0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,4 TSI - v poločase

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.03.2009 18:06, RE: Úsmeu - ANKETA?
labio napsal:
můžete mi tedy pane Chytrý zdůvodnit,proč je škodovka nejprodávanějším vozem ve Velké Británii (a to již cca 3 roky) a proč se drží na předních pořadích prodejnosti ve většině evropských zemích,navíc její prodeje do roku 2008 neustále stoupali,oproti ostatním značkám kromě snad Fordu a Hyundai,proč se hospodářský výsledek této značky rok od roku zlepšuje?Je to snad proto,že na světě přibývá víc a víc hlupáků,kteří kupují nekvalitní a předražené vozy,nebo proto,že by na světě přibývalo víc a víc ...
Nevím sice, proč se do mě hned navážíte, ale asi to o Vás něco vypovídá. Možná to, že jste milovník mladoboslevkských vozů, možná něco jiného. Každopádně, netuším, proč jsou škodovky ve VB oblíbené, třeba z nostalgie vůči 120kám nebo sladké reklamě... Třeba. Pokud jde o tu mou, jak říkáte, fantasmagorii, tak jsem popsal realitu od nás z firmy. A domnívám se, že to tak leckde funguje obdobně. Že mi škodovka není sympatická, také není úplně pravda, platí to pouze pro její současnou produkci. Mít původní felicii, to je léta můj sen, z nostalgie mám v garáži opečovávanou 105ku z roku 85, se kterou najedu tak 200, max. 500 km ročně po výletech.

Jestliže nedokážete akceptovat jiné názory, choďte na náves napivo s Lojzou od vedle. Jestli se nepohodnete ani s ním, otevřete si doma lahváče a místo internetu si raději pusťte televizi. Tady diskutují příznivci různých značek a že nemáme všichni jako modlu tu tuzemskou, zatím nikoho jiného tak radikálně nepohoršovalo.

