0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,9 TDI

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 05:15, Skoda Octavia
Autor Tomas 33 je spis asi nejakej bazarnik, kterej ma plnej dvur oktavek. Pri vypravovani si ani nevsiml kolikrat by musel navstivit servis nebo neco opravovat. Cca. 11-15 krat.
Dle jeho udaju pri techto km.
68000, 83000, 90000, 98000, 120000, 145000, 150000, 160000, 175000, 180000, 190000, 205000
A radeji se nezminuju o jeho domacim kutilstvi napr. vymene stahovacek z vrakoviste, ktery maj alespon pulku svy zivotnosti zasebou. Nova stoji cca. 1000,- proc davat 500,- za opouzivanou bez dokladu a zaruky. Ze by bazrnik "IDIOT" to ne. Vetsinou jsou bazarnici ti nejslusnejsi a inteligentni lide.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 05:21, RE: Skoda Octavia
Jirina napsal:
Autor Tomas 33 je spis asi nejakej bazarnik, kterej ma plnej dvur oktavek. Pri vypravovani si ani nevsiml kolikrat by musel navstivit servis nebo neco opravovat. Cca. 11-15 krat.
Dle jeho udaju pri techto km.
68000, 83000, 90000, 98000, 120000, 145000, 150000, 160000, 175000, 180000, 190000, 205000
A radeji se nezminuju o jeho domacim kutilstvi napr. vymene stahovacek z vrakoviste, ktery maj alespon pulku svy zivotnosti zasebou. Nova stoji cca. 1000,- proc davat 500,- za opouzivanou bez dokladu ...
pravda, pravda
clovek ktery najede pres 50tis km rocne vetsinou moc casu
jezdi do servisu po 30tis km a kdyz musi mimoradne kvuli nejake oprave je z toho nastvanej a den v cudu
pokud by to bylo 10x za 3 roky urcite by svy auto nevychvaloval do nebe !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 06:16, Nechte ho
Vždyť ho nechte je to jen jiný pohled na oktávku a rozhodně se to dá číst ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 07:38, RE: Nechte ho
Aleš napsal:
Vždyť ho nechte je to jen jiný pohled na oktávku a rozhodně se to dá číst ...
jj, me se to cetlo dobre. jinak ND kdyz je potreba taky beru z vrakace a jak jsem zjistil tak opravdu je lepsi si udelat praci sam. Platit tezkej balik na nejakeho lempla v autor. servisu je fak vyhazovani penez z okna. To je radsi projezdim nebo prozeru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 07:51, RE: Skoda Octavia
michal 44 napsal:
pravda, pravda
clovek ktery najede pres 50tis km rocne vetsinou moc casu
jezdi do servisu po 30tis km a kdyz musi mimoradne kvuli nejake oprave je z toho nastvanej a den v cudu
pokud by to bylo 10x za 3 roky urcite by svy auto nevychvaloval do nebe !
Nesmite zapominat, ze je to majitel Skodovky. Majitele Skodovek jsou divna sorta lidi, kteri sice jezdi kazdou chvili do servisu, ale povazuji to za uplne normalni a vychvaluji spolehlivost svych vozu. Tady v tech uzivatelskych recenzich uz je to nekolikaty pripad, nejdrive napise jak byl nekolikrat do roka s necim v servisu a v zaveru vychvali svoji Skukdu jakej je to drzak. Nekolikrat po precteni tech recenzi jsem si rikal, ze mit takove problemy, tak auto hodim ze skaly, ale u Skodovek je to asi normal.
Na druhou stranu tenhle clovek mel tech problemu na Skodovku a najezd jeste docela malo, dokonce mu nejakym zazrakem vydrzela vaha vzduchu. Vyznamna cast jeho problemu byla evidentne zpusobena zfusovanou opravou. Mimochodem koupit si auto s vypalenymi airbagy na najezd 50.000km rocne (pomineme-li ten fakt, ze vubec koupit Octavii na neco takoveho je nerozum) je vyborny napad.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 08:24, Oprava
Musím konstatovat, že tato recenze je zajímavým čtením, dokonce jsem se i párkrát pobavil. Opravy bouraných Octávií jsou vážně "sranda", kterou zvládne každý doma na zahradě. Možná měl autor fakt hodně štěstí i díky tomu, že na pohled stejné díly jsou u různých ročníků nekompatibilní..
