0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1.2 HTP a zkušenosti majitele po 30 tis. km

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 07:29,
Těším se na komentáře, tento článek si je zaslouží :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 07:49, Legrace?
Po přečtení této "zkušenosti" majitele přemýšlým, zda si pán dělá legraci nebo je jen nekritický trouba. "Závady nee" - výměna mlhovky a dražáků plata (byť v záruce) je oprava závady. Pazvuky v autě po ujetí 30 tisíc km také o přílišné kvalitě zpracování nesvědčí - přitom právě kvalitu autor vyzdvihuje. K motoru - jsem zvědav jak dlouho vydrží radost z rozvodů poháněných řetězem, když je o tomto motoru známo, že vlivem špatné konstrukce jsou rozvody poruchové (přeskočení řetězu a následné vážné poškození motoru). Nebo pan majitel doufá, že tato konstrukční vada byla s úpravou motoru odstraněna? A plesat nad cenou malého vozu v základní výbavě "pouze 300 tisíc" mi přijde v dnešní době jako naprostá zvrácenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 08:02, RE: Legrace?
Pavlik napsal:
Po přečtení této "zkušenosti" majitele přemýšlým, zda si pán dělá legraci nebo je jen nekritický trouba. "Závady nee" - výměna mlhovky a dražáků plata (byť v záruce) je oprava závady. Pazvuky v autě po ujetí 30 tisíc km také o přílišné kvalitě zpracování nesvědčí - přitom právě kvalitu autor vyzdvihuje. K motoru - jsem zvědav jak dlouho vydrží radost z rozvodů poháněných řetězem, když je o tomto motoru známo, že vlivem špatné konstrukce jsou rozvody poruchové (přeskočení řetězu a následné vážn...
"Skvělý motor který se snadno vytáčí" ale podle odhadu majitele nevydrží 100tis bez fatální závady ??? To je opravdu fantazie, ještě že autor zaplesal na možností levné generálky. Prima představa při koupi nového auta, ještě že na dálkové jízdy si nechal tu Felicii
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 08:11, RE: Legrace?
duch napsal:
"Skvělý motor který se snadno vytáčí" ale podle odhadu majitele nevydrží 100tis bez fatální závady ??? To je opravdu fantazie, ještě že autor zaplesal na možností levné generálky. Prima představa při koupi nového auta, ještě že na dálkové jízdy si nechal tu Felicii
Nad tou levnou generálkou jsem se ani nepozastavil - nechtěl bych totiž vidět účet za takovou "levnou" generálku. Pan autor vychází asi z představy že tříválec má levnější generálku nežli čtyřválec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 08:43, Silvestrovská ?
Tato recenze přišla o 11 dní dříve.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 08:54, :(
věřím, že pro pána je to radost mít nové auto a hlavně když přesedne z felicie na cokoliv..ale toto je moc...jsem po tom jak rozepsal ty částky přestal číst, že to nemá smysl dál pokračovat...ach jo..ale snaha se cenní
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 08:58, RE: Legrace?
Pavlik napsal:
Nad tou levnou generálkou jsem se ani nepozastavil - nechtěl bych totiž vidět účet za takovou "levnou" generálku. Pan autor vychází asi z představy že tříválec má levnější generálku nežli čtyřválec
Autor má vůbec zajímavé info - motor jde krásně do otáček (to ano), ale po 30tis km ho smí točit jen do 4000rpm a průměrnou spotřebu uvedl po 470 km ??? Můj odhad je, že si někdo dělal legraci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 09:13, RE: Legrace?
Pavlik napsal:
Nad tou levnou generálkou jsem se ani nepozastavil - nechtěl bych totiž vidět účet za takovou "levnou" generálku. Pan autor vychází asi z představy že tříválec má levnější generálku nežli čtyřválec
Pán je zvyklí asi z Felicie na levné opravy, to ale bylo poslední lidové auto, kde se dala udělat generálka za pár korun. Ale ani nevzpomínám že by jí někdo dělal.Rozdíl je v tom že ve Felicii vydržel motor daleko více než slavná 1.2. A chlapi mezi náma dát za toto auto přes 300 tisic, znal bych určite lepší nabídky např. Hyundai, Kia, Renault auta o třídu výš a samozřejmě s lepším motorem. I ta spotřeba 6.7 se mi zdá docela vysoká. To já se 120 koňovou 1.8 16v jezdím v průměru za 7.2. Držím se hesla Objem ničím nenahradíš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 09:26, RE: Legrace?
dhs1 napsal:
Pán je zvyklí asi z Felicie na levné opravy, to ale bylo poslední lidové auto, kde se dala udělat generálka za pár korun. Ale ani nevzpomínám že by jí někdo dělal.Rozdíl je v tom že ve Felicii vydržel motor daleko více než slavná 1.2. A chlapi mezi náma dát za toto auto přes 300 tisic, znal bych určite lepší nabídky např. Hyundai, Kia, Renault auta o třídu výš a samozřejmě s lepším motorem. I ta spotřeba 6.7 se mi zdá docela vysoká. To já se 120 koňovou 1.8 16v jezdím v průměru za 7.2. Držím s...
