozí hodili salám a u Forda bych to pořídil za cenu této ojetiny).
Takže moje otázka zní:
CO tomu je, že se vyplatí to dát pryč a trápit se s něčím menším, slabším a ošizenějším?
Jo jestli je to MkII, tak to sežrala rez, to beru, ten boj se vyhrát nedá. Pak ano a šel bych znovu do Mondea a do města klidně do 1.8, protože tam je šance něco koupit. Dvouapůlku jsem v inzerci neviděl slušnou ani nepamatuju a dvoulitr jakbysmet.
reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Pátek 15.01.2016 22:49, RE: Větší auto do 100.000,-
rohYpnol napsal:
LenkaV. napsal:
Dobrý den,prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...Předem díky za názory!
No asi nemá smysl radit, když sama nevíte co chcete. Mondeo určitě není hatchback. Po 2.5 to bude těžší se smířit se slabším motorem.Odpověď je v téhle kategorii jednoduchá - cokoliv ve slušném stavu. 100t. je limitním i pro hezký dvojkový Focus...V prvé řadě bych si rozmyslel, jestli chci (jsem ochotný) spadnout o třídu níž jak velikostí, tak výkonem (tady tak o dvě třídy). A pak bych teprv vybíral.



Díky za názor, jen pro úplnost - označení hatchback mám i ve velkém TP...


reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Pátek 15.01.2016 22:54, RE: Větší auto do 100.000,-
David V napsal:
rohYpnol napsal:
LenkaV. napsal:
Dobrý den,prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...Předem díky za názory!
No asi nemá smysl radit, když sama nevíte co chcete. Mondeo určitě není hatchback. Po 2.5 to bude těžší se smířit se slabším motorem.Odpověď je v téhle kategorii jednoduchá - cokoliv ve slušném stavu. 100t. je limitním i pro hezký dvojkový Focus...V prvé řadě bych si rozmyslel, jestli chci (jsem ochotný) spadnout o třídu níž jak velikostí, tak výkonem (tady tak o dvě třídy). A pak bych teprv vybíral.
Mondeo je řekněme liftback, to tím pisatelka myslela. Nevím, co jejímu současnému Mondeu je, ale já zcela zodpovědně prohlašuji, že nejlepší nástupce pro moje Mondeo 2,5 V6 z roku 2001 je Mondeo 2,5V6 z roku 2006, pokud najdu nějaké v lepším stavu, co mám. A to mě bude velmi zajímat, proč to auto dotyčný prodává. Poslední z levných spolehlivých variant auta s poctivým motorem často servisovatelných v autorizáku (ne ovšem všechno, třeba teď jsem ve 200 tkm řešil upadenou vložku katu a prasklé opletení vlnovce, na což by mnozí hodili salám a u Forda bych to pořídil za cenu této ojetiny).Takže moje otázka zní:CO tomu je, že se vyplatí to dát pryč a trápit se s něčím menším, slabším a ošizenějším?Jo jestli je to MkII, tak to sežrala rez, to beru, ten boj se vyhrát nedá. Pak ano a šel bych znovu do Mondea a do města klidně do 1.8, protože tam je šance něco koupit. Dvouapůlku jsem v inzerci neviděl slušnou ani nepamatuju a dvoulitr jakbysmet.


Díky za odpověď.....už před dvěma lety byl s rzí problém a technickou to prošlo po vyvaření pomalu půlky auta, a už se to fakt rozpadá.....a krom tohohle problému spousta jiných v řádu cca 40 tisíc....prostě je mu 18 let, já ho mám poslední 3 roky a už holt to, co všechno zažil, nezachráním....

