0
zpět
 

diskuze k tématu: Nová Škoda Fabia 1,2 HTP

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 11:54, RE: HTP pořád žere
Pepe napsal:
Zigi, nerejpej už do škůdek, i když napíšeš holý fakta (že to žere jako tank), tak všichni škodovkáři vidí rudě. A potom nás zase někdo pobaví příspěvkem typu "mám fabii 1,2 htp, jel jsem po dálnici 180 a pořád to zrychlovalo", jako před nějakým půl rokem. Nemá cenu někomu vyvracet názor, že škodovky jsou vrcholem techniky, užitnosti a prostornosti. Prostě fabia i octavia se bude prodávat pořád nejvíc, ať ze setrvačnosti, nebo nedostatku rozhledu či odvahy experimentovat.
OK, dam na tebe, ale jestli tady zase nekdo zacne kecat o HTP, nedam si rict a budu zase rypat.Nesnasim HTP, ale to uz asi vite)))

Jinak skodovky, at se dari...
Jinak pro zaslepene skodovkare:
http://www.novinky.cz/auto/tuv-report--nejspolehlivejsim-autem-je-opel-meriva_108042_51o3d.html
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 11:57, RE: HTP pořád žere
zigi napsal:
Ta spotreba je fakt luxusni na tento motor o 3 valcich a obsahu 1,2l!
Kdyby tam byl i 4 valec, zralo by to kolik?10l?)
Po precteni tohoto clanku jsem jeste vic utvrzen v myslence, ze Fabka je sunt po vsech smerech a ta cena za Classic je humusna, za cokoliv se bude nechutne priplacet!
Jo a jestli budou opet delat Junior bez lakovanych narazniku, tak to bude opet ten nejvetsi propadak!
No ceny nejsou nejnizssi, ale dneska vetsina malych aut, vcetne nove corsy atd maji zakladi vybavu nulovou. A ceny taky nejsou nejnizsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 11:59, RE: HTP pořád žere
anonym napsal:
Zigi proboha, zase tu otravuješ a bleješ ty svoje pindy !?
Zigi jako jediný už zná cenu! Tak ví, že bude "humusná"!
Kdyby si něco přečetl, tak by věděl, že žádný Junior se nechystá.
A co je to za logiku? Ten chytrý "výpočet" spotřeby.
To je asi logika někde u vás v Horní Dolní.
Prostě jak už tady někdo nedávno psal:
zigi zigínek - čury čurýnek.
A abych nezapomněl - Astra G je nejjjlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co jsem prave cetl ve Svete Motoru, tak se zatim junio nechysta, ale skodovka si nechava prsotor pro jeho rpezentaci, ma prichystana kola o veliksot 13 palcu a pryc pujde i posilovac. Uz pry tak nejak je o tom rozhodnuto, ze junior bude. Jinak jak Zigi prisel ke sptorebe 4valce nevim, protoze ta 1,4 16V bude zrat stejne mozna i min nez en trivalec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 12:09, RE: HTP pořád žere
zigi napsal:
OK, dam na tebe, ale jestli tady zase nekdo zacne kecat o HTP, nedam si rict a budu zase rypat.Nesnasim HTP, ale to uz asi vite)))

Jinak skodovky, at se dari...
Jinak pro zaslepene skodovkare:
http://www.novinky.cz/auto/tuv-report--nejspolehlivejsim-autem-je-opel-meriva_108042_51o3d.html
Zigi, to ze nemas rad HTP je tvuj nazor, ovsem to neznamena, ze to je nejhorsi motor. Ja taky nemam rad nektery motory, ale netvrdim, ze jsou saptne. Treba nemam osobne rad trivalcove naftaky, ale musim uznat ze sptroebu a zatah maji dobrou. I kdyz 1,4 a 1,6 HDI/TDCI maji sptorebu velice podobnou. Nikdo o HTP netvrdi, ze to je vrchol techniky, nebo nejlepsi motro. Proste ma nizky objem a prumerny vyon a nekomu to staci. Nekomu zase vadi, ze mam punto 1,2 se ctrvalcem. Protoze zase nemaji radi Fiaty, Takze vsude se neco najde. Nekdo nema rad skodovku, jenom proto, ze je ceska, nekdo nema rad vsechny fiatu bez ohledu na model protoze fiat je pdoel nej sracka, nekdo nenavidi korejce a tak i CEED je sracka, jenom proto, ze je to kroejec atd. Takze HTP neni saptny motor, ani tak neni vyborny motor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 12:13, RE: HTP pořád žere
edmund napsal:
Ne ale muzu ti ji narvat do prdele!!!
