0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Favorit 136 L

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 13:13, XM?
No řekl bych, že do XMka to má hódně daleko, he he =))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 13:37, RE: XM?
Kvápa napsal:
No řekl bych, že do XMka to má hódně daleko, he he =))
no ta záď je podobná, v tom má autor pravdu. Jinak samozřejmě zcela oslišné přibližoovadlo..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 17:59,
to najede 2000 ZA ROK ? Kterej dárek to vůbec napsal ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 18:00, favorit je dnes hrozný auto
napsat tuhle zkušenost před 5 lety ještě bych to bral.měl jsem favorita taky a to 5 let.mám i jiné auto a tak můžu porovnávat ale není co.dostavěl jsem a favorit šel za 8 tisíc z domu.Na tom autě nebylo dobrý nic snad jen že opravit to dokázal kde kdo.Což nemá význam protože druhý auto najezdilo stejně km a opravovat se nemuselo nic.jinak co všechno mi odešlo:kastle totálně shnilá
čepy tlumiče atd,brzdový kotouče a obložení,benzínový hadičky a trubky(asi kvůli ježdění na plyn)startér-vočesanej setrvák,spojka,kabely,stále včudu zapalování když to nějak navlhlo,termostat stále porouchaný,a nakonec se skoro ulomila poloosa.jízdní vlastnosti zoufalý.
tento vůz a ani felicii rozhodně ne.
fabia je opravdu hodně jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 19:42, no nevím
Teda nevím,ale v dnešní době bych si Favorita asi znovu nekoupil......já mám své zdraví rád
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 20:39, RE: favorit je dnes hrozný auto
al napsal:
napsat tuhle zkušenost před 5 lety ještě bych to bral.měl jsem favorita taky a to 5 let.mám i jiné auto a tak můžu porovnávat ale není co.dostavěl jsem a favorit šel za 8 tisíc z domu.Na tom autě nebylo dobrý nic snad jen že opravit to dokázal kde kdo.Což nemá význam protože druhý auto najezdilo stejně km a opravovat se nemuselo nic.jinak co všechno mi odešlo:kastle totálně shnilá
čepy tlumiče atd,brzdový kotouče a obložení,benzínový hadičky a trubky(asi kvůli ježdění na plyn)startér-vočesanej s...
Chápu tyhle všechny negativní názory, protože favorit je opravdu starý auto a auta jsou dnes na daleko vyšší úrovni, ale já bych chtěl říct, že já jako student mam favorita už 3 roky a koupil jsem ho za málo peněz v hodně dobrým stavu, takže jsem s ním ještě neměl žádnej velkej problém a jsem s ním opravdu spokojenej. A nám chudejm studentům favorit stačí a jsme za něj rádi, takže si myslim, že by jste se měl v týhle diskuzi povznést a uznat, že je favorit pro někoho i docela dobrý auto, když na jiný nemá. Třeba já a ostatní studenti a moji kamarádi jsem za něj rádi, i když chápem, že to neni super auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 09:18, RE: XM?
yeti napsal:
no ta záď je podobná, v tom má autor pravdu. Jinak samozřejmě zcela oslišné přibližoovadlo..
zad ze je podobna? to jako treba svetla? )) Jedinou podobnost vidim v tom, ze obe zminene auta jsou hranate, az to je i trochu pekne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 09:22, RE: favorit je dnes hrozný auto
fávo napsal:
Chápu tyhle všechny negativní názory, protože favorit je opravdu starý auto a auta jsou dnes na daleko vyšší úrovni, ale já bych chtěl říct, že já jako student mam favorita už 3 roky a koupil jsem ho za málo peněz v hodně dobrým stavu, takže jsem s ním ještě neměl žádnej velkej problém a jsem s ním opravdu spokojenej. A nám chudejm studentům favorit stačí a jsme za něj rádi, takže si myslim, že by jste se měl v týhle diskuzi povznést a uznat, že je favorit pro někoho i docela dobrý auto, když na...
