0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Octavii první generace za 100 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Sobota 21.11.2020 18:33, Octavia 1.9tdi
.je to třetí nejlepši auto na světa.Je skvělá,střizlivá,absolutně dostačující,nepodbízivá,stále hezká.Jizdní vlastnosti víc než dobré,rotační tdi neúžasnějši, pohodlí taktéž vpořadku,kufr skvělý malé náklady na provoz a mechanicky absolutně 3. nejlepši kára co spatřila světlo světa..Prostě uplně normálnímu člověku to auto bude vždy postačovat a bude mít z něj radost
Navic po menšich upravach to dá na prdel kde jakýmu pseudo sportáčkům s umračeným dizajnem co májí spotřebu 30 na 100 a na jinovatce se nerozjedou.
Ano tuto octavii má cenu kupovat
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 21.11.2020 18:47, RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 21.11.2020 18:33 (.je to třetí nejlepši auto na ...)


Co berete za drogy? První octavia už v při svém vzniku využívala na tehdejší dobu starou a průměrnou techniku. V průběhu životního cyklu byla výroba stále více "šizená", čímž se "kvality" auta jen zhoršovaly (například antikorozní ochrana). Špatné jízdní vlastnosti s uskákanou zádí, otřesná sedadla, drolící se volant a zvlněná palubka (to poslední neznaly ani škodovky řady 742). Ne, fakt není radost s takovým autem dneska jezdit. A ani nikdy nebyla (odjezdil jsem v něm desítky tisíc kilometrů).

Koupit zachovalý kus jako záchvěv nostalgie (vždyť první kusy budou mít 25 let) možná nějakému sběrateli dává smysl. Ostatně auta z časů před sametovkou už dneska zase nějakou cenu mají. Ale rozhodně to není a nikdy nebylo 3. nejlepší auto na světě. A není to ani kdovíjaká investiční příležitost.
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Sobota 21.11.2020 20:49, Uff :-/
Jak pisi uzivatele nahore...nechapu, jak nekoho dnes napadne vyhodit 100 modrejch za jednickovou ofci. Jezdil jsem s ni 3/4 roku pracovne 2-3x mesicne do Bulharska(Sofie) s verzi 4x4 a na rovinu to bylo dost na hrane a ty sedacky....fuj! Pak musela jet na servis a musel jsem jet Ovci v Tour. Byla bez tempomatu a z bulharska jsem vezl 3 techniky. Ja mam 197 cm, to byla nejhorsi moje cesta. Kotnik a holen v kreci, rozbombardovany zada...nikdy vice!
Uz ani nebudu rozebirat zastaralou koncepci...
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Neděle 22.11.2020 21:22, RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Giorgio, 21.11.2020 18:47 (Co berete za drogy? První octa ...)


Co beru?Nerozumíš absolutně technice jako takové.Co to je zastaralá technika?.Takovou neznám.Buď něco funguje a neb něco nefunguje.Toť vše.U Oct.1 vše fungovalo a funguje i po 15 letech.Ostatní křápy světa nefungují a mají světedivse zcela sofistikovanou nadčasovou techniku displeje křehounkou nervovou soustavu a zhovadilosti pro neumětelské neřidiče co jich je 90% na cestě a chtějí akorát zavázet u obchodáků..Vidím to dnes a denně...Oct1 je auto jednoduché,funkční,učelné mechanicky odolné a je jedno kdy vzniklo.Dnešni tdi 2020 májí kořeny v roce 1979.Prostě jenom kecy někoho kdo nic neví a čučí na autosalon experta pepy což jsem zavrhl už v kolébce tohoto stupidního pořadu pro neřidiče...Řeči typu nepohodlené apod neberu.Ja opravdu nemám 197cm ale 187 , metrák, jezdím max ve třech a auto je navísost pohodlené,skvěle se řidí,sedáky krátké ale ok.Da se zvyknout.Neni to však Phaeton.S tím lze souhlasit.Ano pro normálního chlapa co má rád ryzí techniku bez igráčkovských přikras ala renolt pežot opl hundaj a dalši obludnosti tohle auto udělá pouze radost,pokud jej koupí s malým km proběhem cca servisovaných 400tis km kdy po ostatních konkurentech zbyl jen mastnej rezavej flek na trávě.Ano tento vůz má neustále váhu .Je to nejlepší škodovka co kdy byla vyrobena ikdyž s rotačním geniálním motorem od audi.V benzínu však není o co stát..To už radši A4 s podélnou zástavbou a quattrem.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 23.11.2020 05:47, RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 22.11.2020 21:22 (Co beru?Nerozumíš absolutně te ...)