Někdo chce být vtipný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 12:43, RE: HTP pořád žere
Martin napsal:
Zigi, to ze nemas rad HTP je tvuj nazor, ovsem to neznamena, ze to je nejhorsi motor. Ja taky nemam rad nektery motory, ale netvrdim, ze jsou saptne. Treba nemam osobne rad trivalcove naftaky, ale musim uznat ze sptroebu a zatah maji dobrou. I kdyz 1,4 a 1,6 HDI/TDCI maji sptorebu velice podobnou. Nikdo o HTP netvrdi, ze to je vrchol techniky, nebo nejlepsi motro. Proste ma nizky objem a prumerny vyon a nekomu to staci. Nekomu zase vadi, ze mam punto 1,2 se ctrvalcem. Protoze zase nemaji radi Fi...
HTP je motor pro motoristy, kteří se potřebují dopravit s bodu A do bodu B a nepotřebují přitom závodit, či někho pořád předjíždět. Na tak malý motor jede zdůrazňuju 4 ventilová verze velmi dobře, hlavně na dálnici, to je dáno delšími převody. Naopak na okresce jí chybí gradace výkonu, což je ještě daleko horší u 2 ventilové verze. Ta v cca 4000 ot zvadne a už s ní není řeč, takže připomíná v dobrém slova smyslu vznětový motor (zejména starší konstrukce, Common Rail takhle nezvadá a táhne až nahoru). Pro uživatele je důležité, že má rozvody poháněny řetězem, což snižuje náklady na údržbu, u tak malého motoru překvapí použití hydraulického napínáku na řetěz a i skutečnost, že je pouze jeden (Některé motory mají dva - VR6).Jasně pro příznivce sportovního svezení je HTP nevhodné, ale ne každý jezdí sportovně. Vím ze zkušenosti (mám ji z oběma verzema), že i spotřeba je velmi nízká, třeba ve srovnání se čtyřválci 1,1 od PSA (AX, Saxo, C3, 106, 206, 205).Na druhou starnu, ty na okresce předbvádí mnohem lepší výkony, na dálnici ale bohužel ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:13, RE: HTP pořád žere
zigi napsal:
Ach jo, uz si zase za me nekdo dela dobre, hlavne ze mu to vyhovuje.
Hej ty bobku, vsadim se ze kdyz si koupis Fobku II, tak ti dam ze svou Astrou naprdel))
Taky se ti ta Astra tak sere?? Dva kamosi ji maj a zere voleja furt se neco rozbiji:) V rodine mame vsichni Fabie, a bohuzel musime olej menit. To ty ne, jenom dolejvas:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:15, RE: HTP pořád žere
Dave napsal:
Taky se ti ta Astra tak sere?? Dva kamosi ji maj a zere voleja furt se neco rozbiji:) V rodine mame vsichni Fabie, a bohuzel musime olej menit. To ty ne, jenom dolejvas:)
ve 4.000 zvadne ta 6V verze, 12V je ziva prave az kolem te 4.000 hranice
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:16, RE: HTP pořád žere
Dave napsal:
ve 4.000 zvadne ta 6V verze, 12V je ziva prave az kolem te 4.000 hranice
zigi ale neboj se, budu si kupovat focuse....pak te strcim do kapsy i stou houpavou sedivou astrou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:20, RE: HTP pořád žere
zigi napsal:
OK, dam na tebe, ale jestli tady zase nekdo zacne kecat o HTP, nedam si rict a budu zase rypat.Nesnasim HTP, ale to uz asi vite)))

Jinak skodovky, at se dari...
