0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic II - bezproblémový sluha pro každý den

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 07:45, Diamond Race
Kylie napsal:
Zrovna jsem si v příloze dnešní MFDnes přečetla o "tajných" závodech Diamond Race (nejen) superrychlých aut (za běžného silničního provozu). Proč se o tom zmiňuji..
Nedávno to jakýsi majitel Superb V6 2.5 TDi "ohrnoval" nos nad mým DLOUHODOBÝM průměrem 79 (aktuálně "jen" 77) km/h a "chlubil" se že se svým "strojem" (s mírně NEpovedeným motorem - dodávám já) dosahuje rychlostního průměru 125 km/h.
Chtěla jsem mu tímto doporučit účast v příštím "tajném závodě super aut", neb letošní vítěz - ...
Jo jo,taky tady přes nás jeli. Krásný auta - Aston, Lamba, Porsche...Viděl jsem i v TV jak jeden majitel Corvety říkal,že nemůže jet moc rychle - tak max 260-270. Předjíždění v odstavném pruhu,jízna na červenou( prý) - za to bych jim teda sekal ruce,ale i tak průměr jen 120??!!
To by jim tedy ten "lidový vypravěč" co jezdí na Litvu průměrem 128 pěkně ukázal záda .... ))
To,že češi tipují Superb se dá očekávat,zda-li vyhraje už tolik ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 10:02, : TUV a STK a výměna žárovky
kuko napsal:
No jestli to s těma frantíkama nemyslel i na jejich technické vychytávky - třeba výměna předního světla u mého Megana, to je práce pro člověka obdařeného výjimečným intelektem, bystrým úsudkem, technickým umem, smyslem pro detail a neskonalou trpělivostí.... přiznávám, já to nezvládl...

takže, myslím, že se kazí všechny značky, a čím dál víc. Takové interní statistiky z autorizovaných servisů, jo pane, to by bylo - to by tady padlo pár mýtů....
Tak mě vyměňuje u Megana 2 Gr. jeden ukrajinec,výměna obou žárovek mu trvá max.5 minut.Taky jsem to nezmákl,ale co jsem viděl,tak jde do akce přes vnitřek blatníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 10:04, RE: Diamond Race
TOM napsal:
Jo jo,taky tady přes nás jeli. Krásný auta - Aston, Lamba, Porsche...Viděl jsem i v TV jak jeden majitel Corvety říkal,že nemůže jet moc rychle - tak max 260-270. Předjíždění v odstavném pruhu,jízna na červenou( prý) - za to bych jim teda sekal ruce,ale i tak průměr jen 120??!!
To by jim tedy ten "lidový vypravěč" co jezdí na Litvu průměrem 128 pěkně ukázal záda .... ))
To,že češi tipují Superb se dá očekávat,zda-li vyhraje už tolik ne.
Já myslím, že ani "ultrahypersuper" načipování v tomto případě Superb příliš NEpomůže .-)
PS: A dlouhodobý průměr 128 km/h je opravdu .. (těch 120 km/h při "brutální" jízdě v Porsche - to ano ..)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 10:12, Kobyla
Tak nevím,nevím.Při návratu z letošních prázdnin jsem měl průměr 98km/h.Ach, ty české silničky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 10:14, Překlep, článek je dole. D. R.
To se stává
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 10:19, RE: : TUV a STK a výměna žárovky
Kobyla napsal:
Tak mě vyměňuje u Megana 2 Gr. jeden ukrajinec,výměna obou žárovek mu trvá max.5 minut.Taky jsem to nezmákl,ale co jsem viděl,tak jde do akce přes vnitřek blatníku.
Hmm, tak to je borec. Ano, četl jsem, že ta "operace" by se měla provádět nějak přes blatník, ale časově to i pro skušeného mechanika vycházelo na cca 1/2 hoďky.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 14:27, Ad průměrný rychlost
Kobyla napsal:
Tak nevím,nevím.Při návratu z letošních prázdnin jsem měl průměr 98km/h.Ach, ty české silničky.
