0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot 406 2,2 HDI nebo Opel Vectra B 2,2 DTi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.01.2010 07:13, RE: Jak je to s koupí ojeté 406 2,2
Petr S napsal:
Vychází mi to na cca 65 s DPH za 40 tkm jen za servis. To mi nepřijde zrovna málo.

Koupil jsem v květnu 2008 Mazdu 6 benzín, rok výroby 2002 od Autopalace spořilov, kde byla do té doby servisovaná. Najeto 82 tkm, doloženo serviskou, tak snad je to pravda Od koupi jsem najel 20 tkm. Krom toho, že jsem si koupil gumové koberce a střešní nosič (který jsem dosud nepoužil) jsem nedávno za velkou garančku ve 100 tkm kdy se dělají navíc iridiové svíčky a olej v převodovce dal 11300 s DPH (byla v...
A takový dodatek - nějak jsem v dotazu či článku nezaznamenal zmínku o Mazdě. To by už byla blíž Kylie s tou C5. Taky off topic, ale o kilometry blíž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.01.2010 18:46, RE: Jak je to s koupí ojeté 406 2,2
Pepe napsal:
Takových, komu se povede po koupi ojetiny prakticky nic neinvestovat, nebude moc... Mě nedělá problém pořídit auto, a přitom si nechat rezervu na případný servis. Navíc mluvíme o autě s téměř dvounásobným nájezdem. Kdybych na to neměl, tak bych spoustu věcí nedělal. Všechny opravy byly naplánované, většina se dělala víceméně preventivně (až na tu membránu, tam to posílalo motor do nouzového režimu - ale jen na dálnici, maximálka byla 120 km/h, dalo se to přežít do doby, kdy nebude třeba jet dál ...
Dosud jsem byl tak nějak zvyklý, že do auta není třeba moc investovat. Jen garančky a to je skoro vše. Proto mě ty náklady na servis trochu šokovaly. Možná mě to taky časem čeká, ale pak je otázka jestli radši nekoupit jiné auto co je ve slušném stavu a investice potřebuje minimální.
Ad fin. rezerva. Souhlasím, taky bych nikdy nekoupil auto za poslední prachy a pak se bál že se něco podělá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 07:05, RE: Jak je to s koupí ojeté 406 2,2
Petr S napsal:
Dosud jsem byl tak nějak zvyklý, že do auta není třeba moc investovat. Jen garančky a to je skoro vše. Proto mě ty náklady na servis trochu šokovaly. Možná mě to taky časem čeká, ale pak je otázka jestli radši nekoupit jiné auto co je ve slušném stavu a investice potřebuje minimální.
Ad fin. rezerva. Souhlasím, taky bych nikdy nekoupil auto za poslední prachy a pak se bál že se něco podělá.
Jak jsem psal - většinou šlo o prevenci. Ta řemenice by klidně vydržela třeba i více než rok, o horním uložení tlumičů spousta lidí ani neví, že ho v autě má . Takže při prav. kontrole řeknou, co bude třeba v budoucnu vyměnit, já si to naplánuju (když nejezdím daleko, a oni mají náhr. auto k dispozici), a pro klidné spaní si to nechám vyměnit. Pro nekoupi nového či zánovního mám své důvody (finanční to nejsou)... A do menšího právě kvůli pohodlí a (falešného) pocitu bezpečí už asi jen tak nepůjdu...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.