0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia Combi L&K 1.8T 4x4

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 06:43, zatékání do auta
S tímto mám zkušenosti u Fordu Focus.Při větších průtržích nebo v myčce jsem vždy u spolujezdce našel vlhký flek.Myslel jsem že je chyba v autě.....jenže pak jsem se podíval na těsnění u předního okna.A stejně jako zrcátko jsem zjistil,že mě ho někdo (nechápu jak) natrhnul (doloženo kamerovým záznamem) takže,opravilo se těsnění předního okna a je to bez problému.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 07:20, Zatékání do Octavie
Měl jsem stejný problém, někdy po dešti či návštěvě v myčce. V servisu mi řekli, že je to způsobeno netěsností čelního skla, které bylo měněno, a vše nasvědčuje tomu, že měli pravdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 07:47, RE: Zatékání do skodovek
anonym napsal:
Měl jsem stejný problém, někdy po dešti či návštěvě v myčce. V servisu mi řekli, že je to způsobeno netěsností čelního skla, které bylo měněno, a vše nasvědčuje tomu, že měli pravdu.
Jo to pamatuju ze stodvaci - pri jizde za silneho deste jsem si behem par minut pripadal jak na titaniku ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 07:49, Dobrá recenze
anonym napsal:
Jo to pamatuju ze stodvaci - pri jizde za silneho deste jsem si behem par minut pripadal jak na titaniku ))
Po dlouhe dobe opet neco co se pekne cetlo a neco jsem se z toho dozvedel. dekuju autorovi. Jake bude vase dalsi auto po Skodovce??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:30, Naklady
cena vozu: 605tis
servis: 8tis *6let procozu = 48tis
benzin: 344tis (pocitano 2Kc za km)
celkem za 6 let: 997tis
co je mesicne: 13.8tis (bez benzinu: 9tis)
zustatkova cena vozu: 250tis (mesicne za 6let: 3.5tis)

mesicni naklady: cca 10-11tis. Kc

a to nejsou zapocteny naklady na opravy mimo servis a pripadne vylepseni ktere autor uvadi (23tis) a taky cena benzinu je asi podcenena protoze 2Kc za kilometr pro spotrebe 8.5 by musel stat benzin 23.5 a za tech sest let byla prumerna cena asi vyssi

vypocet jen pro ilustraci ze Octavia je pekne auto ale opravdu ne pro kazdeho, protoze dat do auta mesicne 10-11 tis. je opravdu dost
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:40, xxx
Mně se příspěvek taky líbil, nevychvalluje škodovku do nebes, ale popisuje opravdu zkušenosti (má na ní něco naježděno). Jinak po A6 celkem asi zklamání, že? Pravda, že audina je asi někde jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:54, tak to zatékání
je asi způsobeno ucpanýma odtokovýma dírama z prostoru před předním sklem pod stěrači, jak je tam taková ta černá mřížka. Voda pak teče pylovým filtrem to ventilátoru a k nohám. Sám jsem to zažil už dvakrát. Vyhodit ty černé mřížky před předním oknem, celý ten žlábek vyčistit od listí, protáhnout ty odtokové dírky (jsou až nad blatníkama). pak je dobré odšroubovat plastové ochrany v blatníkách, za nimi bude pár kilo bahna a voda pak pomalu odtéká.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:55, super recenze
diky moc, prima vecna a obsahla recenze, jen vic takovych
jen bych mozna rad privital i jmeno toho provinileho servisu na Praze 5, s jednim z Barandova mam tez velmi spatne zkusenosti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 09:04, RE: Naklady
anonym napsal:
cena vozu: 605tis
servis: 8tis *6let procozu = 48tis
benzin: 344tis (pocitano 2Kc za km)
celkem za 6 let: 997tis
co je mesicne: 13.8tis (bez benzinu: 9tis)
zustatkova cena vozu: 250tis (mesicne za 6let: 3.5tis)

mesicni naklady: cca 10-11tis. Kc

a to nejsou zapocteny naklady na opravy mimo servis a pripadne vylepseni ktere autor uvadi (23tis) a taky cena benzinu je asi podcenena protoze 2Kc za kilometr pro spotrebe 8.5 by musel stat benzin 23.5 a za tech sest let byla prumerna cena asi vyssi

