0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic - po dvou letech bez poruch

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 14:22, RE: bez předmětu
anonym napsal:
...a zase jeden zamilovaný do svého auta...takže na rovinu stačilo říct: chtěl jsem novější auto, neměl jsem dostatek financí na Toyotu nebo Forda a tak jsem si koupil Scénica a jsem s ním prozatím vcelku spokojený i když to není úplně podle mých představ...a netřeba hledat různá nesmyslná negativa u jiných aut, která jsou ovšem daleko vyspělejší a kvalitnější než Scénic, abych si tu koupi ospravedlnil. Hotovo tečka.
Tak v tom případě zcela nesouhlasim,jelikož Renault nepatří k zrovna levným vozům!A hlavně s kvalitou,je již o kus dál než např.FORD!Přeji hezký zbytek dne,pane chytrý...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 14:29, Renault Scénic
Zaráží mě jedna podstatná věc,a to .Lidé stále více nakupují Renaulty,jejich poptávka je veliká,přitom na diskuzích pár zabkšlích hlav co jezdí ve Fábiích je neustále kritizují.Nechápu však proč?Že by je snad štvalo ,že je to přímý konkurent VW,a bojí že by ho moh Renault převálcovat?Nicméně nedokážu si to vysvětlit.Chce to větší rozhled milí lidičky.Renautl již dávno nepatří mezi vozy,které se pišní poruchovostí!Vypouští z výrobní linky,skvělá,bezpečná a nadčasová vozidla!Motorově víc než je skvělá!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 14:45, RE: Renault Scénic
anonym napsal:
Zaráží mě jedna podstatná věc,a to .Lidé stále více nakupují Renaulty,jejich poptávka je veliká,přitom na diskuzích pár zabkšlích hlav co jezdí ve Fábiích je neustále kritizují.Nechápu však proč?Že by je snad štvalo ,že je to přímý konkurent VW,a bojí že by ho moh Renault převálcovat?Nicméně nedokážu si to vysvětlit.Chce to větší rozhled milí lidičky.Renautl již dávno nepatří mezi vozy,které se pišní poruchovostí!Vypouští z výrobní linky,skvělá,bezpečná a nadčasová vozidla!Motorově víc než je skvělá!
že je český národ posedlý fetišismem po všem německém je poměrně známá věc. Sám jsem si Scenica v únoru pořídil, rozhodla cena x užitná hodnota, volil jsem mezi C-Maxem,Scenicem a Golfem plus, Ford mi vyšel nejlépe ale Scenic měl mnohem větší nabidku výbavy, Golf mi vyšel za cenu Scenica jako obyčejná socka se starou 1,6. mám najeto pouhých 7 tis. km, takže není co hodnotit ohledně spolehlivosti, ale co jsem pročítal v recenzich, Renault se po katastrofe s Lagunou II prvních serii hodne poučil a i Megane II + Scenic II je od faceliftu hodnocen jako kvalitní auto, navic pro zastánce diesel motorů nabídne v současnosti motory jiné kategorie než Lidový koncern : 1,4 Tdi PD se nedá srovnat s1.5Dci , to samé platí pro 1,9 - 2.0 Tdi PD proti novým 2.0 Dci od Renaulta. snad se stoupající kvalita značky opravdu potvrdí a Renault si i v CZ získá renomé jako má Lidový koncern, který těží z image vytvořené v minulosti - současná produkce již tak "qualitat" rozhodně není
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 14:59, RE: Hodnocení
anonym napsal:
Teda mám auto za 1,5mil ale svedomí by mi nedovolilo ohodnotit ho samejma jak tady pan hrdopich svoje auto s pí..u za 250tis. Asi do nej presedl z Š1000MB nebo fakt nevim.....
Mas ho\/no a ne auto za puldruhyho mega :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 15:10,
Co se týče toho názoru Renaultl vs. VW, souhlasím. Jsem rád, že si tolik lidí pořizuje předražené
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 15:19, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Co se týče toho názoru Renaultl vs. VW, souhlasím. Jsem rád, že si tolik lidí pořizuje předražené
Pardon,nechtěně jsem to odentrioval, takže budu pokračovat.

