0
zpět
 

diskuze k tématu: prodej auta se stočenými km

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 15.02.2016 11:38, sdf sfd asf das
ty krávo. chápu, že má někdo hlouběji do kapsy, ale dovolávat se bezchybného auta za 30 tis. Kč...
reagovat
nahlásit
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 15.02.2016 12:00, RE: sdf sfd asf das
Reno napsal:
ty krávo. chápu, že má někdo hlouběji do kapsy, ale dovolávat se bezchybného auta za 30 tis. Kč...


Hlavně pokud ten člověk vidí, že ke stočení došlo někdy před 6 lety, kdy byl majitelem někdo úplně jiný než ten, od koho to koupil, tak nevím o co mu de.
Nedal bych mu nic. Počkal bych až na onen kontakt právníka, ke kterému ale asi nikdy nedojde a pán jen zkouší vyhrožovat za účelem dodatečné slevy.
Dále je možno inspirovat se v největším bazaru ČR. Tam "garantují vrácení peněz" když vám vozidlo nebude vyhovovat. Funguje to tak, že vám naúčtují půjčovné 1000,- na den. Zbytek ceny skutečně vrátí.
Tak pánovi naúčtujte půjčovné a je... :)
Otázka je zda by pak něco ještě nedlužil on vám
reagovat
nahlásit
jirig
počet příspěvků29
datum registrace30.08.2014
Středa 17.02.2016 18:46, update
dnes mi od pána přišla obálka s TP, ORV, zelenou kartou a 1000kč na převod. spolu s tím dopis že se cítí být podveden, že vyžadoval reklamaci což jsem odmítl , takže to tedy bude řešit právní cestou. převod jsem provedl, zbylé peníze dal do obálky a odeslal doporučeně zpět... tak nevim co si mám myslet. najednou už se ohání odmítnutou reklamací, dřív mluvil jen o slevě a navíc to chtěl na sebe přepsat..... proč na sebe nechává přepsat auto který chce reklamovat nebo co vlastně...? sepsal jsem si dopis kde mu odpovídám na jeho nejapné napadání z podvodu a neuznaných reklamací, ale nevim jestli mu to mám vubec posílat, nebo čekat jak se věci vyvinou. jestli třeba nedostal od právníka pokyn at mi tohle napíše? asi bych se měl k tomu vyjádřit také písemně abych něco nepros*al...?
reagovat
nahlásit
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 18.02.2016 06:06, RE: update
jirig napsal:
dnes mi od pána přišla obálka s TP, ORV, zelenou kartou a 1000kč na převod. spolu s tím dopis že se cítí být podveden, že vyžadoval reklamaci což jsem odmítl , takže to tedy bude řešit právní cestou. převod jsem provedl, zbylé peníze dal do obálky a odeslal doporučeně zpět... tak nevim co si mám myslet. najednou už se ohání odmítnutou reklamací, dřív mluvil jen o slevě a navíc to chtěl na sebe přepsat..... proč na sebe nechává přepsat auto který chce reklamovat nebo co vlastně...? sepsal jsem si dopis kde mu odpovídám na jeho nejapné napadání z podvodu a neuznaných reklamací, ale nevim jestli mu to mám vubec posílat, nebo čekat jak se věci vyvinou. jestli třeba nedostal od právníka pokyn at mi tohle napíše? asi bych se měl k tomu vyjádřit také písemně abych něco nepros*al...?


