0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,4 16V

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 00:07, masakr
Tak to bylo veeeeeeeeeeeeeelmi strucne!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 00:15, tak to je teda recenze
milý majiteli vozidla - pochybuju že jsi za těch pět let do auta nekupoval žádné spotřební věci !! V rodině jednu fábii máme - rok výroby 2000 a do 60 tisíc km, které má teď najeté se měl termostat, v rámci záruky těsnění pod hlavou. Nyní nás čeká výměna ložisek na přední nápravě a také oprava uložení stabilazátoru. Jo, motor máme 1,4 44 kW. Navíc předpokládám, že po tolika km by už Vaše Fábia žádala také výměnu brzdových destiček a také kotoučů - soudě podle toho v jakém máme stavu my Fábii :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 00:37,
1,2 HTP 47kw je výborný motor. Nízká spotřeba (6 litrů), nízká pojistka, servisní nenáročnost (rozvody řetězem), příznivá cena atd. Není to na svižnější jízdu, ale na normální ježdění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 01:29, To jsem se toho dověděl...
Myslim, že osobní pocity majitele tohoto vozu mě vůbec nezajímají. Tohle nemá s recenzí nic společného, technická data (a to úplná), si mohu zjistit kdekoliv jinde, a nic jiného, užitečného, jsem se nedozvěděl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 01:39, RE: To jsem se toho dověděl...
Kvápa napsal:
Myslim, že osobní pocity majitele tohoto vozu mě vůbec nezajímají. Tohle nemá s recenzí nic společného, technická data (a to úplná), si mohu zjistit kdekoliv jinde, a nic jiného, užitečného, jsem se nedozvěděl.
Tohle patří tak do diskuze a ne jako recenze!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 08:46, RE: bez předmětu
Jiří napsal:
1,2 HTP 47kw je výborný motor. Nízká spotřeba (6 litrů), nízká pojistka, servisní nenáročnost (rozvody řetězem), příznivá cena atd. Není to na svižnější jízdu, ale na normální ježdění.
1,2 je dobrá v silnějším provedení (12V). Při normální jízdě spotřema 7,5 l, což není na tento motor nic moc. Po dálnici má však spotřebu 13-15 l, což je hrůza !!! Fabie s motorem 1.4 v 16V je lepší a má i nižší spotřebu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 09:39, Re
Z této recenze jsem se toho opravdu moc nedozvěděl a to ani jakým
výkonem motor disponuje,jestli 55 nebo 74 kw.Pokud je mi známo
Škoda nabízí dva agregáty 1,4 16V.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 11:44, RE: bez předmětu
PV napsal:
1,2 je dobrá v silnějším provedení (12V). Při normální jízdě spotřema 7,5 l, což není na tento motor nic moc. Po dálnici má však spotřebu 13-15 l, což je hrůza !!! Fabie s motorem 1.4 v 16V je lepší a má i nižší spotřebu.
NO TO SI SNAD DĚLÁŠ PRDEL ??? Tomuhle říkáš recenze ???? A fabie 1,2HTP 13-15 l na 100km ?? Chlape vem si léky který ostatně docela potřebuješ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 12:54, RE: bez předmětu
anonym napsal:
NO TO SI SNAD DĚLÁŠ PRDEL ??? Tomuhle říkáš recenze ???? A fabie 1,2HTP 13-15 l na 100km ?? Chlape vem si léky který ostatně docela potřebuješ....
Minulý týden jsem jel s 1,2 po dálnici, rychlos 160-170 km/h a podle počítače jsem tak velkou spotřebu měl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 14:24, rychlostní limity
A odkdypak se na českých dálnicích může jezdit rychlostí 200 km/h ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 17:51, RE: rychlostní limity
neodborník napsal:
A odkdypak se na českých dálnicích může jezdit rychlostí 200 km/h ?
A ono se nemuze?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 18:22, Fabie 1.2 12V-spotřeba
anonym napsal:
A ono se nemuze?
Jak tady čtu o vysoké spotřebě,měl jsem tohle auto půjčené od kamaráda a spotřeba při naloženém autě -pět lidí bez zavazadel a cesta Hamburg a zpět,rychlost cca 150-160km/h a spotřeba cca 11litrů/100km mi nepřijde moc nízká na tak malé auto,osobně si myslím že je to auto tak pro dva lidi a rychlost do 130km/h s lehkou nohou,potom si myslím že to může žrát málo,ale jinak to papá víc než dost.Co se mi akorát na té Fabii líbilo,byl zvuk motoru na volnoběh,nebyl vůbec slyšet,až mě to někdy mátlo,jestli mám vůbec nastartovánoJindy na delší cesty jezdím BMW 735 E-32 v automatu a spotřeba je zhruba stejná ,ale měl jsem ho zrovna v servisu na výměně brzdového obložení a oleje,tak jsem musel jet s tou fábkou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 20:20, co to je?
neodborník napsal:
A odkdypak se na českých dálnicích může jezdit rychlostí 200 km/h ?
