0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,8 T - jak ji hodnotí majitel?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:12, RE: Recenzia od dedinskeho chlapca
anonym napsal:
Jel jsem v roce 2002 s tdi81kw trasa Olomouc - Znojmo večer a byl jsem zvědavý jak to jede. Celou trasu jsem jel viceméně na plný plyn. Průměrná rychlost byla 132km/h a spotřeba 6,7l dle PP podle dotankování 7,6. Nevím jak bych dosáhl 10-11 litrů.
Auto teď používá žena a s její jízdou zásadně pod limity, má spotřebu mimo město kolem čtyř litrů a podotýkám, že auto má najeto 220 tisíc km, jezdí na WIV, takže bylo v servise celkem čtyřikrát.
Já teď jezdím něčím jiným, ale porovnatelné auto v této ...
Olomouc- Znojmo ... 100 km po dálnici a 40 km po silnici 1. třídy se spotřebou 7,6 l ?? To je docela dost ne? A průměr 132 km/h na prázdný silnici znamená,žes jel řekněme po tý dálnici 140 a potom tak 110? To není ničim zvláštní-mně to spíš připomíná takovou jízdu na spotřebu. Tady je vidět jak se tady u lidí liší představy o rychlé nebo sportovní nebo ekonomické...jízdě. Proto se tady taky potom tolik liší ty spotřeby. Co je pro někoho sportovní styl, je pro druhého eco-rallye.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:40, RE: 1.8 Turbo
anonym napsal:
Záleží čemu říkáš sportovní jízda. Při rychlé jízdě to jde hravě přes deset a když jedeš pilu,tak i 16. Ale tak rychle by ses ty asi bál jet.
A ještě mi vysvětli proč sis kupoval 110 kw auto,když v práci máš 77kw a jezdíš s ním rychleji. To tě baví se s tím 1,8T se jen tak loudat?
Nejsem dárcem orgánů a ta 1.9 Tdi jede na plno stejně jako 1.8 T při sportovní jízdě. Sportovní jízda = rychle, ale bezpečně. Bych tě chtěl vidět jak bys jezdil s 1.8 T pořád na plnej plyn a za 16 litrů.... to bys byl hodně rychle po smrti... tak nemachruj.... nemáš křídla.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:41, RE: o ničem
anonym napsal:
Já mu taky nevěřím to s tou spotřebou. Je třeba uvádět skutečnou dlouhodobou spotřebu a ne spotřebu za jednu ekonomy jízdu. Dneska mi taky palubní počítač ukazoval spotřebu po rovince a z mírného kopce spotřebu cca 5-6 l, ale dlouhodobá prům. spotřeba je přes 11 l (není to Škodovka). Nebo jezdí jen takové trasy, kde to možné je (rovinky, pomalu , mimo město a ne moc krátké trasy) Já osobně více jak 60% ujetých km ujedu ve městě a myslím, že takových je většina. Ale nebudu se chlubit, že při jedn...
tak si kup Octavii a uvidíš... takovýhle kretény co o tom hovno vědí a do všeho se serou mám nejradši.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:42, spotřeba
Ta spotřeba je ale nesmysl, to to jen tak šolícháš. Mám podobnou Octavii (pro manželku) jen navíc 4x4 a chipnutou - dlouhodobý průměr je 11,7l/100. Dá se s tím jet i za cca 7l ale to už člověk skoro nejde. Ale už jsem měl i 21 průměr když jsem jel asi 50 km na plný plyn. Je to standart tohoto motoru, měl jsem passata se stejným motorem a spotřeba byla prakticky úplně stejná.
S tímhle motorem, se normálně nedá jezdit pod 10l, takže pokud to někde chcete koupit tak pozor na to.
Měl sis koupit 1.6 jak už tu někdo psal, udělala by ti stejnou službu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:45, RE: Recenzia od dedinskeho chlapca
anonym napsal:
Olomouc- Znojmo ... 100 km po dálnici a 40 km po silnici 1. třídy se spotřebou 7,6 l ?? To je docela dost ne? A průměr 132 km/h na prázdný silnici znamená,žes jel řekněme po tý dálnici 140 a potom tak 110? To není ničim zvláštní-mně to spíš připomíná takovou jízdu na spotřebu. Tady je vidět jak se tady u lidí liší představy o rychlé nebo sportovní nebo ekonomické...jízdě. Proto se tady taky potom tolik liší ty spotřeby. Co je pro někoho sportovní styl, je pro druhého eco-rallye.
Průměr 132km/h znamená docela hodně kámo. Sám sis to ještě nijak nezkoušel, viď? Stačí 2x zastavit třeba na stopce a přibrzdit za traktorem a po 160km honičce na dálnici ti za 10km mimo spadne průměr o 30%.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:46, RE: Jaké BMW bylo před oktou?
anonym napsal:
Dle týhle recenze to vypadá že jsi předtím jezdil v BMW z roku osmdesát když jsi tak spokojený s oktávii předface:) O sportovní jizdě, pružinách, zrychlení a podvozku bych se tady radši nerozepisoval:)))) udělal jsem krok z okty 2003 do BMW E46 2003 a na nějaký tunění vůbec nemyslím:)))) fakt je že okta je cílem vesnických tunerů, otázka je jestli je to její plus.