Nezbyva mi nez se pridat - a navic kdyby vsichni, co jeste do dnesniho provozu vytahnou svoji Skodu 105/120, vymenili tyto rakve alespon za favority (coz je podle meho miziva investice), hned by bylo lepe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 10:55, RE: favorit je dnes hrozný auto
AnderN napsal:
Nezbyva mi nez se pridat - a navic kdyby vsichni, co jeste do dnesniho provozu vytahnou svoji Skodu 105/120, vymenili tyto rakve alespon za favority (coz je podle meho miziva investice), hned by bylo lepe.
to snad ale už opravdu nemyslíš vážně.... Š 120 jsou rakve a favority ne ? Chlape jezdím se záchrankou a mohl bych ti o těch favoritech hodně povídat.. na to , že to vlastně byl přelomový model škodovky (konec koncepce "vše vzadu") je mezi favoritem a Š120 opravdu velmi minimální rozdíl , favorit po faceliftu je už na tom o trochu lépe(např .boční výztuhy.), ale nabourat bych v tom nechtěl ani ve 30km/h.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 11:18, RE: favorit je dnes hrozný auto
honza napsal:
to snad ale už opravdu nemyslíš vážně.... Š 120 jsou rakve a favority ne ? Chlape jezdím se záchrankou a mohl bych ti o těch favoritech hodně povídat.. na to , že to vlastně byl přelomový model škodovky (konec koncepce "vše vzadu") je mezi favoritem a Š120 opravdu velmi minimální rozdíl , favorit po faceliftu je už na tom o trochu lépe(např .boční výztuhy.), ale nabourat bych v tom nechtěl ani ve 30km/h.
No jasně, ale Felicie je taky jen facelift Fáva, takže to tam s tou bezpečností nebude taky nějaký horký. Už ten pocit když do toho nastupuješ - ty dveře jsou fakt jen kus tenkého plechu, takže při zavření nemůžou klapnout jako u ostatních zahraničních aut, nebo Oktávky. Fabka je už OK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 19:08, RE: no nevím
Passat napsal:
Teda nevím,ale v dnešní době bych si Favorita asi znovu nekoupil......já mám své zdraví rád
Tak co kdyby jsme jezdili nakladnimi auty? Ty jsou bezpecnejsi nez kterekoliv osobni. Ne kazdy ma na audi a8.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 20:53, RE: no nevím
Radek napsal:
Tak co kdyby jsme jezdili nakladnimi auty? Ty jsou bezpecnejsi nez kterekoliv osobni. Ne kazdy ma na audi a8.
budu moralizovat, ale nemůžu jinak... a co kdyby jsme spíš než úvahami o tom jestli jezdit náklaďákama nebo ne sundali pánové nohu s plynu, přezuli si na zimáky, začali předjíždět jen tam kde je to bezpečný a pod ?A ještě si neodpustím...a co kdyby jsme občas uhnuli sanitě že ? neházím všechny do jednoho pytle, ale někdy je to běs....
Ještě k těm autům...není pravda, že favorit je jediné levné řešení na našich silnicích, je dost aut ve stejné cenovce, které jsou bezpečnější a nemají vysoké náklady na provoz...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 23:03, RE: no nevím
honza napsal:
budu moralizovat, ale nemůžu jinak... a co kdyby jsme spíš než úvahami o tom jestli jezdit náklaďákama nebo ne sundali pánové nohu s plynu, přezuli si na zimáky, začali předjíždět jen tam kde je to bezpečný a pod ?A ještě si neodpustím...a co kdyby jsme občas uhnuli sanitě že ? neházím všechny do jednoho pytle, ale někdy je to běs....
Ještě k těm autům...není pravda, že favorit je jediné levné řešení na našich silnicích, je dost aut ve stejné cenovce, které jsou bezpečnější a nemají vysoké náklady na provoz...