Ještě v tom cancu chybí, že s TDI to jezdí za 2, nejvýše 3 litry na 100 km. Ať je ta legenda o nepřemožitelné slepici komplet.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 23.11.2020 08:30, RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 22.11.2020 21:22 (Co beru?Nerozumíš absolutně te ...)


Po prvním příspěvku jsem si nebyl jist, jestli je to sarkasmus, nebo trolling.
Po tom druhém mám jasno
Každopádně chybí doplnit ty dva povozy, co si dovolily být lepší něž ta modla
reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Pondělí 23.11.2020 10:18, RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Pepe, 23.11.2020 08:30 (Po prvním příspěvku jsem si ne ...)


Doplním: Passsááát a Gooolf IV

Stále ma udivuje tá aura okolo daných áut. No ale čo už keď Honza v krčme hovoril...
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Pondělí 23.11.2020 16:59, RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
No podle toho když má někdo přes 700 či 1000 přispěvků na netu,je vidět že nemá nic jinýho na práci než pouze plkat plkat plkat a zmiňovat vyčteninky,,,sosat info,,,kdy sám svou pílí ani umem těžko by přehodil rezervu ,natož zhodnotil kvalitu auta či jeho techniku.Takových rozumbradů je ve světě motorismu 99%tak jako schopnejch řidíčů..Je to bohužel vidět dnes uplně všude..Tak moji milí sledujte experta Pepu a chlácholte se moderní technikou, jak je to vlastně onen automobilový průmysl vyspělý.Ja bych pouze řekl že krom podbízivých dizajnů plných nefunkčních detailů, podpory uplně jalových neřidičů a konektivity přešlapuje 20let na místě.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 23.11.2020 21:13, RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 23.11.2020 16:59 (No podle toho když má někdo př ...)


Promiňte pane, tady nikdo za Váš posranej život nemůže, za ten si můžete sám.
Ani to tu nefunguje jako terapeutická skupina,pomoc musíte hledat jinde.
A děkuju, že oceňujete můj timemanagement. Zvládám svojí dobře ohodnocenou práci (nikoliv zaměstnání), koníčky i občasné příspěvky na Tipcars.
Snad z toho nebudete mít ještě větší trauma
Btw - pořád neznám ty 2 lepší fára, než je O1
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Pondělí 23.11.2020 21:45, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Pepe, 23.11.2020 21:13 (Promiňte pane, tady nikdo za V ...)


Posranej život máte vy chlape když trávíte veškerý čas plkánim o tom čemu absolutně nehovíte.Takže pomoc?ja? ,no jistě... Spíše takovým jako vy nelze pomahat.Je to zbytečný.Jsou jich plné fejsbuky nebo jakseto jmenuje.Rozumbradové,radilové,sdilečí a poposedávači na židli.Dělej něco užitečného..
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pondělí 23.11.2020 21:56, RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 23.11.2020 16:59 (No podle toho když má někdo př ...)