Nestranná redakce není také žádná, ale u redaktorů TipCars mám přecejen (lepší) pocit při čtení článků, že jim koncern VW nedává na půlku platu (narozdíl od jiných serverů).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.03.2009 22:24, RE: Přední světla u O2
Kobyla napsal:
Mě se docela přední lampy u 02 líbí a asi to bude tím,že se mi německý desing až vyjímky MB a MMW nelíbí.Starý lampy a masku jsem si dával do spojitostis Passatem B5.Názor,že poslední pěkná Škoda je O1,je asi namístě.Škoda vyrábí průměrná auta za nadprůměrnou cenu,poměr cena a užitek je velice špatný.Recenze od pana Šikla je napsaná velice dobře,jen bych doplnil,že má nepohodlné sedáky a vadí střed. panel.Zavírání 5. tých dveří je opravdu problém pro menší lidičky i má ženuška si musela poskočit...
Asi (víceméně) SOUHLASím, jen mne v textu p. Šikla "zaskočila" 3 a 4 věta od začátku - kterým nějak NErozumím (opravdu se "časem" vozy škoda "líbí čím dál VíC"?!?)
PS: Abych (zase) "špatně" chápána NEbyla - mám "připomínky" ke "zbožňování" a "nadřazování" výrobků škoda a k jejím vskutku PŘEhnaným cenám ale čistě technicky je škoda octavia II. "normální" BEZproblémové "solidní" auto (superb II také, fabia mne věru NEbere - tu opravdu nee) - a asi s motorem 1.8 TSi bych octavii II. volila.. (ale NEmyslím, že se mi bude /VZHLEDOVĚ/ líbit "čím dál víc" - to dokonce za "VELMi NEpravděpodbné" pokládám ,-)
PS: Ale "raději" a "spíše" bych ve třídě Mazdu 3 1.6 HDi , či subaru impreza 2.0D volila (a možná vzhledem k NEskutečné ceně jakožto "poměru" výkon-výbava/cena od 249.000 kč při slušné výbavě, bych faceliftovaný Citroën C4 Leader zvážila - kdybych šetřila, když ne - na těch 2 japonských vozech "si trvám" ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.03.2009 22:38, RE: Úsmeu - ANKETA?
labio napsal:
prosím Vás,to že jsou auta značky Škoda v zahraničí dražší než u nás,to jste zjistil kde?Za 1. je velmi těžké to porovnávat,vzhledem k obrovským výkyvům kurzu eura,který se za týden liší třeba i o 10% směrem dolů nebo nahoru. Za 2. - výbavy v zahraničí jsou na mnohem vyšší úrovni než u nás,tzn. německá "elegance" má v ceně zahrnutu mnohem lepší výbavu než česká,což má na porovnání cen obrovský vliv. A za 3. - asi před rokem přehodnotila firma svou strategii a ceníky upravila tak,že ceny v západn...
V zahraničí nabízí škoda svoje výtvory v lepší výbavě za cenu stejnou. či lepší než v čechách.Na domácím trhu škoda skoro vůbec nezohledňuje kurz a nějaké kosmetické úpravy v několika měsíčním spoždění je drzost.Sakra chovejme se tržně jako koncern ignorujme ho jako on své klienty,jedině tak se může něco změnit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.03.2009 06:53, RE: Úsmeu - ANKETA?
labio napsal:
můžete mi tedy pane Chytrý zdůvodnit,proč je škodovka nejprodávanějším vozem ve Velké Británii (a to již cca 3 roky) a proč se drží na předních pořadích prodejnosti ve většině evropských zemích,navíc její prodeje do roku 2008 neustále stoupali,oproti ostatním značkám kromě snad Fordu a Hyundai,proč se hospodářský výsledek této značky rok od roku zlepšuje?Je to snad proto,že na světě přibývá víc a víc hlupáků,kteří kupují nekvalitní a předražené vozy,nebo proto,že by na světě přibývalo víc a víc ...
V Británii je škodovka velmi levná, a proto se skvěle prodává. Jestliže nabízi O II RS za v přepočtu cca 450 tisíc (to cca píšu kvůli těm vašim "výkyvům kurzu koruny které si nejste z "ekonomického hlediska" schopen zohlednit) tak se nedivím že to lidé kupují. Když tady stejné auto stojí o 300 tisíc více - nechci ho v garáži ani vidět. Poměr cena / výbava je v ČR skutečně nejhorší v evropě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.03.2009 10:20, RE: Přední světla u O2
Kobyla napsal:
Mě se docela přední lampy u 02 líbí a asi to bude tím,že se mi německý desing až vyjímky MB a MMW nelíbí.Starý lampy a masku jsem si dával do spojitostis Passatem B5.Názor,že poslední pěkná Škoda je O1,je asi namístě.Škoda vyrábí průměrná auta za nadprůměrnou cenu,poměr cena a užitek je velice špatný.Recenze od pana Šikla je napsaná velice dobře,jen bych doplnil,že má nepohodlné sedáky a vadí střed. panel.Zavírání 5. tých dveří je opravdu problém pro menší lidičky i má ženuška si musela poskočit...
Když jsem poprvý viděl facelift na fotkách, tak jsem si řekl: konečně krásné zjemnění germánských rysů. Fakt se mi to líbilo. Ale když jsem to viděl naživo - jejda. Strašně mi to na Okt. nepasuje....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.03.2009 21:58, RE: Přední světla u O2
Kylie napsal:
Asi (víceméně) SOUHLASím, jen mne v textu p. Šikla "zaskočila" 3 a 4 věta od začátku - kterým nějak NErozumím (opravdu se "časem" vozy škoda "líbí čím dál VíC"?!?)
PS: Abych (zase) "špatně" chápána NEbyla - mám "připomínky" ke "zbožňování" a "nadřazování" výrobků škoda a k jejím vskutku PŘEhnaným cenám ale čistě technicky je škoda octavia II. "normální" BEZproblémové "solidní" auto (superb II také, fabia mne věru NEbere - tu opravdu nee) - a asi s motorem 1.8 TSi bych octav...
Mazda 3 nemá označení motorizace HDI !!!!
PROČ to pořád komolíte ??

