0
zpět
 

diskuze k tématu: Majitel Octavie: Chytil jsem horší kousek, nebo je to normální?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 13:22, RE: 1.8 T 20 V - Super
anonym napsal:
to toho kroutaku, zrychleni asi moc nevyuzivate, kdyz jezdite za 8. 1,8T jsme neco najezdili a kdyz se vyuzival potencial motoru, kteremu nestacil potencial vozu bohuzel, tak to litalo spis kolem 12l :)
Tak tak.tento dobrý motor od audi není na špatný podvozek oktavie-auto se kolíbe a nesedí to v zatáčkách.Jinak spotřeba je mezi 8-13litry-podle stylu jízdy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 15:34, RE: bez předmětu
anonym napsal:
V letech 96-00 kupovaly octavky hlavně firmy,nebo živnostníci,kteří s tím nalítali ročně běžně 50tkm,po čtyřech letech prodali ,nějaké lépe postavené rodině,která to po třech letech taky prodá,pak to koupí nějaký mladoch na sezonu...a má to stejně pořád 120tkm(real tak 350tkm)lidi pak nadávají,že málo jeté a tolik závad.Kupuji auta v itálii,tam majískoro všechny diesely 350tkm z roku 99,a benzíny 280tkm, a vypadají díky prostředí ve kterém jezdí jak by u nás měli 70tkm.(horší tam jsou akorát aut...
Tak si toho japonce pod 1000 euro u Vás závazně objednávám. dejte mi prosím na sebe kontakt. tak možná Suzuki swift z roku 98, nebo Nissan Almera z téhož roku. Tady se bavíme o autech kolem roku 2000 a výš. Pokud byste se trochu vyznal v dovozu aut, tak byste patrně věděl jak se tahají v současné době z itálie třeba toyoty. Jo a že by tam byly třeba Toyoty levné, to se nedá říct.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 15:38, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak si toho japonce pod 1000 euro u Vás závazně objednávám. dejte mi prosím na sebe kontakt. tak možná Suzuki swift z roku 98, nebo Nissan Almera z téhož roku. Tady se bavíme o autech kolem roku 2000 a výš. Pokud byste se trochu vyznal v dovozu aut, tak byste patrně věděl jak se tahají v současné době z itálie třeba toyoty. Jo a že by tam byly třeba Toyoty levné, to se nedá říct.
Pán asi nebyl dlouho v Itálii, že? Itálie je mimo jiné plná japonských aut a asi vědí proč. Levná japonská auta jsem tam tedy neviděl, stejně jako třeba v Německu a jiných vyspělých zemích. Oni totiž na západě od nás s těmi japonskými auty mají delší zkušenost a proto si je taky více cení!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 16:06, RE: 1.8 T 20 V - Super
anonym napsal:
to toho kroutaku, zrychleni asi moc nevyuzivate, kdyz jezdite za 8. 1,8T jsme neco najezdili a kdyz se vyuzival potencial motoru, kteremu nestacil potencial vozu bohuzel, tak to litalo spis kolem 12l :)
Zalezi, v jakem modu se vuz pohybuje - po Praze zere v zacpe okolo 12ti, mimo Prahu lehka noha pod 6 litru, normalni jizda okolo 7l....v Nemecku dalnice 200-240 tachometrovych, spotreba - pri omezeni samozrejme limit - cele Cechy 150, cesta Praha Munich a zpet - 8,9 vse PP. Dale dost zalezi, co clovek tankuje - spatna zkusenost je z Globusem, dobra z Hypernovou, Makrem, Shell a Agip.

Jinak plati, ze pri brzda plyn nad 10l, ale vzhledem k vykonu je to stale vyborna spotreba. Zbytek vozu, hlavne podvozek, bohuzel nestaci a nad 170 se jizda po dalnici stava adrenalinova.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 17:14, RE: 1.8 T 20 V - Super
anonym napsal:
Tak tak.tento dobrý motor od audi není na špatný podvozek oktavie-auto se kolíbe a nesedí to v zatáčkách.Jinak spotřeba je mezi 8-13litry-podle stylu jízdy.
