0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic 1,9 dTi Air

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 00:34, nevejdou se
Když to není česky, tak se mi to celé nechtělo číst. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že Megane Scenic odveze pohodlně 5 dospělých lidí. Já jsem hubený jak vižle, přesto mě vzadu tlačí boční hrany jednotlivých sedáků do zadku. O šířce v ramenou ani nemluvě!!! Auto odveze 2 dospělé + 3 děti do cca 12 let. Nebo pokud trváte na 5 dospělých, tak 5 vietnamek. Jinak si to asi pletete s Espace nebo Vel Satis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 05:55, RE: nevejdou se
Ráďa napsal:
Když to není česky, tak se mi to celé nechtělo číst. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že Megane Scenic odveze pohodlně 5 dospělých lidí. Já jsem hubený jak vižle, přesto mě vzadu tlačí boční hrany jednotlivých sedáků do zadku. O šířce v ramenou ani nemluvě!!! Auto odveze 2 dospělé + 3 děti do cca 12 let. Nebo pokud trváte na 5 dospělých, tak 5 vietnamek. Jinak si to asi pletete s Espace nebo Vel Satis.
Moje rec,kdyz je to slovensky,tak se mi do toho taky nechce)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 08:09, RE: nevejdou se
Zigi napsal:
Moje rec,kdyz je to slovensky,tak se mi do toho taky nechce)
a blbý náhodou nejste?
Buďte rádi, že někdo tu recenzi napsal, a jestli je pro vás slovenština nesrozumitelný cizí jazyk, tak je to jen váš problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 08:13, RE: nevejdou se
nw314 napsal:
a blbý náhodou nejste?
Buďte rádi, že někdo tu recenzi napsal, a jestli je pro vás slovenština nesrozumitelný cizí jazyk, tak je to jen váš problém.
Radsi bych si to precetl anglicky nez slovensky,ten jazyk mi nejak nejde,i kdyz je tomu v poho rozumet!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 08:25, RE: nevejdou se
Zigi napsal:
Radsi bych si to precetl anglicky nez slovensky,ten jazyk mi nejak nejde,i kdyz je tomu v poho rozumet!
Ale tak se někdo snažil. á jsem tomu rozuměl. A dokonce jsem si přečetl, že tam borec narval 50 plechovek piva.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 09:10, RE: nevejdou se
Hide napsal:
Ale tak se někdo snažil. á jsem tomu rozuměl. A dokonce jsem si přečetl, že tam borec narval 50 plechovek piva.
Myslim, ze se mu ta recenze povedla. A koho ro nezajima, ten si to prece nemusi cist - ani ve slovenstine!. Jinak, nekteri lide by se meli nad sebou zamyslet. Tim , nemyslim autora recenze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 09:57, RE: nevejdou se
Blahos napsal:
Myslim, ze se mu ta recenze povedla. A koho ro nezajima, ten si to prece nemusi cist - ani ve slovenstine!. Jinak, nekteri lide by se meli nad sebou zamyslet. Tim , nemyslim autora recenze.
Souhlasím, i když jsem na přečtení potřeboval trochu více času, dá se to vydržet. Akorát se musím pousmát nad "pohodlným převozem 5 dospělých lidí...". 4 možná, 5 taky, ale jen do cca 5 km, pak už to pro nikoho moc pohodlný nebude... Jinak ty problémy s brzdami - ty samé (vzadu) jsme řešili na P. Boxeru..... po 8 letech náročné služby a najetých 240 tkm.... Holt kamenolom...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 10:35, RE: nevejdou se
Ráďa napsal:
Když to není česky, tak se mi to celé nechtělo číst. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že Megane Scenic odveze pohodlně 5 dospělých lidí. Já jsem hubený jak vižle, přesto mě vzadu tlačí boční hrany jednotlivých sedáků do zadku. O šířce v ramenou ani nemluvě!!! Auto odveze 2 dospělé + 3 děti do cca 12 let. Nebo pokud trváte na 5 dospělých, tak 5 vietnamek. Jinak si to asi pletete s Espace nebo Vel Satis.
