0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1.8T 20V

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 19:34, Servisy v Nemecku
S cenou servisu v Nemecku mam stejne zkusenosti, ale u opla. Nahradni dily stejne drahe, cena prace drazsi, ale jsou rychlejsi nez v CZ, tak to v celkovem vysledku ani nepoznate. Celkove to tedy teoreticky podle papiru vyjde stejne jako v CZ. Vtip je ale v tom, ze si zakaznika vazi, je tam konkurence a o cene se da i jednat a tak vam napr. z 800€ udelaji 630€ a vyjde vas to levneji nez v CZ (autorizovane servisy). Nekdy mam v CZ u aut. servisu dojem, ze jste jen na obtiz a pri otazce, co se da s tou cenou delat, se ohlidnu kolem, zda na mne majitel uz nevypustil hladove a rozzurene psy.
Rozhodne se neni treba bat, ze vas to v zahranici prijde zasadne draz nez u nas.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 20:20, Co to je
Autor článku je asi nějakej divnej ne ? když mu rozsypanná spojka a převodovka připadá jako drobná závada při těch pár km co nahrkal. Jinak toto je nejhorší octavia co vyrobily.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 20:25, RE: Servisy v Nemecku a Česku
anonym napsal:
S cenou servisu v Nemecku mam stejne zkusenosti, ale u opla. Nahradni dily stejne drahe, cena prace drazsi, ale jsou rychlejsi nez v CZ, tak to v celkovem vysledku ani nepoznate. Celkove to tedy teoreticky podle papiru vyjde stejne jako v CZ. Vtip je ale v tom, ze si zakaznika vazi, je tam konkurence a o cene se da i jednat a tak vam napr. z 800€ udelaji 630€ a vyjde vas to levneji nez v CZ (autorizovane servisy). Nekdy mam v CZ u aut. servisu dojem, ze jste jen na obtiz a pri otazce, co se da ...
Recenze byla kritická a je vidět, že byla od normálníhio člověka, který nic nepřikrášloval, ani nezatajoval. Ostatně kdo měl někdy Octavii 1,tak se asi setkal se stejnými problémy a nebo ho ještě čekají. Trochu mě to zamrzelo, protože jsem o tomto autě s 1,8T taky celkem uvažoval. Díky za objektivní a nezkreslené info.

Pokud bych někdy kupoval Škodovku, tak nikdy ve městě, kde bydlím. Jsem z Ústí nad Orlicí a kdo je poblíž, tak ví asi proč. Zdejší Škoda salon a servis je ukázkou toho, jak se dá šikovně vydělávat. Kamarád tam dal na opravu Felicii s vadným starterem, dali mu nový, taky ho draze zaplatil a odjel. Za 3 měsíce závada stejná, přijel tam a hlásí, že veze auto na reklamaci opravy startéru. Ukázal doklad a pustili se do toho. Auto opravoval ale jiný mechanik a zjistil, že tam je starý startér (nikoliv ten nový, co zaplatil) a kamarádovi zavolal. (asi jediný poctivec) Ten udělal velký humbuk a servis to zahrál do autu.

Dalšímu člověku tam měnili zadní dveře na felině a dali mu tam z vrakáče, byli tak pitomý, že když je pak odstrojil, tak zjistil, že byly z jiného auta. Zaplatil ovšem nové. Nějak to okecávali, že se v lakovně spletli)))

Já osobně jsem tam byl kdysi se 120kou a žádal jsem o objednání na opravu. Vedoucí servisu mi řekl, že takhle staré vozy už neopravují, že opravují auta, která prodali oni, ať si jedu někam jinam. Jednali se mnou jako s žebrákem.

