0
zpět
 

diskuze k tématu: Rover 200/400 – Šlechtic z Britských ostrovů

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, anglická vozidla, anglická vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.03.2007 19:03, RE: Koupě ROVERu
Martin napsal:
David, 1.4 16v 100PS olej žere. Sám poznám ľudí s týmto motorom a priznali to. Ďalšia nevýhoda že je krátko sprevodovaný= 100kmh-3000ot. min
Jsem majitelem Roveru 400 z roku 1996, neřekl bych že by mi motor nějak více spotřebovával olej, než například můj druhý vůz Škoda OCtavia. Motor 1,4 je vynikající, v podstatě 106 koní má asi malokterá 1,4. Se spřevodováním souhlasím, je docela důležité často řadit, aby jste měli patřičný výkon, ale zas nadruhou stranu na pětku můžete v podstatě jet 45km/h a dotáhnout to až na 200km v hodině. Ale to se prostě pro tento motor nehodí 1,4 na Rover 400 delší verze je ale slabší přece jen auto je pak línější, ale zas na druhou stranu se hodí na nenáročnou jízdu. 1,4 se hodí určitě do R200. Ještě mne napadlo, že vzádu je málo místa na hlavu.

Rovery jsou perfektní auta, jsem sním spokojen. Nenáročné na udržbu, i rok 1996 vypadá dnes poměrně atraktivně, měly nadčasový desing. Motor, který mám já rpocházel klasickou udržbou, věřte nevěřte má najeto 485 000km(!!), stím že jsem měnil akorát těsnění, které Rover měnil automaticky při garanční prohlídce. Jaký japonec toto vydrží. A věřte v bazaru se tyto auta prodávají i s 35 000km. Je to legenda.

Osobně jsem se setkal s těmito problémy, koroze u lemů blatníků, spodní hrany předních dveří a koroze výfuku, ale ten jsem měnil až po 10letech! provozu, takže v tom skutečně problém nevidím. Také rychlé opotřebení textilu na sedadlech. Největší problém při koupi tohoto vozu dnes bych viděl v nedostupnosti servisů. V ČR je skutečně málo servisů, které se specializují na ROvery a mají třeba testbooky, ale zas nadruhou stranu tlumiče, brzdy, prostě klasické věci, seženete všude.

Resumé je auto s motorem, které má výdrž, nadčasovost desingu, perfektní cena ojetin, dražší některé díly, malá dostupnost karosářských dílů (ale jsou zde kluci co se specializují na dovoz). Myslím, že Rover tady s námi bude ještě dlouho a když vidím Rover 75, tak zamáčknu slzu, že se nepodařilo Angličanům tuhle skvělou atumobilku udržet.

Doporučuji těm, kteří chtějí spolehlivé auto, za malou cenu. Ať popřemýšlí o servisovaném Roveru. Já osobně bych určitě šel do Roveru znovu. Nabídka je pestrá.