Konečně někdo, kdo si jako já všiml nepěkného chování O1 hlavně v zatáčkách. S auty s nezávislým zavěšením vzadu se to vůbec nedá srovnávat. Takto výkonný motor bych do podobného auta vůbec nedával....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 17:55, RE: Spolehlivost, trvanlivost
David V napsal:
Takový kecy jsou nejlepší. Image značky se musím smát. Značkový hadry, značková elektronika, značkový žrádlo. A jdou z vás pak značkový ho.na? Kde to žijem? Když něco se zdánlivým puncem kvality neodvádí svoji práci, tak je to normální šmejd a naprosto lhostejné, jestli je na kapotě 3-cípá hvězda, roztočená vrtule nebo 4 kruhy. A o to horší je, když si za to někdo dovolí říct dvojnásobek než je kvalitativně stejná konkuence.
Přesně tak, to jsou jen kecy a kecy. Všechno je jen otázka vkusu. Osobně jsem milionkrát slyšel kecy ...... to poznáš už jenom když zabouchneš dveře, německý auto je prostě něco jinýho........Tak leda hovno. Vlastnil jsem asi 5 japončíků a nikdy jsem neřešil nic fatálního. měnil jsem oleje, občas silentbloky náprav, pouzdra stabilizátorů a kosti. Nějak mi to nestačilo, tak jsem si koupil A4 2,5TDI, se serviskou od firmy, co v ní pracuju a se 150 000km. Od té doby jsem do auta nacpal 70 000,- a už toho mám dost!!! Nejenže se tam se... stejné věci, jako na podvozku, ale navíc čerpadlo, turbína a aby to nestačilo, tak mi shořela elektrika. To je to Image značky? tak bez toho "image" se zase na dlouho obejdu,má ucta!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.06.2008 19:53,
jako mechanik značkového servisu škoda říkám že jste chytil horší kousek.zejména převodovky 02t patří podle mě k nejspolehlivějším.na to množství vozů jsou prakticky bezporuchové.pane přál bych Vám francouze nebo itala a potom poznáte jak je škodovka kvalitní
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.06.2008 01:55, RE: bez předmětu
anonym napsal:
jako mechanik značkového servisu škoda říkám že jste chytil horší kousek.zejména převodovky 02t patří podle mě k nejspolehlivějším.na to množství vozů jsou prakticky bezporuchové.pane přál bych Vám francouze nebo itala a potom poznáte jak je škodovka kvalitní
Pane já dělám "Ty" Italy a s převodovkami si klidně s vámi dám soutěž)))) Žijete v trochu jiném světě, než je skutečnost, víte to? Myslím, že ne, jako většina neandrtálců tohoto motoristického světa!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.06.2008 14:10, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Přesně tak, to jsou jen kecy a kecy. Všechno je jen otázka vkusu. Osobně jsem milionkrát slyšel kecy ...... to poznáš už jenom když zabouchneš dveře, německý auto je prostě něco jinýho........Tak leda hovno. Vlastnil jsem asi 5 japončíků a nikdy jsem neřešil nic fatálního. měnil jsem oleje, občas silentbloky náprav, pouzdra stabilizátorů a kosti. Nějak mi to nestačilo, tak jsem si koupil A4 2,5TDI, se serviskou od firmy, co v ní pracuju a se 150 000km. Od té doby jsem do auta nacpal 70 000,- a...