...předražená holádka Škodovky, VW a jiné koncernové výtvory s předpotopními motory, poddimenzovanými mechanickými součástmi podvozku, vadnoucími brzdami, praskajícími skly, samovolně se otevírajícími okny, selhávajícími váhami vzduchu ........ Renault určitě nepatří mezi etalony kvality, ale lepší se a ceny odpovídají tomu, co auto majiteli poskytne.
Nejhorší na tomto celém zde je to, že se to opět zvrhlo v přetlačovanou koncern vs. frantíci, japonci vs. zbytek světa a skoro nikomu tu nevadí, že to co se tam nahoře tváří jako recenze, recenzí není. Vy v redakci, fakt se nad sebou zamyslete, prosím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 15:45, pobavilo
Nejvtipnejsi je asi i ten design, co je lepsi z dovozu nez kdyby byl Scenic koupeny tady...
Autorovi by si mel vsadit sportku kdyz mel stesti na takovou voňavku auto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 16:37, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak v tom případě zcela nesouhlasim,jelikož Renault nepatří k zrovna levným vozům!A hlavně s kvalitou,je již o kus dál než např.FORD!Přeji hezký zbytek dne,pane chytrý...
Jak jste to s tou kvalitou Rencka A Forda změřil?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 16:43, RE: bez předmětu
Kolodмj napsal:
Jak jste to s tou kvalitou Rencka A Forda změřil?
On to měřil asi mentrem hm ...trouba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 16:50, Jak to vidím
Pánovi vadí cenový propad u Toyoty a nějak si nedá dohromady, že vlastně ten Renault byl nejlevnější. Tak to se asi propadl nejníž.

Zaujala mě jedna věc - někdo ve Francii s tímto vozem najezdil za rok a půl 120 tkm, tedy 80 tisíc ročně. Proč ho prodává po roce a půl, kdy se cena propadla nejvíc? Protože s ním byl nějaký průser, jinak si to žádnej rozumnej podnikatel nelajzne. Takže buď nějaká drsná závada a bojí se opakování drahé opravy (po 120 tisících km je už bez záruky) a nebo drsná havárka, po které mu pojišťovna vyplatila dost peněz na akontaci novějšího auta. Při takovém nájezdu se bojí jezdit v havárce, aby mu někde na dálnici upadla náprava. Takže šup - prodat na východ.

Podle zkušeností pisatele bych si tipnul, že nepozná drobné odchylky ve slícování karosérie, odchylky odstínů laku a měřák tloušťky laku asi taky nemá. Nic proti havárkám, nemusí to po opravě dopadnout špatně, ale v takovém případě bych musel znát stav před opravou a věřit tomu, kdo opravu dělal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 17:01, opravy
Pán ještě píše, že neměl žádnou závadu ani opravu, ale už ví, že Renault má drahé náhradní díly (za to jediné dal dvojku). Jak na to přišel?

On teda má drahé díly, za plastový kryt zadního nárazníku na Scénica (kus plastu bez laku o rozměrech přibližně 10x30 cm - dva kousky po straně zadních dveří) chtějí u Renaulta 3600 korun, to si zaslouží 5 a ne 2.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 19:50, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak v tom případě zcela nesouhlasim,jelikož Renault nepatří k zrovna levným vozům!A hlavně s kvalitou,je již o kus dál než např.FORD!Přeji hezký zbytek dne,pane chytrý...
Renault a kvalita to je jako Paroubek a sex appeal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 20:34, RE: Jak to vidím
Kolodмj napsal:
Pánovi vadí cenový propad u Toyoty a nějak si nedá dohromady, že vlastně ten Renault byl nejlevnější. Tak to se asi propadl nejníž.