Případné dotazy zodpovím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.03.2007 19:29, RE: bez předmětu
zigi napsal:
Celkom dobra recenzia, hodilo by sa porovnanie s Octaviou a Benz C
Zigi ze slovenska?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.03.2007 19:59, RE: Koupě ROVERu
Michal napsal:
Jsem majitelem Roveru 400 z roku 1996, neřekl bych že by mi motor nějak více spotřebovával olej, než například můj druhý vůz Škoda OCtavia. Motor 1,4 je vynikající, v podstatě 106 koní má asi malokterá 1,4. Se spřevodováním souhlasím, je docela důležité často řadit, aby jste měli patřičný výkon, ale zas nadruhou stranu na pětku můžete v podstatě jet 45km/h a dotáhnout to až na 200km v hodině. Ale to se prostě pro tento motor nehodí 1,4 na Rover 400 delší verze je ale slabší přece jen auto je pak...
mám taky rovera a můžu jenom doporučit. je to supr kára, jenom bych u té 200 šel spíš do 16v motoru se 76 kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.03.2007 20:56, RE: Koupě ROVERu
anonym napsal:
mám taky rovera a můžu jenom doporučit. je to supr kára, jenom bych u té 200 šel spíš do 16v motoru se 76 kw
Musím jen souhlasit. Kamarád měl 200vku s motorem 1,4 55kw, nebyl to žádný závodník, ale je to auto, na které člověk prostě vzpomíná. Když uvážím, ty jízdní vlastnosti, tak se silnější verzí 1,4ky, to musí být skvělé svezení. Osobně vím, že se tyto vozy v bazarech dlouho neohřejí, mají hezký vzhled a jsou oblíbené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 09:55, RE: Koupě ROVERu
HansG napsal:
Opravdu super porovnání, akorát Rover ho měl v základu již v roce 1995 a u Fabky ho nabízej jako vrchol techniky teď. Navíc ten ve Fabce prd vydrží, žere olej a musíte ho točit jak pilu.
Ale 200 má oproti Fabii ještě o 5 koní více a k tomu motor Fabie vůbec netáhne ze spodních otáček. Vysvětlení je jasné. Plní normu Euro 3, později 4, zatímco Roveru stačí 2. což je na jízdu podstatně lepší. Nehledě na to, že Fabie je těžká jak tank, což je také znát. Neznám ani žádné nové malé auto, které by bylo tak obézní jako Fabie. Porovnejte pohotovostní hmotnosti a uvidíte. Dokonce i Grande Punto Sport 1,4 16V váží méně. )). Prosím nesrovnávejte Fabie s Roverem 200, Šlechtic si nezaslouží porovnávat s pohrobkem. a to doslova.....)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 10:09, RE: Koupě ROVERu
Jan Kos - tipcars.com napsal:
Ale 200 má oproti Fabii ještě o 5 koní více a k tomu motor Fabie vůbec netáhne ze spodních otáček. Vysvětlení je jasné. Plní normu Euro 3, později 4, zatímco Roveru stačí 2. což je na jízdu podstatně lepší. Nehledě na to, že Fabie je těžká jak tank, což je také znát. Neznám ani žádné nové malé auto, které by bylo tak obézní jako Fabie. Porovnejte pohotovostní hmotnosti a uvidíte. Dokonce i Grande Punto Sport 1,4 16V váží méně. )). Prosím nesrovnávejte Fabie s Roverem 200, Šlechtic si nezaslou...
Šlechtic si nezaslouží porovnávat s pohrobkem. a to doslova.....)))

Tak to jste napsal více než sqěle!!!!
Blahopřeji a děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 10:18, RE: Koupě ROVERu
zigi napsal:
Šlechtic si nezaslouží porovnávat s pohrobkem. a to doslova.....)))

