0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,9 TDI - hodnocení při 200 tis. km.

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Úterý 07.05.2013 13:17, RE: Úspora
David V napsal:
stanikk napsal:
brin napsal:
No a teď se podívejte na to kolik jste do toho auta od roku 2009 nastrkal a upřímně si řekněte zda by se nevyplatila nová kia ceed nebo hyundai i30, kde není nutné po dalších 5 let investovat.
A myslíte si, že do nového vozu nemusíte nic investovat? A co servisní prohlídky v autorizovaném servisu.... ty asi budou zadarmo stejně jako náplně... nemluvě o ztrátě hodnoty nového vozu....
Zrovna teď kolega Hyundai I30 první roční servisní prohlídka přes 4500 Kč. Vizuální kontroly + výměna oleje s filtrem i pylovým (najede 10 tkm/rok - to bych si asi ještě měnit nenechal).


S jakým motorem? Cena se dost liší dle motorizace, tak mě to zajímá....
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 07.05.2013 15:41, RE: Úspora
Pavlik napsal:
David V napsal:
stanikk napsal:
brin napsal:
No a teď se podívejte na to kolik jste do toho auta od roku 2009 nastrkal a upřímně si řekněte zda by se nevyplatila nová kia ceed nebo hyundai i30, kde není nutné po dalších 5 let investovat.
A myslíte si, že do nového vozu nemusíte nic investovat? A co servisní prohlídky v autorizovaném servisu.... ty asi budou zadarmo stejně jako náplně... nemluvě o ztrátě hodnoty nového vozu....
Zrovna teď kolega Hyundai I30 první roční servisní prohlídka přes 4500 Kč. Vizuální kontroly + výměna oleje s filtrem i pylovým (najede 10 tkm/rok - to bych si asi ještě měnit nenechal).
S jakým motorem? Cena se dost liší dle motorizace, tak mě to zajímá....


Tak konečná cena byla nakonec 5000 Kč a motor je benzínová 1.6-ka. Koukal jsem dnes do toho rozpisu a byl dost neprůhledný. Dělali mu třeba geometrii a nedali mu ani protokol. Měl tam spoustu různých maziv a uvolňovačů, což mi po roce přijde přehnané. Myslím, že tak polovička prací byla jen aby z něj vytáhli prachy.
Ne, že bych nechtěl nový auto, ale zlatá ojetina....
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Úterý 07.05.2013 19:26, RE: Úspora
David V napsal:
Pavlik napsal:
David V napsal:
stanikk napsal:
brin napsal:
No a teď se podívejte na to kolik jste do toho auta od roku 2009 nastrkal a upřímně si řekněte zda by se nevyplatila nová kia ceed nebo hyundai i30, kde není nutné po dalších 5 let investovat.
A myslíte si, že do nového vozu nemusíte nic investovat? A co servisní prohlídky v autorizovaném servisu.... ty asi budou zadarmo stejně jako náplně... nemluvě o ztrátě hodnoty nového vozu....
Zrovna teď kolega Hyundai I30 první roční servisní prohlídka přes 4500 Kč. Vizuální kontroly + výměna oleje s filtrem i pylovým (najede 10 tkm/rok - to bych si asi ještě měnit nenechal).
S jakým motorem? Cena se dost liší dle motorizace, tak mě to zajímá....
Tak konečná cena byla nakonec 5000 Kč a motor je benzínová 1.6-ka. Koukal jsem dnes do toho rozpisu a byl dost neprůhledný. Dělali mu třeba geometrii a nedali mu ani protokol. Měl tam spoustu různých maziv a uvolňovačů, což mi po roce přijde přehnané. Myslím, že tak polovička prací byla jen aby z něj vytáhli prachy. Ne, že bych nechtěl nový auto, ale zlatá ojetina....


To je "dobrý" servis. Kolega má Ceed kombi 1,6 benzín minulé generace po faceliftu a za prohlídku platí ve značkovém servisu 4000,- včetně čištění klimatizace a výměny pylového filtru.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.