0
zpět
 

diskuze k tématu: Dacia Logan nebo Renault Thalia – který vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 10:27, rada
Už jsem si párkrát koupil také novou věc - naštěstí ne auto - za výhodnou cenu a potom jsem se bil do hlavy. Dnes vám nikdo nedá nic zadarmo a levný výrobek je prostě méně kvalitní, v případě aut za 100tis. je bezesporu nekvalitní. Je to ověřené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 11:44, rada
Sice nikdy nepochopím jak se někomu můžou taková auta líbit, nehledě na to, že to jsou obě plečky (přidávám k nim i současnou generaci Fabie s "úžasným" HTP), přesto bych doporučil Thalii. I Logan je v podstatě Renault, akorát Thalia nabízí přece jen lepší techniku a nezačne tak rychle reznout jako Logan. Přesto bych ve Vašem případě zvážil, zda má vůbec nové auto smysl. Myslím že lehce ojetá Kia Ceed nebo Hyundai I30 by byla vhodnější, když už bych měl vybírat nějaké levnější auto. Jsou to přece jen plnohodnotnější vozy než Thalia...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 13:15, rada
Pavlik: Nikoliv, ještě máte jeden pokus. A co Vy? Wartburg? Zkrátka kupovat tyto klenoty znamená vyhodit peníze, nemluvě o tom, že je toto "zboží" po pěti letech jakožto ojetina naprosto neprodejné. Klad to má pouze jediný - člověk se může chlubit před známýma, jak výhodně a hlavně LEVNĚ koupil tento turecko/rumunský skvost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 14:17, rada
To Ross:
Podívejte se níže - psal jsem čím jezdím....Ale k tématu, obě auta jsou levná a ne příliš "IN", ale službu "jízda po městě a sem tam výlet" bezproblémově splní. Osobně bych koupil thalii - má novější techniku, lepší bezpečnost i spolehlivost a nemá problémy s korozí. Ono je hezké tady doporučovat "lehce jetá" auta o třídu či dvě výše, ale ta nejsou za 200 tisíc k mání. A než koupit fabii HTP v základu (kde není vůbec nic), raději bych koupil tu thalii - ta nabízí alespoň klimatizaci. Zůstatková hodnota bude po x-letech mizerná u jakéhokoli auta, ale čím bude jako nové levnější, tím je pokles ceny (a tedy ztráta peněz) menší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 15:15, rada
Já si jdu pro nového logana 1.2 a hned ho nechám napíchnout na LPG. Prima auto na popojíždění, Mírnou ojetinu již nechci. To už jsem jednou udělal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 15:48, rada
myslím, že rady se dělí podle osob, ketré renaulta někdy vlastnili a na ty, které o tom jen slyšeli. ti první ocení že je zde rozumný poměr ceny a užitné hodnoty a ti druzí nikdy. Sám jsem Renaultu nikdy moc nevěřil ale mám skušenost s dodávkou renault trafic. Vzhledem k zacházení se divím, že to ještě jezdí ale kupodivu to jezdí bez poruchy. Koupeno jako dovoz z itálie, udávané kolometry jsou tak dvakrát až třikrát stočené (můj odhad tak 400tis.) Dnes už bych se renaultu nebál. sám vedoucí servisu od renaultu mi potvrdil, že malé renaulty jsou nespolehlivější, protože co tam není se nepose...hned bych šel bez váhíné do thalie II
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.02.2011 16:05, rada
Obě auta už nějakej čas u nás používají místní autoškoly. Takže docela vysokej nájezd většinou po městě,jakým způsobem všichni z nás víme ) a zatím prý úplně v poho. Takže i když to nejsou vzhledově atraktivní vozy,tak si myslím že funkci dopravního prostředku splnějí dobře,navíc s menšími náklady. Ono co tam není,tak se taky nerozbije. A co si budem povídat,auta s trojnásobně vyšší pořizovací cenou jsou kolikrát v servisu jako doma.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 00:28, rada
Já mohu doporučit Thalii, osobně jsem ji vlastnil 4 roky a najel na ní 80000 km. Je to jednoduché auto. Za celou dobu jsem neměl jedinou závadu. Po dvou nezaviněných nehodách mohu říci, že i bezpečnost je s ohledem na velikost vozu slušná. Na popojíždění po městě a okolí je to vhodný vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 09:04, rada
Moj svagor si kupil novu taliu, rocnik 2009 (srotovne). Chceli mat nove auto. Zo skusenosti, ked ma na nej viezol:
- motor 1.4 je celkom zivy v tomto aute
- dost sa naklana v zakrutach
- v zadu je to velka bieda. Dvaja sme sa tam tlacili, a ked sme tam sedeli traja, uz sa to podobalo na vselico ine, len nie na pohodlne cestovanie. Miesta pre mna tragicky malo aj za svagrinou (stihla, 160cm vysoka).