pokud si pane autore potrebujete ulevit svuj vztek na motor 1,2htp tak to prosim pro priste ucinte na diskuzich napr. na autorevue a ne zde v rubrice RECENZI-vas prispevek je na urovni 8leteho ditete a divim se vubec redakci tipcars ze dila takovych blaznu uverejnuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 20:59, RE: tak to je teda recenze
gaspaco napsal:
milý majiteli vozidla - pochybuju že jsi za těch pět let do auta nekupoval žádné spotřební věci !! V rodině jednu fábii máme - rok výroby 2000 a do 60 tisíc km, které má teď najeté se měl termostat, v rámci záruky těsnění pod hlavou. Nyní nás čeká výměna ložisek na přední nápravě a také oprava uložení stabilazátoru. Jo, motor máme 1,4 44 kW. Navíc předpokládám, že po tolika km by už Vaše Fábia žádala také výměnu brzdových destiček a také kotoučů - soudě podle toho v jakém máme stavu my Fábii :D
S tímhle souhlasím. Neměnit ve Fábii po 121tkm ložiska může snad jen úplně hluchej, protože už zhruba od 80 tkm jsou na vyhození. Zrovna ročník 2000 nepatřil mezi ty méně poruchové. U něj se ještě vyskytovala závada způsobená poddimenzovanými tyčkami v řízení, které se měnili zdarma jakože v "rámci záruky", protože vydržely tak 30tkm. Jinak Fábii fandím ale rozhodně není bezporuchová!!! A u motoru HTP opravdu záleží na tíze nohy, spotřeba se v kombinaci může pohybovat od 5,5 do 9 l/100km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 21:40, Tak takhle ne
Tak takhle opravdu ne.....
Tohle nemá s recenzí vůbec nic společného: nic jsem se nedozvěděl, akorát jsem nabyl dojmu, že je pisatel:
a) velmi nenáročný uživatel
nebo
b) velmi mladý, což by normálně nevadilo
nebo
c)úplně mimo.

Abynedošlo k nějaké flamewar tak:
Fabie je odlě mě dobré auto, pokud má rozumnou motorizaci, je bezpečné a plně technicky srovnatelné s ostatními VW ve své třídě.
ALE jsou tu ilepší auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 22:08, RE: bez pøedmìtu
PV napsal:
1,2 je dobrá v silnějším provedení (12V). Při normální jízdě spotřema 7,5 l, což není na tento motor nic moc. Po dálnici má však spotřebu 13-15 l, což je hrůza !!! Fabie s motorem 1.4 v 16V je lepší a má i nižší spotřebu.
jazdím aj na ibize 1,2 47kw - čo je vlastne motor htp a normálne to žerie cca 6,5litra a na diaľnici pri 150kmh - viac to už veľmi nejde... to vezme asi 9litorv. Za 13 sa jazdiť určite nedá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2006 22:19, nanic
Obvykle nemám ve zvyku rejpat,ale teď si teda rejpnu!
Jak někdo může tuhle hrůzu nazývat recenzí?Dyť to je doslova výsměch a urážka slova "recenze".Opravdu nevím,proč to redakce Tipcars.com tady trpí.Je zde tolik velmi zkušených pisatelů,ti by raději měli něco napsat.......rozhodně by se to líp četlo......
Jinak taky mě připadá,že autor je buď pako a nebo to psal v nestřízlivém stavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.01.2006 17:37, 200 km/h
V případě, že jste dosáhl rychlosti 200 kh/h pak jsou ti inženýři od škody pěkní troubové, protože 1.4 16 V 55 kW má maximálku 167 km/h a 74 kW 185 km/h. Ta dvoustovka tam byla při volném pádu ? Jo taky jsem jel s Fabií naftou 1,9 D bez turba 200 km/h a protože jsem 200 jel i v BMW 530i tak moc dobře vím, že při těch 200 to proměřovalo v té fábce takových 25-30 km/h !!! Takže na tachometru 200 ve skutečnosti tak o 30 méně. P.S. Ve 120 Škodovce jsem "jel" taky 170 km/h
P.P.S Jinak není Fábie určitě špatné auto, ale já bych si ho nekoupil...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.01.2006 16:25, Fabie
Jako prodejce autobazaru můžu Fabii všem jenom doporučit týka se hlavně motoru 1.4/16V - pro sportovní jízdu s velmi malou spotřebou1.4/50Kw-rodiný vůz,1.2/40Kw-pro důchodce ,1,2/47 kw -pro mladé rodinky-super spotřeba ve městě a nízká pojistka,1.9SDi -pro firmy které hodně najedou a1.9 TDi,-velmi dobrý motor se super spotřebou a max. rychlostí-dražší na trhu a vysoká pojistka! bohužel typ 1.4/44kw nedoporučuji a to z důvodů malého výkonu a větší spotřeby(ať jezdíte rychle nebo pomalu pod 9 litrů to nedostanete ve městě!dále tyto motory tarokují na volnoběh-výrobní vada,odcházejí stabilizátory(kosti) na přední nápravě)Jinak podvozky všech Fábií jsou skvělé a hlavně nerezavějící karoserie-je to auto na 10 let!Mohu Fabii všem doporučit pro velmi nízké opravy a ceny náhradních dílů !Oproti jiným korodujícím značkám(nechci jmenovat) je Fabie jako ojetina velmi dobrý kup!!! Neuwirth P. -Ostrava
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.04.2007 21:26, panebože...!
To psal recenzi další jouda který si myslí že Škoda je nejlepší auto na světě a koupí si ho i kdyby stálo mega.Milý pane,proč tedy nejela v roce 1968 Škoda 1000 MB také 200 když v tom byl stejný motor?Jste motoristický ignorant a blb.A vás bych potkat na silnici nechtěl.Mám auto které má 76 kW a netroufl bych si tvrdit že pojede 200.Ani bych to nezkoušel,to nechte na vozy typu BMW M5,Ferrari.Tyto vozy totiž z této rychlosti také dovedou zabrzdit,nikoliv to vaše.Jste u mě prostě český jouda v klobouku s vajíčkama na zadním platě Škody 100 co nemá o mechanických vlastnostech vozu ani páru.Jen vám koncern VW nalil do hlavy že řídíte nejlepší vůz světa.Tipuji vás na minimálně čtvrtý vůz značky Škoda.Stovka,120,favorit a teď tohle...Jen doufám že vás nepotkám na silnici.Vzadu totiž vozím malé dítě...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.