0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 4x4 nebo Subaru Legacy - koho vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.03.2008 16:56, málo místa
Jsem fanda Subaru, kterým občas služebně jezdím (Outback). Motor i jízdní vlastnosti jsou úžasné, právě proto jsem si "scoobyho" chtěl koupit i soukromně. Překousl bych i tradičně odbytý interiér (někde ta nízká cena být vidět musí), auto má na druhou stranu spoustu užitečných detailů. Nejhorší ale je, že se do něj při svých 193 cm zkrátka nevejdu - buď mám otlačená kolena nebo v horším případě hlavu. Chci zkusit Forester, tam to snad bude lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.04.2008 16:52, RE: Legacy vs podstatně menší Oktávka
anonym napsal:

Těžko porovnávat tak rozdílné auta. Subaru je s rozvorem 267 příliš vysoko nad Oktávkou s rozvorem 251. Díky tak obrovskému rozdílu mezi těmito auty existuje spousta jiných aut, které jsou větší než Octavia, ale podstatně menší než Legacy. Třeba Subaru Imprezza s rozvorem 252cm je velikostí srovnatelné auto s O1.
Dále se tazatel ptal na 4x4 a stálý pohon všech kol přece není to samé jako haldex, který pošle trochu síly na zadní kola až když se přední kola točí výrazně rychleji než přední. Toto...
Uvedena videa jsou podle mne prinejmensim divna. Nechapu proc se u toho Volva neprotaci zadni kola do kopce, kdyz je to 4x4? S moji Oktavkou 4x4, kdyz jsem zastavil na lede v kopci, tak jsem pekne protacel predni i zadni kola najednou. Pochopitelne po vypnuti ASR a toho celeho zbytku, ktery je v takove situaci naprd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.04.2008 17:02, RE: Subaru vs. haldex
anonym napsal:
Pokud Vám jde o trakční schopnosti a opravdu je to pro Vás podstatné, doporučuji zadat ve vyhledávání na Youtube "Legacy vs. volvo", popř. zkusit přímo http://www.youtube.com/watch?v=XyLgYskj-oc, jde zde sice o Volvo awd, ale to je vybaveno rovněž haldexem jako škodovky "4x4", takže pro orientaci je to myslím dostatečné....
Nesmysl, asi jste nikdy nevideli Oktavku na prokluzujicim podlozi. Oktavce na rozdil od toho Volva se budou protacet predni i zadni kola. Mam pocit, jako by tu diskutovali skolaci. Pro zajemce mrknete na http://www.motortv.cz/index.php? a vyhledejte si AutoSalon 20 - Skoda Octavia 4x4 Combi 2,0 FSI [Datum premiéry: 18.5.2006]
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.05.2008 14:51, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Díky
Kvuli.
reagovat
  1 ... 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.