O tomto "tématu" náhodou (něco maličko) vím. Zkusíte být, prosím, konkrétnější (docela by mne to zajímalo!)?
PS: Mám zkušenost, že docela (zásadní) rozdíl v průměru udělá, měřím-li např. "z města", či natankuji-li u první Tankstelle na dálnici za městem (a vynuluji počítač) - tahle drobnost hravě "udělá" změnu v rychlostní průměru .. já nevím .. 10 km/h - možná i víc. V praxi i po hodinovém "letu" rychlostí přes 200 km/h stačí 2 - 3 přibrždění za kamion s "přehnaným sebevědomím" a excelentní průměrná rychlost letí dolů "jak šílená"... (finálové "poskakování" přes pár /opravdu jen pár - bydlíme spíše na kraji města/ semaforů to pak "dorazí"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 14:58, RE: Ad průměrný rychlost
Kylie napsal:
O tomto "tématu" náhodou (něco maličko) vím. Zkusíte být, prosím, konkrétnější (docela by mne to zajímalo!)?
PS: Mám zkušenost, že docela (zásadní) rozdíl v průměru udělá, měřím-li např. "z města", či natankuji-li u první Tankstelle na dálnici za městem (a vynuluji počítač) - tahle drobnost hravě "udělá" změnu v rychlostní průměru .. já nevím .. 10 km/h - možná i víc. V praxi i po hodinovém "letu" rychlostí přes 200 km/h stačí 2 - 3 přibrždění za kamion s "přehnaným sebevědomím" a excelentn...
Mám ve svém Frantíkovi také vymoženost PP,ale myslím si že stále platí v=s : t ,někdy mám pocit,že je realita trochu jinde.To samé je se spotřebou,ve městě 7,2 a dálnice 6,4,ale stačí pár skoků po městě hle ze 6,4 je 6,7 atd.Rychlost má tu samou tendenci,po městě se fakt docela snažím,jelikož nevím kolik mi zbývá životů(musím zjistit) a průměr mám 37 +-.Je pravda,že jsem se trochu zklidnil a mám větší respekt.Před rokem jsem se vyválel při 190km/h a to už byl na mě docela hodně silný zážitek.O to větší obavu mám z druhých řidičů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.10.2008 18:27, RE: Ad průměrný rychlost
Kobyla napsal:
Mám ve svém Frantíkovi také vymoženost PP,ale myslím si že stále platí v=s : t ,někdy mám pocit,že je realita trochu jinde.To samé je se spotřebou,ve městě 7,2 a dálnice 6,4,ale stačí pár skoků po městě hle ze 6,4 je 6,7 atd.Rychlost má tu samou tendenci,po městě se fakt docela snažím,jelikož nevím kolik mi zbývá životů(musím zjistit) a průměr mám 37 +-.Je pravda,že jsem se trochu zklidnil a mám větší respekt.Před rokem jsem se vyválel při 190km/h a to už byl na mě docela hodně silný zážitek.O...
To se shodneme, co někteří řidiči "vymyslet" dokáží, to můj "blond" mozeček asi nikdy nepochopí. Nemám na mysli "chybu" - tu občas uděláme každý, ale úmyslné "blbosti až šílenosti" co jsou někdy na silnicích vidět - to je k nepochopení (nedávno jsem zažila i "šílence", který mne "tlačil" k vyšší rychlosti - to na mne a zapnutý tempomat věru NEfunguje - jezdívám "lehounce" NEpředpisovou rychlostí a "dost" na víc se dotlačit nenechám - a když neuspěl, na kruhovém objezdu mne z druhé (!!) strany předjel/objel). Zažila jsem i (a už vícekrát!) "génie" couvající po dálnici a ... raději nevzpomínat!