v...
Doporučuji zakoupit legitimaci MHD a jezdit sockou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 09:05, Fajn recenze
Recenze moc hezky čtivá, doufám že tu nebude zas honba po "koncernu" apod. Můj příbuzný má 1.8 T také Laurin Klement a podobným chipem jako autor, ale pod 10 litrů se ještě nedostal :D ..... možná by měl zkusit jezdit dle předpisů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 09:35, Skodovka
1. Podla mna bola prva chyba vymenit spolahlive Audi A6/A100 za tuto skodovku.
2. Bol by som rad avby autor napisal preco nedoporucuje ist s Octaviou I 230 tacho. Ja to viem, isiel som s Octaviou 190 tacho a tiez to nedoporucujem, ale nech to vedia aj ostatni :))))
3. Recenzia bola na vybornej urovni, len tak dalej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 09:39, RE: Naklady
bestdrifter napsal:
Doporučuji zakoupit legitimaci MHD a jezdit sockou.
Při vší úctě k vám. Nepovažuji MHD za socku. Sice je to možná tím, že jedu tak max metrem po Praze párkrát za rok, ale docela se mi představa, že bych jezdil do práce autobusem líbí. Bohužel si to nemohu dovolit, ale připadá mi to poměrně romantické. Samozřejmě bych asi úplně nemiloval jízdu v přeplněném spoji, ale připadá mi to takové lidové.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 10:14, RE: Naklady
edmund napsal:
Při vší úctě k vám. Nepovažuji MHD za socku. Sice je to možná tím, že jedu tak max metrem po Praze párkrát za rok, ale docela se mi představa, že bych jezdil do práce autobusem líbí. Bohužel si to nemohu dovolit, ale připadá mi to poměrně romantické. Samozřejmě bych asi úplně nemiloval jízdu v přeplněném spoji, ale připadá mi to takové lidové.
Sice je debata o MHD trochu mimo tema clanku, ale pridam se - jezdim sockou v Brne a povazuji tento system za pomerne dobry - nejlevnejsi, ekologictejsi nez individualni doprava auty, relativne spolehlivy ... ale pokud potrebuji za den stihnout vice, nez jen cestu do prace a domu (coz je cim dal castejsi pripad), nemohu si MHD dovolit z casovych duvodu. Faktem ale je, ze v Praze jsem diky metru, ktere hodne pomaha, byl rychlosti MHD prekvapen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 10:14, Zde jsou vyčerpávajícím způsobem popsány důvody...
...proč jsme poslali Octáfku do světa a šli do SAABa! Náklady na roční servisní prohlídky téměř stejné, závady prakticky žádné, spotřeba cca 10-11 l/100 km (město), výkon 136 kW bez chipu a zloději to obcházejí obloukem.
P.S: A v myčce na mě neteče
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 10:22, RE: Naklady
edmund napsal:
Při vší úctě k vám. Nepovažuji MHD za socku. Sice je to možná tím, že jedu tak max metrem po Praze párkrát za rok, ale docela se mi představa, že bych jezdil do práce autobusem líbí. Bohužel si to nemohu dovolit, ale připadá mi to poměrně romantické. Samozřejmě bych asi úplně nemiloval jízdu v přeplněném spoji, ale připadá mi to takové lidové.
Pěkná recenze díky... Jinak musim připojit pár vlastních zkušeností, stejné auto mám, jen ne ve výbavě LK... ta spotřeba, co uvádí pisatal souhlasí do posledního puntíku, jinak mám taky auto chipované, bez dalších úprav, cca 195 PS a musím říct, že spotřeba zůstala stejná, naopak můj pocit je, že se nepatrně snížila,(možná jen pocit) na silnicích jezdím rád svižně, ale nezávodím, takže díky většímu krouťáku je samozřejmě méně nutné řadit...
Vytápěná sedadla mám taky a žádný problém, stejně tak elektronika na motoru. Větší problém je ale s geometrií zadní nápravy, která se díky přiřaditelnému pohonu 4x4 "rozhází" dřív než u jiných octulí...ptal jsem se na to a je to prý bolest většiny O1 4x4.. takže jí dělám častěji, aby se mi nesjížděly blbě gumy, ale rozumějte častěji...vždy před přezouváním, tzn jaro a podzim, a mám klid...