- kufor je ako obrovska vana. Sam som sa cudoval, co vsetko z neho vybrali. Limitom je maly vstupny otvor

Moja rada bola kupit si radsej nieco zabehane za tu cenu, mozno aj starsie, ale praktickejsie. Oni chceli nove auto. Behaju na nom kazdodenne po bratislave, a auto nemalo zatial ziadnu poruchu, len predpisane vymeny. A to na nom svagor jazdi celkom ostro. Dalsia vec, co (najme svagra) nahnevala, bola nemoznost namontovat laktovu opierku (chybajuci stredovy tunel)
Zhrnutie: Auto je sice nove, bez poruchy, ale uz maju na dvore fiat brava starsieho data, za par korun +opravy ako vymena rozvodov atd a chodia len na nom, pretoze za este nizsiu cenu nemusia riesit ziadne priestorove kompromisy, maju lepsiu vybavu a nie su nuteny chodit s 'lacnym' autom na predpisane prehliadky do renaultu, kde vymena oleja+kontrola par veci stoji 120 Eur.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 13:12, rada
Dobrý den, mám Renault Megane najeto 156 000 km, auto které bude sloužit ovšem za cenu drobných nedostatků jako je odpadávání lišt či nedoléhání kontaktů v světýlkách interiéru, vrzání plastů atd, ovšem motorově ok co se týče karoserie také ok, čili pokud chcete auto které bude sloužit a ještě postrádá zájem zlodějů vřele doporučuji Thalii, s Dacií zkušenosti nemám. Poměr kvalita cena bezpečnost a funkčnost jasně vítězí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 16:43, rada
pokud je na výběr z tohoto, tak jednoznačně Thalii. Vzhled se mi zdá podstatně lepší, 12-letá záruka na prozerivění taky něco napovídá. Ve firmě sme provozovali několik Thálií I. 2006 s 1,4 16V 100PS s klimou. 3 letech a nájezdu cca 100tis. km se na žádné kromě servisu, spotřebního materiálu a oprav následků pár drobných úrazů nic nedělalo. Kosočtverec ve znaku je mi proti srsti, ale tohle je podle mne pádný důkaz, že je to schpný samohyb pro cestování z místa A do B. Měkké pérování na českém tankodromu je klad. Thalia II. je podle mne vzhledově dotažená, podle mne kromě verze 1,2 bez posilovače a 1,5 DCi s rizikem vady vstřiků a zadřenýho motoru bych se toho nebál
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 19:50, rada
Kupta si radši Octavii.Thalia+Logan=šrot a ještě s tím budete překážet na silnici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 19:56, rada
Nejlepší na tom je, že automobilky si dělají lepší verze třeba pro USA např.: Toyota - Lexus, Nissan - Infiniti atd.. a Renault?? Ten si dělá horší verzi... Dacia :D. Takže Renault, i když já bych si nekoupil a ni jedno (moc pomalé a nekvalitní)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 20:02, rada
stačilo by toto: Chevrolet Aveo 1.2 16V Base.. je to trochu kvalitnější a rychlejší. Na tipcars.cz (tady) to najdete.. najeto 11tkm a rok výroby 2009.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 20:54, rada
Takže VW si podle vašeho názoru udělal škodovku, pane nic? pán, co jde předělávat funglovku 1,2 Thalii na plyn má můj obdiv. Koupit si nové auto a vzápětí vyhodit záruku oknem způsobem tak debilním... to se hned tak nevidí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.02.2011 22:45, rada
Zdravím, pro rodinu obě auta lekhce nevhodná (mimo Logan MCV) hodně bych zvážil využitelnost zavazedelníku kvůli malému nakládacímu otvoru sedanu. Jediné co na autech je kladné, je chuť nového vozu - s praktičností na tom bude i krátká fabie lépe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.02.2011 07:08,
Ještě na jednu věc pan redaktor zapoměl Thalia ma plastové přední blatníky, které jsou lepené ke kastli, takže každou malou opravu Vám musí udělat za drahé peníze autorizovaný servis pokud se nepletu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.02.2011 07:58,
Jsem se pobavil při výčtu výbavy u Dacie ))), topení, osvětlení......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.02.2011 08:46,
Ctělo by to i fotky Thalie aktuální generace, a ne první.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.02.2011 08:48, servisní prohlídky
Tyto dvě auta jsou mi uplně jedno, ale myslím, že obecně zájemce o nový vůz by mimo jiné dost zajímala četnost a cena servisních prohlídek. To jsou informace, které prodejci někdy dost rádi opomíjejí předat. To si myslím, že mělo v článku zaznít - nebo to sem dokáže ted někdo doplnit?
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.