Jinak pro zaslepene skodovkare:
http://www.novinky.cz/auto/tuv-report--nejspolehlivejsim-autem-je-opel-meriva_108042_51o3d.html
Zigi ty seš ale píča. Jak už jsme onehdá psal, sepiš si svoje poznatky a založi si třeba vlastní web www.zigi.borec.cz (tuhle adresu získáš zadarmo na www.webzdarma.cz), sepiš to tam jako kdysi Mojžíš desatero a tví věrní se tam budou chodit pravidelně ukájet a modlit. My už to všichni víme, že nemáš rád HTP. Jedinej, kdo to ještě nepochopil seš ty a neustále se sem vnucuješ se svým opakovaným (žádným) názorem. Nemáš rozhled, seš teoretik a nula. Proč ještě neděláš někde ve vývoji? To by byly bestsellery!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:27, RE: HTP pořád žere
Antivulva napsal:
Zigi ty seš ale píča. Jak už jsme onehdá psal, sepiš si svoje poznatky a založi si třeba vlastní web www.zigi.borec.cz (tuhle adresu získáš zadarmo na www.webzdarma.cz), sepiš to tam jako kdysi Mojžíš desatero a tví věrní se tam budou chodit pravidelně ukájet a modlit. My už to všichni víme, že nemáš rád HTP. Jedinej, kdo to ještě nepochopil seš ty a neustále se sem vnucuješ se svým opakovaným (žádným) názorem. Nemáš rozhled, seš teoretik a nula. Proč ještě neděláš někde ve vývoji? To by byly bestsellery!
Spis by me zajimalo jak jezdi 1.2 51kW nez ta slabsi....cetl jsem ve svete motoru, ze u te silnejsi varianty je zvuk myximalne utlumene a jde za plynem i po 130 km/h. Je to vcelku zajimavy, protoze mati ma 47kW ve Fabii jedna, a tam jde za plynem do! 130km/k pak tak lidove receno "umříla". Pokud ste chteli jet rychleji, znamenalo to plyn na podlahu a prepnout palubni PC, aby nebyla videt spotreba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:32, rozmery
auto ma byt siroke a nizke misto vysoke a uzke
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:36, Nevím
Nějak jsem nepochopil proč vlastně přišli s "novou" fábií. Mám pocit, že k žádnému posunu nedošlo. Ani hezčí není. Kdybych manželce kupoval auto, tak jí určitě koupím starší vezi - určitě combi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 13:53, RE: HTP pořád žere
Dave napsal:
Spis by me zajimalo jak jezdi 1.2 51kW nez ta slabsi....cetl jsem ve svete motoru, ze u te silnejsi varianty je zvuk myximalne utlumene a jde za plynem i po 130 km/h. Je to vcelku zajimavy, protoze mati ma 47kW ve Fabii jedna, a tam jde za plynem do! 130km/k pak tak lidove receno "umříla". Pokud ste chteli jet rychleji, znamenalo to plyn na podlahu a prepnout palubni PC, aby nebyla videt spotreba.
Tak si ji kup místo toho focuse, když máte doma Fabia family club... Jo, kamoši maj oply, furt se jim serou, Karel v hospodě povídal (a do piva si nabrečel, že). To jsou jenom takový kecy. Až budeš mít každý dva roky jiný (nový) auto (NEBO SE V NĚM ALESPOŇ SVEZEŠ), tak nám toho za pár let povíš víc, než "máme doma fabie a jsou to super auta" Pa
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 14:05, RE: Nevím
anon napsal:
Nějak jsem nepochopil proč vlastně přišli s "novou" fábií. Mám pocit, že k žádnému posunu nedošlo. Ani hezčí není. Kdybych manželce kupoval auto, tak jí určitě koupím starší vezi - určitě combi.