Jinak přeji hodně štastných km s oktou. Hlavně polepit vším co má na sobě tuning - racing - rallye:)
BMW M 3 1.8 130 koňov
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:49, RE: spotřeba
anonym napsal:
Ta spotřeba je ale nesmysl, to to jen tak šolícháš. Mám podobnou Octavii (pro manželku) jen navíc 4x4 a chipnutou - dlouhodobý průměr je 11,7l/100. Dá se s tím jet i za cca 7l ale to už člověk skoro nejde. Ale už jsem měl i 21 průměr když jsem jel asi 50 km na plný plyn. Je to standart tohoto motoru, měl jsem passata se stejným motorem a spotřeba byla prakticky úplně stejná.
S tímhle motorem, se normálně nedá jezdit pod 10l, takže pokud to někde chcete koupit tak pozor na to.
Měl sis koupit 1.6 ...
No to určitě... buďto seš blbej nebo to jen děláš... čtyřkoly berou o poznání víc než auta s předním náhonem to za prvý a za druhý nesrovnávej usmrkanou 1.6 se stopadesáti koňovým motorem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:52, Ano
Mám podobný vůz a souhlasím s pisatelem tohoto článku. Spotřeby 6.2 l se dá vážně dosáhnout.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:54, RE: b.b.
anonym napsal:
9 let stara Octavia s motorem 1.8T a pri prodeji mela na tachometru 100 tkm? Vskutku unikatni kousek, ale jsem zvedavy, jak dlouho vydrzi... rok, dva...
a proč ne, máme tu samou firemní ten samej rok a najeto 120 tis. potivých,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:56, RE: Recenzia od dedinskeho chlapca
anonym napsal:
Průměr 132km/h znamená docela hodně kámo. Sám sis to ještě nijak nezkoušel, viď? Stačí 2x zastavit třeba na stopce a přibrzdit za traktorem a po 160km honičce na dálnici ti za 10km mimo spadne průměr o 30%.
Kde je mezi Olomoucí a Znojmem stopka? A kde by tam v noci jezdili traktory? 132 km/h průměr je hodně.Ano. Ale tak možná mezi Prahou a Budějovicema. Ale z Olomouce do Znojma v noci (beru malý provoz) -klidná jízda.(víc jak 2/3 jedeš po dálnici a potom po široký rovný silnici.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 13:57, RE: Recenzia od dedinskeho chlapca
anonym napsal:
Průměr 132km/h znamená docela hodně kámo. Sám sis to ještě nijak nezkoušel, viď? Stačí 2x zastavit třeba na stopce a přibrzdit za traktorem a po 160km honičce na dálnici ti za 10km mimo spadne průměr o 30%.
ono mnou napisane, ze som isiel co to dalo znamena, ze som isiel co to dalo stale...cca 220 km prejdene za 1 hodinu 15 minut..a to je v case zapocitany odjazd z namestia a zaparkovanie do garaze...cize hruba priemerna rychlost 175 km/h, realna este trosku vyssia, kedze tak 5 minut mi zobralo ten prijazd ku garazi a odchod (predsa len, po uzkych ulickach sa neda valit 190 kmh)....
osobne mam odjazdene celkom dost kilometrov ci uz na diesloch, alebo benzinoch, a pri porovnatelnom style jazdy mi mimo mesta vychadza spotreba na diesly maximalne o liter nizsia, v meste tak liter a pol menej....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:00, RE: spotřeba
anonym napsal:
Ta spotřeba je ale nesmysl, to to jen tak šolícháš. Mám podobnou Octavii (pro manželku) jen navíc 4x4 a chipnutou - dlouhodobý průměr je 11,7l/100. Dá se s tím jet i za cca 7l ale to už člověk skoro nejde. Ale už jsem měl i 21 průměr když jsem jel asi 50 km na plný plyn. Je to standart tohoto motoru, měl jsem passata se stejným motorem a spotřeba byla prakticky úplně stejná.
S tímhle motorem, se normálně nedá jezdit pod 10l, takže pokud to někde chcete koupit tak pozor na to.
Měl sis koupit 1.6 ...
Pěknej nesmysl, ty chipnutá 4x4. a ještě máš černý folie na oknech a chromovanou koncovku na výfuku, viď. Díky takovej pitomcům se pak šíří bludy o tom, že se s tím pod 10 jezdit nedá.