stejně tak můžu potvrdit tachometrovejch 230, ale ta klidná jízda je i okolo 160+-...ne jen, jak psal autor těch 130+-.. jinak k tomu chipování, chipovali mě v maxpoweru a maximální spokojenost !!!!Záloha dat, záruka a pod... Nevím, jak to dělají jinde, přijeli za mnou ale až domů :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 10:40, RE: Naklady
AnderN napsal:
Sice je debata o MHD trochu mimo tema clanku, ale pridam se - jezdim sockou v Brne a povazuji tento system za pomerne dobry - nejlevnejsi, ekologictejsi nez individualni doprava auty, relativne spolehlivy ... ale pokud potrebuji za den stihnout vice, nez jen cestu do prace a domu (coz je cim dal castejsi pripad), nemohu si MHD dovolit z casovych duvodu. Faktem ale je, ze v Praze jsem diky metru, ktere hodne pomaha, byl rychlosti MHD prekvapen.
Přidám se. MHD se do práce i z práce v Brně dostanu za 25-30 minut na jednu cestu. Autem 15-30 minut podle provozu. Nevidím důvod, proč vytahovat auto kvůli cestě do práce, když do garáže to mám dál než na trajf respektive šalinu . A pokud je hezký den a chci se projít, vystoupím o zastávku dříve projdu se. Náklady na MHD mám cca 10 Kč na den bez ohledu na ujetou vzdálenost, u auta se to pohybuje kolem 4 Kč/km bez ceny vozu, čili jedna návštěva práce vozem mě stojí asi 80 Kč + 10 Kč za nevyužitou MHD. Když někde můžu ušetřit a nestojí mě to žádnou újmu, tak to udělám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 11:22,
...velmi dobre napísané,snaha o max. objektivitu, bez predsudkov a povier, takto si predstavujem recenziu na auto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 11:22, Velký omyl 4x4
David V napsal:
Přidám se. MHD se do práce i z práce v Brně dostanu za 25-30 minut na jednu cestu. Autem 15-30 minut podle provozu. Nevidím důvod, proč vytahovat auto kvůli cestě do práce, když do garáže to mám dál než na trajf respektive šalinu . A pokud je hezký den a chci se projít, vystoupím o zastávku dříve projdu se. Náklady na MHD mám cca 10 Kč na den bez ohledu na ujetou vzdálenost, u auta se to pohybuje kolem 4 Kč/km bez ceny vozu, čili jedna návštěva práce vozem mě stojí asi 80 Kč + 10 Kč za nevyu...
Jestliže si myslíte,že 4x4 zatahuje až při prokluzu,tak jste na omylu. 4x4 pracuje téměř pořád,kromě stání. Haldex pořád vyhodnocuje styl jízdy,zrychlení,náklon atd. atd.
Viz také jeden z odkazů:
http://www.youtube.com/watch?v=dSP87ET596M
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 12:17, RE: Velký omyl 4x4
anonym napsal:
Jestliže si myslíte,že 4x4 zatahuje až při prokluzu,tak jste na omylu. 4x4 pracuje téměř pořád,kromě stání. Haldex pořád vyhodnocuje styl jízdy,zrychlení,náklon atd. atd.
Viz také jeden z odkazů:
http://www.youtube.com/watch?v=dSP87ET596M
Vyhodnocovat muze, ale zadni kola pripoji, az je to treba...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 13:46, RE: super recenze
anonym napsal:
diky moc, prima vecna a obsahla recenze, jen vic takovych
jen bych mozna rad privital i jmeno toho provinileho servisu na Praze 5, s jednim z Barandova mam tez velmi spatne zkusenosti
S autem jsem dvakrát zajel do NH - caru a musím říct už nikdy víc. Potom Porsche Praha Smíchov, kde to sice bylo o chlup lepší, ale stále zoufalé. Nyní si raději zajedu na Prahu 4 do Ben Car, ale jsem spokojenej. Ceny jsou asi stejné jako jinde, ale personál není "na vraždu". Navíc mi v rámci roční prohlídky umejou auto a vypucují interiér (ne že bych rok jezdil ve špíně, ale potěší to).
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.