Vyprávěl jsem tuto historku člověku, který léta pracoval v Německu. Říkal mi, tam by se to nestalo, váží si tam zákazníka a vědí, že až ten člověk bude mít na lepší auto, tak přijde k nim a koupí si ho. Já jsem ve stádiu, že už na nové skoro mám, ale u nás si ho nekoupím, takové lidi podporovat nebudu. Klidně budu jezdit na garančky i 40km. Ahoj a ať máte štěstí na servisy a prodejce aut.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 20:52, Závady
Moje zkušenost je úplně jiná, nic z toho neznám ..
Octavia 1,8T, Elegance, 2001, koupená coby nová.. jezdil jsem s ní 5let, najel 220t., jediný servis co jsem řešil byly předepsaný garančky po 15tis, 2x výměna ložisla předního kola, po 3letech se měnily vysvícený výbojky..Já na to auto nedám šáhnout!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 21:01,
Asi jen špatnej kus. Sice mám 1.6, ale nic z popisovaných závad neznám!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 21:23, Skoda
MAjitel mel asi opravdu smulu na kus, kamarad na chate ma TDI 66kw a neresil zadne problemy ani se spojkou ani s prevodovkou, kupovali auto jako nove a ted ma najeto cca 25O tis. Jinak divim se, ze se skoda postavila celem k problemu s prevodovkou a zaplatila to i po zarucni dobe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 21:25, RE: Co to je
zigi napsal:
Autor článku je asi nějakej divnej ne ? když mu rozsypanná spojka a převodovka připadá jako drobná závada při těch pár km co nahrkal. Jinak toto je nejhorší octavia co vyrobily.......
co to bleješ,takovejhle remcálek je nejlepčí.ty jezdíš mastnou tyčí a tady házíš patky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 21:40, mechos z cz
servisovat auto v cz??? to bud tam mate fakt dobreho znameho, nebo jste ......, bezna praxe: olej se nemeni jen filtr se otre hadrou s benzinem, uvolnovani manzet u homousu, vymenovani dobrejch dilu za spatne, popr. nove za stare a to i v aut. servisu, proste ojebat jak se da a zkurvit i to co je v cajku, potom vam daj dobrou cenu a vy jste unesen ze jste platil JEN 200 na hodinu a vracite se zas vcetne vasich znamych a to muze trvat treba rok nez je prokouknete. hodne stesti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 22:15, RE: Servisy v Nemecku a Česku
ten, co nepodporuje podvodníky! napsal:
Recenze byla kritická a je vidět, že byla od normálníhio člověka, který nic nepřikrášloval, ani nezatajoval. Ostatně kdo měl někdy Octavii 1,tak se asi setkal se stejnými problémy a nebo ho ještě čekají. Trochu mě to zamrzelo, protože jsem o tomto autě s 1,8T taky celkem uvažoval. Díky za objektivní a nezkreslené info.

Pokud bych někdy kupoval Škodovku, tak nikdy ve městě, kde bydlím. Jsem z Ústí nad Orlicí a kdo je poblíž, tak ví asi proč. Zdejší Škoda salon a servis je ukázkou toho, jak se...
myslis servis kde synator majitele zavodi? Janak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 22:51, kvalitka
Tak z autorovho auta by som mal vazne hlavu v smutku. Dufajme ze ide len o ten jeden konkretny kus, ale spominane zavady boli dost brutal, hlavne ta prevodovka, aj ked ju preplatili...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 04:36, RE: Servisy v Nemecku a Česku
ten, co nepodporuje podvodníky! napsal:
Recenze byla kritická a je vidět, že byla od normálníhio člověka, který nic nepřikrášloval, ani nezatajoval. Ostatně kdo měl někdy Octavii 1,tak se asi setkal se stejnými problémy a nebo ho ještě čekají. Trochu mě to zamrzelo, protože jsem o tomto autě s 1,8T taky celkem uvažoval. Díky za objektivní a nezkreslené info.