Popisovanou opravu jsem si také zažil (nevěřím bazarům ani dovozcům, proto jsem svoji první Octávii kupoval od dovozce neopravenou - ve výsledku mě to stálo samozřejmě více ale s pocitem dobré opravy - vše nové, ne repliky), nicméně pouze správné slícovánívšech dílů navzájem je prací na několik hodin (vzhledem k tomu, že ve volném čase renovuji veterány nejsem až tak nešikovný) a to nemluvím o tom, že se v 95% případů pomačkají i předky nosníků (před vlastním nosníkem je ještě malá deformační zóna na níž je přišroubovaná výztuha nárazníku). Oproti této "plechařině" je potom výměna AB a palubovky celkem zvládnutelná věc, pokud neulámete polovinu plastových zámků mezi díly.
PS: vím o čem mluvím, protože u druhé Oct, kterou jsem si opravoval, jsem si se správným slícováním (hodnoty v mm dle servisního manuálu) jsem si "hrál" dva dny a to jsem měnil pouze blinkr, blatník a nárazník, jenže byl mírně hnutý vrchní nosník(dutý profil) blatníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 08:44, RE: Skoda Octavia
Dusan napsal:
Nesmite zapominat, ze je to majitel Skodovky. Majitele Skodovek jsou divna sorta lidi, kteri sice jezdi kazdou chvili do servisu, ale povazuji to za uplne normalni a vychvaluji spolehlivost svych vozu. Tady v tech uzivatelskych recenzich uz je to nekolikaty pripad, nejdrive napise jak byl nekolikrat do roka s necim v servisu a v zaveru vychvali svoji Skukdu jakej je to drzak. Nekolikrat po precteni tech recenzi jsem si rikal, ze mit takove problemy, tak auto hodim ze skaly, ale u Skodovek je to ...
Vůbec nevidím problém v tom,že si opravu pán prováděl sám.Octávie je zepředu skládačka,jako všechny auta koncernu VW.Ale pokud jsou čelní airbagy vytřeleny,většinou se jedná o větší ránu na nosnou část,či na kolo,což bych svěřil odborné dílně se stolicí.Jinak najet ročně 50.000km se škodovkou je fakt síla.Škodovkáři si pochválí i vlastní hovno.Však víte proč se škodovkáři na silnici nezdraví?protože se ráno viděli v servise!Vím o čem mluvím,mám Ochcávku služebí,to je pořád něco-sice pravda,že ne až tak velký věci,ale nějaký provoz znepříjemňující poruchy neustále.To kdyby to bylo na nějaké jiné značce než škoda,tak by to byl hned zatracovaný kousek!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 08:59, No tak
chlapi, nebuďte na autora článku tak zlý. Já bych taky oktávku nechtěl ani zadarmo, ale po čase je tu zase zkušenost uživatele, která se dá číst. A je machr, že uvedené závady přiznal. Škodovkáři si je nikdy nepřipouští a ikdyž jsou pořád v servise, tak je to pro ně super spolehlivé auto, protože asi jiné auto nikdy neměly ( kromě 120tek a favoritů).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:03, RE: Skoda Octavia
Dusan napsal:
Nesmite zapominat, ze je to majitel Skodovky. Majitele Skodovek jsou divna sorta lidi, kteri sice jezdi kazdou chvili do servisu, ale povazuji to za uplne normalni a vychvaluji spolehlivost svych vozu. Tady v tech uzivatelskych recenzich uz je to nekolikaty pripad, nejdrive napise jak byl nekolikrat do roka s necim v servisu a v zaveru vychvali svoji Skukdu jakej je to drzak. Nekolikrat po precteni tech recenzi jsem si rikal, ze mit takove problemy, tak auto hodim ze skaly, ale u Skodovek je to ...
A čímpak jezdíš Ty, Dušane, že tak haníš škodovky??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:20, skodovka je dobry vuz
pepe napsal:
chlapi, nebuďte na autora článku tak zlý. Já bych taky oktávku nechtěl ani zadarmo, ale po čase je tu zase zkušenost uživatele, která se dá číst. A je machr, že uvedené závady přiznal. Škodovkáři si je nikdy nepřipouští a ikdyž jsou pořád v servise, tak je to pro ně super spolehlivé auto, protože asi jiné auto nikdy neměly ( kromě 120tek a favoritů).
