0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia Combi 1,2 HTP - první dojmy majitele

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 08:32, Proč
Proč jste se tak skvělého auta po půl roce zbavil???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 08:54, RE: Proč
krok napsal:
Proč jste se tak skvělého auta po půl roce zbavil???
A také by mne zajímalo za kolik jste jej prodal? Vše je prodejné, vždy záleží na ceně. Já jsem se kdysi snažil marně prodat fabii HTP za průměrnou cenu. Podle mne je právě toto auto a hlavně s tímto motorem velmi těžce prodejné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 09:04, RE: Proč
Radek napsal:
A také by mne zajímalo za kolik jste jej prodal? Vše je prodejné, vždy záleží na ceně. Já jsem se kdysi snažil marně prodat fabii HTP za průměrnou cenu. Podle mne je právě toto auto a hlavně s tímto motorem velmi těžce prodejné.
prave auto s timto motorem se prodava nejlepe,ono celkem zalezi co si kdo predstavi pod prumernou cenou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 10:23, NIKDY!
Tohle auto s tímto motorem je naprostá národní tragédie. A o opaku mne prosím nikdo nepřesvědčujte. Znám to auto velmi dobře. A to, že se dobře prodává, ať už nové, či ohrkané, nesvědčí o ničem jiném, než o nebetyčné hlouposti kupujících. Technicky, vyjma motorizace, nemám problém, zpracování taktéž. Vše ostatní je věc pomíjivá a při nákupu auto podružná. Obrovským mínusem tohoto polovozu je jeho neuvěřitelné zařazení. Bral bych ho jako druhé, spíše třetí auto do rodiny, nebo na příměstské nákupy, děti do školky atd. Klidně i stejná kubatura, ale ne HTP! Tento motor je opravdu skvrna! Ovšem nedělejme prosím s fabie „stěhováka“, rodinné kombi, a podobné nesmysly, které často čtu, nebo slýchávám.
Tomáš Juřička
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 10:38, RE: NIKDY!
T.J. napsal:
Tohle auto s tímto motorem je naprostá národní tragédie. A o opaku mne prosím nikdo nepřesvědčujte. Znám to auto velmi dobře. A to, že se dobře prodává, ať už nové, či ohrkané, nesvědčí o ničem jiném, než o nebetyčné hlouposti kupujících. Technicky, vyjma motorizace, nemám problém, zpracování taktéž. Vše ostatní je věc pomíjivá a při nákupu auto podružná. Obrovským mínusem tohoto polovozu je jeho neuvěřitelné zařazení. Bral bych ho jako druhé, spíše třetí auto do rodiny, nebo na příměstské náku...
S touto motorizací jsem bohužel také měl co do činění (zapůjčeno jako náhradní vůz). Motor je hlučný a zrychlení nad 80km/h velmi špatné. Předjíždění byla "adrenalinová" záležitost skoro pokaždé. Přitom se jednalo o "krátkou" Fabii a jeli jsme v ní jen dva. Nedokážu si představit naložené a plně obsazené kombi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 10:47, RE: NIKDY!
duch napsal:
S touto motorizací jsem bohužel také měl co do činění (zapůjčeno jako náhradní vůz). Motor je hlučný a zrychlení nad 80km/h velmi špatné. Předjíždění byla "adrenalinová" záležitost skoro pokaždé. Přitom se jednalo o "krátkou" Fabii a jeli jsme v ní jen dva. Nedokážu si představit naložené a plně obsazené kombi.
Mám také zkušenosti s tímto uberwagenem!!!To že vám ho všude zpraví je pěkná věc,ale nesmí to být moc často!!!Ceny dílů už nejsou z říše pohádek,ve fordu vás např. příjde spousta věcí levněji,ale pro škodovkáře není ford auto!!!jinak si myslím,že HTP je opravdu něco strašného,výkon bídný spotřeba vysoká,hluk enormní výbava O!!!Ještě o něco horší je ale 1,4TDi,to je opravdu síla,tolik hluku a vybrací jsem ještě nezažil!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 11:16, pro autora
Osobně bych určitě volil jinak, než autor, ale líbí se mi jeho styl psaní i racionální uvažování. Takže chválím za dobrý příspěvek. HTP 47kW jsem několikrát v minulosti musel řídit (dohromady jen pár set km) a nebyl jsem z ní z pohledu motorizace nadšený.. Auto z hlediska ostatních vlastností hodnotím jako lepší průměr. Na druhou stranu ve své třídě (malá auta) je až na motory HTP konkurenceschopná, což dokazují mj. prodejní čísla nejen tradičně u nás, ale v celé Evropě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 11:47, proč ne?
autora chápu, píše,že auto mu nabídlo přesně to co od něj očekával.Chtěl auto,který bude levný na provoz co se týče paliva,což mu LPG určitě umožnilo.Za opravy dal to co naplánoval.Jinak byl spokojen.