Zaujala mě jedna věc - někdo ve Francii s tímto vozem najezdil za rok a půl 120 tkm, tedy 80 tisíc ročně. Proč ho prodává po roce a půl, kdy se cena propadla nejvíc? Protože s ním byl nějaký průser, jinak si to žádnej rozumnej podnikatel nelajzne. Takže buď nějaká drsná závada a bojí se opakování drahé opravy (po 120 tisících km je už bez záruky) a nebo drsná havár...
A proč ne, může to být předváděčka a nebo nějakej služebách. Hodně lidí se zbavuje auta třeba po 2 letech a nebo když je ukončena záruka atd.. To se dělá i v ČR. Žádná velká nehoda to bejt nemusí. Jen u nás by se stočit tacháč na krásných 20tis/km. Když se podívaš na mobile.de tak tam je to normální tolik km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 20:42, RE: Kdo to psal?
anonym napsal:
To psal asi nekdo kdo nema ani sajnu o autech.
Velky cenovy propad u Toyoty? u Rendla neni jo aha.............
Scenic ma podstatne lepsi jizdni vlastnosti jak CMAX?............
Zase jeden zaslepenej do toho co ma doma.............
Jasně, tenhle člověk jel v životě možná tak se Šáde 120 a pak se Scénicem. Jinak by nikdy nemohl takové kraviny napsat. Scénic není špatný, ale špičkou své třídy v mnoha směrech rozhodně není. I ta spolehlivost je pouze průměrná, ostatně jako u všech současných francouzských automobilů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 21:06, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak v tom případě zcela nesouhlasim,jelikož Renault nepatří k zrovna levným vozům!A hlavně s kvalitou,je již o kus dál než např.FORD!Přeji hezký zbytek dne,pane chytrý...
Renault je s kvalitou o kus dál než Ford...a je lepší než Mercedes a BMW a možná už předčí i Bentley a Porsche....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 21:13,
To je článek od Gigiča z Vracova
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 21:25, No commmment
...končím tuto diskuzi jako bezpředmětnou a s nadějí očakávám příchod půlnoci kdy konečně po dlouhé době přečtu něco o BMW (shodou okolností E39,kterou chci v příštím roce koupit) a modlím se,aby to nebyl podobnej blábol jako "recnze" na supr chcényka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 21:32,
Recenze o ničem.Autor pravděpodobně chovanec ústavu pro duševně choré nebo dlouholetý uživatel vždy moderní a nadčasové Volhy.Přeji hodně zdaru při prodeji toho Renaultu a nezapomeňte napsat za kolik jste to koupil a za kolik prodal,pak se budeme bavit o propadu ceny u Toyoty
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 22:41, RE: Renault Scénic
anonym napsal:
že je český národ posedlý fetišismem po všem německém je poměrně známá věc. Sám jsem si Scenica v únoru pořídil, rozhodla cena x užitná hodnota, volil jsem mezi C-Maxem,Scenicem a Golfem plus, Ford mi vyšel nejlépe ale Scenic měl mnohem větší nabidku výbavy, Golf mi vyšel za cenu Scenica jako obyčejná socka se starou 1,6. mám najeto pouhých 7 tis. km, takže není co hodnotit ohledně spolehlivosti, ale co jsem pročítal v recenzich, Renault se po katastrofe s Lagunou II prvních serii hodne poučil a...
Máš možná pravdu, že současná produkce koncernu VW už není 100% qualitat, jeho auta jsou, aspoň u nás, určitě předražená a našli by jsme ještě řadu dalších chyb. Auta od VW jsou však svými vlastnostmi řadu let víceméně konstantní, takže zákazník ví, co si kupuje. To se o Renaultu rozhodně říct nedá, tady se liší kvalitou nejenom jednotlivé modely, ale i ty samé modely v čase. Proto se nelze divit nechuti velké části zákazníků experimentovat, zda zrovna to auto co si od Renaulta vybrali, bude patřit k tomu lepšímu. Tím neříkám, že část produkce Renaultu nebyla nebo není v pořádku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.06.2008 22:48, RE: Jak to vidím
anonym napsal:
A proč ne, může to být předváděčka a nebo nějakej služebách. Hodně lidí se zbavuje auta třeba po 2 letech a nebo když je ukončena záruka atd.. To se dělá i v ČR. Žádná velká nehoda to bejt nemusí. Jen u nás by se stočit tacháč na krásných 20tis/km. Když se podívaš na mobile.de tak tam je to normální tolik km.
Tak zle bych to taky neviděl. Možná, že ten kdo s tím za rok a půl najezdil 120tis.km jen usoudil, že chce něco lepšího, silnějšího nebo tak nějak. Toho bych se tolik nebál.
Ale přidávám se k názorům, že jako recenze to stálo za prd, možná by bylo lepší, pokud má redakce recenzí málo, je sem nedávat za každou cenu.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.