PS: Ve 190ti? Fuj! V jakém autě to bylo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 11:09, RE: Ad průměrný rychlost
Kylie napsal:
To se shodneme, co někteří řidiči "vymyslet" dokáží, to můj "blond" mozeček asi nikdy nepochopí. Nemám na mysli "chybu" - tu občas uděláme každý, ale úmyslné "blbosti až šílenosti" co jsou někdy na silnicích vidět - to je k nepochopení (nedávno jsem zažila i "šílence", který mne "tlačil" k vyšší rychlosti - to na mne a zapnutý tempomat věru NEfunguje - jezdívám "lehounce" NEpředpisovou rychlostí a "dost" na víc se dotlačit nenechám - a když neuspěl, na kruhovém objezdu mne z druhé (!!) st...
No tak půjdu s pravdou ven.To auto je a asi stále bude modla českých řidičů i když nechápu proč,O2.Podle mě je docela dobrá do rychlosti 140,pak se podle mě začínají projevovat její karosářské nectnosti při rychlejším manevrování.Kdybych měl Imprezu,tak bych se neudělal.Pojišťovák bez mrknutí oka vyplnil protokol o totálce.Rok starý vrak jsem speněžil a ten frajer z Prahy co so pro něj přijel,prohlási,že v Polsku za měsíc opět jezdí.Perlička na konec.Od magistrátu jsem dostal pokutu 3000,za to že jsem ohrozil zvěř a chodce.Nebyl tam ani jelen Větrník a ani Pacholík.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 13:08, Crash test naživo
Kobyla napsal:
No tak půjdu s pravdou ven.To auto je a asi stále bude modla českých řidičů i když nechápu proč,O2.Podle mě je docela dobrá do rychlosti 140,pak se podle mě začínají projevovat její karosářské nectnosti při rychlejším manevrování.Kdybych měl Imprezu,tak bych se neudělal.Pojišťovák bez mrknutí oka vyplnil protokol o totálce.Rok starý vrak jsem speněžil a ten frajer z Prahy co so pro něj přijel,prohlási,že v Polsku za měsíc opět jezdí.Perlička na konec.Od magistrátu jsem dostal pokutu 3000,za to ž...
Myslím, že jste měl BIG štěstí ..
Ohledně Octavie jsem se již opakovaně vyjádřila. Není to od VW špatná myšlenka, špatný koncept. Vadí mi (jednoznačně) NADsazená cenová politika a ono (pro mne až NEpochopitelné) zbožňování, či spíše až "glorifikace". Z typického rodinného liftback/kombi dělat (málem) supersport, jak je (ZCELA) běžné - to mi logiku NEdává. Přitom ani motorová paleta není nijak výjimečná až mimořádná (některé motory snad až lehce zastaralé, nebo rozhodně NE NADprůměrné). Trochu (tragi)komické je, že ještě větším (přebytkem) sebevědomí bývají obdařeni majitelé Superb(ů) - jehož podvozek /a konstrukce vůbec) je snad ještě ZA octavií 2. generace (mluvím o tom prvním - ten současný je - myslím - již o.k.).
Impreza je "maličko" jinde (a nejen ona, i "obyč" Legacy se silnice drží a drží ..), a i když cenový rozdíl mezi ní a octavia není až takový, (naprostá, totální) většina si raději O2 koupí (k JEJICH škodě) - no zkušenosti jsou k NEzaplacení (a bohužel NEpřenosné..)
Ohledně "zmrtvýchvstalého" vraku - já "vím", to mi ale snad ani neříkejte..
PS: Ještě, že tam hajný Robátko nebyl - to jste měl štěstí (TO jsem "sečtělá", že? .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 13:58, RE: Crash test naživo II
Kylie napsal:
Myslím, že jste měl BIG štěstí ..
Ohledně Octavie jsem se již opakovaně vyjádřila. Není to od VW špatná myšlenka, špatný koncept. Vadí mi (jednoznačně) NADsazená cenová politika a ono (pro mne až NEpochopitelné) zbožňování, či spíše až "glorifikace". Z typického rodinného liftback/kombi dělat (málem) supersport, jak je (ZCELA) běžné - to mi logiku NEdává. Přitom ani motorová paleta není nijak výjimečná až mimořádná (některé motory snad až lehce zastaralé, nebo rozhodně NE NADprůměrné...