Porovnávat Octávii s C4 ? Snad špatný vtip ... řídil jsem oba vozy mnohokrát a Octávia je o dost lepší (řazení, řízení, kvalita zpracování, prostor).. pro C4 hovoří pouze cena, nic víc.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.03.2009 23:22, Milý Mart(e)!
Mart napsal:
Mazda 3 nemá označení motorizace HDI !!!!
PROČ to pořád komolíte ??

Porovnávat Octávii s C4 ? Snad špatný vtip ... řídil jsem oba vozy mnohokrát a Octávia je o dost lepší (řazení, řízení, kvalita zpracování, prostor).. pro C4 hovoří pouze cena, nic víc.

PROČ vy TAK na "komerční" (reklamní) označení výrobku dáte?
Všichni (většina) víme, že to je stále JEDEN A TÝŽ motor - jestli ho u volvo nazveme "D" (víte že už i do S80 se bude dávat?), u mazda MZ-CD, u mini také "D", u ford TDCi a "doma" HDi - je to JEN (trochu) "obubování" zákazníků a "hra" - je to prostě JEDEN (docela povedený) motor 1.6 HDi ... tak asi "proto" (já ta "správná" pravdila docela až "hloupě" dodržuji, ta "hloupá" zas ...). Tohle je prostě "hra" se spotřebiteli (stejně NEbudu "hrát", že Citroën C-Crosser je francouzský "originál" ,-) ... ale docela DOBŘE ho u Mitsubishi dělají a slyšela (no vlastně i viděla) jsem jak NOVÉ DALŠí "plody" spolupráce tyto firmy připravují ...
TAKÉ znám oba vozy (C4, Octavia) - NEvolila bych ani jeden, ale ŘAZENí to má Octavia opravdu spíš lepší
PODVOZEK - ani JEDEN mne NEbere, a NEmám pocit že by jeden byl REÁLNĚ "lepší"
KVALITA ZPRACOVÁNí - asi máte na mysli plasty na palubní desce (v kabině) - já to TAKÉ četla a možná PRAVDU máte
PROSTOR - to bych tedy NEřekla, že v octavii VÍCE místa! (ale zavazadelník má větší, to ANO)
CENA - bez diskuzí
MOTORy - tam jak kde, jak který, u Octavia 1.8 TSi se mi líbí, 1.6 benzín od bmw ("plná" verze 150PS se do česka - tak jako MNOHO dalších variant, výbav, doplňků motorů - bohužel NEvozí) i ten 1.6 HDi - což jsou z mého pohledu asi tak "nej-" motorizace pro tento typ vozů jsou lepší spíše ty v C4
KTEROU C4 jste jel? Já tak nějak spíše CITÁTY z místního tisku (NEzlobte se ,-) "cítím" ...
C4 rozhodně NEpatří k mým "favoritům", ale před časem jsem testík faceliftované verze viděla/četla a "domněnka", že octavia tuhle levnou konkurenci "drtí" - mno, NEní až tak "realistická" jak se vám asi zdá - já ve třídě stále tu imprezu/m3 volím a "tajným" tipem/černým koněm bmw 1 zůstává..
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.03.2009 09:05, OII
Pofaceliftu vidno, že z Němce Korejce neuděláš...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.03.2009 21:25, RE: Milý Mart(e)!
Kylie napsal:
PROČ vy TAK na "komerční" (reklamní) označení výrobku dáte?
Všichni (většina) víme, že to je stále JEDEN A TÝŽ motor - jestli ho u volvo nazveme "D" (víte že už i do S80 se bude dávat?), u mazda MZ-CD, u mini také "D", u ford TDCi a "doma" HDi - je to JEN (trochu) "obubování" zákazníků a "hra" - je to prostě JEDEN (docela povedený) motor 1.6 HDi ... tak asi "proto" (já ta "správná" pravdila docela až "hloupě" dodržuji, ta "hloupá" zas ...). Tohle je prostě "hra" se spotřebiteli (stejně NEbudu "...
Protože se to tak jmenuje, nic víc nic míň.
Nebudu rohlíku říkat houska, i když je těsto stejné