Ty nejen že nerozumíš slovensky, ale s češtinou to také není nic moc. Už tady prosím radši nic nepiš, nebo si zaplať nějaký kurs.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 13:50, 1.9 Dti
Můj otec má 1.9Dti 59kW v 5dv. megane z roku 2002 a muzu rict, ze horsi naftu jsem snad nezazil, auto vubec netahne (pri zapnute klimatizaci je to jeste horsi) a navic je neskutecne hlucne, a nepomaha tomu ani zprevodovani, jelikoz pri 130km/h toci 3000ot. na 5.stupen. a to se mne zda dost. Pomohlo precipovani na 74kW a 235Nm, ted uz to jede jak ma, ale hluku se bohuzel zbavit nejde, je to jako v tranzitu. Sam jezdim v Oct. Tdi 110PS@chip140PS z r. 2003 a hluk zvlaste pri akceleraci a vyssich rychlostech je v Oct. znatelene nizsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 19:23, RE: 1.9 Dti
Tomáš napsal:
Můj otec má 1.9Dti 59kW v 5dv. megane z roku 2002 a muzu rict, ze horsi naftu jsem snad nezazil, auto vubec netahne (pri zapnute klimatizaci je to jeste horsi) a navic je neskutecne hlucne, a nepomaha tomu ani zprevodovani, jelikoz pri 130km/h toci 3000ot. na 5.stupen. a to se mne zda dost. Pomohlo precipovani na 74kW a 235Nm, ted uz to jede jak ma, ale hluku se bohuzel zbavit nejde, je to jako v tranzitu. Sam jezdim v Oct. Tdi 110PS@chip140PS z r. 2003 a hluk zvlaste pri akceleraci a vyssich ry...
Cau, kde sis nechal chipnout tvoji Octavii? Mam uplne stejnej motor, premejslim taky o chipu. Prosel jsem zatim na netu asi 7-10 nabidek, chip ze 110 hp na 130 - 150, nejsem si uplne jistej, kterou firmu zvolit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.09.2006 22:35, RE: 1.9 Dti
Tomáš napsal:
Můj otec má 1.9Dti 59kW v 5dv. megane z roku 2002 a muzu rict, ze horsi naftu jsem snad nezazil, auto vubec netahne (pri zapnute klimatizaci je to jeste horsi) a navic je neskutecne hlucne, a nepomaha tomu ani zprevodovani, jelikoz pri 130km/h toci 3000ot. na 5.stupen. a to se mne zda dost. Pomohlo precipovani na 74kW a 235Nm, ted uz to jede jak ma, ale hluku se bohuzel zbavit nejde, je to jako v tranzitu. Sam jezdim v Oct. Tdi 110PS@chip140PS z r. 2003 a hluk zvlaste pri akceleraci a vyssich ry...
Sám jsem měl Lagunu s 1.9DTI 72kW a taky mohu potvrdit, že ty DTI motory byly hodně nepovedené. Auto téměř netáhlo a oproti mému předchozímu TDI 66kW v lehčím Polu Classic to skoro nejelo. Na druhou stranu novější DCI už je jiné svezení...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.09.2006 00:16, RE: 1.9 Dti
Cits napsal:
Cau, kde sis nechal chipnout tvoji Octavii? Mam uplne stejnej motor, premejslim taky o chipu. Prosel jsem zatim na netu asi 7-10 nabidek, chip ze 110 hp na 130 - 150, nejsem si uplne jistej, kterou firmu zvolit.
Nechal jsem si to u www.xtuning.cz dela tam kamos a max. spokojenost. Auto jsem chipoval pri 105000km ted ma 156000km a slape jak hodinky. Jinak samotne prechipovani trva asi 30sec. :o) . Jinak mi sla dolu spotreba cca o 0.4l, vykon je poznat hlavne na dalnici a to ze to tahne uz od 1500ot.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.09.2006 06:01, RE: 1.9 Dti
Michal napsal:
Sám jsem měl Lagunu s 1.9DTI 72kW a taky mohu potvrdit, že ty DTI motory byly hodně nepovedené. Auto téměř netáhlo a oproti mému předchozímu TDI 66kW v lehčím Polu Classic to skoro nejelo. Na druhou stranu novější DCI už je jiné svezení...
DTi francouzkeho Renaultu stoji za hovno,to treba 2.2DTi v Oplu,hm?
