0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit vznětovou Fabii nebo Peugeot 206 SW?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, česká vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.03.2008 14:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já tada musím říct, že kdybych stál před podobným rozhodováním, tak bych jednoznačně volil Fábii. Má celkově lepší intarier, co se týká životnosti, kde po 250 000 km ještě nikde nic neskřípe ani nedrnčí. Fabie možné není tak hezká, co se týká interiéru, jako Peugeot, ale rozhodně vyrdží více. Takže já bych volil jedině Fábii.
Je vseobecne znamo, ze Peugeot hraje na libivy design, dobrou vybavu, pohodli. Je taky ale znamo, ze Peugeoty trpi kolisavou kvalitou (mozna ne tak moc, jako Renault, ale podle me si mohou tito dva podat ruce). Na druhou stranu Fabia je stroha, neprilis pohodlna, vzhledem k poskytovane vybave a celkove nabizene hodnote je v CR predrazena, protoze Skoda ma dominantni postaveni a Fabie by zaznamenaly jen nepatrny pokles, i kdyby byly jeste o par desitek tisic drazsi (spousta z nich je firemnich a spousta lidi, co meli 30 let predtim skodovky, o jinem aute vubec neuvazuje). Co naplat?

Tazateli bych mozna spis nez male kombi doporucil, aby se porozhledl po hatchbacku v nizsi stredni tride (Ford Focus, VW Golf, Opel Astra, Citroen C4, Honda Civic, Nissan Almera, Toyota Corolla, Mazda 3, atd.) - objem kufru a jeho vyuzitelnost, stejne jako provozni naklady budou podobne, prostoru pro posadku a pohodli vice, cena muze byt i nizsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.03.2008 15:32, RE: Fabia versus 206
anonym napsal:
Ještě by taky stála za zmínku přesnost řazení. U nových vozů Škoda Fabia se dá řadit v podstatě malíčkem a při kultivovaném zacházení toto s výjimkou zpátečky platí i to těch 100tisících, naproti tomu u Peugeotu aby člověk ty rychlosti hledal. A to ani nemluvím o tom, že při jízdě na dálnici se Peugeot chová jak vznášedlo a naprosto nedrží stopu. Fabia proti tomu celkem solidně drží.
S tim v necem nemuzu souhlasit. Mati ma tohle auto v 2.0Hdi 4 roky, pred tim 3 roky kratkou 206 s 1,4 Hdi. Razeni je desive, o tom netreba polemizovat. Ale rozhodne se to auto nechova jako vznasedlo. Naopak, SWcko je relativne sportovne naladenej kombik, kterej diky vetsi vaze a tuzsimu podvozku na 195/65/15 stopu drzi moc pekne. Neco jsem v tom najezdil, kdyz potrebovala mama (moje) vetsi auto. A proti fabce jsou jizdni vlastnosti u tohoto auta dost vepredu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.03.2008 16:04, RE: Fabia versus 206
Womaida napsal:
S tim v necem nemuzu souhlasit. Mati ma tohle auto v 2.0Hdi 4 roky, pred tim 3 roky kratkou 206 s 1,4 Hdi. Razeni je desive, o tom netreba polemizovat. Ale rozhodne se to auto nechova jako vznasedlo. Naopak, SWcko je relativne sportovne naladenej kombik, kterej diky vetsi vaze a tuzsimu podvozku na 195/65/15 stopu drzi moc pekne. Neco jsem v tom najezdil, kdyz potrebovala mama (moje) vetsi auto. A proti fabce jsou jizdni vlastnosti u tohoto auta dost vepredu.
Zlaty voci, 206ka co se tyce jizdnich vlastnosti je vo hövne. Navic dvoulitr sice pekne tahne, ale predni naprava pod nim dost trpi. Takze jestli ma Fabia v necem nos vpredu, tak jsou to jizdni vlastnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.03.2008 16:30, Byl jsem spokojený
Já sice nevím, jak jezdí Peugeot s HDI, ale Fabie 1.4 TDI 59kW moc dobře.
Několikrát jsem s ní absolvoval delší cestu a musím říct, že to bylo příjemné svezení. Do města to ale moc není. Motor při nízkých otáčkách a rychlostech duní a rozjezdy nejsou moc příjemné, jakmile ale překročíte 2000ot. je to o 100% lepší. Nejlepší jsou jízdy při 100km/h a víc. Motor ztichne a celkově se uklidní. Dynamika jízdy je hodně dobrá, motor má síly dost i k předjíždění a trvalá rychlost po dálnici 160km/h není problémem.
Navíc jezdí skoro zadarmo. Např. cestu do polské Osvětimi a zpět (900km), jsme ve třech lidech zvládli na jednu nádrž (45l) a ještě ani nesvítila rezerva. Cesta po dálnici a rychlosti kolem 160km/h byly spíš pravidlem, než vyjímkou. To samé třeba Hradec - Lipsko.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.03.2008 09:15, RE: Byl jsem spokojený
anonym napsal:
Já sice nevím, jak jezdí Peugeot s HDI, ale Fabie 1.4 TDI 59kW moc dobře.
Několikrát jsem s ní absolvoval delší cestu a musím říct, že to bylo příjemné svezení. Do města to ale moc není. Motor při nízkých otáčkách a rychlostech duní a rozjezdy nejsou moc příjemné, jakmile ale překročíte 2000ot. je to o 100% lepší. Nejlepší jsou jízdy při 100km/h a víc. Motor ztichne a celkově se uklidní. Dynamika jízdy je hodně dobrá, motor má síly dost i k předjíždění a trvalá rychlost po dálnici 160km/h není p...
Já se vůbec divím,že tady probíhá nějaká diskuze.Autor článku pan Šikl měl rovnou nařídit čtenáři - kup si Fabii.O tom snad ten článek je,nebo se mýlím ? Jezdí skvěle,zcela potichu,pohodlí úžasné,spotřeba vynikající,ceny vzorné - co máte ještě ve scénáři pane Šikl.Snad jen - v peugeotech / všeobecně / se řidiči chovají slušně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.03.2008 10:24, RE: Byl jsem spokojený
anonym napsal:
Já se vůbec divím,že tady probíhá nějaká diskuze.Autor článku pan Šikl měl rovnou nařídit čtenáři - kup si Fabii.O tom snad ten článek je,nebo se mýlím ? Jezdí skvěle,zcela potichu,pohodlí úžasné,spotřeba vynikající,ceny vzorné - co máte ještě ve scénáři pane Šikl.Snad jen - v peugeotech / všeobecně / se řidiči chovají slušně.
A ty jsi asi debil, ne?
Zase jeden, co musí do něčeho šťourat a hledat záminku pro svůj ichtylní komentář....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.03.2008 12:26, RE: Byl jsem spokojený
anonym napsal:
Já se vůbec divím,že tady probíhá nějaká diskuze.Autor článku pan Šikl měl rovnou nařídit čtenáři - kup si Fabii.O tom snad ten článek je,nebo se mýlím ? Jezdí skvěle,zcela potichu,pohodlí úžasné,spotřeba vynikající,ceny vzorné - co máte ještě ve scénáři pane Šikl.Snad jen - v peugeotech / všeobecně / se řidiči chovají slušně.
Nerozumím Vám. Pokud by jste se obtěžoval s přečtením mé odpovědi na čtenářovu otázku, nemohl by jste napsat takto "stupidní" komentář ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:44, Sněhulák radí
Zapomeň na oboje nabízená poruchová přibližovadla a kup Toyotu Corollu 1,4 CRDT
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.