0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia (1,4 MPI Elegance)

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.05.2007 13:16, RE: Spotreba, spolehlivost
edmund napsal:
Sice to nebudu srovnávat s BMW, ale před 2 lety jsem vletěl vlastní vinou čelně do policajtů.. Já Fábie, oni Felda. Já prasklý nárazník, oni na odtahovce o půl metru kratší. Takže zase taková trága to nebude. Prostě každé auto má svůj účel a je jasné, že co se týká bezpečnosti tak větší znamená povětšinou lepší, ale ve srovnatelné třídě je Fábie opravdu pevná a bezpečná.
Tak srovnávat něco s feldou, tos tomu dal korunu... Vždyť tu zmuchlá i průvan! Prostě dědictví po tatínkovi favoritovi, měl jsem oboje (a kdo ne, že), ale takhle měkká auta už jsem od té doby nepotka. Stačí se zmínit kterémukoli autoklempíři, a je jasno. Jinak fabia je s bezpečností a podvozkem někde jinde, to ano, ale to je tak vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.05.2007 15:24, Tomu nerozumím.
Jestli je v hlavním hodnocení za spolehlivost čtyřka a za provozní náklady pětka, ale případná koupě stejné značky "asi ano", tak by autor hodnotil potenciální koupi jiného vozu hodnoceného např. na dvojky jako "asi ne"? Jedině snad, že by to byla věc osobní náklonnosti ke značce, pak samozřejmě technická kritéria nemusejí nic znamenat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.05.2007 20:19, RE: Tomu nerozumím.
anonym napsal:
Jestli je v hlavním hodnocení za spolehlivost čtyřka a za provozní náklady pětka, ale případná koupě stejné značky "asi ano", tak by autor hodnotil potenciální koupi jiného vozu hodnoceného např. na dvojky jako "asi ne"? Jedině snad, že by to byla věc osobní náklonnosti ke značce, pak samozřejmě technická kritéria nemusejí nic znamenat.
Chlapci, já vám nechci brát Vaše sny, píšu Vám jen jak to je s Fábií při nehodě s jiným "normálním" autem. Dokonce je mi i jedno, co si o tom myslíte, vidím to dnes a denně, fábka moc soubojů nevyhrává. Firma chce co nejvíc ušetřit, tak koupí obchoďáčkovi 1,2 HTP a ten pořád jenom spěchá, aby toho co nejvíc stihnul, bohužel jsem jich vytahoval už moooc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.05.2007 22:44, RE: Spotreba, spolehlivost
edmund napsal:
Sice to nebudu srovnávat s BMW, ale před 2 lety jsem vletěl vlastní vinou čelně do policajtů.. Já Fábie, oni Felda. Já prasklý nárazník, oni na odtahovce o půl metru kratší. Takže zase taková trága to nebude. Prostě každé auto má svůj účel a je jasné, že co se týká bezpečnosti tak větší znamená povětšinou lepší, ale ve srovnatelné třídě je Fábie opravdu pevná a bezpečná.
to zrovna o bezpecnosti nevypovida,spis naopak. auto ma mit nejake deformacni zony, aby pohltilo kinetickou energii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.05.2007 11:43, RE: Spotreba, spolehlivost
anonym napsal:
Take mam motor 1,4 50 kw a v zime po meste pres 10l/100 km nikdy nejde,pokud to nekomu bere 22l na 100km tak tam ma zrejme motor z liazky.
Plne suhlasim, trasy Poprad - Bratislava som pri 4 ludoch vo Fabii 1,4 MPI absolvoval niekolkokrat a vzdy sa spotreba pohybovala okolo 6,5l.
Fabiu by som ale viac nekupil, prilis male auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2007 14:49, RE: Spotreba, spolehlivost
anonym napsal:
Take mam motor 1,4 50 kw a v zime po meste pres 10l/100 km nikdy nejde,pokud to nekomu bere 22l na 100km tak tam ma zrejme motor z liazky.
...nebo z 20 let staré stopětky, ale to jen tehdy, když mu protéká benzín čerpadlem do oleje - to pak jde i přes třicet , ale jinak to nejde ani u té staré 105, když to šlo přes patnáct po městě, už na tom byla nějaká závada nebo aspoň rozhozený motor, který chtěl seřídit. Ale taky jsem slyšel, že značkové servisy často podvádějí a napíšou si často něco, co vůbec nebylo třeba dělat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.08.2007 20:19, jaro
S TOU SPOTREBOU SOM DOST PREKVAPENY. MOJA FABIA 1.4 50 KW ZOZERE MIMO MESTA ZO ZAPNUTOU KLIMOU 5,5 AZ 6,0 LITROU. JE DOST MOZNE ZE TEN MOTOR JE ZLE ZABEHNUTY. CO SA TYKA KULTIVOVANOSTI MOTORU S TYM SUHLASIM.MOJA FABIA MA NAJAZDENYCH 60000 KM A OKREM VYMENY OLEJA A VYMENY FILTROV SOM NEMAL ZIADNU PORUCHU. TAKZE NENI FABIA AKO FABIA.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.01.2008 20:04, RE: Ten motor prostě zprasili !!!
Mart napsal:
Ja mel 1.4 MPI /44 kW/ a spotreba byla taky naprosto silena. Pohyboval jsem se v rozmezi 7.5 - 8.5 l.
To byl duvod, proc jsem ji prodal.

