0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat ojeté auto do 100 tis. Kč pro ženu?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 10.10.2012 20:10, rada
Ačkoli jsem Mazdu 2 do výběru nezahrnul, při kombinaci dobrý stav a dobrá cena a 1.4 pod kapotou to skutečně není špatná volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 10.10.2012 22:04, rada
Mazda 2 proč ne, já bych, z osobní zkušenosti zase doporučil již zmiňovaného Swifta s 1.3 motorem. Auto dle mého názoru bezvýraznějších slabin.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2012 08:57, rada
Swifta bych zahrnul určitě, kdyby nebyl mimo cenový limit...jinak s Vámi souhlasím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2012 12:01, rada
jednoznačně Nissan Micra. odolné, blbuvzdorné auto s extrémě nízkými provozními náklady, spotřebák za hubičku, nerezne, nekrade se. pokud je u tazatelky nechuť k japoncům tak Fabie, 1.4.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2012 19:24, rada
Já si dovolím doporučit Saab 9-3 sám mám Saab, nikdo Vám jej neukradne (zámek řazení v ceně) a většinou velice solidní výbava jak v benzínu tak v naftě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2012 21:52, rada
No, SAAB 9-3 zřejmě nesplňuje velikostní parametry slečny, jestliže si myslí na C3 či Fabii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 10:06, Toyota Yaris
Podle mě nejlepší auto mezi malými co do spolehlivosti, motor 1,0 bohatě stačí, lety prověřená konstrukce, žádné riziko, že by se majitel stal zkušebním jezdcem automobilky jako je tomu dnes u motorů 1,2tsi, menší zájem zlodějů (japonec, krade se až nakonec). Často to měli lidi jako 2-3tí auto v rodině, takže by se měl nechat sehnat slušný exemplář s málo km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 11:09, RE: Toyota Yaris
subarák napsal:
Podle mě nejlepší auto mezi malými co do spolehlivosti, motor 1,0 bohatě stačí, lety prověřená konstrukce, žádné riziko, že by se majitel stal zkušebním jezdcem automobilky jako je tomu dnes u motorů 1,2tsi, menší zájem zlodějů (japonec, krade se až nakonec). Často to měli lidi jako 2-3tí auto v rodině, takže by se měl nechat sehnat slušný exemplář s málo km.
Souhlasím. Na druhou stranu jsem nedávno někde slyšel, že i toyota měla problémy s rozvodovými řetězy, a to konkrétně u motoru 1,0 VVTi a 1,3 VVTi právě v Yarisech, nevím ale o které se jednalo roky výroby. Prej o tom byl i nějakej článek od Martina Vaculíka ve Světě motorů, ale nevím, nečetl jsem ho. Snad bude někdo vědět víc...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 13:33, RE: Toyota Yaris
A4 napsal:
Souhlasím. Na druhou stranu jsem nedávno někde slyšel, že i toyota měla problémy s rozvodovými řetězy, a to konkrétně u motoru 1,0 VVTi a 1,3 VVTi právě v Yarisech, nevím ale o které se jednalo roky výroby. Prej o tom byl i nějakej článek od Martina Vaculíka ve Světě motorů, ale nevím, nečetl jsem ho. Snad bude někdo vědět víc...
Yarise 1.3 VVTi máme doma. O problémech s řetězem nevím. Na toyotaklubu nikdo nic takového neřeší. Ostatně proto jsem i Yaris koupil. Abych musel řešit jen garančky, STK, myčku a pumpu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 15:37, swift
Už jsem to tu doporučoval nějaké ženě asi před měsícem. Kouknul bych se i na suzuki swift. Auto je slušivé a notoricky známé jako spolehlivé vozítko.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 18:00, RE: Toyota Yaris
subarák napsal:
Podle mě nejlepší auto mezi malými co do spolehlivosti, motor 1,0 bohatě stačí, lety prověřená konstrukce, žádné riziko, že by se majitel stal zkušebním jezdcem automobilky jako je tomu dnes u motorů 1,2tsi, menší zájem zlodějů (japonec, krade se až nakonec). Často to měli lidi jako 2-3tí auto v rodině, takže by se měl nechat sehnat slušný exemplář s málo km.
žena má yarisku cca 6-7 let od nové..je to 1.0 ještě 4válec..a nemůže si auto vynachválit..za celou dobu žádný problém..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2012 23:39, RE: Toyota Yaris
garyfischer napsal:
žena má yarisku cca 6-7 let od nové..je to 1.0 ještě 4válec..a nemůže si auto vynachválit..za celou dobu žádný problém..
Projeli sme s manželkou v autosalonu 1.0L 3 válec (tuším 52 kW) a 1.3L 4 válec 64 kW. U tříválce se mi tehdy nelíbil zvuk v nižších otáčkách. A taky to, že auto přestalo akcelerovat kolem 70 km/h.