Jasně,nemohl předjíždět bez rozmyslu,ale to neočekává snad nikdo od 47kw!!! Zvuk vysavače to bude mít vždy,ale je to spíš o nezvyku,všichni jsou zvyklý poslouchat min 4válce tak jim to přijde zvláštní.
Hluk motoru nevybočuje nijak zásadně,v interiéru je naprosto srovnatelný s čímkoliv podobným,spíš lidi sere ten 3válcový zvuk tak to vnímají.Stačí si pustit rádio,normální hlasitost a je po hluku.
Jak píše,nic víc neočekával a to co chtěl dostal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 12:24, HTP Nikdy!!
Bohužel jsem s tímto vozem jezdil a ten motor je opravdu hrozný!! Spotřeba je katastrofa!! Když chcete jet opravdu svižněji, tak to prostě nejde a nebo kdyzž už se snažíte tak za spotřebu 10-11l! Ale pisatel to napsal opravdu dobře a z druhé stránky s ním souhlasím!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 13:23, hoď vajíčko na HTP
koukám,že je vůči htp taková nenávist,že za chvíli se přestanou prodávat,protože po nich někteří budou házet vajíčka :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 14:21, Das auto
Fabii combi r.03 1,2 htp nový 324tis.kč jsme koupili do rodiny jako auto k podnikání a jízda max.100km denně.Ve stejným roce jsem dceři koupil mírně jetý Punto 1,2 k 18.nám.Když porovnám tyhle dvě auta,tak musím smát zastáncům Škody,protože Fiat byl suveréně lepší a když jsem ho chtěl s dcerou vyměnit,tak byla zásadně proti.Po 4.letech jsem Fabii prodal za 135tis.kč v aaa-dali nejvíc,už jsem se bál větších investic do výměn,protože jsem byl tak 3-4x do roka v servisu s nějakým problémem a hlavně s elektrikou.Příjde mi trochu ůsměvný,když někdo kupuje auto a už předem ví kolik tratí.U Sup r.03 1,9 tdi nový jsem tratil při prodeji za necelý 4 roky skoro 600tis.kč a to nepočítám drahý servis a díly.Jinak je recenze dobře napsaná to jo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 18:13, RE: NIKDY!
T.J. napsal:
Tohle auto s tímto motorem je naprostá národní tragédie. A o opaku mne prosím nikdo nepřesvědčujte. Znám to auto velmi dobře. A to, že se dobře prodává, ať už nové, či ohrkané, nesvědčí o ničem jiném, než o nebetyčné hlouposti kupujících. Technicky, vyjma motorizace, nemám problém, zpracování taktéž. Vše ostatní je věc pomíjivá a při nákupu auto podružná. Obrovským mínusem tohoto polovozu je jeho neuvěřitelné zařazení. Bral bych ho jako druhé, spíše třetí auto do rodiny, nebo na příměstské náku...
Mohupouze souhlasit s T.J. Kde vůbec bere Škodovka tu drzost nazývat toto rodinným autem?Dejme tomu přibližovadlo po městě nebo z Prahy do Říčan k babičce,tak to by ještě ušlo,ale na delší cestu???Sám pisatel uvádí při dálničním tempu spotřebu přes deset litrů,což je již mnohokrát dokázaný fakt.Osmiválcový Mercedes nežere v tu chvíli tolik,co tato parodie na pohonnou jednotku.A že spousta lidí kupuje tento automobil?Z toho je mi jako fandovi motorismu docela smutno...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 19:53, RE: Das auto
Kobyla napsal:
Fabii combi r.03 1,2 htp nový 324tis.kč jsme koupili do rodiny jako auto k podnikání a jízda max.100km denně.Ve stejným roce jsem dceři koupil mírně jetý Punto 1,2 k 18.nám.Když porovnám tyhle dvě auta,tak musím smát zastáncům Škody,protože Fiat byl suveréně lepší a když jsem ho chtěl s dcerou vyměnit,tak byla zásadně proti.Po 4.letech jsem Fabii prodal za 135tis.kč v aaa-dali nejvíc,už jsem se bál větších investic do výměn,protože jsem byl tak 3-4x do roka v servisu s nějakým problémem a hlavn...