Jinak ale nedam na Fabii dopustit, mel jsem mozna stesti na kus, ale to auto za 4 roky provozu a 84 tis. km nemelo zadnou vaznejsi poruchu a v podstate ani zadne neprijemnost jako je vrzani plastu atd.

Vubec bych nevahal a poridil ji znovu .. ale jeste si pockam na nove kombi


Taky jsem mel 1.4MPI 50kW. Motor MPI byl fakt liny a zravy.
Spotřeba průměr přes 9 litrů. Vyměnil jsem ji za Civica se 103kW a jezdím teď za 7 a půl. Pri snaze o opatrnou jizdu mimo mesto s MPI se dalo 5.5 l/100km podle PP. Coz se ale da i ted s tou Hondou, dokonce jeste o par deci min.
Mel jsem ale i dost takovych banalnich, ale otravnych poruch. Skutecne 5x d do roka neco, a to nejsem hnidopich. Opravy byly ale levne. Az potom melo odeslo servo, to byl horsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.01.2008 23:18, RE: jaro
anonym napsal:
S TOU SPOTREBOU SOM DOST PREKVAPENY. MOJA FABIA 1.4 50 KW ZOZERE MIMO MESTA ZO ZAPNUTOU KLIMOU 5,5 AZ 6,0 LITROU. JE DOST MOZNE ZE TEN MOTOR JE ZLE ZABEHNUTY. CO SA TYKA KULTIVOVANOSTI MOTORU S TYM SUHLASIM.MOJA FABIA MA NAJAZDENYCH 60000 KM A OKREM VYMENY OLEJA A VYMENY FILTROV SOM NEMAL ZIADNU PORUCHU. TAKZE NENI FABIA AKO FABIA.
Souhlas s autorem výše. Nechápu, jak může někdo s tímto motorem jezdit při 90 km/h za 7 a půl litru. Já jezdím při této rychlosti za 5,5 - 6. Cestou do Itálie při konstantní dálniční rychlosti ve dvou osobách za 8,5. Nerozumím, jaktože mohou dva stejné motory dosahovat tak různé spotřeby? Souhlasím s nekultivovaností, kterou ale uvintř neslyšíte. ????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.01.2008 23:20, RE: jaro
anonym napsal:
Souhlas s autorem výše. Nechápu, jak může někdo s tímto motorem jezdit při 90 km/h za 7 a půl litru. Já jezdím při této rychlosti za 5,5 - 6. Cestou do Itálie při konstantní dálniční rychlosti ve dvou osobách za 8,5. Nerozumím, jaktože mohou dva stejné motory dosahovat tak různé spotřeby? Souhlasím s nekultivovaností, kterou ale uvintř neslyšíte. ????
jo ještě...rok výroby 2005 u motoru MPi bude nějaký paskvil, ne?
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.