Nezlobte se, ale jeho tisíc příspěvků na fóru za 13 let není nijak mnoho. A proti vašim šesti jsou rozhodně kultivovanější i rozumnější. Také, na rozdíl od vás, zvládá český jazyk na přijatelné úrovni.
Pokud stále jezdíte v tom adorovaném vozidle jménem Octavia 1, docela vás obdivuji. Sice mám také raději "ryzí mechaniku" než počítač na kolech, ale takový masochista abych jezdil v konstrukčně 20 let staré popelnici s minimem vnitřního prostoru i cestovního komfortu skutečně nejsem.
Jinak opravdu nechápu lidi kupující Octavii 1 za 100 tisíc, stejně jako nostalgické blázny ochotné zaplatit třeba za obyčejnou starou Jawu 120-150 tisíc. Z téhle veteše (až na pár vzácných výjimek typu Pérák nebo 500 OHC, které už dnes cenově lezou do oblak) nikdy ceněné veterány nebudou.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 23.11.2020 22:10, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Pavlik, 23.11.2020 21:56 (Nezlobte se, ale jeho tisíc př ...)


Díky.
Chápu, že čas od času se v každé diskuzi musí objevit podobnej pablb, asi aby rozproudil diskuzi. Ale občas je to za hranou, není to tu poprvý.
Těžko říct, jestli je to následek současné situace, nebo jestli mu hrabe už dlouhodobě. Tak snad se dostane do péče odborníka dřív, než vyvede něco vážnějšího
Jinak k tématu - O1 měla za svobodna manželka jako služební - je to skoro 20 let, Elegance, 1,9 TDI 66kW. Jako fasovaný OK, ale svý peníze jsem i po zkušenosti s ovcí utratil za něco jinýho
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Pondělí 23.11.2020 23:51, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Pavlik, 23.11.2020 21:56 (Nezlobte se, ale jeho tisíc př ...)


No tak zrovna to pětikilo kazový jednohup nestoji za nic.Čeština má je skvělá,píšu od pasu ,a masochisti teda, to je vic jak půl národa.Přispěvky stovky a tisice znači ,že člověk nemá opravdu nic jiného na práci jen plkat nesmysly zevlovat po netu,zkušenosti absolutně žádné.No jsi jeden z nich.Prostě a jednoduše Octavia 1 rotačka se povedla jako žadné jiné auto.Kloubeno vše v celek nižší středni co vydrži generaci,jede 200,žere 3.6až 5.5 ,nahrká 700tis bez zrady nekoroduje,je vkusné a naložiš tam pračku na jeden šup.Stačí?jestli nesouhlas,tak ok jezdi si v čem chceš..Diky tomuhle jsou auta tvořena a jen procentu se to podaři kloubit.Namitky?Žadná jiná značka to nedovedla.Buď to zhnilo,nebo se to posralo,nebo to žralo jak buldozer.A kecy typu" moderni "si strčte za klobouk.středověk vládne neustále,to jen lidi si myslej, že když maj jiný šaty tak jsou pokrokoví.Ne nejsou,jsou poplatní době stále stejně blbi ,no auta maj stále spalovací motor a kola.Co bys k tomu chtěl.Zatim se nic nevymyslelo jen šidítka.Tožtak vy kosmonauti v novodobých renoltech..
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 24.11.2020 07:39, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: dakk, 23.11.2020 23:51 (No tak zrovna to pětikilo kazo ...)


Vzhledem k tomu, že těch cca 1 000 příspěvků za 13 let vychází na ani dva týdně, tak jste s těmi svými 5 příspěvky za 3 dny dle své vlastní diagnózy někdo, kdo nemá nic lepšího na práci. Doporučuji změnit přístup k životu a něco s tím udělat. Možná, ale opravdu jen možná, pak nejen přijdete na to, že ta octavia prostě není tak skvělá, ale dokonce si budete moct lepší auto i dovolit.

Objektivně - octavia koroduje, a to docela dost. Paradoxně čím je mladší, tím je to s korozí horší. Nejvíce ošizená byla ochrana u výběhových verzí Tour. Turbo u TDI nevydrží při sebelepším zacházení více jak 130 000 km, takže je zajímavé, že dokonce francouzským a italským autům vydrží násobně větší porci. Spotřeba 3,6 je eko rally a navíc z říše snů. Palubní počítač u koncernu VW tradičně proměřuje. Když ve Velké Británii vyhrabali na vrakovišti tuto modlu a zkusili jet na spotřebu, palubní počítač přepočtem 3,3, reálně 3,8. Výrobce udává v kombinaci 5,2 a to je hodnota, kde normální jízdou spotřeba začíná (podle zatížení je spíše 6,0-6,5).