Ja jsem dostal od taty novou Octavii za maturitu - 2.0 FSI combi a jsem fakt spokojenej. Zatim mam najeto jen 12 tis, ale fakt super kara. Takze pro me je to auto spolehlivy.kupujete pochybny pretoceny plecky nejasneho puvodu a dokonce bourane. Pak se divte ze se vam to sere!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:37, RE: skodovka je dobry vuz
Fanda napsal:
Ja jsem dostal od taty novou Octavii za maturitu - 2.0 FSI combi a jsem fakt spokojenej. Zatim mam najeto jen 12 tis, ale fakt super kara. Takze pro me je to auto spolehlivy.kupujete pochybny pretoceny plecky nejasneho puvodu a dokonce bourane. Pak se divte ze se vam to sere!!
Pokaždý, když tady vyjde nějaká zkušenost uživatele, který má Škodovku, okamžitě se tady objeví příspvěky různých machrů (např. Dušan, petr, pepe) a spousta jejich siláckých řečiček, že by oktávku nechtěli ani zadarmo apod. To jsou takový bezcený žvásty. Každý z nich má určitě doma nějakou superspolehlivou káru, která ani neví, co servis je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:45, RE: skodovka je dobry vuz
Fanda napsal:
Ja jsem dostal od taty novou Octavii za maturitu - 2.0 FSI combi a jsem fakt spokojenej. Zatim mam najeto jen 12 tis, ale fakt super kara. Takze pro me je to auto spolehlivy.kupujete pochybny pretoceny plecky nejasneho puvodu a dokonce bourane. Pak se divte ze se vam to sere!!
Fanouši,než začneš kritizovat lidi,který kupujou ojetiny,tak si uvědom,že málo kterej průměrnej člověk si může koupit úplně novej wagen. Jenže když si někdo vozí od 19 nebo 20 let prdel v octavii 2,0 FSI,tak mu tahle skutečnost nedochází !!!!!! Skus si na ní vydělat vole!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:46, RE: skodovka je dobry vuz
Fanda napsal:
Ja jsem dostal od taty novou Octavii za maturitu - 2.0 FSI combi a jsem fakt spokojenej. Zatim mam najeto jen 12 tis, ale fakt super kara. Takze pro me je to auto spolehlivy.kupujete pochybny pretoceny plecky nejasneho puvodu a dokonce bourane. Pak se divte ze se vam to sere!!
Fando, když už tě papánek živí, mohl ti místo té škodule koupit nějaký pořádný kočkolap :) Ale chápu tvoje nadšení z prvního auta, všichni jsme si ho zažili. Tohle není závist, ale až si budeš na sebe vydělávat sám a pokud budeš mít aspoň zbytky rozumu, bude ti sakra líto dát hříšný peníz za škodovku, nedejbože novou.. Je to přeci jenom auto - věc, která tě dopraví z bodu A do bodu B, nic víc. Nenajdeš moc takových způsobů, jak vyhodit prachy, napadá mě snad jedině vytřít si s nima p.del.. :) Takže pokud auto není na lízing tatíčkovy firmy, dej ho pryč a kup něco pořádného
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:48, Celkem zajimavy
Celkem zajimavy poctenicko,ktere jsem si rad docetl az do konce.Kupovat auto po bouracce neni nic spatneho,ale autorova Octavie byla bourana asi vic nez by bylo zdravo a tech problemu pak bylo nejak moc.Doufam ze nekteri skodovkari po tomto precteni budou trosku rozvazneji mluvit a spolehlivostech skodovek.Statistika TUV taky nehraje pro skodovky.Kazdy auto ma sve problemy a kdyz si je clovek casem vychyta.pak si chvali jen to svoje,ale kolik casu ztravil nad vyhledavanim a odstranovanim zavad,to uz nerekne!

PS:Jinak se divim,ze ani jednou neodesla vaha vzduchu,kdyz u 66 a 81kw to byl casty problem (nejspis zapomnel dodat)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:51, RE: A4 má pravdu
A4 napsal:
Pokaždý, když tady vyjde nějaká zkušenost uživatele, který má Škodovku, okamžitě se tady objeví příspvěky různých machrů (např. Dušan, petr, pepe) a spousta jejich siláckých řečiček, že by oktávku nechtěli ani zadarmo apod. To jsou takový bezcený žvásty. Každý z nich má určitě doma nějakou superspolehlivou káru, která ani neví, co servis je.
