0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia - Odolná masovka

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.11.2006 00:23, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
No neviem, ja som mal 1,4 Fabiu a teda na dialnici som si rýchlo všimol, ked som šiel nad 130 km/h. A 170 už bolo dosť o život, motor síce vládal ale podvozok už veľmi nestíhal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 18:43, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
40kw a 170 to bych chtel videt. Mozna z kopce
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 11:22, RE: Fabka, cena, 40KW
wlado napsal:
No neviem, ja som mal 1,4 Fabiu a teda na dialnici som si rýchlo všimol, ked som šiel nad 130 km/h. A 170 už bolo dosť o život, motor síce vládal ale podvozok už veľmi nestíhal.
Podvozek nestíhal asi proto, že si sral na ůdržbu a byl ,,vylítanej". Všichni vědí jak mají fabinky choulostivý stabilizátory atd..... Jinak Fabie totiž měla ve svojí době jako novinka, ale i dlouho poté velmi dobrý a konkurenca schopný podvozek. O mnoho let mladší auta se chovala na silnici hůř než v té době už ,,zastaralá" Fabie. Jenomže podvozek, ten nedokázala většina řidičů ocenit, kvůli těm slaboučkým motorům. Bejt ve Fabii alespoň motor s obsahem 1,8 a výkonem tak 120 k, to by bylo jiný kafe a jiná jízda. Škoda jen že to škodováci odvařili na těch motorech, jinak tohle auto mělo sakra dobrej potenciál srazit na kolena nejednoho němčoura a frantíka.
Děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 11:33, RE: Fabia
EKKAR napsal:
Bohužel, s agregáty do VŠECH Škodovek je to stejné, jako s ukončením výroby Felicie - byla mnohem konkurenceschopnější, než Golf IV., tak musela z trhu, proto jsou i Oktávie osazované jako ze zlého snu. Vzpoměňte si na Felicii 1,6 - já ji měl jako služební, jezdilo nás s ní asi 5 řidičů, a byla k neutahání.
Je to tak, Za to že se ve Škodovkách neobjevují mnohem lepší motory, může jen VW. Je to úplně prosté - Škoda umí vytvořit mnohem kvalitnější a zdařilejší automobil, než její mateřská firma, čili VW. Vezměte si už jen tu kvalitu interiéru atd... To přece nemůžou Němci dopustit aby se něco takového přihodilo a Škoda se prodávala více než cokoli jiného. A že Škoda na to má. Příklad jsou ty zmiňované motory - už jen to že Škoda přijde jako úplně poslední na řadu i co se týče obměny motorů PD za systém Common Rail. Kdo trochu přemýšlí, tak mu to dojde!
Škoda je a bude ojebávaná od VW jak se dá, vždyť i v samotném Něměcku jejich prodeje stoupají. Další příklad prp nevěřící - v novém Superbu VW zatrhlo použití imitace dřeva v interiéru, aby nepůsobil tolik luxusním dojmem a předešlo tak poklesu prodejů jejich ,,Pašíků"
Tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Kdo se pohybuje v pozadí automobilového průmyslu, ten ví. Ostatní se jen dohadují. Děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 19:58, Fabi
No tak, aby jsem taky něco pisnul....
pořídil jsem si před půl rokem Fabii Combi 1.2 47kW rv.2005 a nemohu napsat jediné křivé slovo o tomhle rodinném vozítku.... v autě je klid jak v kostele nic nevrže nic neskřípá motor neslyšet jen při nekvalitním asfaltu proniká do kabiny hluk s valících se pneumatik.
Mám auto sice bez klimatizace, ale jinak jsem spokojen vše v elektrice s dálkovým centrálem a určitě by jsem neměnil.