Já vám, octávkářům, prostě nerozumím. Vaše jednání je naprosto iracionální, ignoruje realitu a odmítá se byť jen podívat okolo. Tchán měl tenhle zázrak, byť v benzinu 1.6, přes 15 let. A kdyby letos neprodělal s autem opravdu totálku, snad by ho udržoval dál. Přitom i při malém nájezdu a extrémně opatrném zacházení měnil každou chvíli něco - od brzd po převodovku. Při přepočtu na kilometr naprosto nesmyslné náklady (s jeho ročním nájezdem by vyšel levněji taxík). Ale co si koupil? Samozřejmě trojkovou octavii.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 24.11.2020 09:33, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: Giorgio, 24.11.2020 07:39 (Vzhledem k tomu, že těch cca 1 ...)


Je pár věcí, který mám fakt rád.
Když někdo borcům, kteří zde na fóru za ty roky poradili desítkám lidí, tvrdí, jako nic neví, nic neumí a vlastně by si měli zalézt do umírací jámy. Já mám asi taky kolem tisícovky příspěvků, tak o víkendu dosekám nějaký dřevo, uklidím zahradu, a taky si něco vykopu...
Pak mám taky rád, když mě někdo přesvědčuje, jak jeho 20 let stará ovečka je ve všem lepší, než moje stejně stará Alfa. Ve všem! Ovečka je jasně hezčí, je mnohem větší, má mnohem lepší spotřebu, v zatáčkách si mě povodí, na rovince ujede a to pohodlí. Považte to pohodlí, posezení v ovečce, to je teprve to pravý ořechový. A hlavně spolehlivost, když jdu já vyměnit olej, tak se ta moje kráska sere, ale když se na ovečce mění turbo a komplet hadice, tak je to jenom pravidelná údržba. Když se pak bavíme o tom, jak moje Alfa i po třech týdnech stání na mrazu nastartuje na brnk, a jeho ovečka začne topit už po 15km zjistím, že to nemá cenu, tak vytáhnu silnější kalibr, a myslím si, že můj 5 let starej megane je třeba aspoň v něčem lepší, ale není. Pak už teda zoufale fauluju, a vytáhnu kamarádův civic TypeR 2018 - taky není v ničem lepší...
Vůbec nedokážu pochopit ochotu lidí vyhodit 100 svých těžce vydělaných tisícovek vyměnit za auto, který je technologicky skoro 25 let starý. A přestože uznávám, že Octy a Fabie I. generace jsou robustní auta (jejich snad jediná výhoda proti konkurenci), tak ta auta stejně budou vyžadovat investice úměrné tomu, jak moc se staral předchozí majitel.
Za sto tisíc lze koupit Megane III generace po 1. vlastníkovi s původem v ČR, byť si teda uvědomuju, že je to výrazně horší auto, než ovečka první generace po faráři z Říše, tak to aspoň nebude hnít... O rozdílech v bezpečnosti je asi zbytečný se bavit.