1.9TDI 96kw se nechyta a vim o cem mluvim!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.09.2006 09:53, WECHSLER
Slovenština by mi nevadila, ale z výrazu "CD wechsler" je mi na blití, pane autore... To měl na vás ten Hlinka sakra vliv :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.09.2006 11:15, RE: WECHSLER
Ježíš napsal:
Slovenština by mi nevadila, ale z výrazu "CD wechsler" je mi na blití, pane autore... To měl na vás ten Hlinka sakra vliv :)))
Neplet sem Hlinku, bol to farar, ktory umrel v r 1938, cize este pred zalozenim slovenskeho statu. Ak si chces pokecat o historii, posli mail a mozme si pohovorit co sa v tych dobach stalo, jak sa to stalo a preco sa to stalo.
Podla mna autor napisal peknu recenziu, ale prve hlasy co sa ozvali boli zrejme nejaky potomkovia nemeckych dostojnikov a pletu do tohto servera zbytocny nacionalizmus. Autor musi byt zhrozeny. Nastastie vacsina cechov nema problem zo slovakmi, a preto sa tu autora recenzie zastali, co je chvalihodne. Len tolko....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.09.2006 11:49, RE: 1.9 Dti
anonym napsal:
DTi francouzkeho Renaultu stoji za hovno,to treba 2.2DTi v Oplu,hm?
1.9TDI 96kw se nechyta a vim o cem mluvim!
srovnávat tdi 96kw a motor obyč motor s polovičním výkonem je asi jako Felicia 1,3 40kw a 1,6 s 55kw mimo mísu né?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 17:58, Scenic 2005
Osobně vlastním Scenic z roku 2005 s dieslem 1,5l. S autem jsem velmi spokojený (tedy si netykám s mechaniky v servisu), vadí mi jen pár věcí. Zaprvé krátké sedáky a malinko línější motor. Dále skutečnost (prý společná celé nové modelové ředě Megane - Scenic) že při dešti a otevřených pátých dveřích stéká voda do kufru. Také chod řadící páky není špička, ale dá se vždy zařadit napoprvé. Spotřeba je ale dobrá - podle počítače i měření u pumpy 5,8 - 6 l/ 100 km. Velmi mě mrzí, že nemám tempomat, při delší jízdě mě brní pravá noha.... Auto doporučuji mladým rodinám a řemeslníkům.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 21:28,
sadni si do vw golfu kombi do zadu a potom mi rozpravaj o nevejdou se,alebo dalsi pripad ze si si kupil scenic s cinskeho trhu.skrateny zmenseny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2007 16:07, Zkusenosti se 4 Scenicy
Rukama mi prosly 4 Scenicy
- 2000 (1.6 16V) od funglovky - mama
- 2001 (1.6 16V) od funglovky - moje auto
- 1997 (16) po dobu 3 let pro manzelku
- 2000 (1.9 DCi) zatim rok - vymena predchoziho pro manzelku
Vyraznejsi problemy jsem nezazil ani s jednim......
Pro mne to je pohodlne, bezproblemove rodinne auto, z ktereho je dobry vyhled, ma dostatecny kufr a dost mista uvnitr.
Brzdy OK, motory obvykle odpovidaly vykonu, auto dobre drzi do 170, pak uz plave. Ocenuji zminovany super vyhled z vozu a vyssi podvozek (potapim, jezdim na lyze - obcas jizda cestou necestou).
Vzadu se 3 dospeli lide vmestnaji jen pokud jsou skromni a max na par set km, se 3 detmi jezdim po Evrope bezne - samostatna sedadla jsou obrovskou vyhodou.
Spotreba hodne zalezi na stylu jizdy, najel jsem na jednu nadrz 400km i 850km.
Za nevyhodu povazuji nepoholovatelna zadni sedadla a ocenil bych i o neco vetsi kufr (dnes tam dam max veci na tyden na hory pro 5 lidi + kocarek, detskou postylku, periny a ostatni propriety pro dite. V zime mne ceka to same s preskaci, coz uz bude vyzva)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.07.2007 22:12,
mám scenik 1999 16 obs.16ven. už rok a jsem spokojený ...a to už jsem měl ...ww. opel. škoda ...a tak jsem to vyměnil ..a zatím to jde ..
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.