Pokud bych někdy kupoval Škodovku, tak nikdy ve městě, kde bydlím. Jsem z Ústí nad Orlicí a kdo je poblíž, tak ví asi proč. Zdejší Škoda salon a servis je ukázkou toho, jak se...
Já pro jistotu do servisu nejezdím skoro vůbec. Ono Moskvič+Mercedes nejsou Žkoda Ale pravdou je, a potvrzuji to, že z německého servisu není třeba mít cenově strach a jsou velice precizní a důkladní a poctiví. Až jsem se za ty prachy divil. Uděli všecko ťip ťop, co jsem chtěl se mnou probrali, ukázali, měl jsem pocit náš zákazník náš pán a ne co tady votravujete jako v tuzemsku. A to moje němčina není moc echt. Jinak Oktávku hodnotit nechci, vhledově je sice celkem hezká, ale do Žkody bych dobrovolně nešel. Ale každého věc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 06:57, 2,5roku a 37tis km???
Koupil vrcholnou výbavu, ojetou a tvrdí, že měla po 2,5 letech najeto 37 000km. Tak si myslím, že spíše někdo ojel jeho. A možná i porto ty problémy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 07:11, RE: 2,5roku a 37tis km???
edmund napsal:
Koupil vrcholnou výbavu, ojetou a tvrdí, že měla po 2,5 letech najeto 37 000km. Tak si myslím, že spíše někdo ojel jeho. A možná i porto ty problémy.
Edmunde, ty blbe, ver mi, ze znam plno lidi, kteri uplne bezne jezdi kolem 5-10 000km rocne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 07:16, RE: 2,5roku a 37tis km???
edmund napsal:
Koupil vrcholnou výbavu, ojetou a tvrdí, že měla po 2,5 letech najeto 37 000km. Tak si myslím, že spíše někdo ojel jeho. A možná i porto ty problémy.
Plno lidí jezdí třeba denně do práce jen 10 min tam, 10 min zpátky, o víkendu maximálně chata, kolik myslíš, že najedou ročně km? Každej nemusí sedet denně 4hodiny v autě a zbytek dne proonanovat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:08, RE: kvalitka
A.K.Alex napsal:
Tak z autorovho auta by som mal vazne hlavu v smutku. Dufajme ze ide len o ten jeden konkretny kus, ale spominane zavady boli dost brutal, hlavne ta prevodovka, aj ked ju preplatili...
O problémech převodovek v O1 u benzinových motorů jsem už slyšel, kámoš vozí bouračky z německa a opravuje to (asi jediný člověk, kterýho znám co to dělá poctivě a kupodivu to funguje, tacho nestáčí a před kupujícím nic netají) od něj vím že u prvních modelů benzinových O1 převodovky (hlavně diferáky) moc nevydržely, něco bylo řešeno v rámci záruky ale ne všechno, u nafťáků a u novějších modelů myslím asi od r. 99 by to mělo být v pohodě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:35, Pro Martina (autorA článku) - mé zkušenosti 1.8, 20 V, 92 kW, 125 PS, r.v. 1998
Martine, s Vaším popisem zcela souhlasím, zde jsou mé zkušenosti s výše popsaným vozem: je to Octavia, 1.8, 20 V, 92 kW, 125 PS, r.v. 1998 (stříbrná, výbava SLX - ovládání elektronikou).

Vůz jsem koupil s najetými 94.000 km, od 1. majitele. Tento vůz v této výbavě většinou šel na vývoz do Německa a Holandska na jejich rychlejší a kvalitnější dálnice.
Proto bych kriticky zhodnotil toto: těžké auto (více než 2 t), s kvalitním motorem (a zde se veřejnost rozchází: někdo říká, že je to žravý SHIT, někdo zase jediný pořádný motor, který v Oktávkách byl). Já si myslím obojí současně. Motor 1.6 když se rozjel, tak jel, ale zrychlení příliš slabé, u motoru 1,8, který mám, musím pravidelně (každý půl rok) čistit váhu vzduchu (práce na 15 min), ale to zrychlení je pak samozřejmě znát (vozy do objemu 1.6 absolutně nestačí).
Servisy už nepodoporuji, mám 2 neautorizované, kde mi vždy poradí jak na to sám, a když to nezvládnu, stačí přijet.
Mám nyní najeto celkem 139.000 km a do věčných lovišť odešla LAMBDA sonda (3.500 Kč), palivové čerpadlo (4.000 Kč), měnily se rozvody (10.000 Kč), stabiliuzátory, kosti, atp (4.000). Jinak je třeba čistit odtokové kanálky (co 3 měsíce), dále vyměnit převodový olej (i když je náplň doživotní), každý rok nové svíčky, oba filtry, dále promazat a dotáhnout zámky na dveřích, atd. - prostě se o auto starat, protože když se staráte, vypadá to hned lépe. Když se nestaráte, všude to skřípe, vrže, sténá

