0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Mégane II 1.9 dCi

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 13:50, RE: Megane II Sedan
Mart napsal:
To razeni je podivne. Kdyz preradim, ozyva se cvaknuti (jako kov na kov), drahy jsou podle me prilis dlouhe a nepresne. Mozna je to u Francouzu normalni, ja si na to ale nikdy nezvyknu.
U Fabie jsem mel problem jen s razenim zpatecky, ale to mam vlastne i ted, vy ne ??
Jak jsem psal pred tim, je slyset, ale neprijde mi, ze by to slo kov na kov, spise jako takove zapadnuti. Vsechny stupne mi jdou lehce, da se radit dvema prsty i kdyz bych snel trosku vetsi odpor. Celkem me prekvapil "raid" otvoru vetrani, cekal jsem mnohem vetsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 13:54, RE: Megane II Sedan
anonym napsal:
Jak jsem psal pred tim, je slyset, ale neprijde mi, ze by to slo kov na kov, spise jako takove zapadnuti. Vsechny stupne mi jdou lehce, da se radit dvema prsty i kdyz bych snel trosku vetsi odpor. Celkem me prekvapil "raid" otvoru vetrani, cekal jsem mnohem vetsi.
uff, omlouvam se za preklepy, premyslel jsem na jinou veci.

...snesl trosku vetsi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 14:33, RE: Nájezd
anonym napsal:
Najeto km při koupi: 139000
Najeto km nyní: 117000

...pán couval?
jojo, stocenej tachec ... a je to venku !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 14:59, RE: recenze
stowaway napsal:
Zapoměl jsem na sedan - tahle verze je z celé řady designově nejpovedenější...ale zase se vyrábí v Turecku - toho bych se asi bál...
tož já myslím že si moc člověk nevybere - nejlepší Renaulty budou podle mně asi ze Slovinska. Ostatní závody mají např. v Turecku, Španělsku, rodná Francie - všichni jsou to jižani - maňána, tommorrow.....
Ale já jsem zatím se svým Sedanem zatím spokojen, nic neupadlo....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 15:26, RE: článek
Alda napsal:
Po delší době hodně kvalitní počtení, díky za něj!
Skládám pochvalu autorovi recenze, pěkně objektivní,dík.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 16:13, xxx
Taky se mi recenze líbila, po dlouhé době něco ke čtení a něco, co mě obohatilo. Občas jezdím jako spolujezdec v sedanu 1.4 16v, zaujalo mě, že ve 130km/h motor dost řve, nějak hodně otáček mi už připadalo i ve 100 km/h. Prostě chybí takový nějaký komfort jízdy, ale možná to je tím motorem, výkonnější jsou na tom možná lépe. Moje Astra 55kw točí při stejné rychlosti méně. Takže tak nějak ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 16:50, je to příjemné auto
Mám 1.5 DCI Grandtour a jsem spokojený, pohodlně se do něj vejdu, i když měřím 188cm, líp než do některých velkých aut. Uvnitř je TICHO, užívám si kvalitní rádio s perfektním zvukem i na dálnici. Spotřeba 4,6 při dálkové jízdě dálnice/silnice 1. třídy, stačí dodržovat předpisy, a spotřeba je minimální - asi je to na tu rychlost 130/90 optimalizované. Řízení je zvláštní, zvykám si na něj velmi pomalu, je to auto na silnice 1. třídy a dálnice, na české klikaté okresky je Felicie lepší, kombík Megane neumí kličkovat, na to je moc dlouhý a ještě to "počítačové" řízení bez mechanické zpětné vazby do volantu... Odpérování je super pro dálkové jízdy, člověk je izolovaný od nerovností a neunaví se. Ticho v kabině a odpérování i "počítačový" volant přispívají k tomu, že ani po dlouhé jízdě nejsem unavený - na rozdíl od sportovních vozů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 16:58, RE: je to příjemné auto
anonym napsal:
Mám 1.5 DCI Grandtour a jsem spokojený, pohodlně se do něj vejdu, i když měřím 188cm, líp než do některých velkých aut. Uvnitř je TICHO, užívám si kvalitní rádio s perfektním zvukem i na dálnici. Spotřeba 4,6 při dálkové jízdě dálnice/silnice 1. třídy, stačí dodržovat předpisy, a spotřeba je minimální - asi je to na tu rychlost 130/90 optimalizované. Řízení je zvláštní, zvykám si na něj velmi pomalu, je to auto na silnice 1. třídy a dálnice, na české klikaté okresky je Felicie lepší, kombík Mega...
Pokud jde o rychlost, na dálnici v pohodě závodím s podnikatelskými Octaviemi, v pohodě 150 i do kopečka, akcelerace stejná jako Octavie, neujedou mi,a přitom mám větší pohodlí při jízdě. Na dálnici ve 150 sedí velmi dobře (na rozdíl od okresek ve 40km/hod, to se Megane řídí dost podivně, není to jeho přirozený režim, a taky na okreskách vadí přední sloupky v rozhledu, zvlášť nám vyšším).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 21:47,
HRDLI SI BŮH, TAKOVOU RECENZI UŽ SE DLOUHO NEČETL!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 23:07, RE: Megane II Sedan
kuko napsal:
Zdravím, hezká recenze, osobně jsem taky vlastníkem Meganu II, akorát v Sedanu. V zásadě můžu se vším souhlasit.