Už nic nedělejte svépomocí a obraťte se na právníka sám. Na to jste měl použít tu tisícovku. Ten člověk je mimo, ale vy si svým jednáním přiděláváte akorát problémy.
reagovat
nahlásit
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 18.02.2016 07:54, Klid
Týpek vyhrožuje, ale auto si na sebe přepsat nechal. Trochu zvláštní postup. Přišlo to doporučeně s dodejkou? Jestli ne, neexistuje síla, jak vám prokázat, že jste něco převzal, četl a další nesmysly.
reagovat
nahlásit
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 18.02.2016 11:30, nedělat nic
auto je převedeno, z vaší strany není třeba podnikat jakékoliv další akce.
Ten člověk jen vyhrožuje. Copak někdo kdo kupuje auto za 30 nebo kolik tisíc má na právníka a nákladný soudní proces ? Opravdu nemá. Jen viděl pár seriálů na TV Nova a teď se snaží být hustej.
Nic jste neprovedl. Nikdy nic nikomu nevysvětlujte!
Důležitá rada: Na otázku kohokoliv "věděl jste o skutečném stavu km vozidla ?" Nikdy neodpovídejte ano. Když odpovíte, tak to aspoň nikde nepiště, když to někam napíšete, tak to nepodepisujte a když to podepíšete tak se nedivte ;)
Pokud někdo chce řešit soud, musí dané vozidlo odstavit, nesmí jej až do rozhodnutí soudu provozovat (mu držím palec ať sežene na 2 roky suchou garáž) a musí zaplatit soudního znalce. Dále právníka a poplatek státu za soud. To fakt neudělá. Fakt ne.
reagovat
nahlásit
Citroenak
počet příspěvků728
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 18.02.2016 12:46, Podvod
Neriesit. Je pravda, ze kazdy podvod zamrzi, ale taktiez treba brat do uvahy to, ze sme vo vychodnej europe. A tu sa len malokedy stane, ze Vas niekto neod*be. Sudu by som sa urcite nebal. Ako uz bolo spominane, nevysudil by ani naklady na pravnika. Dalej by na aute, ktore ma uz on u seba (a za ktore Vam uz dal peniaze) nemohol jazdit. Co by ho asi zamrzelo, kedze podla ceny toho auta vela penazi nema (ak to nebol zberatel). Asi si myslel, ze ked pojde po najviac kradnutom a stacanom aute, za ktore je ochotny dat najnizsiu moznu sumu, za ktoru sa da zohnat, tak to auto bude v stave ako nove. Ja len dufam, ze sa poucil. Aj s kamaratom pravnikom. A na zaver uz len jedna pamatna otazka jedneho predavajuceho, ked som sa ho opytal, kolko to ma najazdene: A kolko by ste chceli, aby to malo?
reagovat
nahlásit
jirig
počet příspěvků29
datum registrace30.08.2014
Čtvrtek 18.02.2016 17:03, RE: Klid
brin napsal:
Týpek vyhrožuje, ale auto si na sebe přepsat nechal. Trochu zvláštní postup. Přišlo to doporučeně s dodejkou? Jestli ne, neexistuje síla, jak vám prokázat, že jste něco převzal, četl a další nesmysly.


ano bohužel přišlo to doporučeně. bez dodejky. dopis byl v obálce s dokumenty od vozidla. dnes si mám volat s právničkou, tak se ji přeptám co a jak.. už jsem z toho tak v pytli že prostě ty peníze za poradu obětuju.

reagovat
nahlásit
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 18.02.2016 17:09, RE: Klid
jirig napsal:
brin napsal:
Týpek vyhrožuje, ale auto si na sebe přepsat nechal. Trochu zvláštní postup. Přišlo to doporučeně s dodejkou? Jestli ne, neexistuje síla, jak vám prokázat, že jste něco převzal, četl a další nesmysly.
ano bohužel přišlo to doporučeně. bez dodejky. dopis byl v obálce s dokumenty od vozidla. dnes si mám volat s právničkou, tak se ji přeptám co a jak.. už jsem z toho tak v pytli že prostě ty peníze za poradu obětuju.


Kašlete na radu, dejte právničce plnou k zastupování v této záležitosti. Pečlivě ji popište situaci, předejte dokumentaci a záznamy, co máte, a dál do toho nehrabejte. Když se ten vykuk znovu ozve, předejte to hned bez jakékoliv své reakce právničce. Ono ho nakonec zastaví to, že vy to už s právničkou opravdu řešíte, zatímco on si to skoro určitě jen vymýšlí.
reagovat
nahlásit
jirig
počet příspěvků29
datum registrace30.08.2014
Čtvrtek 18.02.2016 18:18, RE: Klid
Giorgio napsal:
jirig napsal:
brin napsal:
Týpek vyhrožuje, ale auto si na sebe přepsat nechal. Trochu zvláštní postup. Přišlo to doporučeně s dodejkou? Jestli ne, neexistuje síla, jak vám prokázat, že jste něco převzal, četl a další nesmysly.
ano bohužel přišlo to doporučeně. bez dodejky. dopis byl v obálce s dokumenty od vozidla. dnes si mám volat s právničkou, tak se ji přeptám co a jak.. už jsem z toho tak v pytli že prostě ty peníze za poradu obětuju.
Kašlete na radu, dejte právničce plnou k zastupování v této záležitosti. Pečlivě ji popište situaci, předejte dokumentaci a záznamy, co máte, a dál do toho nehrabejte. Když se ten vykuk znovu ozve, předejte to hned bez jakékoliv své reakce právničce. Ono ho nakonec zastaví to, že vy to už s právničkou opravdu řešíte, zatímco on si to skoro určitě jen vymýšlí.