Vzhledem k tomu že jsem si to auto plánoval nechat hodně dlouho, tak jsem nakonec připlatil pár desítek tisíc za 1,3 s ESP a 9 airbagama.

Ten starší 1.0L 4 válec bude co se zvuku týká asi lepší.

Nicméně současný 1.0L 3 válec jsem měl půjčený před rokem a půl 14 dní na dovolené (2 dospělí a 2 děti) a je to taky jako 2. auto do rodiny dostačující (i občas na dálnici).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.10.2012 15:01, Pořád to samé.
Po nějaké době jsem tu mrknul, jestli se tu něco změnilo. A hovno. Pořád tu hledá Máňa a Toník a Růža a Bláža a Pepík auto za málo a pokud možno bezúdržbové. asi uý stárnu, protože tyhlety dotazy mě přivádějí k nepříčetnosti. Možná ze mě bude důchodce morous nebo Breivik. "Jejím teritoriem je dálnice..." Blázinec ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.10.2012 15:14, RE: Pořád to samé.
gablenz napsal:
Po nějaké době jsem tu mrknul, jestli se tu něco změnilo. A hovno. Pořád tu hledá Máňa a Toník a Růža a Bláža a Pepík auto za málo a pokud možno bezúdržbové. asi uý stárnu, protože tyhlety dotazy mě přivádějí k nepříčetnosti. Možná ze mě bude důchodce morous nebo Breivik. "Jejím teritoriem je dálnice..." Blázinec ne?
Takže Máňo, zkusím to polopaticky. Pořizovací cena auta 100 000. Odpovídající střední hodnotě na trhu pro daný segment, rok...atd. (BMW 2004 100 000 - šrot; Dacia Logan 2005 1.6 - leštěnka i s řidičem v ceně; cenové optimum Fiat Grande Punto... takže se držme optima - zlaté střední cesty). Náklady po koupi, čili sprovozňovací cash: Leštěnka - pár tisícovek (ale budou tam na 100 proc - gumy, kapaliny, baterka, poplatky - to se vyhoupne jedna radost) , BMW 2004 - 200 000Kč, Optimum - 40 - 60 000 Kč. PLUS MINUS Tohle mi vyšlo po desetileté praxi nakoukání do zahrad sousedů, dílen, i do mé garáže... A vždycky to vypadá tak nadějně, že to auto nebude nic chtít.... chce. Pokuď to není vyloženě prodej po mrtvém důchodci, kdy babička neví co s Loganem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.10.2012 19:10, Dacia Sandero
Do 100.000,- Dacia Sandero do 30.000 km. Motor 1,2 16V - super a nemá se na tom co pokazit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.10.2012 06:44, Berlingo
Řešil jsem taky druhé auto pro manželku a po všech možných Golfech (malý kufr), Oktaviích (předražená) a Fabiích kombi (nemá smysluplný motor), to nakonec vyhralo Berlingo 1,6 benzin. Prostoru pro děcka i bagáž srovnatelně s Oktávkou, vnejší rozměry asi jak Golf, dvoje šoupačky pro lepší přístup k detským sedačkám ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.10.2012 18:45, RE: Dacia Sandero
Michal 22 napsal:
Do 100.000,- Dacia Sandero do 30.000 km. Motor 1,2 16V - super a nemá se na tom co pokazit.
Až na to, že vypadá, jak vypadá. Ale na všechno lze si zvyknout....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.