EDIT: Ceny dolů samozřejmě půjdou. Ceny si udrží pouze RS, protože to je snad jediná zajímavá Octa napříč generacemi. Zajímavá tím, že to auto je výrazně přemotorovaný. Ceny budou padat méně u verzí L&K. Ceněný youngtimer ani veterán to nikdy nebude a pokud ano, tak pouze v ČR.
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Úterý 24.11.2020 10:47, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
.škodovka je obecně nijaká.nebýt audi,nikdy by nic nevymyslela.Jedná se pouze a jen o model oct1 1.9tdi 66 81.Skloubeno tak, že je a bude modla..Spotřeba je realna.pokud jedeš opravdu ekoreli 100km a víc v kuse nastaveno tak jak potřebuješ,,,prostě to tak vychází a bere...mam to a tak to je
.diky turbu , pohonu olejového čerpadla,vodni pumpy v rozvodech je to 3.nejlepši auto na světě pro obyčejný knedlikáře pro který jsou tato auta stvořena a to je drtiva většina populace.Taloši neumi nic pořadně (možná teď Tipo)a nemaj vůbec kvalitni vozový park.Kdysi jsem je vlastnil a je to katastrofa .Za život jsem měl a udělal mraky aut...Nic prostě dobrýho nemaj.
..Možná ferrari.
To však nenadrtí 700 000km se spotřebou 5.5l,neodveze pytle cementu,rodinu kde udržba nestoji prakticky nic a nestoji 200 000kč...Jestli ale takhle hodnotíš auta jako modelky tak ano..V tomto octa nemůže konkurovat..Ja však auto beru uplně jinak a jejich posláni mám zcela jasně zakastované..Je to jak s manželstvím...Tim končim tuto debatu.1000plus přispěvků je opravdu uchylárna nazdar...
reagovat
dakk
počet příspěvků11
datum registrace22.07.2016
Úterý 24.11.2020 10:54, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
..oprava!!!!ne 5.5l ale 4.3l dlouhodobá.5.5 je maximální..Genialní
reagovat
vavrisimo
počet příspěvků178
datum registrace03.07.2013
Úterý 24.11.2020 10:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi

kliknutím zobrazíte originální obrázek
reagovat
matul33
počet příspěvků1
datum registrace24.11.2020
Úterý 24.11.2020 11:51, Zkušenosti s O1 1,6mpi 75kw, motor AWU, LPG, rv 2002, 10 let provozu, najeto 305tis km
Vážení,
nedám na O1 1,6mpi 75kw, motor AVU, LPG, rv 2002, 10 let provozu, najeto 305tis km dopustit, Předem říkám, že auto je vhodné pro klidné řidiče a šetřílky, jako přibližovadlo do práce. Před tím Megane rv97 a hrůza. Pořád něco.

Historie:
Pořízené v 2011, najeto 103tis km, cena 130tis Kč. Nyní v r 2020 najeto 305tis km, cena :).

Preventivní péče o auto:
Každý rok 2x výměna oleje 10w-40, filtry včetně lpg, tankování vervy + vif, ověřené plničky lpg s kvalitním lpg, auto vám to vrátí.

Závady:
Ve 214tis km auto začalo brutálně žrát olej. S tím jsem počítal, tyto motory na to kolem 200tis km trpí. U mě konkrétně šlo o propálené pístní kroužky na 3. válci. Došlo tedy k výměně pístních kroužků, přetěsnění hlavy, šálky, výměna oleje v motoru a v převodovce, rentgen hlavy zda nemá trhliny, nová chladící kapalina. Cena opravy 20tis Kč. Při mém nájezdu cca 20tis km/rok, byla cena opravy za rok zpět....
Další závady během provozu: termostat, kulový čep, ložiska, naklápění světel, zadní pružiny, brzdový váleček na zadních bubnových brzdách, spínač zpátečky. Vše.
Závada na LPG: repas reduktoru (motor byl dýchavičný jen na lpg...)

Původní: tlumiče, spojka, motor :).

Přestože se o auto starám, je po téměř 20 letech provozu již vybydlené. 20 let jde poznat na všem, ale auto svou práci udělalo jak mělo. Nyní dojezdím svou poslední technickou a auto pošlu do věčných lovišť, ale bude mi ho líto. Megana jsem dal do šrotu rád....
Je otázka dát za takové auto 100tis kč... Ceny oprav jsou mírné, ale auto je už staré...
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 24.11.2020 11:55, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Octavia 1.9tdi
citace:
reakce na: KoobaS, 24.11.2020 09:33 (Je pár věcí, který mám fakt rá ...)


Klucííí (KoobaS, Georgio), vůbec nic nechápete!
Musíte přeci vozit pračku!!!
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.