A4 má pravdu. Všichni držkujete a kdo ví s jakejma sráčema doma jezdíte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 09:54, RE: skodovka je dobry vuz
A4 napsal:
Pokaždý, když tady vyjde nějaká zkušenost uživatele, který má Škodovku, okamžitě se tady objeví příspvěky různých machrů (např. Dušan, petr, pepe) a spousta jejich siláckých řečiček, že by oktávku nechtěli ani zadarmo apod. To jsou takový bezcený žvásty. Každý z nich má určitě doma nějakou superspolehlivou káru, která ani neví, co servis je.
To není pravda,že bych škodovky jen hanil,mám ji služební jak jsem psal ,nejedí špatně,spotřeba je fakt super!!!průměr tak 5,5L,tdi 66KW Combi,ale jízdní vlastnosti opravdu bída!!!, jsem přesvěčenej,že existuje spousta jiných o hodně lepších a levnějších ojetých aut,než jsou u nás na trhu nesmyslně předražený škodovky!!ale škodovkáři o nich ani neuvažují,protože v nich nikdy ani nejeli!!!Jinak jsem měl všelijaká auta,i samozřejmě horší než škodovky i když můj subjektivní názor je,že škodovky jsou jedny z nejhorších aut na trhu,při poměru k ceně a užitné hodnotě!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 10:03, Octavia
Ja nevim chlapi co mate porad proti skodovkam. Octavia splnuje pozadavky prumerneho cecha. A to ze autor najede 50 tis km rocne proc by nemohl mit octavii? Ja osobne mam Stary seat Toledo TDI najedu okolo 20 - 25 tis km a taky to jde. Souhlasim mit penize koupim si lepsi karu, ale proste ne vsichni mame na "accord I-CTDI rulllleezzz" jak se casto opbjevuje. Nekdy nechapu absolutne prispevky typu prodej octavii kup accorda, a kolik accord stoji? A ze by skodovka byla nejak extreme porucjova se taky neda rict. Jsou tady lepsi auta, ale kazde má nějakou výhodu a nevýhodu. Většinou na octavii píšete kup si focus 1,6, jenže to má menší kufr, nejede to jako naftak a žere to více. Ano spoellhivost je někde jinde. Porád jen většinou mluvíte o lepšíchm podvozku, ale co vám na jízdních vlastnotech octavie tak vadí? Většina čechů nevyužije podvozek focusu a mondea, to je pro ¨pár lidí co jezdí sportovnějei a chtějí zatáčky projíždět rychleji, ale kolik lidí potřebuje podvozek typu ford? většině postačujou i mnohem horší podvozky. ¨Mám Toeldo 98 podovzek staryho golfa II. a na muj styl jizdy me to staci, nepotrebuju projizdet zatacky rychleji nez ostatni. Ano mel jsem moznost vyzkouset bmw 3 2003 a bylo to perfetkni svezeni, chtel bych ho, ale ten podvozek bych nevyuzival, nejsem brzda provozu, ale podvozky bmw, ford jsou pro me a pro vetsinu potreb cechu zbytecny luxus. A ted neco malo k porovnani Octavia TDI a mondeo TDCI. Sam uvazuji o koupi techto dvou aut. Kazde ma sve vyhody. Ale jelikzo mam mechanika (soukromnik) co se zivi VW (opravi jinak vsechny znacky) tak mam servis vybaven hlavne pro VW, diagnostiku dela gratis, a pres VW je opravdu machr a je levnej. TDCI je motor o generace lepsi, tissi atd, ale treba mondeo je o 300kg tezsi z toho plyne uz spotreba minimalne o litr vyssi. Pokud jezdite ve dvou nebo sam k cemu auto jako mondeo? A TDI vam opravi kde kdo, TDCI musite do specializovaneho servisu Delphi. TDI ma spatne vahy vzduchu, obcas turbo, ale to odsere spsie clovek nez unava materialu. TDCI ma zase cerpadlo i od 2003 to porad eni zadna slava, proad lepsi, ale ne doonaly. Citlivy na ceskou naftu, odchazi vstriky atd. Pro vetsinu lidi pak vyjde octavia lepe nez treba mondeo. I kdyz me srdce rika mondeo tak se obavam servisu a nepotrebuji tak velke auto kdyz jako je mondeo, a 300kg vahy navit versus Octavia se na dynamice a spotrebe taky promitne. A kdo nevydelava hodne tak pro nej je treba spotreba duelzity faktor. Nevim jak s mondeem ale na octavii je tady hromada druhovyroby za velice dobre ceny, repase uplne vseho. NA mondeo asi taky, ale urcite mene a ze neco vyssi ceny, ale s motorem budete muset je do poemrne draheho Delphi servisu, protoze malo kdo ma diagnostiku a zkusenosti s Fordama TDCI. A jelikzo najedu malo km protoze mame v rodine ted auta dve, tak misto nafty nakonec na jare skoncim u octavie 1,8T, protoze u forda nechci platit rucnei za 2,0 a 1,8 u forda moc nejede na tak tezke auto. Akroat se bojim ze se skdoovky tak kradou a vykradaji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 10:03, RE: No tak
pepe napsal:
chlapi, nebuďte na autora článku tak zlý. Já bych taky oktávku nechtěl ani zadarmo, ale po čase je tu zase zkušenost uživatele, která se dá číst. A je machr, že uvedené závady přiznal. Škodovkáři si je nikdy nepřipouští a ikdyž jsou pořád v servise, tak je to pro ně super spolehlivé auto, protože asi jiné auto nikdy neměly ( kromě 120tek a favoritů).