S C4 mám zkušenost s 1.4 benzín a 1.6 HDI.
U OII je to 1.9 TDI a 2.0 TDI (+ 1.4, 59 kW a 1.9 TDI, 77 kW v Golfu).
Nemyslím pouze kvalitu plastů, ale take lícování plastů exteriéru i interiéru a celkovou bytelnost. Počínaje zavíráním dveří.
Na citáty tisku fakt nedám, čtu hlavně MF Dnes a tam se toho o autech moc nepíše (mimo středu)

Mimochodem .. střídání velkých a malých písmen se nelepší, úvozovky zůstávají, už to začíná být nuda, asi by to chtělo něco nového, originálního.
Možná mi to uniklo, ten slovosled je knižní jazyk nebo výsledek života v DE ??

Díky M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.03.2009 01:12, RE: Milý Mart(e)!
Mart napsal:
Protože se to tak jmenuje, nic víc nic míň.
Nebudu rohlíku říkat houska, i když je těsto stejné

S C4 mám zkušenost s 1.4 benzín a 1.6 HDI.
U OII je to 1.9 TDI a 2.0 TDI (+ 1.4, 59 kW a 1.9 TDI, 77 kW v Golfu).
Nemyslím pouze kvalitu plastů, ale take lícování plastů exteriéru i interiéru a celkovou bytelnost. Počínaje zavíráním dveří.
Na citáty tisku fakt nedám, čtu hlavně MF Dnes a tam se toho o autech moc nepíše (mimo středu)

Mimochodem .. střídání velkých a malých písmen se nelepší, ...
Tady kousek od nás je pekárna a tam dělají výrobek zvaný HOUSKA.
1) prodává se v obchodě billa - pod názvem HASKA
2) prodává se i v obchodě tesco - a to pod názvem HUSKA
3) nabízí je i obchod Lidl - a to pod názvem HOSKA
Jsou jistě zákazníci co tomuto MARKETINGu "podlehnou", ale já jsem taková "prostá" a navíc BLONDýna, takže mu VŠUDE říkám HOUSKA
pĚkNý DeN
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 11:08, RE: Úsmeu - ANKETA?
Pavlik napsal:
V Británii je škodovka velmi levná, a proto se skvěle prodává. Jestliže nabízi O II RS za v přepočtu cca 450 tisíc (to cca píšu kvůli těm vašim "výkyvům kurzu koruny které si nejste z "ekonomického hlediska" schopen zohlednit) tak se nedivím že to lidé kupují. Když tady stejné auto stojí o 300 tisíc více - nechci ho v garáži ani vidět. Poměr cena / výbava je v ČR skutečně nejhorší v evropě.
Je mozne ze je tam levnejsi nez tady, to je celkem typicke pro kazdy trh ze domaci znacka je drazsi nez ta ktera se dovazi, jen je zajimave ze kdyz je Skoda tady drazsi nez FF tak je "predrazena", kdyz je (neoveroval jsem) v UK drazsi FF, nepisete ze je predrazeny, jen ze Skoda je levnejsi a diky tomu se prodava. Trochu nevybalancovany nazor, resp. interpretace faktu. Za cca rok a pul klesla libra ze 42 korun na 28, takze taky hodne zalezi na tom jak byly sjednane podminky platby mezi dovozcem a vyrobcem, slepe prepocitavat pouze ceny na trhu je trochu osidne z hlediska toho co je levnejsi nebo ne.
A kdyz srovnavate ceny z UK, zkuste k nim pripocist VAT, je to takovy dobry zvyk srovnavat srovnatelne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.03.2009 14:26, RE: OII
Borik2 napsal:
Pofaceliftu vidno, že z Němce Korejce neuděláš...
Konec nudných "Krabic" s nijakým vzhledem od VW.Mně se ten nový design líbí.Je to odlehčení a octavka vypadá sportovněji.Nic to nemění na tom že při koupi nového auta bych určitě po škodě nesáhl a to kvůli ceně.Konkurence za stejné (nebo menší) peníze nabízí víc.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.