0
zpět
 

diskuze k tématu: Seat Cordoba 1.4i - jak jezdí po dvou letech?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 13:30, Ondřík Vzdělaný
cordoba a spolehlivost 1?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 13:56,
Hele, je dobre ze mas fajn spolehlive auto, ale s tou spotrebou 5.8 u tohodle motoru si to prehnal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 14:27, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Hele, je dobre ze mas fajn spolehlive auto, ale s tou spotrebou 5.8 u tohodle motoru si to prehnal.
Proč by to teoreticky nebylo možné? Toledo je Ibiza s kufrem - tedy relativně malé auto - i když se snaží trochu svým vzhledem trochu klamat okolí a předstírat (díky své délce), že SKORO patří až do nižší střední. Měl jsem kdysi Ibizu se starším motorem VW 1.3i 40kW. Spotřeba byla někde mezi 6 a 7 litry. Jirka S.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 14:37, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Proč by to teoreticky nebylo možné? Toledo je Ibiza s kufrem - tedy relativně malé auto - i když se snaží trochu svým vzhledem trochu klamat okolí a předstírat (díky své délce), že SKORO patří až do nižší střední. Měl jsem kdysi Ibizu se starším motorem VW 1.3i 40kW. Spotřeba byla někde mezi 6 a 7 litry. Jirka S.
A já si do teď myslel že CORDOBA je Ibiza s kufrem. A ono Toledo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 14:47, RE: bez předmětu
anonym napsal:
A já si do teď myslel že CORDOBA je Ibiza s kufrem. A ono Toledo...
BÓÓŽE...
Tak se upsal nó! To je toho. Určitě ví, jak je to správně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 15:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
BÓÓŽE...
Tak se upsal nó! To je toho. Určitě ví, jak je to správně.
Chlapi fakt sem se upsal. Soráč, moje chyba. Jirka S.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 16:27, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Hele, je dobre ze mas fajn spolehlive auto, ale s tou spotrebou 5.8 u tohodle motoru si to prehnal.
Můžu potvrdit spotřeba naložený 650 km tam 650 spět cca 7,5 hod.jedna cesta a spotřeba 5,9 L
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 16:31, RE: Ondřík Vzdělaný
anonym napsal:
cordoba a spolehlivost 1?
Cordoba 1,4 mpi po prvním majiteli.najeto 92000 r.v.98
Závada:1 slovy jedna cca po 15000 km ložisko zadního kola- hlučné oprava doma 400,- za ložisko.

prasklé žárovky nepočítám to by bylo těch závad asi 5 za celých deset let
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 17:05, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Můžu potvrdit spotřeba naložený 650 km tam 650 spět cca 7,5 hod.jedna cesta a spotřeba 5,9 L
Při dálkové jízdě to je ale něco jiného! To je spotřeba VŽDY nižší! Při poklidné dálkové jízdě a (víceméně) dodržování předpisů (třeba Praha-Wien-Praha) není problém se s třílitrem s automatem a 240 wattovým hifi a trvale zapnutou klimatizací na "auto" dostat na +/- 9 litrů . Zcela jiné to je, započítám-li poskakování přes a po městě (nebo se někde v německu rozjedu cca nad 170-180 km/h), to se průměr naráz vyhoupne o litr a půl výš!
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 20:31, To snad ne!
že je v cordobě dost místa? Měřím 193 a nemohl sem se za volant vejít. O místu mám teda jinej názor, a pisatel je o 6 cm menší tak to nevím jak tam může sedět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 22:48, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Hele, je dobre ze mas fajn spolehlive auto, ale s tou spotrebou 5.8 u tohodle motoru si to prehnal.
já myslím že nepřehnal,mám to smé auto a dá se jet v pohodě okolo 6litrů
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 22:57, RE: bez předmětu
anonym napsal:
já myslím že nepřehnal,mám to smé auto a dá se jet v pohodě okolo 6litrů
Ano "dá se jet" - to určitě ano. Ale to je něco jiného než dlouhodobá průměrná spotřeba, razantně se zvyšující hlavně pokud člověk občas musí jet (poskakovat) po městě.