S tím odíráním madla dveří od prstenů jste trefil do černýho - taky mám madlo otlučený, furt na to zírám, a nechápu. Teď jste mi otevřel oči.
Sedan a Grandtour mají podvozek prodloužený, takže místa vzadu je v nich podstatně víc.

K té hlučnosti dieslů - myslím, že Renaulťácké jsou po téhle stránce celkem v pohodě. Jasně, benzin je benzin. Ale třeba nedávno mě kolegyně svezla v zánov...
Na základe "citu" by som si vybral Alfu 156...ale bojím sa :) (sorry, ze to nebolo o Megane)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.10.2007 23:11, RE: xxx
Jirka K. napsal:
Taky se mi recenze líbila, po dlouhé době něco ke čtení a něco, co mě obohatilo. Občas jezdím jako spolujezdec v sedanu 1.4 16v, zaujalo mě, že ve 130km/h motor dost řve, nějak hodně otáček mi už připadalo i ve 100 km/h. Prostě chybí takový nějaký komfort jízdy, ale možná to je tím motorem, výkonnější jsou na tom možná lépe. Moje Astra 55kw točí při stejné rychlosti méně. Takže tak nějak ...
Nuz, to je tak, ked sa da maly motorcek a treba to potom nejak "nahonit" tak daju kratsie prevody...V meste pohoda, zda sa ze auto "ide", clovek sa zbada na dialnici...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.10.2007 10:15, RE: Megane II Sedan
anonym napsal:
Na základe "citu" by som si vybral Alfu 156...ale bojím sa :) (sorry, ze to nebolo o Megane)
v poho, já bych si na základe city vybral Volvo nebo Saab, ale taky se bojím - že na něj nemám love....
Ale Alfa 156 by se taky šikla
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.10.2007 19:54, RE: Nájezd
anonym napsal:
Najeto km při koupi: 139000
Najeto km nyní: 117000

...pán couval?
Ty km mají být obráceně. Četli jste to pořádně? Jinak bych autorovi recenze doporučoval už vyměnit tlumiče pérování. To bude potom teprve koukat na tu změnu. Po těch najetých km na tacho se bude muset znova naučit jezdit. Sám uvádí, že proto tam ty auta při těch najetých km prodávají. Megane byl svého času ( ca 5 let zpět) v TÜV hodnocen jako výborný vůz, co do jízdních vlastností.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.10.2007 23:02, skvělá recenze
děkuji za perfektně a nezaujatě napsanou recenzi, taková se málokdy vidí. megana bych si sice koupil jen ve verzi CC s prosklenou střechou jako masírku na léto ale tohle komplexní hodnocení jsem si s chutí přečetl. ještě jednou díky a přeji mnoho spokojených kilometrů
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 15:31, Jan
Ty jo, co to je za cloveka, ktery si vybira auto podle barvy kliky od dveri. To je hruza. A pry uroven servisu a poruchovost nejsou dulezite faktory. Uzasne...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.