0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia Combi

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 00:30,
dobra recenze, nerozumim ale vyrazu co se deje pod prednimi koly. to kdyz octavie jede tak je ma ve vzduchu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 00:42, RE: bez předmětu
SET napsal:
dobra recenze, nerozumim ale vyrazu co se deje pod prednimi koly. to kdyz octavie jede tak je ma ve vzduchu?
jsem zrovna na noční a koukám, že tipcars uveřejnil moji recenzi, diky
pro SETa: možná jsem se špatně vyjádřil,jde o to, že řízení u octavky je třeba narozdil od Focuse méně strmé,přesné a nereaguje tak citlivě a vyváženě,je takové odtažité - proto píšu, že v rukách na volantu necítíte tolik co se děje dole na asfaltu.. což je pro většinu lidí asi výhoda, ale pro mě je komunikativní řízení velmi důležité.jinak díky za pochvalu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 01:25, RE: bez předmětu
autor napsal:
jsem zrovna na noční a koukám, že tipcars uveřejnil moji recenzi, diky
pro SETa: možná jsem se špatně vyjádřil,jde o to, že řízení u octavky je třeba narozdil od Focuse méně strmé,přesné a nereaguje tak citlivě a vyváženě,je takové odtažité - proto píšu, že v rukách na volantu necítíte tolik co se děje dole na asfaltu.. což je pro většinu lidí asi výhoda, ale pro mě je komunikativní řízení velmi důležité.jinak díky za pochvalu
Bezva recenze díky autorovi!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 02:14, RE: bez předmětu
autor napsal:
jsem zrovna na noční a koukám, že tipcars uveřejnil moji recenzi, diky
pro SETa: možná jsem se špatně vyjádřil,jde o to, že řízení u octavky je třeba narozdil od Focuse méně strmé,přesné a nereaguje tak citlivě a vyváženě,je takové odtažité - proto píšu, že v rukách na volantu necítíte tolik co se děje dole na asfaltu.. což je pro většinu lidí asi výhoda, ale pro mě je komunikativní řízení velmi důležité.jinak díky za pochvalu
S méně komunikativním podvozkem Octavie naprosto souhlasim, ze sveho pohledu srovnavam Mondeo MKII a Octavii a taky Mondeo ma presnejsi rizeni, ktere poskytuje vice citu do volantu a celkove i podvozek Octavie se mi jevi prilis mekky, ale na nase silnice je to asi lepsi. Jinak pekna recenze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 10:15, RE: bez předmětu
Vojtech napsal:
S méně komunikativním podvozkem Octavie naprosto souhlasim, ze sveho pohledu srovnavam Mondeo MKII a Octavii a taky Mondeo ma presnejsi rizeni, ktere poskytuje vice citu do volantu a celkove i podvozek Octavie se mi jevi prilis mekky, ale na nase silnice je to asi lepsi. Jinak pekna recenze.
Pěkná recenze. Mám sice Focuse, ale žádný závady nemám. Záleží na štěstí a taky asi na údržbě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 11:04, kvalitka
No, zda sa ze po temnej dobe dekadencie zacala kvalita recenzii z radov citatelov v poslednom case prudko stupat hore, len tak dalej... :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 11:32, donald
Klobouk dolů, autor píše skvěle a objektivně. Jen se divím, že TDI má lambda sondu... Škodovky budí pocit solidního, bytelného a kvalitního vozu, i když s tou kvalitou to vždy není na sto procent. Ale ten řidičův pocit je rozhodující. Měl jsem BX kombi a tam byl pocit z francouzské ležérnosti přesně opačný, ač auto v jádru nebylo špatné. Mám teď CRDi a v zimě hůř startuje, musím proměřit žhaviče, bude to asi stejný problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 11:56, Octavia vs S40
Pěkná recenze, jezdil jsem také nějakou dobou Octavii SLX 1.9 TDI 81kw v téměř plné výbavě. Pak jsem v roce 2001 přesedlal na Volvo S40 ve srovnatelné výbavě. Co se podvozku týká, škodovka byť to není žádná prémiová značka seděla daleko líp a to i přes těžší motor (Volvo benzin 2.0 100kw). s octavií se dalo zatáčkama doslova prolétnout i ve 160 km/h, s Volvem jsem míval dojem, že se převrátí. Co se motoru týká, když jsem jel zároveň s kolegou který měl také tu samu Octavii a já jel s S40 tak na dálnici i v kopcích mi Octavie ujížděla. Poruchovost nemůžu porovnávat, s oběma auty jsem jezdil ani ne rok. No a co se prostornosti týká, Octavie jasně vyhrála.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 12:12, Pochvala
Musim pochválit skvěle napsanou recenzi, ktera je hlavne objektivni, autor nevychvaluje TDI do nebes proste pise klady a zapory a at si kazdy udela vlastni nazor, tak se mi to libi. Nemam rad dkyz nekdo pise "MŮJ" motor je nejlepsi at je to TDI, HDI nebo nejaky benzin. Kazdy mame jine pozadavky a tak si myslim, ze nejlepsi je napsat klady a zapory daneho motoru a at se kazdy rozhodne svobodne. Kdy mam napriklad TDI nebudu ho prece nikomu nutit. Jen mu reknu co se mi na nem libi a co ne a kazdy se rozhodfne jestli koupi jinou naftu, HDÏ, JTD nebo jestli koupi benzin.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 12:27, majiteľ Volva S40
Extreme Man napsal:
Pěkná recenze, jezdil jsem také nějakou dobou Octavii SLX 1.9 TDI 81kw v téměř plné výbavě. Pak jsem v roce 2001 přesedlal na Volvo S40 ve srovnatelné výbavě. Co se podvozku týká, škodovka byť to není žádná prémiová značka seděla daleko líp a to i přes těžší motor (Volvo benzin 2.0 100kw). s octavií se dalo zatáčkama doslova prolétnout i ve 160 km/h, s Volvem jsem míval dojem, že se převrátí. Co se motoru týká, když jsem jel zároveň s kolegou který měl také tu samu Octavii a já jel s S40 tak na ...