Právě jsem si na spiegel.de přečetla a prohlédla fotky z bouračky Jörg Heider(a) a zopakuji, že ve 190ti km/h jste unglaublich (psáno s "eN" .-) štěstí měl. "Top" produkt automobilky VW, (ultrapředražený) "drážďanský" model Phaeton na předměstí Klagenfurt (o rychlosti v jaké se havárie stala jsem ni zmínku nenašla - je tam jen foto povalené, na 50 km/h omezující značky) po "Totalschaden" svého řidiče NEochránil (levý přední sloupek se "zhroutil" - do prostoru kabiny "promáčkl"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 19:35, RE: Crash test naživo II
Kylie napsal:
Právě jsem si na spiegel.de přečetla a prohlédla fotky z bouračky Jörg Heider(a) a zopakuji, že ve 190ti km/h jste unglaublich (psáno s "eN" .-) štěstí měl. "Top" produkt automobilky VW, (ultrapředražený) "drážďanský" model Phaeton na předměstí Klagenfurt (o rychlosti v jaké se havárie stala jsem ni zmínku nenašla - je tam jen foto povalené, na 50 km/h omezující značky) po "Totalschaden" svého řidiče NEochránil (levý přední sloupek se "zhroutil" - do prostoru kabiny "promáčkl"
Dobrý večer,tak jsem opět zde.Jen doplním předešlé.Gabriel se řádně zapotil a já a za to díky bohu,vše zdárně oslavil.O O2 vím tedy své a zkušenost k nezaplacení i když se mi trochu prodražila,ale co jsou plechy vůči životu.Nejen,že jste sečtělá,ale máte přehled o pořadech pro nejmenší.Tu zprávu jsem si o kontroverzním Heiderovi přečetl a měl docela smůlu.Phaeton je k nepoznání.Tak snad máme lepší andělé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 21:27, RE: Crash test naživo II
Kobyla napsal:
Dobrý večer,tak jsem opět zde.Jen doplním předešlé.Gabriel se řádně zapotil a já a za to díky bohu,vše zdárně oslavil.O O2 vím tedy své a zkušenost k nezaplacení i když se mi trochu prodražila,ale co jsou plechy vůči životu.Nejen,že jste sečtělá,ale máte přehled o pořadech pro nejmenší.Tu zprávu jsem si o kontroverzním Heiderovi přečetl a měl docela smůlu.Phaeton je k nepoznání.Tak snad máme lepší andělé.
Haidera bych neváhala nazvat i více než "kontroverzním", ale tohle mu samozřejmě nepřeji. Psala jsem to kvůli tomu autu, Phaeton je opravdu "k nepoznání" a zajímalo by mne v jaké rychlosti ...
PS: Máte pravdu, v té rychlosti (v každém autě bez výjimky je havárie ve 190ti ..) a v O2 tuplem, myslím že "ti nahoře" opravdu museli pěkně "máknout"
PPS: Existuje možnost, že pro "Jörga" parta ne "shora", ale "zdola" přišla ... (takový je můj pohled zhruba na všechny politiky - krom Hany Marvanové a asi pana Havla) - a neznám samozřejmě souvislosti té bouračky (a vím že na nich VELMI záleží - mohl jet 200 km/h - a na to pomůže opravdu asi jen ta "brigáda shora"), ale takhle bez dalších informací - mne Phaeton maličko "zklamal"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 21:56, RE: Crash test naživo II
Kylie napsal:
Haidera bych neváhala nazvat i více než "kontroverzním", ale tohle mu samozřejmě nepřeji. Psala jsem to kvůli tomu autu, Phaeton je opravdu "k nepoznání" a zajímalo by mne v jaké rychlosti ...
PS: Máte pravdu, v té rychlosti (v každém autě bez výjimky je havárie ve 190ti ..) a v O2 tuplem, myslím že "ti nahoře" opravdu museli pěkně "máknout"
PPS: Existuje možnost, že pro "Jörga" parta ne "shora", ale "zdola" přišla ... (takový je můj pohled zhruba na všechny politiky - krom Hany ...