reagovat
rohYpnol
počet příspěvků41
datum registrace22.09.2008
Sobota 16.01.2016 13:20, RE: Větší auto do 100.000,-
LenkaV. napsal:
rohYpnol napsal:
LenkaV. napsal:
Dobrý den,prosím o názor/pomoc při výběru ojetého auta.Jsem z Prahy a auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km, jsem tedy rozhodnuta pro benzín. Převážně jezdíme ve dvou, někdy ale ve víc lidech a máme docela nároky na zavazadlový prostor. Doteď jezdím ve Fordu Mondeo, 2,5 125kW ghia hatchback. Takže jsem zvyklá na prostor, výbavu a výkon, ale zároveň jsem klidný řidič, takže by asi nebyl problém 1,6 nebo 1,8...a nižší spotřebu než mám teď bych uvítala Ráda bych něco od roku 2005+.Zatím jsem načetla všechno možný a koukám hlavně po Octavii _II, Focusu a Mazdě 6. Samozřejmě i Mondeo (!!), ale zachovalý v benzínu bude trochu problém... V úvahu možná připadá i Megane? Nebo Fiat Stilo....ale ten se mi nelíbí Důležitá je taky cena náhradních dílů a dostupnost servisu...Předem díky za názory!
No asi nemá smysl radit, když sama nevíte co chcete. Mondeo určitě není hatchback. Po 2.5 to bude těžší se smířit se slabším motorem.Odpověď je v téhle kategorii jednoduchá - cokoliv ve slušném stavu. 100t. je limitním i pro hezký dvojkový Focus...V prvé řadě bych si rozmyslel, jestli chci (jsem ochotný) spadnout o třídu níž jak velikostí, tak výkonem (tady tak o dvě třídy). A pak bych teprv vybíral.
Díky za názor, jen pro úplnost - označení hatchback mám i ve velkém TP...


Rád bych poradil, ale bez nějakého konkrétnějšího zaměření to fakt nejde Ve třídě může být dobrou volbou Mondeo v benzinovém dvoulitru. Jenže Ford má prostě problémy s korozí, což asi sama víte nejlíp. A trpí na to i dvojkové Focusy do prvního FL (myslím 2006). Ty auta prostě nedávají naše zasolené cesty...

Prvně bych se fakt ale rozmyslel, jestli půjdu do provoně levnější a menší nižší střední. Pak bych teprv začal vybírat.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 16.01.2016 20:30, Malý rozpočet
Zdravím, za 100tis. kč nejde koupit nic, co by bylo lepší než Vaše staré Mondeo. Došetřil bych do 150tis.kč a koupil VW Golf VI Variant 1.6 nebo novější Mondeo v benzínu. Ford Focus II facelift kombi je také pěkný, ale odhlučnění je fakt horší, na dálnici musíte mít hudbu hodně hlasitě
reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Sobota 16.01.2016 22:34, RE: Malý rozpočet
BobanHTP napsal:
Zdravím, za 100tis. kč nejde koupit nic, co by bylo lepší než Vaše staré Mondeo. Došetřil bych do 150tis.kč a koupil VW Golf VI Variant 1.6 nebo novější Mondeo v benzínu. Ford Focus II facelift kombi je také pěkný, ale odhlučnění je fakt horší, na dálnici musíte mít hudbu hodně hlasitě


Díky za zprávu
Ono kdyby bylo moje Mondeo v lepší kondici, tak fakt nic lepšího nehledám....vím, že mu bude těžko něco s tímhle rozpočtem konkurovat....ale už mám fakt strach, že se za jízdy rozpadne
Mám obavy že kdo prodává Mondeo 2005, 2006 má pro to nějaký důvod... No a Ford Focus II facelift kombi je právě v užším výběru...

reagovat
daniel58
počet příspěvků1
datum registrace17.01.2016
Neděle 17.01.2016 10:49, Viděl bych to na lepší káru :)
Kolik tipujete že bude stát nový Kodiaq?? Protože je to velice sympatická kára http://autotrip.cz/kdepak-snowman-na-scenu-prichazi-kodiaq/
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Neděle 17.01.2016 17:53, Corolla vs. Altea
daniel58 napsal:
Kolik tipujete že bude stát nový Kodiaq?? Protože je to velice sympatická kára http://autotrip.cz/kdepak-snowman-na-scenu-prichazi-kodiaq/


Tipuju ceny podobné jako u Superbu ve stejné specifikaci, možná trochu větší. Sám jsem zvědavý... Po dlouhé době větší SUV co se mi líbí.