Jasne všetko vyhrala Octavia. Octavia je najlepsie auto na svete a Volvo S 40 je shit. Spametaj sa. To že si v ňom išiel môžeš tvrdiť vieš komu. "S octavii sa dalo zatackama doslova prelétnout i ve 160 " Nechápem jak niekto môže také niečo napísať, popritom je jasné že Octavia ma jeden z najhorších podvozkov. Nikdy si v ňom ani nesedel. Ano, jasneeee a na TDi nič nemá, všetému ujde, jazdí zadarmo a a vydrzi 110000000km bez poruchy. HE he, ty si fakt Extreme man. Zobuť sa!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 12:50, RE: majiteľ Volva S40
pre Extremneho muža napsal:
Jasne všetko vyhrala Octavia. Octavia je najlepsie auto na svete a Volvo S 40 je shit. Spametaj sa. To že si v ňom išiel môžeš tvrdiť vieš komu. "S octavii sa dalo zatackama doslova prelétnout i ve 160 " Nechápem jak niekto môže také niečo napísať, popritom je jasné že Octavia ma jeden z najhorších podvozkov. Nikdy si v ňom ani nesedel. Ano, jasneeee a na TDi nič nemá, všetému ujde, jazdí zadarmo a a vydrzi 110000000km bez poruchy. HE he, ty si fakt Extreme man. Zobuť sa!
Prostě jsem měl z Octavie lepší pocit. Samozřejmě, ta S40 vytáhla i 230 coz bych od té Octavie ani nečekal, co se designu týká tak Octavia nesahal S40 ani po kotníky (zvlášť večer když svítilo) Co se ale prostoru týká tak S40 byla o třídu níž. Za hodnocením podvozku si stojím, z S40 jsem neměl nejlepší pocit vzhledem k tomu, že je to prémiová značka. A motor? Měl oproti Octavii náskok 19kw, na rozjezdu mu málo co stačilo, ale v rozmezí 140 až 180 km/h dávala Octavia Volvu na prdel. Ale jinak samozřejmě mít Volvo je královskej pocit a už se těším na novou S80. Značku bych už neměnil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 13:17, RE: Octavia vs S40
Extreme Man napsal:
Pěkná recenze, jezdil jsem také nějakou dobou Octavii SLX 1.9 TDI 81kw v téměř plné výbavě. Pak jsem v roce 2001 přesedlal na Volvo S40 ve srovnatelné výbavě. Co se podvozku týká, škodovka byť to není žádná prémiová značka seděla daleko líp a to i přes těžší motor (Volvo benzin 2.0 100kw). s octavií se dalo zatáčkama doslova prolétnout i ve 160 km/h, s Volvem jsem míval dojem, že se převrátí. Co se motoru týká, když jsem jel zároveň s kolegou který měl také tu samu Octavii a já jel s S40 tak na ...