A to prý jel na oslavu narozenin.A já jel na grilování.Pospíchat se asi nemá,tady konlrétně s koncernem VW,možná za vše může debilně uložený motor.Možná ještě někde mám v notesu fota O2 ala Lambo Diablo.S tou Marvanovou sohlas,ale Havel mě nebere.Můj starý zesnulý kůň byl a bude R.R. prezident member ona USA.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.10.2008 22:59, RE: Crash test naživo II
Kobyla napsal:
A to prý jel na oslavu narozenin.A já jel na grilování.Pospíchat se asi nemá,tady konlrétně s koncernem VW,možná za vše může debilně uložený motor.Možná ještě někde mám v notesu fota O2 ala Lambo Diablo.S tou Marvanovou sohlas,ale Havel mě nebere.Můj starý zesnulý kůň byl a bude R.R. prezident member ona USA.
S motorem ... i politiky se (jednoznačně) shodujeme (napsala jsem ... "ASI pana H..."
Přiznávám, že tu závěrečnou větu nějak nechápu (to víte, blondýna .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 12.10.2008 13:43, : Crash test naživo II
Kylie napsal:
S motorem ... i politiky se (jednoznačně) shodujeme (napsala jsem ... "ASI pana H..."
Přiznávám, že tu závěrečnou větu nějak nechápu (to víte, blondýna .-)
Trochu jsem přikrášlil Ronalda Reagana,to byl ten politik číslo jedna.taky jsem kdysi byl blond,ale čas si pohrál s barvou a hustotou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 12.10.2008 13:52, RE: : Crash test naživo II
Kobyla napsal:
Trochu jsem přikrášlil Ronalda Reagana,to byl ten politik číslo jedna.taky jsem kdysi byl blond,ale čas si pohrál s barvou a hustotou.
už chápu! Tak to se TAKÉ shodneme. "PORAZIT", na kolena srazit mocné "východní" impérium" - za to by Nobelovu cenu dostat měl!
Pěkný den ... jo a NIKOMU to něříkejte, ale mé "přírodní" blond L´Oréal Professionnel také trošičku "vypomáhá" .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 12.10.2008 15:14, RE: : Crash test naživo II
Kylie napsal:
už chápu! Tak to se TAKÉ shodneme. "PORAZIT", na kolena srazit mocné "východní" impérium" - za to by Nobelovu cenu dostat měl!
Pěkný den ... jo a NIKOMU to něříkejte, ale mé "přírodní" blond L´Oréal Professionnel také trošičku "vypomáhá" .-)
Vaše tajemství je moje tajemství (nemyslím klášterní).Docela mě rozesmála kandidátka na Nobelovu cenu za mír a lidská práva,ale to už tak někdy přijde.Rovněž přeji hezké dny a někdy si napíšeme,třeba o Wankelu.Ten motor mě láká v Mazdě RX8.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 12.10.2008 15:47, RE: : Crash test naživo II
Kobyla napsal:
Vaše tajemství je moje tajemství (nemyslím klášterní).Docela mě rozesmála kandidátka na Nobelovu cenu za mír a lidská práva,ale to už tak někdy přijde.Rovněž přeji hezké dny a někdy si napíšeme,třeba o Wankelu.Ten motor mě láká v Mazdě RX8.
Jak vy víte, že já před časem o koupi Wankel motoru (zcela vážně) uvažovala? Dokonce i "povinnost" v kufru balení oleje mne až tak neodrazovala, nakonec spíše absence automatické převodovky definitivní NE této "cestě" vystavila. To ale nic nemění na tom, že za zajímavou ji považuji a zaslechla jsem kdesi, že nová příští verze by opět ještě lepší měla být .. jsem zvědavá ..
Mám takový pocit, že s těmi cenami a oceněními (od auto roku po Nobel) je to rok od roku horší. Některé jsem již ZCELA vypustila - to je někdy až výsměch, něco ještě sleduji, ale některá prohlášení ohledně letošního "Car of the Year" - no nevím nevím, to ještě před pár lety NEbylo před vyhlášením vítězů možné ... to ale asi nezměníme ..
Pěkný den, vypínám-končím
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.