To se na 5.5 litru dostane i ve stejné karoserii usazené Muroňovo nízkospotřebové TDi (v režimu economy run však 4.6 litru nafty!). Tenhle ničím výjimečný benzínový motor má určitě vyšší spotřebu.
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 08:42, Jaktovidimja
Přeji autorovi mnoho dalších km v pohodě. Ale. Uvedené parametry spolehlivosti s přehledem dosáhnou a překonají zejména Nissan Almera (N15 !!!), Toyota Corolla ze stejných roků výroby, avšak s o polovinu vyšším výkonem (64 kW), prostornější (verze Sedan), lepšími jízdními vlastnostmi. Vím o čem mluvím (N15 Sedan, 10 let, 150 k km, 0 poruch).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 10:01, Alex
..základ je začernit okna...jinak nejsi in...a ani nevadí, že to nejede víc jak 140 z kopce...ale černota na sklech nebude chybět...to ti řeknu...:))))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 10:03, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Při dálkové jízdě to je ale něco jiného! To je spotřeba VŽDY nižší! Při poklidné dálkové jízdě a (víceméně) dodržování předpisů (třeba Praha-Wien-Praha) není problém se s třílitrem s automatem a 240 wattovým hifi a trvale zapnutou klimatizací na "auto" dostat na +/- 9 litrů . Zcela jiné to je, započítám-li poskakování přes a po městě (nebo se někde v německu rozjedu cca nad 170-180 km/h), to se průměr naráz vyhoupne o litr a půl výš!
Kylie
Kylie, chyběla jsi mi!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 10:04, RE: Alex
anonym napsal:
..základ je začernit okna...jinak nejsi in...a ani nevadí, že to nejede víc jak 140 z kopce...ale černota na sklech nebude chybět...to ti řeknu...:))))))
A co křídlo? Černý vokna jasně, to je b ez diskuzí, ale bez křídla? A při 140 z kopce je křídlo na víku kufru rozměrů parkové lavičky přece tim nejdůležitějším!!!
Marťan - Martin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 10:05, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Hele, je dobre ze mas fajn spolehlive auto, ale s tou spotrebou 5.8 u tohodle motoru si to prehnal.
Já měl Cordobu cca 4 roky a pokud jsem jezdil okrsky (samozřejmě v jednom člověku) spotřeba odpovídala - a nebyla to šnečí jízda
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.09.2008 19:10,
panebože, vy jste hovada.. děláte si stupidní srandičky z tunerů, místo abyste přihodili svou zkušenost s motorem, podvozkem...mě zajímá ta závada, co měla stát 9000kč.to bylo v plánu měnit celý motor?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.09.2008 11:31, Autor
Zdravím, píšu jakožto autor recenze - chci se vyjádřit k reakcím:
- Spotřeba - průměr 5,8 je vypočítaný z několika tisíc km, tudíž se do průměru odrazilo veškeré cestovaní - spousta ježdení po městě, okresky, dlouhý trasy..
- "Tunerství" - nevím co je za tunerství mít na autě zatmavený okna.. Co se týče křídla, tak by měl chytrák který to píše vědět, že je tam sériově..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.09.2008 11:45, RE: Jaktovidimja
anonym napsal:
Přeji autorovi mnoho dalších km v pohodě. Ale. Uvedené parametry spolehlivosti s přehledem dosáhnou a překonají zejména Nissan Almera (N15 !!!), Toyota Corolla ze stejných roků výroby, avšak s o polovinu vyšším výkonem (64 kW), prostornější (verze Sedan), lepšími jízdními vlastnostmi. Vím o čem mluvím (N15 Sedan, 10 let, 150 k km, 0 poruch).
Jistě netvrdím, že jsou i lepší auta, psal jsem svoji zkušenost..
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.