Konečně vzhledově docela pěkná škodovka-na těch kolech vypadá fajn-umím si to představit jako auto pro manželku.škoda že je to okopírovanej swift ale zase ten interiér je pohlednej na rozdíl od té starší strohé "fošně" místo palubovky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 14:28, RE: HTP pořád žere
Pepe napsal:
Tak si ji kup místo toho focuse, když máte doma Fabia family club... Jo, kamoši maj oply, furt se jim serou, Karel v hospodě povídal (a do piva si nabrečel, že). To jsou jenom takový kecy. Až budeš mít každý dva roky jiný (nový) auto (NEBO SE V NĚM ALESPOŇ SVEZEŠ), tak nám toho za pár let povíš víc, než "máme doma fabie a jsou to super auta" Pa
hele ty brepto....tu fabii jsem kupoval novou (1.4.16V - elegance), predtim jsem mel ojetiny, to je pravda..ale to ze se Astra G sere tim nevyvratis. To same astra F, jak bylo v jedne recenzi - "vecne druha za golfem.." spis by bylo vystiznejsi"za golfem, za focusem,za mazdou 3 a za octavii i za civikem, mozna pred peugeotem 307" Faktem je, ze Nova Astra H je dobra. Sice ji odflakli (podvozek predevsim) ale je hezka a udajne i spolehliva.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 15:17, RE: HTP pořád žere
Dave napsal:
hele ty brepto....tu fabii jsem kupoval novou (1.4.16V - elegance), predtim jsem mel ojetiny, to je pravda..ale to ze se Astra G sere tim nevyvratis. To same astra F, jak bylo v jedne recenzi - "vecne druha za golfem.." spis by bylo vystiznejsi"za golfem, za focusem,za mazdou 3 a za octavii i za civikem, mozna pred peugeotem 307" Faktem je, ze Nova Astra H je dobra. Sice ji odflakli (podvozek predevsim) ale je hezka a udajne i spolehliva.
Chtelo by to silnejsi motor a ne 3 valec...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 15:22, pro Dave
Dave napsal:
hele ty brepto....tu fabii jsem kupoval novou (1.4.16V - elegance), predtim jsem mel ojetiny, to je pravda..ale to ze se Astra G sere tim nevyvratis. To same astra F, jak bylo v jedne recenzi - "vecne druha za golfem.." spis by bylo vystiznejsi"za golfem, za focusem,za mazdou 3 a za octavii i za civikem, mozna pred peugeotem 307" Faktem je, ze Nova Astra H je dobra. Sice ji odflakli (podvozek predevsim) ale je hezka a udajne i spolehliva.
Dave, osobne poznám jedného človeka, ktorý dolieva olej do Fábie 1.4 16V 100PS, pretože mu ho žere. A to má okolo 100 000km a nie zrovna málo, takže klídek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 16:13, RE: HTP pořád žere
Dave napsal:
hele ty brepto....tu fabii jsem kupoval novou (1.4.16V - elegance), predtim jsem mel ojetiny, to je pravda..ale to ze se Astra G sere tim nevyvratis. To same astra F, jak bylo v jedne recenzi - "vecne druha za golfem.." spis by bylo vystiznejsi"za golfem, za focusem,za mazdou 3 a za octavii i za civikem, mozna pred peugeotem 307" Faktem je, ze Nova Astra H je dobra. Sice ji odflakli (podvozek predevsim) ale je hezka a udajne i spolehliva.
A zase je to: "Bylo to v jedné recenzi...." Je to pořád dokola. Prostě nech žít Zigiho jeho sen o Astře, já taky nechávám žít lidi s ostatními názory, jenom mi přijde přehnané krmit 1,2 tříválec skoro osmi litry. Vlastní zkušenost s 1,4 MPI, který není taky zrovna střídmý, mě docela znechutila. Prostě Fabia je auto s (na svou dobu ) výborným podvozkem (kolik % řidičů ho asi umí využít?), průměrným designem zvenku a otřesným zevnitř + benz. motory prastaré koncepce. Ale rozumím tomu, že pro spoustu lidí to znamená splněný (někdy) sen o novém pseudorodinném autě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 18:48, Kopie Swiftu
Škoda,že Škoda neokopírovala,kromě exteriéruu, do nové fabie i interiér,ceny, a motory od Suzuki.Možná by pak stála za úvahu......
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.