já měl první řadu, druhou řadu, mám bazar, kde prodávám hlavně škodovky. Skutečnost, že je to nejoblíbenější auto u nás, a prodává se samo, je důkazem toho, že naprostá většina názorů, že auto je špatné, je naprosto scestných. Na svých octávkách jsem najezdil tisíce km, a bez problémů. A to jsem s autem tahal plaťák, a nijak jsem je nešetřil.To, že praskne stahovačka, jednou za rok nebo za dva (mě se to třeba nestalo za 2 roky ani jednou), mě vůbec nevadí. Auto nežere, jede, má dobrou akceleraci, vypadá pořád dobře i ta první řada, seženete na něj uplně všechno, spoustu věcí si udělá člověk sám, diagnostika je dneska dostupná uplně všude, nebo si jí člověk koupí přes annonci za 5tisíc, a hlavně, dá se sehnat za dobrý peníze. Můj kamarád vozí francouzský auta, Renault,Peugeot atd, na bazaru prodávám samozřejmě i jiný značky než německý, a když porovnám poruchovosti, a problémy při případných opravách, vůbec se nedivim že lidi kupují raději octavky. Všude jinde Vám při trochu větším problému zbude jediná věc: značkovej servis,diagnostika,sazba od 600/hodina vejš. Takže zastávám se ve všem pisatele článku. Proč každej z Vás nenapíše čim jezdí on sám? Pohanim mu to taky, to umí každej vocas, tím víc když se může schovat za mail.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 10:06, RE: skodovka je dobry vuz
........... napsal:
Fanouši,než začneš kritizovat lidi,který kupujou ojetiny,tak si uvědom,že málo kterej průměrnej člověk si může koupit úplně novej wagen. Jenže když si někdo vozí od 19 nebo 20 let prdel v octavii 2,0 FSI,tak mu tahle skutečnost nedochází !!!!!! Skus si na ní vydělat vole!
Fanouši, já souhlasim s tim, co ti odpovídají ostatní, je vidět, že jseš ještě hodně hloupoučkej a omezenej, ale to se třeba přibývajícím věkem spraví. Až to auto budeš chtít ty, nebo papánek za 2 roky prodat, možná se budete divit, že dostanete o pětikilo míň než stálo to auto nový. Pak Vám dojde proč si většina lidí raději koupí to samý auto, ale třeba 2 roky starý. Je to určitě výhodnější. Ale tebe to asi nezajímá, papínek to kdyžtak zalepí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 10:07, RE: Octavia
Martin napsal:
Ja nevim chlapi co mate porad proti skodovkam. Octavia splnuje pozadavky prumerneho cecha. A to ze autor najede 50 tis km rocne proc by nemohl mit octavii? Ja osobne mam Stary seat Toledo TDI najedu okolo 20 - 25 tis km a taky to jde. Souhlasim mit penize koupim si lepsi karu, ale proste ne vsichni mame na "accord I-CTDI rulllleezzz" jak se casto opbjevuje. Nekdy nechapu absolutne prispevky typu prodej octavii kup accorda, a kolik accord stoji? A ze by skodovka byla nejak extreme porucjova se ta...
jj,skodovku ti dneska otevre kde kdo)
reagovat
  1 2 3 ... 8




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.