si delas srandu s litanim ve 160 v octavii v zatackach :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 13:25, RE: Octavia vs S40
krakatit napsal:
si delas srandu s litanim ve 160 v octavii v zatackach :o)
No dobře, tak ve 155, abych to nepřeháněl. To je o tom, kdo jak má to auto v ruce a jaké má pro něj cenu. Většina aut kterejma jsem jezdil byly služební a dovoloval jsem si hodně je rasit. Nikdy jsem žádný nevysekal, ale uznávám, že šetrně se k nim nechovám a jezdím na hranici možností. Samozřejmě nejsem žádnej človíček kterej 3roky šetří aby si koupil ojetinu a pak s ní jezdí 80 a jen brzdí provoz..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 14:19,
Octavii sice zrovna nemusím,ale jinak výborná recenze,jakých se tady moc nevyskytuje!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 14:59, RE: Octavia vs S40
Extreme Man - jezdí S80 D5 napsal:
No dobře, tak ve 155, abych to nepřeháněl. To je o tom, kdo jak má to auto v ruce a jaké má pro něj cenu. Většina aut kterejma jsem jezdil byly služební a dovoloval jsem si hodně je rasit. Nikdy jsem žádný nevysekal, ale uznávám, že šetrně se k nim nechovám a jezdím na hranici možností. Samozřejmě nejsem žádnej človíček kterej 3roky šetří aby si koupil ojetinu a pak s ní jezdí 80 a jen brzdí provoz..
Kolik ti je a kolik máš najeto. To by asi zajímalo více lidí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 15:00,
Parádní recenze.
Jen jedno upřesnění - Octavia nemá zadní tuhou nápravu, to mají dodávky, náklaďáky a starý žiguly. Octavia má normální klikovou, tzv. vlečenou nápravu. V nové generaci (Octavia II) pak dostala dozadu víceprvkové zavěšení.
Jo a Extreme Mane - kdo jezdí 80 (mimo dálnici), tak nebrzdí provoz, ale jede normálně. Naopak, kdo jede mimo dálnici 155 nebo 160, tak nejede normálně (natož podle předpisů) a měl by se nad sebou trochu zamyslet. Nejde jen o to, že Ty a Tvoje auto takovou jízdu zvládnete, musíš myslet i za ty ostatní, kteří nečekají, že se někdo ze zatáčky vyřítí 155 km/h, a můžou tam např. z vedlejší silnice vjet a Ty už to pak neubrzdíš.
Vím, jsou místa, kde se tak jet dá, ale tvrdit obecně, že kdo jede 80 (když max. mimo obec se smí 90), zdržuje provoz, a kdo jede 155, tak je dobrej řidič, to je slušně řečeno ptákovina. Nejhorší, že tihle rychlí střelci si to uvědomí až v okamžiku, kdy někoho zabijou nebo kdy někdo stejným způsobem zabije někoho jim... ale to už jsme odbočili od tématu Octavie dost daleko a nerad bych tu zase rozpoutal flamewar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 15:11, RE: bez předmětu
Kybergreg napsal:
Parádní recenze.
Jen jedno upřesnění - Octavia nemá zadní tuhou nápravu, to mají dodávky, náklaďáky a starý žiguly. Octavia má normální klikovou, tzv. vlečenou nápravu. V nové generaci (Octavia II) pak dostala dozadu víceprvkové zavěšení.
Jo a Extreme Mane - kdo jezdí 80 (mimo dálnici), tak nebrzdí provoz, ale jede normálně. Naopak, kdo jede mimo dálnici 155 nebo 160, tak nejede normálně (natož podle předpisů) a měl by se nad sebou trochu zamyslet. Nejde jen o to, že Ty a Tvoje auto takovou jí...
Myslel jsem dálnici, ne obyčejné silnice, je fakt, že takhle si dovolím jezdit jen tam kde to opravdu znám. Ale taky je pravda, že ročně najedu průměrně 80 000km a to nejen v čechách, ale i po všech okolních zemích. Takhle jezdím už od roku 99 a jediná nehoda co se mi stala bylo uražené levé zrcátko a ještě ne mojí vinou. Tož tak, nechtěl jsem působit jako frajírek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 15:13, RE: Octavia vs S40
martin napsal:
Kolik ti je a kolik máš najeto. To by asi zajímalo více lidí.
Je mi přes 30, na zbytek odpovídám dole.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 15:36, nemám slov
Nedostává se mi údivem i obdivem slov...asi i tetelívým štěstím...konečně jsou tu recenze,které stojí obdiv,ať už redaktorů či uživatelů...prostě kvalita je úplně někde jinde,než před nedávnem...Děkuji všem,kteří na tom mají zásluhu,ať už na této či na ostatních recenzích...nemám co dodat ,než jen - JEN TAK DÁL!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 18:53, Spotřeba
jo good recenze akorat jak to tak pozoruju ty VW diesely zachvilku budou jezdit za 2l na 200Km ....to mi hlava nebere .......jen je zajimavé,že opravdoví mí kamarádi se při vyřčení slov o spotřebe 4,6l/100 smějí jak malý děcka ......jinak z fotek je vidět že sice béž.kůže není žádný terno ale zas na druhou - interier příkladně udržovaný ........:o)
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.