Na druhý straně to ale 6,2 l na 100 nežere taky. Já jezdím tak 8,5 - 9 a je v tom 30% město,40% dálnice a zbytek okresky a auto je firemní, takže nešetřím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:03, RE: 1.8 Turbo
anonym napsal:
Nejsem dárcem orgánů a ta 1.9 Tdi jede na plno stejně jako 1.8 T při sportovní jízdě. Sportovní jízda = rychle, ale bezpečně. Bych tě chtěl vidět jak bys jezdil s 1.8 T pořád na plnej plyn a za 16 litrů.... to bys byl hodně rychle po smrti... tak nemachruj.... nemáš křídla.
iste, 150 konova a 100 konova ochcavka pojde rovnako..iste

ako s alen niektory ludia daju oklamat zdanlivo "brutalnym" tahom dieslu....ked som mal 66 kW leona, tiez sa mi zdalo, ake je to zihadlo..a potom som si to raz stopol, za kolko to vylezie na stovku..a ejla, 14 sekund nie je az take zihadlo...netreba sa nechavat odrbavat pocitom, realita je realita
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:13, Poznámka
Vážení přátelé... jde o to že tento motor je opravdu dobrou pohonnou jednotkou v Octavii. Když se chcete svést, tak se svezete hodně rychle a pěkně, ale zároveň pokud nechcete jezdit za draho tak jezdíte za pár korun. Má velký rozsah možností.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:27, Spotřeba
Taková spotřeba se dá jistě dosáhnout v pohodě s čímkoliv. Já např. z Astrou 1,6 běžně dělám 3,6 l /100km.
Stačí v Brně Bohunicích na kopci u nemocnice vynulovat počítač, pak to jede tunelem povolenou 80 tkou hezky na pětku bez plynu, potom docela dlouho se dá jet na čtyřku bez plynu akorát těch 60 km/hod, pak kvalt vyhodím, ještě to kus popojede a potom podél řeky na čtyřku hezky 60 km / hod a su skoro u přehrady za 3,6 l/km. Jinak to ovšem dlouhodobě žere 8,2 l/100 km V.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:29, RE: Spotřeba
anonym napsal:
Taková spotřeba se dá jistě dosáhnout v pohodě s čímkoliv. Já např. z Astrou 1,6 běžně dělám 3,6 l /100km.
Stačí v Brně Bohunicích na kopci u nemocnice vynulovat počítač, pak to jede tunelem povolenou 80 tkou hezky na pětku bez plynu, potom docela dlouho se dá jet na čtyřku bez plynu akorát těch 60 km/hod, pak kvalt vyhodím, ještě to kus popojede a potom podél řeky na čtyřku hezky 60 km / hod a su skoro u přehrady za 3,6 l/km. Jinak to ovšem dlouhodobě žere 8,2 l/100 km V.
No vidíš, ale na druhou stranu , když jí chceš protáhnout, tak Ti asi nejede 240 km/h po dálnici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:32, RE: o ničem
anonym napsal:
tak si kup Octavii a uvidíš... takovýhle kretény co o tom hovno vědí a do všeho se serou mám nejradši.
Ty blbečku, Octavii soukromou mám,v naftě a žere popravdě 5,5-6 l, tohle jsem psal o služebním benzínovým dvoulitru. Ale to nic nemění na mém názoru, že nevěřím uváděné spotřebě benzínové Octavie 1,8T. Tuhle spotřebu mám problém dosáhnout i s Fábií (a ta je mnohem lehčí) . Ale už se do téhle diskuze zapojovat nebudu, abych neurazil nějakého týpka s vytuněnou benzínovou Octavií, co jezdí za 7 l a myslí, že snědl všechno moudro světa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:38, RE: Spotřeba
anonym napsal:
No vidíš, ale na druhou stranu , když jí chceš protáhnout, tak Ti asi nejede 240 km/h po dálnici.
to ta octavka taky nepojede...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 14:47, RE: Poznámka
anonym napsal:
Vážení přátelé... jde o to že tento motor je opravdu dobrou pohonnou jednotkou v Octavii. Když se chcete svést, tak se svezete hodně rychle a pěkně, ale zároveň pokud nechcete jezdit za draho tak jezdíte za pár korun. Má velký rozsah možností.
Jo, motor je dobrej, ale zbytek auta zůstává daleko pozadu (v případě O1). A psát v případě O1 o sportovní jízdě? Hmmm, pánové jsou gurmáni....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.05.2008 15:28, spotreba
Tak si taky prihodim. Mam O1 81kw a dlouhodoba spotreba dle PP je mezi 5,7 - 6,2l/100km. Je to kombik a spotreba je za poslednich 9 mesicu, tzn 88-112tkm. A cerstve mereno Praha-Olomouc v noci 130km/h na tempomat 5,4/100, zpatky 150km/h na tempomat, 6,8l/100. Jo, da se s ni jet pod 5 bez potizi, ale po okresce s lehkou nohou. Kdo jezdi normalne a obcas tech stodeset koni provetra, tak pod 5,5 moc nejde. A na zaver, pri plnem plynu na dalnici "dlouhodobe aktualni" spotreba 11,6. Howgh.
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.