Na novém kolego vždy proděláš gatě, to ví snad i průměrně inteligentní člověk. Ale u tří až pěti letých je to zcela něco jiného. Osobně souhlasím s autorem. Auto vybíral rozumem ne lulínem. Škodu prodáš pří rozumné ceně za týden, kdešto sračky typu např. Citroen , Renault a částečně Peugeot budou v bazaru ležet klidně půl roku s tím,že prodrbeš gatě i na ojetině. Někdo se prostě netopí v penězích, neokrádá stát na daních za rádoby služební auta a přemýšlí již při koupi i o následné prodejní ceně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 20:34, RE: Das auto
kos napsal:
Na novém kolego vždy proděláš gatě, to ví snad i průměrně inteligentní člověk. Ale u tří až pěti letých je to zcela něco jiného. Osobně souhlasím s autorem. Auto vybíral rozumem ne lulínem. Škodu prodáš pří rozumné ceně za týden, kdešto sračky typu např. Citroen , Renault a částečně Peugeot budou v bazaru ležet klidně půl roku s tím,že prodrbeš gatě i na ojetině. Někdo se prostě netopí v penězích, neokrádá stát na daních za rádoby služební auta a přemýšlí již při koupi i o následné prodejní ceně.
Jen mne mrzí, že Vy nepřemýšlíte ničím - dokonce ani tím "lulínem" ne. Jsem ale rád , e existují takoví "čeští patrioti" jako jste Vy. Cítím se díky tomu ve svém fancouzském autě s pěti hvězdami za bezpečnost a osmi airbagy mnohem lépe...ztráta hodnoty vozu je mrzutá, ztráta zdraví či života je nenahraditelná.
PS: svůj vůz jsem koupil v Německu za takovou cenu a s takovou výbavou, že se ji až stydím zveřejnit.....(chá chá)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 20:55, RE: Das auto
Kobyla napsal:
Fabii combi r.03 1,2 htp nový 324tis.kč jsme koupili do rodiny jako auto k podnikání a jízda max.100km denně.Ve stejným roce jsem dceři koupil mírně jetý Punto 1,2 k 18.nám.Když porovnám tyhle dvě auta,tak musím smát zastáncům Škody,protože Fiat byl suveréně lepší a když jsem ho chtěl s dcerou vyměnit,tak byla zásadně proti.Po 4.letech jsem Fabii prodal za 135tis.kč v aaa-dali nejvíc,už jsem se bál větších investic do výměn,protože jsem byl tak 3-4x do roka v servisu s nějakým problémem a hlavn...
Ja mam zase zkusensot s puntem II. generace 1,8 8V a zezacatku super, pak se zacalo sypat, odeslo ABS, posilvoac rizeni, zacal zhasinat motor. JA vim, reknete si, ze jsem koupil totalni vrak 3 krat bourany na totalku, ale auto bylo nebourane a pri koupi najeto 40 tis a stav a vse tomu odpovidalo. Odeslo to vsechno elektronicky. Nikdy si s orpavama nevedel rady, a i kdyz bylo auto jeste v poradku tak byl problem ho prodat. Nakonec jsem byl rad, ze jsem ho prodal kamaradovi se vsema zavadama, ktere vedel a on se v tom zacal hrabat a opravil akroat posilovac tim, ze propajel vsechny kontakty. Ale zhaninani motoru je pry na vine SAHARY a ABS s tim si nikdo dodnes nevi rad. PRoste auto pod 40km/h kope zpatky jako kdyz je kolo ve smyku. Cidla to nejsou. Takze fiat neni spatny, ale vyhra to taky neni proti te fabii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 21:11, RE: Das auto
Pavlik napsal:
Jen mne mrzí, že Vy nepřemýšlíte ničím - dokonce ani tím "lulínem" ne. Jsem ale rád , e existují takoví "čeští patrioti" jako jste Vy. Cítím se díky tomu ve svém fancouzském autě s pěti hvězdami za bezpečnost a osmi airbagy mnohem lépe...ztráta hodnoty vozu je mrzutá, ztráta zdraví či života je nenahraditelná.