Co se týká dotazu, jestli by stačilo auto velikosti Focusu combi, tak bych zvážil třeba Toyotu Corolla v kombíku nebo jako MPV verso s nějakým benzínem. V podstatě stačí i 1,4. Motory mají řetěz a stačí v nich jen měnit olej (a hlídat jeho hladinu). Z koncernových aut bych zvážil Seat Altea 1,6. Stačí vyměnit rozvody a jezdit. Je to dobré a pevné auto, ale u zlodějů o ní není zájem, což se o oktávce nebo golfu říct nedá. Každopádně to bude chtít připlatit na těch 150 000, ať to není podobný šrot, kterého se zbavujete. A vemte s sebou nějakého známého mechanika ať nenaletíte
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 17.01.2016 18:48, LenkaV >> Focus facelift kombi je jinak skvělé auto!
Zdravím, ani se Vám nedivím , nedávnou jsou koupil Focus 2 facelift hatchback a je to opravdu příjemné auto(až na to odhlučnění). Ono kombík je tichší, patrně z důvodu delšího výfuku. Určitě bych se před koupí vozu v něm pořádně projel, a to i po dálnici při 130km/h bych sledoval jak je hlučný a při prudkém brždění jestli neklepe něco do brzdového pedálu, dále pořádně na to "dupněte" a sledujte jestli auto necuká. Rovněž volant by neměl táhnou někam do strany...
Jen se obávám, že jakmile vyzkoušíte Golf Variant 1.6, tak Focus kombi nějak bledne. Lehčí servo, spojka, brzda, parádní sedačky, velmi přijemná ergonomie ovládání, velký kufr, no a odhlučněni je na špici, jak od motoru tak od podvozku a pak si má člověk vybrat no


reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Středa 20.01.2016 12:06, RE: Focus facelift kombi je jinak skvělé auto!
Díky za radu/názor Focus v kombíku zůstává favoritem
Golf se mi nelíbí, takže je primárně nevyhledávám, ale kdyby se vyskytlo něco výhodného tak určitě zkusím a jak píšete, třeba by mě zaujal
reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Středa 20.01.2016 12:10, RE: Corolla vs. Altea
Dík za tip, taky už jsem na tuhle dvojici v různých diskuzích narazila. Ale přijde mi, že jich není moc....a mám taky trochu strach o dosupnost a ceny náhradních dílů.
reagovat
David V
počet příspěvků2055
datum registrace16.05.2007
Středa 20.01.2016 13:42, RE: Focus facelift kombi je jinak skvělé auto!
LenkaV. napsal:
Díky za radu/názor Focus v kombíku zůstává favoritem Golf se mi nelíbí, takže je primárně nevyhledávám, ale kdyby se vyskytlo něco výhodného tak určitě zkusím a jak píšete, třeba by mě zaujal


Podle mě nemusí bý špatná volba ani Vectra C s motorem 1.8 16V. Ta je taky docela prostorná, provozně levná a nemá vyložené zákeřnosti. Pravda, podvozek je trochu méně odolný a zkontrolovat přední hliníková ramena, ale to stejné se týká Mondeí v podobě zadních brzd (parkovací brzda). Každé auto má něco.
Kandidátem k Focusu můž být pak Opel Astra.
Opel sice nevyniká tak jistými jízdními vlastnostmi, ale je trochu lépe odpružen a není záludný.
reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Středa 20.01.2016 14:32, RE: Focus facelift kombi je jinak skvělé auto!
Podle mě nemusí bý špatná volba ani Vectra C s motorem 1.8 16V. Ta je taky docela prostorná, provozně levná a nemá vyložené zákeřnosti. Pravda, podvozek je trochu méně odolný a zkontrolovat přední hliníková ramena, ale to stejné se týká Mondeí v podobě zadních brzd (parkovací brzda). Každé auto má něco. Kandidátem k Focusu můž být pak Opel Astra. Opel sice nevyniká tak jistými jízdními vlastnostmi, ale je trochu lépe odpružen a není záludný.