Ale vy tu posuzujete kvalitu a ja jsem psal o image. Prominte, ale jen slepy clovek nepochape, co to je image. Kdyz pomineme to, ze neexistuje nissan, ktery by mel tak stejne kvalitni materialy v interieru jako audi. Tak spolehlivost nema s image nic moc spolecneho. Tam jde spise o marketing. Kdyz pojede na setkani top podnikatelu, tak tam budou vsichni v tak super nissanech a nebo naopak v tech audinach, mercedesech nebo bmw? A proc? Kdyz nissan je tak bezproblemovy? Tuhle omezenost cechu fakt nechapu. Clovek co ma na drahe auto az tak moc neresi kolik ho stoji servis. To resi jen lide co na to nemaji. Proste lepsi jmeno urcitych znacek nepoprete a je jedno jestli jsou kvalitni nebo ne. Takze kecy tu mate spise vy, ze nechapete zivotni styly 21 stoleti :)) Nestrkam vsechny majetne lidi do stejneho pytle, jsou i vyjimky, kterym na tom skutecne nesejde. Ale je jich mensina. A jestli am vadi ze lide kupuji znackove veci, resp veci,ktere maji takovou image, tak se prestehujte na hory a zijte s kozama. To je totiz kazdeho vec a resite tu nejaky svuj osobni nahled na spolecnost a ne auta ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.06.2008 23:29, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Ale vy tu posuzujete kvalitu a ja jsem psal o image. Prominte, ale jen slepy clovek nepochape, co to je image. Kdyz pomineme to, ze neexistuje nissan, ktery by mel tak stejne kvalitni materialy v interieru jako audi. Tak spolehlivost nema s image nic moc spolecneho. Tam jde spise o marketing. Kdyz pojede na setkani top podnikatelu, tak tam budou vsichni v tak super nissanech a nebo naopak v tech audinach, mercedesech nebo bmw? A proc? Kdyz nissan je tak bezproblemovy? Tuhle omezenost cechu fakt ...
Já tuhle omezenost čechů taky moc nechápu. Ve světě je dnes naprosto běžné, že i top manageři používají luxusní, ale spolehlivá auta, jako například lexus, ale my ve východní evropě se slepě držíme pseudo image tipu Audi. No a třeba rusové, albánci, ukrajinci? Pro ně je Audi,BMW a Mercedes naprostá modla, ale jim taky ještě nedocavklo, že jsou i jiná auta. Já nikomu neberu jeho Audi, jak jsem psal, zkusil jsem ho a děkuji. Neměl jsem A8, neměl jsem ji novou a nikdo za mně neplatil náklady za opravy, to je pravda. Já jsem obyčejný člověk a kašlu na to, co si o mně kdo myslí, na všechno v životě jsem si vydělal sám a nikdo mi nic nedal, na nic si nehraju a náklady na provoz auta mi nejsou lhostejné. Vždycky , když se porovnávají luxusní drahá německá auta, tak se objeví pitomec, co to začne srovnávat s Nissanem, nebo Swiftem, to mně fakt rozveselí. Vy si asi myslíte, že japonci nás mají za pupek světa, ale ani netušíte, jak luxusní limuzíny vyrábí třeba Nissan pro USA. Musím se smát, jak když tady někdo napíše svůj skutečný názor na některou z koncernových značek, jak se tady objeví hned top manageři a začnou tady kázat protokol o pohybu ve vyšších kruzích a podobné sračky. Pak dopíšou a jdou si zase zajezdit golfem TDI)) Oni asi vysoce postavení lidé mají čas tady psát o svých vozech, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.06.2008 23:49, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Ale vy tu posuzujete kvalitu a ja jsem psal o image. Prominte, ale jen slepy clovek nepochape, co to je image. Kdyz pomineme to, ze neexistuje nissan, ktery by mel tak stejne kvalitni materialy v interieru jako audi. Tak spolehlivost nema s image nic moc spolecneho. Tam jde spise o marketing. Kdyz pojede na setkani top podnikatelu, tak tam budou vsichni v tak super nissanech a nebo naopak v tech audinach, mercedesech nebo bmw? A proc? Kdyz nissan je tak bezproblemovy? Tuhle omezenost cechu fakt ...
Takovejch jako seš ty,znám bohužel dost.Hrajou si na frajery ve značkovým,ale po chvíli si začnou stěžovat,jak jsou na tom špatně,nemaj ani svůj vlastní bejvák ani pořádný auto,ale hlavně ,že maj na nohách ,,najky" a kouří máčka,ať žije image.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.06.2008 08:59, RE: Horolezec-29 - mám 1.8 20V - a jsem tuze spokojený (!)
anonym napsal:
Tak Škodovku určitě nikomu nezávidím. Určitě není výkřikem poslední techniky, design ve stylu krabice od bot, maska jako hrábě. Když ráno ty TDI sousedi startují tak si připadám jak na Strojní a traktorové stanici, když to přišlápnou tak to čudí jak Trabant. Spolehlivostí se taky neumísťuje na předních místech.