Ono ani ta jeho felicia nebude až tak levná - má motor 1,6 (VW) a tam je dost přepracovaný podvozek proti "obyčejné" felicii. Navíc 1,6 má rozvody řemenem....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 10:01, RE:
wimmer_day napsal:
Těším se na komentáře, tento článek si je zaslouží :D
No tak tohle je aspoň ortodoxní příznivce simple clever!!!Za 300.tis se dá opravdu koupit něco o několik levelů jinde,ale zase nedostanete ten super 3.válec,na těchto zákaznicích škodovka staví,potom portfolia firem,jinak opravdu nechápu proč si někdo takovejhle máslostroj koupí,vevnitř je na šířku opravdu zoufale málo místa,motor to je kapitola sama pro sebe,snad ten podvozek je slušný!!Za 300.tis se dá koupit nádherná ojetina,pokud někdo trvá na novém tak třeba renault megane,fakt hezký auto a 1,6 16V a nižší střední třída a ne miniauto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 10:08, supr, hustý
Povinná literatura pro Škodomily. Tondó, pocem, tu je supr recenze a zavolej i Emila ze skladu, ať si to přijde přečíst. Konečně někdo napsal, jak sou Škodofky dobrý. Fakt supr, dobře sem si počet, pí*o.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 10:19, Do prde*le!!!
Teď jsem si toho všimnul!!! Pán píše, že je hračička (čím více displayů, tím lépe). Tak ale tohle je určitě recese od Vaculíka! Už to chápu. Ahá, tak ale zase tohle se povedlo. Málem jsem uvěřil, že to je opravdu recenze od nějakého uživatele. Matine, prst nahoru! A mohla to být jednička s hvězdičkou, kdyby ses neinspiroval u toho zrzavého škaredého technika ze Světa motorů. To je přesně jeho styl psaní: Jeminánku, to je ale motůrek ten HTP, to je ale zátah, to je sou ale elegantní jízdní vlastnosti a ten pohodlný podvozek, to je ale autíčko, prostě pro chytré lidi, kteří to mají spočítané...tahle Fabia nás v redakci překvapila a opět dokázala, co je pravý etalon. Dáváme plný počet a zdravíme Mladou Boleslav. Simply clever.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 10:33, Hurvínka ani zadarmo
To už radši minulou generaci, ta současná aspiruje spolu s Romsterem na titul nejšerednější auto v historii Škody. A tříválec? Budiž, do města OK, ale na dálnici je to Hell on the Earth.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 11:07, Podklady k chystané generálce
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 11:42, RE: Podklady k chystané generálce
Muroň napsal:
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
Jsem také majitelem tohoto auta,i když jsem s ním celkem spokojený,tak bych za něj dnes ty peníze nedal,za 275 000 se nechá koupit vybavená předváděčka v kombíku s motorem 1,2 tsi 63 kw.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 14:28, :-)
Po prvních dvou odstavcích jsem se nemohl dočkat diskuze. Nezklamala mne. Buď je to pravdu fór nebo je pán horkej adept na debila roku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 14:54, :D
Tak to se povedlo. Co odstavec, to perla :D Nejlepsi to zaverecne hodnoceni - jizdni dynamika 1 :D Tohle je bud vtip a nebo je pan hodne proste povahy. Tomu bych se ani nedivil, spousta lidi nevi o autech naprosto nic a nechaji si hodne veci nabulikovat, treba ze sveta motoru :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 16:29, RE: :-)
Valnoha napsal:
Po prvních dvou odstavcích jsem se nemohl dočkat diskuze. Nezklamala mne. Buď je to pravdu fór nebo je pán horkej adept na debila roku
Pane Valnoha, proč označujete autora článku jako adepta na debila roku? Protože si koupil české auto a je sním spokojený? Nebo protože zcela racionálně zvolil slabý benzínový motor na popjížďky po městě? Nebo protože se mu líbí různé elektronické vychytávky? A nebo protože si to po sobě přečetl a nemá tam žádné pravopisné hrůzy, jak je běžné?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 16:57, Ford
Co jsem nepochopil je hned na zacatku, ze si nechtel poridit forda, ze by neutahl opravy a pojisteni..a pak napise cenu pojistky, ktera je z duvodu vysokeho rizika kradeze mozna i vyssi u skodovky nez u fordu....a opravy? kdyz pocita, ze do 100 tis u HTP bude muset delat generalku, to myslim ford focus u zadneho motoru nepotrebuje.....a cena je u focuse stejna, jen by mel vetsi auto, s lepsim motorem i lepsi vybavou.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.12.2010 17:21, RE: Ford
mufik.martin napsal:
Co jsem nepochopil je hned na zacatku, ze si nechtel poridit forda, ze by neutahl opravy a pojisteni..a pak napise cenu pojistky, ktera je z duvodu vysokeho rizika kradeze mozna i vyssi u skodovky nez u fordu....a opravy? kdyz pocita, ze do 100 tis u HTP bude muset delat generalku, to myslim ford focus u zadneho motoru nepotrebuje.....a cena je u focuse stejna, jen by mel vetsi auto, s lepsim motorem i lepsi vybavou.....
Pánovi moc děkuji umřu asi o rok starší i manželka se šla podívat proč se tak chechtam."Nejlepší " je to, že je přesvědčen že udělal dobře.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.