Váhá-li někdo tak určitě doporučuji !!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.09.2008 12:25, RE: Fabka, cena, 40KW
Petr napsal:
S tím motorem jsi to trochu přehnal, pokud teda nemáš 47KW. Ale je fakt, že na objem 1.2 l je to velmi příjemné svezení a spotřeba je také o.k. Naopak názory opačné jsou často mimo mísu, příjde mi, že se s autem osazeným 1.2 l ani nesvezli.
tak ty asi ty si potom nemal auto nad 1,2 litra, lebo je to sračka. Otec to mal v Seate Ibiza, a išlo to tak max. do 50 km rýchlosti, potom to ledva stačilo s dychom. Obehovať s tým, to len tak že si rozbehnutý a k niečomu prídeš a obehneš. Ak ideš za nejakým autom dlhšie a tak ho chceš obehnúť, tak ti treba takmer kilometer, aby si doobehoval (som trošku prehnal ten kilometer, ale živé to je jak tamagoči, bez bateriek). A to auto má mať super spotrebu ?? Tak ak v meste cez 8 litrov je dobrá spotreba, tak potom ďakujem za také auto. 1,4 je živšia a urobí takú istú spotrebu. A takých čo s tým jazdia v meste jazdia 5 litrov, treba dať do knihy zázrakov. Jazdil som na tom aute a v živote som takú spotrebu nemal. Mimo mesta, teda cez 90, to točí také otáčky že to zase žere aj trávu okolo cesty : -(((
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.11.2008 19:40, RE: Fabka
honza napsal:
Mylsím že fabie obecne jsou povedena auta, ne jako Feldy (facelift Favoritu). Radeji koupim Fabii nez predrazene Polo se stejnymi dily...
Ať je to jak chce, můj názor na Fabii combi je takový, že nejenom jako přechodné řešení při nedostatku financí je naprosto ideální. Je to i můj případ, kdy jsme se v rodině vycimbali z peněz a potřebujeme koupit autíčko, které nás odveze pro nákup na hory nebo k vodě. A s trochou pokory a skromnosti se tam vlezeme i s dětmi. A co je na tom nejkrásnější ? Až se zablýská na lepší časy dám inzerát a za týden je autíčko pryč bez nutnosti leštění, čištění a k tomu ještě "vydělaných" 1000,- CZK .Škoda fabia combi r.v. 2003 1,2 HTP 47KW, kromě klimy vše za 99000,- Stav KM schválně nepíši, protože mě to ani nezajímá, servisním nákladům se totiž jen usmívám. Co bych za ty prachy asi tak jiného koupil ? Takže hurá Škoda hurá Fabia.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2011 22:45, RE: Fabka, cena, 40KW
Petr napsal:
S tím motorem jsi to trochu přehnal, pokud teda nemáš 47KW. Ale je fakt, že na objem 1.2 l je to velmi příjemné svezení a spotřeba je také o.k. Naopak názory opačné jsou často mimo mísu, příjde mi, že se s autem osazeným 1.2 l ani nesvezli.
Nejdřív se pořádně všichni svezte a pak kecejte..170 na dálnici úplně v pohodě,sice větší spotřeba,ale jede..máme jí od funglovky šestýn rokem a super,žádný problém..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2011 22:50, RE: Fabi
anonym napsal:
No tak, aby jsem taky něco pisnul....
pořídil jsem si před půl rokem Fabii Combi 1.2 47kW rv.2005 a nemohu napsat jediné křivé slovo o tomhle rodinném vozítku.... v autě je klid jak v kostele nic nevrže nic neskřípá motor neslyšet jen při nekvalitním asfaltu proniká do kabiny hluk s valících se pneumatik.
Mám auto sice bez klimatizace, ale jinak jsem spokojen vše v elektrice s dálkovým centrálem a určitě by jsem neměnil.
Váhá-li někdo tak určitě doporučuji !!!!!
Konečně normální názor..souhlas.
reagovat
ditmen1
počet příspěvků9
datum registrace28.05.2012
Středa 27.03.2013 16:52, koncernové prokletí
fuj hrůza,do toho sedne jen magor-předražený humus...A mimochodem,žádné české auto volové nám nepatří ani plot kolem fabriky,to je pomsta blbým cajzlům od koncernu.....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.