Zato tvůj Olcit by chytnul napoprvé i při mínus 50 ale v zimě nejezdíš a vůbec nečoudí páč s ním nejezdíš ani v létě a je to držák páč se tě drží jako klíště
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 09:55, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Takovejch jako seš ty,znám bohužel dost.Hrajou si na frajery ve značkovým,ale po chvíli si začnou stěžovat,jak jsou na tom špatně,nemaj ani svůj vlastní bejvák ani pořádný auto,ale hlavně ,že maj na nohách ,,najky" a kouří máčka,ať žije image.
A to mluvite o kom? My tu pokud vim diskutujeme nad vnimanim image, spolehlivosti znacek apod. Trochu jste s touto hlaskou prestrelil ne? :D doporucuji poradne si cist ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:19, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Já tuhle omezenost čechů taky moc nechápu. Ve světě je dnes naprosto běžné, že i top manageři používají luxusní, ale spolehlivá auta, jako například lexus, ale my ve východní evropě se slepě držíme pseudo image tipu Audi. No a třeba rusové, albánci, ukrajinci? Pro ně je Audi,BMW a Mercedes naprostá modla, ale jim taky ještě nedocavklo, že jsou i jiná auta. Já nikomu neberu jeho Audi, jak jsem psal, zkusil jsem ho a děkuji. Neměl jsem A8, neměl jsem ji novou a nikdo za mně neplatil náklady za opr...
Asi se budu prihlasovat do diskuzi, aby bylo jasne co pisu a co ne. Ja psal jak pocatecni nazor, tak nazor na image. Jak vidite v prvnim prispevku pisu o tom, ze mame doma japonce a nedame na ne dopustit. Ale kdyz se nezaujate podivate na situaci manageru v republice nebo majetnych lidi, tak nepoprete ( a je jedno jestli je to dobre nebo spatne ), ze proste jezdi prevazne v jistych 3 znackach. Tohle neni zpusobeno tim, ze ty vozy jsou dokonale, i kdyz jiste jejich kvality prehlednout nejdou. Ale perfektnim marketingem a vnikem zapadniho trhnu na nas. Kde mame tendence se chovat jako zapadni zeme Evropy. Abych tohle videl, opravdu top manager byt nemusim, staci se trochu porozhlednout, podivat se na statistiky prodeje luxusnich vozu a vime na cem jsme. Ano mate pravdu v tom, ze Nissan, Toyota, Honda dokaze vyrabet luxusni vozy stejnych kvalit a to jsou Infinity, Lexus, Acura. Ale z tehle 3 se u nas prodava zatim jen Lexus, ma se zacit ofic. prodavat i Infinity. Dokud to ale nebude, nemuzeme se ohanet tim, ze nissan nekde na druhem konci sveta prodava stejne luxusni vozy jako 3listek nemecka, protoze je nam to k nicemu, kdyz to nekoupime. At je to padle jak chce, image znacky prodava nekdy vice jak jeho kvalita. Uz je smutne to, kdyz na jednani prijedete v oktavce a oni na vas koukaji skrz prsty, kdyz jim tam stoji A6. mercedesy E apod. Ale to jsou cesi...to jsme my, nas narod. Jsem rad za vyjimky, co tohle neresi a jezdi si v cem chteji, co jim vyhovuje, nebo co ma nejmensi servis, ac maji na 10x drazsi auto. Add poznamky kdo co pise a jde si zajezdit v golfu tdi...nemyslite, ze to je trochu detinske? Zvlast kdyz sam pisete nazor, kteremu prikladate nejakou vahu a pak napisete takovou prkotinu. Hl nevite o lidech co se pisi absolutne nic a urcite nemate rad, kdyz vas nekdo na zaklade 0 informaci soudi ;)
S pozdravem Vywern
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.07.2008 13:29, RE: Horolezec-29 - mám 1.8 20V - a jsem tuze spokojený (!)
anonym napsal:
Myslím že jeden z mála objektivních článků na Lidovkách o Octavii vůbec. Jde o to, že spousta lidí Škodu a zejména Octavii haní, ale mám za to, že je to jen typicky česká závist, že nemohou mít tak pěkné a spolehlivé auto sami. Ale to bychom odvedli řeč jinam..

