0
zpět
 

diskuze k tématu: Pracovní combi pro nastávající rodinu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.11.2008 14:55, RE: Tak co vlastně chce?
A4 napsal:
...radši německý tvrdý lavice než shnilý lemy blatníků jako u mazdy 6
U mazdy 6 jsem ještě shnilé lemy neviděl, zato v OI i OII jsem si záda již párkrát rozlámal. Takže raději bych volil mazdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.11.2008 14:56, RE: Tak co vlastně chce?
briketomet napsal:
U mazdy 6 jsem ještě shnilé lemy neviděl, zato v OI i OII jsem si záda již párkrát rozlámal. Takže raději bych volil mazdu.
no je pravda, že měřím dva metry a na to sedačky v oktě zřejmě nejsou stavěný...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.11.2008 18:47, RE: Fiat Croma?
Jenomtak napsal:
Fiat Croma je zřejmě auto pro znalce. Ten je tak skvělej, že ho ani v tý Itálii moc nepotkáš. Určitě ho u nás dovedou všude možně dobře a levně servisovat a taky na něj bude kupa levnejch náhradních dílů. A 5000km za měsíc? To je přesně porce pro italský a francouzský auta:))
Croma není auto pro údržbu u vesnického mechanika - asi jako málokteré současné auto. V Itálii s těmi prodeji zase tak nespokojeni nejsou a když se vydáš někam za hranice, možná tě to překvapí, ale potkáš jich tam víc než jednu za stát. Kdybych měl soudit podle letošní dovolené v Chorvatsku, tak tu cromu snad kupuje každý druhý Ital - minimálně z těch, co byli taky v tu dobu na dovči, kde já. :) A našli se - kupodivu - i takové, které měly německé nebo španělské SPZ. Jinak v Ostravě má Fiat celkem schopný autorizovaný servis a nevím, proč by zrovna cromu nedokázali opravit... Ty ano?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.11.2008 11:01, Croma
Já jsem koupil rok starou předváděcí Cromu 1,9Mjet 150k s cca 27 tis. km za necelých 400 bez DPH. Nemá chybu, i tady na Tipcars se jich pár pěknejch najde. Doporučuju zvážit!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.11.2008 12:45, RE: Tak co vlastně chce?
mikes napsal:
Pokud dokazes byt rozlamany v nejakem aute po 80km tak hledej problem u sebe, ne u auta :o)
Nesouhlasím, mám stejné zkušenosti. Jezdím často naši úžasnou D1 a po 250 km jsem z O II otrávený a unavený. A to ten krám nemusím řídit, ale jezdím jako spolujezdec. Že mě bolí záda bych ještě přežil, ale že mě bolí hlava z "krásného " zvuku 1,9 TDI PD to musím pokaždé těžce vydýchávat. Pokud to nebude s benzínovým motorem O II nebrat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.11.2008 18:22, RE: Fiat Croma?Servis
Giorgio napsal:
Croma není auto pro údržbu u vesnického mechanika - asi jako málokteré současné auto. V Itálii s těmi prodeji zase tak nespokojeni nejsou a když se vydáš někam za hranice, možná tě to překvapí, ale potkáš jich tam víc než jednu za stát. Kdybych měl soudit podle letošní dovolené v Chorvatsku, tak tu cromu snad kupuje každý druhý Ital - minimálně z těch, co byli taky v tu dobu na dovči, kde já. :) A našli se - kupodivu - i takové, které měly německé nebo španělské SPZ. Jinak v Ostravě má Fiat celk...
Nevím, co si představuješ pod pojmem "vesnický mechanik", ale nesouhlasím, že je třeba většinu aut (po záruce) vozit do značkových servisů. Je kupa podstatně lepších "neznačkových".
Jak je to s Fiatama nevím, ale já sám mám zkušenosti se servisováním Fordů (Charouz), Oplů (Srba) a VW koncernu a značkové servisy jsou opravdu až na chvostu. S cenou, kvalitou i důvěryhodností. Ten showroom, přijímacího technika v obleku a kafe v kelímku s kupou prospektů vyměním za někoho kdo tomu rozumí a nesnaží se ze mně za každou cenu sedřít kůži.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.11.2008 19:05, RE: Fiat Croma?Servis
MHr napsal:
Nevím, co si představuješ pod pojmem "vesnický mechanik", ale nesouhlasím, že je třeba většinu aut (po záruce) vozit do značkových servisů. Je kupa podstatně lepších "neznačkových".
Jak je to s Fiatama nevím, ale já sám mám zkušenosti se servisováním Fordů (Charouz), Oplů (Srba) a VW koncernu a značkové servisy jsou opravdu až na chvostu. S cenou, kvalitou i důvěryhodností. Ten showroom, přijímacího technika v obleku a kafe v kelímku s kupou prospektů vyměním za někoho kdo tomu rozumí a nesnaží ...
Souhlasím, že autorizované servisy Fordu (minimálně oba v Ostravě, se kterými mám zkušenosti), jsou příšerné (velmi mírně řečeno), nicméně naopak s Fiatem a místním zastoupením máme já i otec zkušenosti vynikající (prodej i servis - zakoupena 3 nová auta, servisována navíc další dvě).

Jeden zakoupený ford servisovaný v obou autorizovaných servisech mě absolutně odradil od důvěry k fordům obecně. Když jsem ty zkušenosti popisoval známé, co si koupila C-max, ze kterého byla zpočátku nadšená, tak mi odpověděla otázkou, jestli náhodou nejezdím do servisu v Třebíči - prý velmi podobný přístup spočívající v tom, že auto napojí na diagnostiku a pokud se na ní popisovaný problém (v jejím případě pokles otáček a občasné špatné startování) neobjeví, neuznávají reklamaci a zákazník musí zaplatit tisícovku za diagnostiku.

Takže to není jen o autech, ale i lidech. Myslím, že croma je auto, se kterým si schopný mechanik s patřičným vybavením poradí stejně jako třeba s passatem, nebo možná ještě spíše s vectrou (croma byla vyvinuta ve spolupráci s GM), ale není to auto pro vesnického kutila, který strécům látuje dosluhující žigulíky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.12.2008 19:54, RE: Tak co vlastně chce?
A4 napsal:
...radši německý tvrdý lavice než shnilý lemy blatníků jako u mazdy 6
Raději si nechám po 10 letech provozu opravit ty shnilé lemy blatníků na Mazdě 6, než za těch 10 let nacpat balík do přemrštěného Passatu, nebo Audiny)))
Na debilní poznámku-debilní reakce))
Navíc, na té mojí je pravdy asi víc než dost, M6 se shnilými lemy jsem zatím moc neviděl (ačkoliv se to píše), ale těch Passatů na odtahovce jsem už hezkých pár viděl. Zrovna nedávno sóseda odváželi, něco se mu zase na té "supermoderní" technice vysralo. Nemyslím si, že to uzná zaslepenec, ale každý normální servisák mi za pravdu dá, to vím))
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.