Tak to jste napsal více než sqěle!!!!
Blahopřeji a děkuji
Je to tak! A není co dodat.
P.S. Ale škodovkáří přece rádi srovnávají Fabia - Rover, Octavia - Mercedes atd. A to, že nová Fabie je vlastně předražený Swift nikdo z nich nepřizná. Tímhle nechci urazit normální majitele těchto auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 11:25, RE: Koupě ROVERu
Michal napsal:
Jsem majitelem Roveru 400 z roku 1996, neřekl bych že by mi motor nějak více spotřebovával olej, než například můj druhý vůz Škoda OCtavia. Motor 1,4 je vynikající, v podstatě 106 koní má asi malokterá 1,4. Se spřevodováním souhlasím, je docela důležité často řadit, aby jste měli patřičný výkon, ale zas nadruhou stranu na pětku můžete v podstatě jet 45km/h a dotáhnout to až na 200km v hodině. Ale to se prostě pro tento motor nehodí 1,4 na Rover 400 delší verze je ale slabší přece jen auto je pak...
Ještě jsem si vzpomněl. Pokud někdo z vás do tohoto vozu půjdete, zkontorlujte těsnění motoru, přesně na tomhle Rover skutečně ulítává. Pokud náhodou nebude mít měněné těsnění vrámci garančky, tak u 200/400 doporučuji kontrolu, zvlášt pi ubytku chladící kapaliny, a pomalu nabíhajícím topení. Investice je klasicky kolem 900. U ových typu jako je 25/45/75 asi o těch 11. Pokud tohle budete mít zasebou, motor vás již určitě nezklame.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 14:28, RE: Koupě ROVERu
Šakal napsal:
Musím jen souhlasit. Kamarád měl 200vku s motorem 1,4 55kw, nebyl to žádný závodník, ale je to auto, na které člověk prostě vzpomíná. Když uvážím, ty jízdní vlastnosti, tak se silnější verzí 1,4ky, to musí být skvělé svezení. Osobně vím, že se tyto vozy v bazarech dlouho neohřejí, mají hezký vzhled a jsou oblíbené.
Ty blbe, kdyby nebyla Fabie obezni, tak sem posmrti a spousta jinech. Kdyz to do nas napalil debil ve starym accordu celne, hasici ho sbirali v okruhu 10 metru. Ja s toho auta vylez sam...tak si to preber co je lepsi, jestli mit o 4s horsi zrychleni nebo skoncit na krchove.....takovy kokoty mam fakt rad.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 14:59, RE: Koupě ROVERu
David napsal:
Ty blbe, kdyby nebyla Fabie obezni, tak sem posmrti a spousta jinech. Kdyz to do nas napalil debil ve starym accordu celne, hasici ho sbirali v okruhu 10 metru. Ja s toho auta vylez sam...tak si to preber co je lepsi, jestli mit o 4s horsi zrychleni nebo skoncit na krchove.....takovy kokoty mam fakt rad.
Ach, jo. Proč tyhle urážky? Já vim, že Fabie je pro tebe nejlepší auto na světě. Já myslim, že u auto je důležité aby umělo zprostředkovat radost z jízdy a to ta tvoje milá Fabka prostě neumí. Jdi se svézt Roverem 200 kterou proti fabii pořídíš za par šupů a přestaneš mít argumenty!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 16:10, RE: Koupě ROVERu
HansG napsal:
Ach, jo. Proč tyhle urážky? Já vim, že Fabie je pro tebe nejlepší auto na světě. Já myslim, že u auto je důležité aby umělo zprostředkovat radost z jízdy a to ta tvoje milá Fabka prostě neumí. Jdi se svézt Roverem 200 kterou proti fabii pořídíš za par šupů a přestaneš mít argumenty!
Pro radost z jizdy jsem mel BMW 635CSi veteran, jestli ti to neco rika, asi ne.....ale fabii 2.0MPI jsme meli jako pracovni auto, nebyla vubec spatna, mela dokonce xenony a JPS (referencni model) bohuzel prisla pryc, kvuli ozralemu volovi ve starym accordu, ktery kamaradum ukazoval jak mu ta 10 let stara popelnice jede.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 17:11, RE: Koupě ROVERu
David napsal:
Pro radost z jizdy jsem mel BMW 635CSi veteran, jestli ti to neco rika, asi ne.....ale fabii 2.0MPI jsme meli jako pracovni auto, nebyla vubec spatna, mela dokonce xenony a JPS (referencni model) bohuzel prisla pryc, kvuli ozralemu volovi ve starym accordu, ktery kamaradum ukazoval jak mu ta 10 let stara popelnice jede.....
Tak nám David opět pověděl další story z jeho života a jak vše má, jak vše zkusil, jak vše a jak vše umí, ano Davide jsi nejlepší, vše jsi řídil, vše kromě focusu, fabie a tvojí felicie je sračka ano, děkujeme odejděte
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 20:42, RE: Koupě ROVERu
křemílek napsal:
Tak nám David opět pověděl další story z jeho života a jak vše má, jak vše zkusil, jak vše a jak vše umí, ano Davide jsi nejlepší, vše jsi řídil, vše kromě focusu, fabie a tvojí felicie je sračka ano, děkujeme odejděte
Taky vlastním 2 roky tuto dvoustovku, ale s jednašestkou a 82 kW a zatím si nestěžuju. Když sem to auto pořizoval v nějakém zapadlém pajzlu v Brně, kde byly kolem samé bouračky ve snu by mě nenapadlo že tam najdu tohle. Motor má nějakých 111 koní a na takové to normální jezdění stačí a hlavně se nemusí tolik vytáčet což mě překvapilo když sem viděl otáčkoměr ocejchlý do 7000 ot/min. Když sem se díval tenkrát pod kapotu byl jsem trochu skeptický jelikož na 80 000 ten motor moc dobře nevypadal nehledě na to že motor byl celý orosený olejem byl jsem si jistý že je samo.. těsnění v háji, ale dnes sem rád že sem to tam nenechal stát protože motor se umyl a po oleji dnes žádná stopa a auto jezdí jak drak. Měl sem stěstí že k tomu byla serviska a majitel byl asi pečlivý (tak jako já):) POZOR: dvoustovka nemá kontrolku palivoměru (osobně vyzkoušené):)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 20:55, RE: Koupě ROVERu