Jo s tou moralizací je to dobrý a chápu to a souhlasim. A každej fakt nemá na drahý auto. Ale jediný co se může rovnat Favoritu cenou a hlavně náklady na provoz je Fiat Uno a to je stejná plechařina (bezpečnost) jako Favorit. A Favorit je v náhradních dílech ještě o něco levnější, než Uno. Je opravdu plno aut za stejnou cenu, jako Favorit, ale žádný nemá tak levný provozní náklady a nový náhradní díly jako Favorit a o tom to pro chudý lidi je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.12.2005 13:04, RE: favorit je dnes hrozný auto
fávo napsal:
Chápu tyhle všechny negativní názory, protože favorit je opravdu starý auto a auta jsou dnes na daleko vyšší úrovni, ale já bych chtěl říct, že já jako student mam favorita už 3 roky a koupil jsem ho za málo peněz v hodně dobrým stavu, takže jsem s ním ještě neměl žádnej velkej problém a jsem s ním opravdu spokojenej. A nám chudejm studentům favorit stačí a jsme za něj rádi, takže si myslim, že by jste se měl v týhle diskuzi povznést a uznat, že je favorit pro někoho i docela dobrý auto, když na...
nebrec tady ze jsi chudej student ja studoval a makal od 15 let a me prvni auto byl rapid a pak asi 140 aut vsech znacek o vikendech jsem jezdil pro kary na zapad a to jsem z opavy a ted mam hondu tak nekdy zapremyslej sam a nespolehej ze te vse nauci a nebrec kazdy sveho stesti strujce jinak za 30 tisic si muzes koupit celkem uchazejici auto tak hura na poradny auto a to facko nekde prodej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.12.2005 16:55, RE: no nevím
favo napsal:
Jo s tou moralizací je to dobrý a chápu to a souhlasim. A každej fakt nemá na drahý auto. Ale jediný co se může rovnat Favoritu cenou a hlavně náklady na provoz je Fiat Uno a to je stejná plechařina (bezpečnost) jako Favorit. A Favorit je v náhradních dílech ještě o něco levnější, než Uno. Je opravdu plno aut za stejnou cenu, jako Favorit, ale žádný nemá tak levný provozní náklady a nový náhradní díly jako Favorit a o tom to pro chudý lidi je.
A kdo se tu chlubil drahým autem?řekl sem jenom,že mám své zdraví rád......a jsou situace ze kterých se ani nejlepší řidič nedostane a poté už jen spoléhá na štěstí a na auto,že jej dokáže zachránit.Ono smrtelná bývá i 90 při nárazu do stromu.....jenže než k této situaci dojde rozhoduje hodně věcí o tom jak to dopadne.A pochybuju že favorit s mizernou bezpečností,bez ABS,airbagů a dalšího bezpečnostního vybavení má při kritickém brždění a následném nárazu do překážky šanci ochránit posádku vevnitř.Tak se příště do mě laskavě nenavážejte,a nestrkejte mě prosím pod nos to co sem neřekl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.12.2005 20:25, RE: no nevím
Passat napsal:
A kdo se tu chlubil drahým autem?řekl sem jenom,že mám své zdraví rád......a jsou situace ze kterých se ani nejlepší řidič nedostane a poté už jen spoléhá na štěstí a na auto,že jej dokáže zachránit.Ono smrtelná bývá i 90 při nárazu do stromu.....jenže než k této situaci dojde rozhoduje hodně věcí o tom jak to dopadne.A pochybuju že favorit s mizernou bezpečností,bez ABS,airbagů a dalšího bezpečnostního vybavení má při kritickém brždění a následném nárazu do překážky šanci ochránit posádku vevni...
