0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybrat si Fabii s motorem 1.4 MPi nebo 1.2 HTP?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 11:14, RE: 1,2 47 kW - dobrá volba!
fordík napsal:
máte pravdu, že 16V (55 resp. 74 kW) se nevyužije. Proto jezdím raději se 169 kW (jo a body mám všechny)
No já mám taky 1,6 16V sice jen 76kW ale využiji ji bohatě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 11:47, 1.0 junior
Patřím mezi ty šťastné lidi, co měly možnost se svést z F 1.0 junior, byla to fakt sranda s tím jed 300km, člověk se divý, co dokáže některá automobilka vypustit do světa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 13:18, Popřemýšlel bych o dvoulitru MPI
Nejvýkonnější benzín do F I měl jediné minus (kromě nejvyšší kategorie PR): Některé kusy více braly olej, proto je nutné ho častěji kontrolovat. Jinak má všechny pozitiva na své straně: Bohatou výbavu (min. Ambiente), výkonovou rezervu na předjíždění (85 kW) a ani ve městě nebude chtít víc benzínu než ta zatracovaná 1.4/47 kW. A s ohledem na všeobecnou averzi českého motoristy ke všemu nad 1.9 (TDI) budou i ceny v bazarech sympatické...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 13:29, RE: Popřemýšlel bych o dvoulitru MPI
jintaj napsal:
Nejvýkonnější benzín do F I měl jediné minus (kromě nejvyšší kategorie PR): Některé kusy více braly olej, proto je nutné ho častěji kontrolovat. Jinak má všechny pozitiva na své straně: Bohatou výbavu (min. Ambiente), výkonovou rezervu na předjíždění (85 kW) a ani ve městě nebude chtít víc benzínu než ta zatracovaná 1.4/47 kW. A s ohledem na všeobecnou averzi českého motoristy ke všemu nad 1.9 (TDI) budou i ceny v bazarech sympatické...
1.4/44 kW, samozřejmě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 16:37, RE: 1.0 junior
Milan napsal:
Patřím mezi ty šťastné lidi, co měly možnost se svést z F 1.0 junior, byla to fakt sranda s tím jed 300km, člověk se divý, co dokáže některá automobilka vypustit do světa.
A já se zase divÝm, jak někdo může napsat tohle. Překlepy neřeším, ale Ý a Í jeod sebe hooodně daleko. A je to doslova do očí bijící. Takže příště se divte pravidům českého pravopisu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.12.2008 16:42, RE: Rozumná volba
Sprint napsal:
Mám už druhou Fábii s 1.2 47kW, najeto cca 65000km.
Dlouhodobou spotřebu udržím v pohodě do 6. litrů.
Dynamika je schopná tak do obsazení dvěma lidmi, pak už znatelně klesá, ale není to zas žádná tregedie. Motor je to vcelku snaživý, což je dáno zpřevodováním. Dobrá je pružnost do cca 110km/h a celkově třeba z křižovatky se s tím dá dobře odpíchnout. Otřesný zvuk teda žádný neslyším a vibrace nepociťuji v míře, ve které by nějak vadily. Na dálnice to není, motor už pak hodně točí a i žere kolem ...
Můžu se zeptat, proč už druhou? To vždycky nějak nechápu, kupovat stejné auto znovu. I kdyby jste najezdil spoustu km, tak přeci není důvod (pokud je to slušný vůz se slušným zacházením) měnit před 300tis. km (((Můj názor))). Leda že by ta první šla někde na Ukrajinu nebo na totálku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.12.2008 19:57, RE: Rozumná volba
rohYpnol napsal:
Můžu se zeptat, proč už druhou? To vždycky nějak nechápu, kupovat stejné auto znovu. I kdyby jste najezdil spoustu km, tak přeci není důvod (pokud je to slušný vůz se slušným zacházením) měnit před 300tis. km (((Můj názor))). Leda že by ta první šla někde na Ukrajinu nebo na totálku...
Doplatil jsem leasing, měl jsem na ní kupce a tak vzal zase novou.
Teď už se ale těším na Octu 1.4 tsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.01.2009 23:34, RE: Popřemýšlel bych o dvoulitru MPI
jintaj napsal:
Nejvýkonnější benzín do F I měl jediné minus (kromě nejvyšší kategorie PR): Některé kusy více braly olej, proto je nutné ho častěji kontrolovat. Jinak má všechny pozitiva na své straně: Bohatou výbavu (min. Ambiente), výkonovou rezervu na předjíždění (85 kW) a ani ve městě nebude chtít víc benzínu než ta zatracovaná 1.4/47 kW. A s ohledem na všeobecnou averzi českého motoristy ke všemu nad 1.9 (TDI) budou i ceny v bazarech sympatické...
a je znamo kolik si tak cca toho oleje vezme? jezdim tet s pujcenou felicii 1.6 a musim tam dolevat cca 0,5-0,7l na 1200km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.01.2010 12:54, podvozek
Jasně podvozek je supr hlavně přední náprava ta se opravdu s předchozí Felícií v nákladech na servis srovnat nedá... . A že člověk cítí každý kamínek na silnici to je k nezaplacení.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.