s právničkou jsem ted řešil. Dle zákona atd blablabla mám udělat a dělám toto. Podvod se nekoná, nevěděl jsem. Reklamaci neuznávám vozidlo + sada AL disků original škoda má i s nájezdem cca 300tkm všeobecnou tržní hodnotu 28k což je na spodní hranici této tržní hodnoty za daný model a stáří. jestli nesouhlasíte, dovezte vozidlo zpět do tří dnů od obdržení dopisu. vyřízené. dokonce byla tak laskava že mě to vyšlo velmi lacině.
reagovat
nahlásit
jirig
počet příspěvků29
datum registrace30.08.2014
Čtvrtek 03.03.2016 16:54, RE: Klid
jirig napsal:
Giorgio napsal:
jirig napsal:
brin napsal:
Týpek vyhrožuje, ale auto si na sebe přepsat nechal. Trochu zvláštní postup. Přišlo to doporučeně s dodejkou? Jestli ne, neexistuje síla, jak vám prokázat, že jste něco převzal, četl a další nesmysly.
ano bohužel přišlo to doporučeně. bez dodejky. dopis byl v obálce s dokumenty od vozidla. dnes si mám volat s právničkou, tak se ji přeptám co a jak.. už jsem z toho tak v pytli že prostě ty peníze za poradu obětuju.
Kašlete na radu, dejte právničce plnou k zastupování v této záležitosti. Pečlivě ji popište situaci, předejte dokumentaci a záznamy, co máte, a dál do toho nehrabejte. Když se ten vykuk znovu ozve, předejte to hned bez jakékoliv své reakce právničce. Ono ho nakonec zastaví to, že vy to už s právničkou opravdu řešíte, zatímco on si to skoro určitě jen vymýšlí.
s právničkou jsem ted řešil. Dle zákona atd blablabla mám udělat a dělám toto. Podvod se nekoná, nevěděl jsem. Reklamaci neuznávám vozidlo + sada AL disků original škoda má i s nájezdem cca 300tkm všeobecnou tržní hodnotu 28k což je na spodní hranici této tržní hodnoty za daný model a stáří. jestli nesouhlasíte, dovezte vozidlo zpět do tří dnů od obdržení dopisu. vyřízené. dokonce byla tak laskava že mě to vyšlo velmi lacině.


takže jsem se skutečně nemístně spletl. došlo na právníky a věc se má tak , že ze zákona je prodejce zodpovědný za skutečný stav km, byt o tom neví. mě to bude stát několik tisíc a autorovi onoho zákona přeju klidné spaní za dobře odvedenou práci.
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 03.03.2016 21:51, zákon
K tomu jen dodám - špatný právník.
reagovat
nahlásit
Alesek22
počet příspěvků33
datum registrace18.02.2015
Čtvrtek 03.03.2016 22:51, re
Chyba, ja kupoval auto s firmou cebia a byl jsem velice spokojeny! prvni bylo stoceny druhy bylo bez problemu tak skoncilu u me v garazi !
reagovat
nahlásit
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 04.03.2016 06:19, RE: zákon
PetrT napsal:
K tomu jen dodám - špatný právník.


Taky mi to hlava nebere. Na jakoukoliv slevu bych nepřistoupil. To raději vrátit auto zpět a prodat znovu.
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 04.03.2016 10:50, RE: zákon
Giorgio napsal:
PetrT napsal:
K tomu jen dodám - špatný právník.
Taky mi to hlava nebere. Na jakoukoliv slevu bych nepřistoupil. To raději vrátit auto zpět a prodat znovu.



Je to nesmysl. Ted o tom zrovna píší v SM jako hlavní téma. US dokonce nedávno zrušil bazaru pokutu protože ten nemůže ručit za něco co nevěděl. Tečka. A to kupující v autě našel zapomenutou servisku která dokazovala úpravu tachometru. Dle mě stejný případ.

Pokud by vše fungovalo tak jak tvrdí taztel každý bazar by musel ručit za jím vykoupené auto. To by byl jejich konec, protože i ten nejsvatější bazarista by krachnul.
reagovat
nahlásit
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Pátek 04.03.2016 11:07, RE: zákon
To je možné že za stav km odpovídá majitel, ale jiná věc je cena a 30tis je jak tady zaznělo cena ND. Nevím co by chtěl borec u soudu dokázat, tachometr evidentně přetočil někdo v minulosti, cena za auta je na minimální hranici za jakou se stejný typ auta prodává. Ta hypotetická sleva z kupní ceny zcela jistě bude mnohonásobně menší než výdaje na právníka a soud.
Důležité je to co je ve vaší kupní smlouvě, pokud je tam stav tachometru a větička ve smyslu že stav tachometru se může lišit od skutečného počtu km, tak není co řešit.
reagovat
nahlásit
1 2
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.