Myslel jsem to trochu ironicky. Tezko budem vsichni jezdit nakladaky. A o drahych autech jsem se nezminoval! Zminoval jsem se o bezpecnosti - stejne jako vy (alespon jsem to tak chapal). Problem je v ridicich. Ne v autech. Kdyby lidi nejezdili jak prasata tak by nebyl problem. Passat je treba bezpecnejsi nez forman. Audi a8 je asi bezpecnejsi nez passat. A volvo FH bude asi bezpecnejsi nez audi a8. Takze rict, ze mam rad sve zdravi bych mohl treba i na ucet passatu r.v. 2005.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.01.2006 03:33, RE: no nevím
Passat napsal:
A kdo se tu chlubil drahým autem?řekl sem jenom,že mám své zdraví rád......a jsou situace ze kterých se ani nejlepší řidič nedostane a poté už jen spoléhá na štěstí a na auto,že jej dokáže zachránit.Ono smrtelná bývá i 90 při nárazu do stromu.....jenže než k této situaci dojde rozhoduje hodně věcí o tom jak to dopadne.A pochybuju že favorit s mizernou bezpečností,bez ABS,airbagů a dalšího bezpečnostního vybavení má při kritickém brždění a následném nárazu do překážky šanci ochránit posádku vevni...
A múžeš mi prosimtě vyjmenovat, kolik aut z 89 má ABS a airbagy?? A vyjmenovat které další bezpečnostní vybavení kromě těchto dvou a tuhé kastle znáš (které se dnes montuje do "obyčejných aut"......takže ESP samozřejmě odpadá)??

P.S.: Při brždění před nárazem do stromu bych ABS nebral jako výhodu (taky proč si zhoršovat brzdný účinek nějakým ABS, když potřebuju před nárazem zabrzdit co to jen jde). Mimochodem pro řidiče, kteří umí brzdit a ne jen dupnout na pedál a stát na něm, ať se děje cokoliv, je ABS hovadina. Já osobně ABS mám, ale pokud nejezdím na sněhu a ledu (jedinej povrch, na kterým je ABS k něčemu), tak mám vyndanou pojistku a už se mi to nejednou vyplatilo.

Tímhle vším ovšem neříkám, že je favorit bezpečnej....jen že ABS by nebylo vůbec potřeba, kdyby se ti, co to neumí, naučili řídit a nejezdili jako hovada.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.01.2006 22:04, RE: no nevím
honza napsal:
budu moralizovat, ale nemůžu jinak... a co kdyby jsme spíš než úvahami o tom jestli jezdit náklaďákama nebo ne sundali pánové nohu s plynu, přezuli si na zimáky, začali předjíždět jen tam kde je to bezpečný a pod ?A ještě si neodpustím...a co kdyby jsme občas uhnuli sanitě že ? neházím všechny do jednoho pytle, ale někdy je to běs....
Ještě k těm autům...není pravda, že favorit je jediné levné řešení na našich silnicích, je dost aut ve stejné cenovce, které jsou bezpečnější a nemají vysoké náklady na provoz...
Mam F rv. 94...Fávem jezdim denně 120km 4x tydne do prace a zpet ( Jemnice - Jihlava ), tedy skoro 500 tydne + dalsi. Najel jsem od doby co ho mam 10 000km a vse OK! Kupovanej byl teda v super stavu, spotrebni veci byly novy, byl a je nerezavej, vystrikanej kompletne. Kdyz se neco posere kamos to spravi bezplatne, ci vymenym obchodem :) ( lahev moku ) Za ty penize nekoupis jiny auto tak spolehlivy, s levnejma dilama, s malou spotrebou ( 6l na tech 120km) nizkym pov. rucenim a levnym servisem! A ktery auto neni pojizdna rakev kdyz trefis nakladak, nebo te nekdo s A8 napere? Myslim taky ze facko je hodne jinde nez predchozi madely Skodovky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.01.2006 18:56, favo
My mame favo 1.3 LXI,ma najeto 161000 km a jezdi uplne paradne.mama s nim jezdi kazdej druhej den z trebice do Brna a zatim slape jako hodinky.uz tretim rokem.Akorat ta bezpecnost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.01.2006 13:38, Favorit vs. Passat
http://www.novinky.cz/krimi/73662-pri-nehode-vyhasly-tri-lidske-zivoty.html
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.