Emílek napsal:
Taky vlastním 2 roky tuto dvoustovku, ale s jednašestkou a 82 kW a zatím si nestěžuju. Když sem to auto pořizoval v nějakém zapadlém pajzlu v Brně, kde byly kolem samé bouračky ve snu by mě nenapadlo že tam najdu tohle. Motor má nějakých 111 koní a na takové to normální jezdění stačí a hlavně se nemusí tolik vytáčet což mě překvapilo když sem viděl otáčkoměr ocejchlý do 7000 ot/min. Když sem se díval tenkrát pod kapotu byl jsem trochu skeptický jelikož na 80 000 ten motor moc dobře nevypadal neh...
Moc pěkně napsaný článek doted jsem nevěděl v čem vlastně jezdím. (jo a původně sem šel kupovat úplně jiné auto asi jako každý kdo skončil u Rovera:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.03.2007 09:25, RE: Koupě ROVERu
Emílek napsal:
Taky vlastním 2 roky tuto dvoustovku, ale s jednašestkou a 82 kW a zatím si nestěžuju. Když sem to auto pořizoval v nějakém zapadlém pajzlu v Brně, kde byly kolem samé bouračky ve snu by mě nenapadlo že tam najdu tohle. Motor má nějakých 111 koní a na takové to normální jezdění stačí a hlavně se nemusí tolik vytáčet což mě překvapilo když sem viděl otáčkoměr ocejchlý do 7000 ot/min. Když sem se díval tenkrát pod kapotu byl jsem trochu skeptický jelikož na 80 000 ten motor moc dobře nevypadal neh...
Kontrolku palivomeru-myslis akusticke upozornenie ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.03.2007 10:27, RE: Koupě ROVERu
A.K.Alex napsal:
Kontrolku palivomeru-myslis akusticke upozornenie ?
Nemá světelnou kontrolku ( hladový oko ) .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.03.2007 18:16, RE: Koupě ROVERu
anonym napsal:
Nemá světelnou kontrolku ( hladový oko ) .
Píše sem spousta skvělých lidí a spousta má fakt zkušenosti a umí je předat dál. Pak sem píší kreténi typu Davida a to je trochu škoda. Kdo se tady jenom občas objeví, tak už zná ty jeho historky s nezničitelnou Fábií, takže nic nového pod sluncem. Z mé profese vyplývá, že jezdím často k dopravním nehodám, ale ty Fábie jsem viděl velmi často ve velmi rozštípaném stavu a kamarád skončil po nehodě ve Fábii málem na vozíku. (V životě bych si ji nekoupil.) Navíc se tady píše o Roveru, ale idiot typu Davida nám zase cpe historky ze své služební Fábie 2.0MPI s navigací. Mám sice už 4 roky starou E46tku330D, ale nikomu necpu co má za výbavu a ani se nechlubím, píšu to jen pro Davida, aby mi nenapsal, že mám doma bestak Warťase a kritizuji Fábii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.03.2007 19:40, RE: Koupě ROVERu
Nero napsal:
Píše sem spousta skvělých lidí a spousta má fakt zkušenosti a umí je předat dál. Pak sem píší kreténi typu Davida a to je trochu škoda. Kdo se tady jenom občas objeví, tak už zná ty jeho historky s nezničitelnou Fábií, takže nic nového pod sluncem. Z mé profese vyplývá, že jezdím často k dopravním nehodám, ale ty Fábie jsem viděl velmi často ve velmi rozštípaném stavu a kamarád skončil po nehodě ve Fábii málem na vozíku. (V životě bych si ji nekoupil.) Navíc se tady píše o Roveru, ale idiot ty...
Ona tady spousta lidí má nějakou libovou káru a nikomu to necpou, no a chudáci jako David, se tady věčně s někým hádaj, že fábije je nejbezpečnější, že nemá rád Japonce a že nejlepší je Ford a Audi. Nicméně to už dlouho každý ví, takže navrhuji se nad tím nepozastavovat a prostě ho ignorovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.03.2007 22:14, RE: Koupě ROVERu
Šakal napsal:
Ona tady spousta lidí má nějakou libovou káru a nikomu to necpou, no a chudáci jako David, se tady věčně s někým hádaj, že fábije je nejbezpečnější, že nemá rád Japonce a že nejlepší je Ford a Audi. Nicméně to už dlouho každý ví, takže navrhuji se nad tím nepozastavovat a prostě ho ignorovat.
Nezbyva nic jineho nez souhlasit se Šakalem, fabia je bezpecna, ale to kazdy vi, a nemusi se v kazde diskuzi at je na jakekoliv auto porad rikat: fabia forever, a japonce nemam rad, a japonci nedelaji V8 atd. A ze budu kupovat delo za 350 papiru, mondeo je super kara, ale ze by to bylo nejaky delo pokud ot neni ST se rict neda. Ma super podvozek, ale to z toho nedela delo, pod pojmem deli si predstavim neco i s hodne vykonym motorem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.04.2007 07:16, Baterka ?
Zdravím pánové.
Před týdnem sem koupil Rovera 400 (1,4) . Super auto. Jen co sem ho viděl, měl sem jasno. Má servisní knížku, zachovalý, všecko super. Ale jeden problem přece jenom mam. Nechá-li se 3-4 dny stát, je problem s nastartováním. Nějak se záhadně vybíjí baterka. Nevíte někdo, co s tím ? Dík
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.