Tu mou Berušku jsem nedávno omladil - dostala nová facelitová zadní světla, stěrače Aerotvin, nový přední nárazník, plastové podběhy, atp. Takže vypadá mnohem lépe.
A teď ke spotřebě: už v Praze nebydlím (zaplať pánbuh) i když do ní občas jezdím. Spotřeba po Praze s tak těžkým vozem běžně 10-12 l/100 km (a řekl bych, že tak silné auto ve městě prostě trpí). Jezdím nyní 60 km za Prahu a dle palubního počítače jezdím max. za 6,2 l/100 km (průměrně). I ten počítač malinko fixluje, ale na plnou nádrž najedu v Praze sotva 400 km, mimo Prahu jsem najel úctyhodných 700 km A to bylo hned něco jiného. JInak v Praze jezdím tak 60 km/hod, na okreskách 80 km/hod, po dálnici je ale nejlepší pro tento vůz rychlost cca. 150-160 km/hod. A to je potom vítr Na čisté dálnici potom radost jízdy. Jednou jsem jel do Ostravy v neděli brzy ráno a vzdálenost 380 km jsme ujel za necelé 2 a 3/4 hodiny. Největší rychlost, kterou jsem s vozem docílil bylo 205 km/hod.

Důležitá poznámka k životnosti vozu: životnost vozu (dle německých servisů ŠKODA) se počítá na MAX. 150.000 Km. Když ujedete tuto vzdálenost, auto se bere jako vyřazené s minimální hodnotu a většinou se rozebírají na ND. Pouze v Česku a na východě se s auty jezdí vzhledem ke kupní síle obyvatel i 300.000 a více. Za tyto km navíc (nad těch 150.000 km) musíte počítat s tím, že všechny součástky jsou konstruovány na právě tu vzdálenost 150.000 km. Pak to jde vše postupně do háje a nám nezbývá nic jiného, než měnit a měnit a měnit.

Ale na druhou stranu : co bych na Octavii pochválil?
1) dobré brzdy, vč. ABS (mám kotoučové FS III, na všech kolech + elektrony)
2) systém EDS
3) pořádný zavazadelník - více než 550 l
4) masivní vůz z hlediska dnešní moc důležité bezpečnosti
5) komfort a pohodlí při delších výletech (hlavně po dálnicích)
6) když se předek a zadek předělá na novější Facelit, tak i pěkný vzhled.

Podruhé bych si Octavii asi ale nekoupil, šel bych do Forda Fokuse v dieselu, spotřeba nádherných 5.5 l nafty na 100 km. Prostě super
Kdyby Tě něco ohledně mé Octavie ještě zajímalo, piš sem: petr.piskac(zavináč)email.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:43, RE: 2,5roku a 37tis km???
edmund napsal:
Koupil vrcholnou výbavu, ojetou a tvrdí, že měla po 2,5 letech najeto 37 000km. Tak si myslím, že spíše někdo ojel jeho. A možná i porto ty problémy.
Edmunde, máš trochu pravdu, u těch straších Octavií nejde z řídící jednotky motoru (přes diagnostiku VAGem) vyčíst opravdu ujeté km. Je možné, že tachometr byl před prodejem stočen (u nás legální, v Německu tr. čin . U novějších Octavíí (od r. 2000) se ujeté km ale ukládají do paměti ŘJ motoru a přes diagnostiku je lze načíst Takže stočený tachometr o 50.000 km je na 1. pohled vidět, ale ŘJ pak nelže
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:53, sock
Dávám naprostou jedničku, objektivní max!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:55,
Mam filetu combi 1,6 uz 10 let a teprve ted jsem pokoril hranici 100 tkm autem jezdim vetsinou jen o vikendu , jinak vyuzivam sluzebni nebo kolo, do serisu bych auto nedal ani omylem , jsou to ku.. ojebat , neopravit sedrit z kuze a posrat to jeste vice.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.04.2007 08:58, No to je soda!
No ta Oktavka musi byt uplne neskutecna hajtra, kdyz se kazdou chvilku TAKHLE sype! Jezdim od roku 1996 a pouze vozy Toyota Corolla (mam uz 3.) a za tu dobu jsem mel pouze jedinou zavadu - porouchane el. stahovani okenka ridice u me prvni Corolly, u druhe a nynejsi proste NIC. Najezdim rocne v soucasnosti skoro 50 000 km a mit Oktáfku, tak bych asi ze servisu nevylezl. No aspon vim, ze Skodovku nadale radeji ne.
reagovat
  1 2 3 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.