K autorovým dotazům: měl jste vážně buď štěstí na špatný kus (to se mi však nezdá), pravděpodobnější se jeví spíše onen pochybný "prověřený původ" ? Co to je??
Kamarád Vám to jen tvrdil, že je to tzv. zabavený leasing, nebo jste měl k di...
Souhlas, otecměl oktávku čtyřkolku kombíka a kromě pár drobností s ní neměl nejmenší problémy. Akorát se jí musel zbavit, protože už mu platyb pojišťovně lezly příliš do peněz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.08.2008 21:29, Poraďte jaké auto: Passat, Toyota, nebo Škoda
Zdravím, nejsem moc zkušený, proto bych poprosil o radu, co koupit. Chci koupit do jednoho roku kombika v benzinu, s obsahem motoru 1,6 - 2,0 (raději menší motor než-li větší), se stářím vozu 6-7 let, jako rodinné auto pro dvě malé děti (a ženu : ), kam by se pohodlně vešel kočár s dalšími zavazadly.
Chci kvalitu a spolehlivost - tzn. Toyota je velké lákadlo, ale zřejmě dražší.
Nyní mám Felicii 2000/1,6/kombi.
Dík všem co mají zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.08.2008 09:08, RE: bohuzel ne pouze skodovka
anonym napsal:
Dekuji vam za velmi zajimavy prispevek. Jsem vlastnikem Ford Mondeo TD. Nevim zda vas to utesi, ale na muj "fond oprav a udrzby" jsem nucen vydavat 300-350 euro mesicne. Caste potize se vstrikovaci pumpou Lucas, vymena rozvodoveho remene po 60 tisici kilometrech ( 600 euro) a jine "drobnosti" , komplikovana udrzba delaji z tohoto auta upira moderni doby. Rozhodne vim, ze moje pristi auto bude pochazet z z asijske produkce. Tzn Toyota, Nissan, Kia.
Nissan bych jako asiata moc nebral - to už je napůl Renault. To už spíš Mitsu, Hondzíka nebo Subo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.08.2008 09:16, RE: Spolehlivost, trvanlivost
anonym napsal:
Někdo si holt koupí ošklivého nissana a pak se utěšuje tím, že je relativně spolehlivý a někomu se zase naopak líbí propracovanost detailů a elegance karoserie u audiny.
Pokud jde o eleganci, jízdní vlastnosti a až v druhé řadě o spolehlivost, pak bych si nekupoval Audi. To bych šel do Alfy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.12.2009 14:47, RE: Poraďte jaké auto: Passat, Toyota, nebo Škoda
anonym napsal:
Zdravím, nejsem moc zkušený, proto bych poprosil o radu, co koupit. Chci koupit do jednoho roku kombika v benzinu, s obsahem motoru 1,6 - 2,0 (raději menší motor než-li větší), se stářím vozu 6-7 let, jako rodinné auto pro dvě malé děti (a ženu : ), kam by se pohodlně vešel kočár s dalšími zavazadly.
Chci kvalitu a spolehlivost - tzn. Toyota je velké lákadlo, ale zřejmě dražší.
Nyní mám Felicii 2000/1,6/kombi.
Dík všem co mají zkušenosti.
Ja sem koupil starou carinu e 12let starou na tachu 230tk (tipuju tak 300tk :) ) a kromne zavad jako nesvitici cudlik na ventilaci a lehke koroze(vse sem vedel predem pred koupi vozu), po roce a pul provozu zadna zavada, na stk v klidu i na emisich - mnenil sem akorat filtry a oleje, a asi se vrhnu v lete na kotouce jinak spokojenost az na tu spotrebu, mam 1.8i 79kwatt a ve mneste to bere 9 mimo mnesto tak 7.5 dalnice o litr min kombinovana teda cca 7.9 takze toyotu muu doporucit
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.