Díky, díky, díky....
Astru i Vectru jsem někdy v začátcích taky mělajako alternativu, vlastně ani nevím proč se nedostaly dál. Kamarádky táta má druhou Astru a nemůže si ji vynachválit.

reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 20.01.2016 14:50, RE: Viděl bych to na lepší káru :)
daniel58 napsal:
Kolik tipujete že bude stát nový Kodiaq?? Protože je to velice sympatická kára http://autotrip.cz/kdepak-snowman-na-scenu-prichazi-kodiaq/


To soudíte podle obrázku na kterém je X6 s logem Škoda? doporučuju studený obkládek:)

reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 20.01.2016 15:50, RE: Viděl bych to na lepší káru :)
Reno napsal:
daniel58 napsal:
Kolik tipujete že bude stát nový Kodiaq?? Protože je to velice sympatická kára http://autotrip.cz/kdepak-snowman-na-scenu-prichazi-kodiaq/
To soudíte podle obrázku na kterém je X6 s logem Škoda? doporučuju studený obkládek:)


Spíš si myslím, že dotyčný nahání sledovanost svých stránek
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 20.01.2016 17:42, RE: Viděl bych to na lepší káru :)
driver111 napsal:
Reno napsal:
daniel58 napsal:
Kolik tipujete že bude stát nový Kodiaq?? Protože je to velice sympatická kára http://autotrip.cz/kdepak-snowman-na-scenu-prichazi-kodiaq/
To soudíte podle obrázku na kterém je X6 s logem Škoda? doporučuju studený obkládek:)
Spíš si myslím, že dotyčný nahání sledovanost svých stránek


Ona ta reakce asi měla být spíš na Paula, "po dlouhé době SUV co se mi líbí"...

reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Středa 20.01.2016 18:47, znova Mondeo
Leni, na Vašem místě bych vůbec neváhal a koupil si Mondeo znovu. Kolem roku 2004 za ty peníze seženete v pohodě, 1.8i nebo 2.0i, stačí trpělivost a z té velké nabídky, co je na trhu, vybrat co nejzachovalejší kus. Tyto motory, pokud jsou správně servisované, jsou nezničitelné. Vemte sebou na prohlídku mechanika a určitě seženete auto, které Vám bude při Vašem malém nájezdu skvěle sloužit ještě hodně let. Co se týče koroze, tak rezivějí jen spodní lemy dveří a prahy, ale s tím se dá žít, pokud koupíte kousek, který bude bez koroze, tak Vám to určitě dřív jak za 5 let neshnije, a pak si můžete koupit zase Mondeo, třeba ročník 2008, s tím samým motorem
reagovat
LenkaV.
počet příspěvků16
datum registrace07.01.2016
Čtvrtek 21.01.2016 09:24, RE: znova Mondeo
PavelKeprt napsal:
Leni, na Vašem místě bych vůbec neváhal a koupil si Mondeo znovu. Kolem roku 2004 za ty peníze seženete v pohodě, 1.8i nebo 2.0i, stačí trpělivost a z té velké nabídky, co je na trhu, vybrat co nejzachovalejší kus. Tyto motory, pokud jsou správně servisované, jsou nezničitelné. Vemte sebou na prohlídku mechanika a určitě seženete auto, které Vám bude při Vašem malém nájezdu skvěle sloužit ještě hodně let. Co se týče koroze, tak rezivějí jen spodní lemy dveří a prahy, ale s tím se dá žít, pokud koupíte kousek, který bude bez koroze, tak Vám to určitě dřív jak za 5 let neshnije, a pak si můžete koupit zase Mondeo, třeba ročník 2008, s tím samým motorem


Pavle, moc díky za názor a za podporu. Mondeo bych nejradši, jasně s těma motorama máte pravdu, můj "veterán" jezdí jak drak, jen má holt člověk už strach, že se za jízdy rozpadne. Bohužel na trhu s ojetinami převažují Mondea v dieselu, ale i tak snad něco přijde

reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.