0
zpět
 

diskuze k tématu: Proč u Škody Octavia teče voda z výfuku?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2011 14:51, RE: pod tohle bych se podepsal
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Strávil jsem nějaký čas v Německu a je to opravdu rozdíl. Mezi cinkáním zvonků na kolech, kterým na sebe cyklisté upozorňují, se občas ozve tlumené VRRRRRM, to když kolem probručí Carerra. Pocitově je tam ve městech opravdu méně aut, alespoň v těch, kde jsem byl. Osobně to dělám tak, že když nemusím jet po městě, nejedu a rád se projdu (u nás to mají cyklisté na silnici o něco těžší než ve vyspělejších zemích, takže kolu se vyhýbám). Naopak když se chci jen tak projet, vyjedu si za...
Souhlasím. Řekl bych, že lidé už zlenivěli opravdu hodně a jde to na nich vidět. Rozhodně je lepší se bezcílně projet po nějakém pěkném kraji (nejlepší antidepresivum), než poskakovat od sámošky k poště a zpátky k paneláku. Ale zkuste to té problémové skupině vysvětlovat. Řeknou Vám, že jet se jen tak někam projet je vyhazování peněz a že na chození nemají čas ani energii. Věřte mi, zkoušel jsem to, a blbec to prostě nepochopí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2011 16:18, RE: pod tohle bych se podepsal
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Strávil jsem nějaký čas v Německu a je to opravdu rozdíl. Mezi cinkáním zvonků na kolech, kterým na sebe cyklisté upozorňují, se občas ozve tlumené VRRRRRM, to když kolem probručí Carerra. Pocitově je tam ve městech opravdu méně aut, alespoň v těch, kde jsem byl. Osobně to dělám tak, že když nemusím jet po městě, nejedu a rád se projdu (u nás to mají cyklisté na silnici o něco těžší než ve vyspělejších zemích, takže kolu se vyhýbám). Naopak když se chci jen tak projet, vyjedu si za...
Tak zavést u nás barevné etikety, rozlišující "ekologičnost" aut, a důsledně vymáhat zákazy z této kategorizace plynoucí, tak je i ve mětech u nás skoro "autoprázdno"... Vše (zatím) jedině přes prachy, jinak tomu spousta lidí neporozumí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2011 17:30, RE: pod tohle bych se podepsal
Pepe napsal:
Tak zavést u nás barevné etikety, rozlišující "ekologičnost" aut, a důsledně vymáhat zákazy z této kategorizace plynoucí, tak je i ve mětech u nás skoro "autoprázdno"... Vše (zatím) jedině přes prachy, jinak tomu spousta lidí neporozumí...
Bohužel je to tak, u nás se pro každý prd do města jezdí autem. Ovšem já se vůbec nedivím. Když místo do železářství nebo drogerie musíte až za město do OBI, místo do sámošky pro pečivo a šišku salámu je třeba opět až za město do TESCA, no a když už tam jedete, vezmete to cestou přes tu poštu - v centru města. A jet na kole a motat se mezi ostatníma co jedou tím autem a pak se bát ještě že vám to kolo čornou.. Cyklostezky skoro žádné a když, tak je tam na každém rohu ulice skutečně inteligentní něco jako "cyklisto kurňa tadyk slez z toho kola!". Zmíňím ještě jaksi automaticky bezohlednost těch v autech a vychází mi z toho že se zase tak neni čemu divit. Jo a s tím relaxem při projížďce "jen tak", to si trochu odporuje s tím autem bez měst ne? Nebo všichni bydlíte na venkově?
Peace! A cyklistům zdar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2011 23:43, RE: pod tohle bych se podepsal
ivan2 napsal:
Bohužel je to tak, u nás se pro každý prd do města jezdí autem. Ovšem já se vůbec nedivím. Když místo do železářství nebo drogerie musíte až za město do OBI, místo do sámošky pro pečivo a šišku salámu je třeba opět až za město do TESCA, no a když už tam jedete, vezmete to cestou přes tu poštu - v centru města. A jet na kole a motat se mezi ostatníma co jedou tím autem a pak se bát ještě že vám to kolo čornou.. Cyklostezky skoro žádné a když, tak je tam na každém rohu ulice skutečně inteligentní ...
Petr-Tipcars: Máte pravdu s těmi nákupy, tam to auto má smysl, pokud je to dál a nákup je větší. Jinak "jen tak" se neprojíždím po městě, mám to z města za rohem a tradá. Jet se projet po městě by mne asi neuspokojilo Cyklistům zdar a motoristům především!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.09.2011 21:21, RE: lidi ví hov*o
Petr napsal:
souhlas, já osobně znám holku, co koupila corollu z bazaru. Pak jsem ji viděl po roce a ptal se, co auto a ty řeči kolem a zašlo na servis, tak se podívala a řekla, že vůbec nic nedělala, jestli je to třeba......tak jsem šel do vrtule a zašel se na auto podívat. Nechápu jak, ale auto vydrželo, holt japonec, klasika e11. přejela 35tis km olej, brzdy za setinu dvanáct /ale total vše výměna/, rozvodák přejet o 25tis apod. ta finanční rána pak byla velká.....
Tak to já mám doma. Před léty. Taktéž Corolla E11 1,35l., když jsem se zeptal, kolik má už najeto, tak řekla, že přes 57 t. km. Na dotaz, kolikrát už měnila olej? Mi odpověděla, a to se taky musí? Tak jsem se šel podívat, hladina na spodní rysce. Nechtělo se mi tomu věřit. Od servisní prohlídky přes 42 t. km na olej. Nevím, co v těch autoškolách učí!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.09.2011 21:28, RE: díra
kožich napsal:
Relativně velké procento výfuků už má odvodňovací kanálek...česky "díru", takže netřeba vrtat . Teda poslední díl...ve středních a ostatních díry nevídám, takže tam asi korozožrout vo tom dělá vo sto šest . Matlat výfuk něčím zvenku je úplná ptákovina. Občas to vídám, občas o tom někdo básní, občas to někdo chce, ale je to na nic. Nic na něm nevydrží a stejně většinou dřív než plášť urezne ve sváru přívodu...trubka-plášť. Ten nerez to by byla věc, ale nevím vůbec kolik stojí...nikdy jsem ...
Dobré je u nového vozidla si nechat vymontovat kompletní výfuk a odvézt ho t.zv. šopovat (metalizace hliníkem). Dobrá zkušenost. Vydrží klidně 10 let přes 200 t. km. Nevadí to ani katalyzátoru. Začínal jsem s tím s cenou 150,- Kč za komplet. Dnes se pohybuje částka přes 2000,- Kč. Bez dokladu levněji.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.