PS: svůj vůz jsem koupil v Německu za takovou cenu a s takovou výbavou, že se ji až stydím zveřejnit.....(chá chá)
Tak ono se asi nedá koupit jiné auto s pěti "laboratorníma" hvězdama než auto s hvězdou na čele že. Tak to jsem tu ještě neslyšel. O tom jak jsou francouzi skvělí a za super cenu to jo , ale bezpečnost to tu ještě nebylo. Pořizovací cena je jedna věc, ale pak jsou i věci další. Volů co se na cenu , výbavu a bezpečnost dají utáhnout, je jak vidím hodně. Jste jím očividně i Vy. Byl jsem jím i já. Koupil jsem si kdysi Renault dovezený z německa za super cenu i výbavu a prosral na něm gatě. Už nikdy více, to si raději přidám a koupím Škodu ,kterou jsem mimochodem nikdy nevlastnil.
A musím znova říci, že velmi oceňuji racionální uvažování autora recenze ,se kterým se zde málokdy setkáváme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 21:29, RE: Proč
krok napsal:
Proč jste se tak skvělého auta po půl roce zbavil???
V podstate máte pravdu,že fabia a zvlášť motor HTP a TDI je hrozný ono v podstate je hrozná celá škodovka a VW dokopy,takže sa niet čomu divit.Takže ked píšete o tom že ako je vaša škoda alebo WV zlé a jak žere,vlastne sa ani nedivím,ved máte v rukách koncernák,ktorý bol navrhnutý ako spotrebka a nie ako spolahlivé a poctivé auto a toto si treba uvedomit.Ďakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 21:47, RE: Das auto.dodatek
kos napsal:
Na novém kolego vždy proděláš gatě, to ví snad i průměrně inteligentní člověk. Ale u tří až pěti letých je to zcela něco jiného. Osobně souhlasím s autorem. Auto vybíral rozumem ne lulínem. Škodu prodáš pří rozumné ceně za týden, kdešto sračky typu např. Citroen , Renault a částečně Peugeot budou v bazaru ležet klidně půl roku s tím,že prodrbeš gatě i na ojetině. Někdo se prostě netopí v penězích, neokrádá stát na daních za rádoby služební auta a přemýšlí již při koupi i o následné prodejní ceně.
Jo možná prodáš VWškodu o pár sraček víc než itala či japonce či francouze či amíka či korejce či rusa,ale to stále neřeší prolém prodělku či výdělku.Koupím Audi za 4 mega a za rok prodělám mega a a možná víc a tak to je.Kupuju většinou nový auta,protože je mám max. 5 let,dostanou vše co potřebují a věz,že kdo je koupí neudělá chybu.Kdybych vybíral auta lulínem,tak jezdím stále škochtlí nebo mastnou tyčí.Nevím ,jestli je pro někoho velice zajímavý,když za 4 roky neprodělá 30tis. kč to je jen jedna nezaplacená faktura jednoho vychcanýho čecha za např. obložení koupelny a tak si tady žijem.Nejsem obkladač.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 21:58, RE: Das auto a kdo okrádá tady nepíše
kos napsal:
Na novém kolego vždy proděláš gatě, to ví snad i průměrně inteligentní člověk. Ale u tří až pěti letých je to zcela něco jiného. Osobně souhlasím s autorem. Auto vybíral rozumem ne lulínem. Škodu prodáš pří rozumné ceně za týden, kdešto sračky typu např. Citroen , Renault a částečně Peugeot budou v bazaru ležet klidně půl roku s tím,že prodrbeš gatě i na ojetině. Někdo se prostě netopí v penězích, neokrádá stát na daních za rádoby služební auta a přemýšlí již při koupi i o následné prodejní ceně.
Nařknutí o okrání není tady na místě,nejsem gross či šéf nkú.Platím daně a možná pár socek mi tleská,tedy buhužel.Kdybych čekal na auto z druhý ruky,tak nemám třb. šanci na dph a hlavně nechci auto od nějaký sračky co nemá cit pro techniku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 22:06, RE: Das auto
Pavlik napsal:
Jen mne mrzí, že Vy nepřemýšlíte ničím - dokonce ani tím "lulínem" ne. Jsem ale rád , e existují takoví "čeští patrioti" jako jste Vy. Cítím se díky tomu ve svém fancouzském autě s pěti hvězdami za bezpečnost a osmi airbagy mnohem lépe...ztráta hodnoty vozu je mrzutá, ztráta zdraví či života je nenahraditelná.
PS: svůj vůz jsem koupil v Německu za takovou cenu a s takovou výbavou, že se ji až stydím zveřejnit.....(chá chá)
Pavliku to není reakce na tebe,ale na zaprděný čecháčky typu kos a spol.Taky mám mimo jiný Renaulta a max. spokojenost.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.