0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scenic 1,6 16V – na co pozor?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.08.2007 19:20, vnitrni variabilita???
David Hrdlička napsal:
Mitsubishi Space Star je určitě povedený automobil, takový vnitřní prostor a variabilitu jako Renault Scénic ovšem zdaleka nenabízí. Statisticky nižší spolehlivost Renaultu byla v článku zmíněna. Za japonskou alternativu bych považoval, kromě zmíněné Zafiry a Xsary Picasso spíše Mazdu Premacy.
a o co je ten scenic variabilnejsi?? - to ze ma vyndavaci sedacky je fajn - ale ruku na srdce pouzil to nekdo nekdy??? - myslim ze rozumne sklopeni a slozeni za predni sedacky staci - je to prakticke a vzdy pouzitelne(jedu kolem kramu libi se mi telka...) - a vyhazovat jednotlive sedacky a skladovat je nekde vgarazi??..opravdu ?? - tak mozna u roomsteru - hned po koupi vyndat tu prostredni pro petilete deti a udelat z nej prostorne 4mistene auto-)...co je u tehle kategorie fajn je moznost posunu zadni rady a vyssi strecha-prirozenejsi posez za volantem - tzv "autobusacky"))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.08.2007 16:19, RE: Alternativy...japonec z holandska
David Hrdlička napsal:
Mitsubishi Space Star je určitě povedený automobil, takový vnitřní prostor a variabilitu jako Renault Scénic ovšem zdaleka nenabízí. Statisticky nižší spolehlivost Renaultu byla v článku zmíněna. Za japonskou alternativu bych považoval, kromě zmíněné Zafiry a Xsary Picasso spíše Mazdu Premacy.
Statisticky nižší spolehlivost Renaultu byla v článku zmíněna.

Proboha člověče, to není statistika spolehlivosti, ale týká se to STK. Tam těžko někdo přijede se zadřeným ložiskem, zničeným turbem nebo rozbitou elektronikou, ale hodnotí se tam stav běžných spotřebních věcí, běžného servisu a seřízení auta (brzdy, světla, geometrie, emise).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.08.2007 19:15, RE: vnitrni variabilita???
anonym napsal:
a o co je ten scenic variabilnejsi?? - to ze ma vyndavaci sedacky je fajn - ale ruku na srdce pouzil to nekdo nekdy??? - myslim ze rozumne sklopeni a slozeni za predni sedacky staci - je to prakticke a vzdy pouzitelne(jedu kolem kramu libi se mi telka...) - a vyhazovat jednotlive sedacky a skladovat je nekde vgarazi??..opravdu ?? - tak mozna u roomsteru - hned po koupi vyndat tu prostredni pro petilete deti a udelat z nej prostorne 4mistene auto-)...co je u tehle kategorie fajn je moznost posunu...
variabilitu interieru pouzivam dost casto. Jsem mlady a casto jezdim na ruzne akce pres noc a vyndanim dvou sedacek a presunutim na predni sedacky vznikne vyborna plocha na vyspani. Navic, kdyz vidis tu telku, tak nemusis sedacky hazet do garaze, ale kazda sedacka ma svuj hacek, ktery se zasekne o predni sedacky a vzikne ti stejny prostor jako u jinych vozu, u kterych jdou sedacky pouze sklapet. A nemusis nic vytahovat ven! Na spolehlivost Scenica se s Vami bavit nebudu. Jen reknu, kdyby mi nesedel, tak uz nemam druhyho. Predim 1,6 a ted 1,9dCi. Jedna se stale o Scenic I ale Phase II. Pokud mate zajem si vuz koupit, tak si muzete o Scenicu neco precist zde na tipcars nebo na jinych servrech, kam jsem psal recenzi nebo popsi tohoto vozu. Zdravim a zaroven zadam ty, kteri o Renaultech jen slyseli aby mlceli, dokud si ho nevyzkousi sami. Taky vam nekecam do tech vasich Oplu a japoncu... a ze bych treba o tom Oplu mohlh neco rict, jak je na tom se spolehlivosti napr. u Astry... a to je hodne podobne auto Zafire ruznymi soucastkami...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.08.2007 19:17, RE: vnitrni variabilita???
anonym napsal:
variabilitu interieru pouzivam dost casto. Jsem mlady a casto jezdim na ruzne akce pres noc a vyndanim dvou sedacek a presunutim na predni sedacky vznikne vyborna plocha na vyspani. Navic, kdyz vidis tu telku, tak nemusis sedacky hazet do garaze, ale kazda sedacka ma svuj hacek, ktery se zasekne o predni sedacky a vzikne ti stejny prostor jako u jinych vozu, u kterych jdou sedacky pouze sklapet. A nemusis nic vytahovat ven! Na spolehlivost Scenica se s Vami bavit nebudu. Jen reknu, kdyby mi nese...
nebyl jsem prihlasen, omlouvam se... jeste dodam, ze na podvalniku me nikdy neodtahovali
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.08.2007 21:57, RE: vnitrni variabilita???
anonym napsal:
variabilitu interieru pouzivam dost casto. Jsem mlady a casto jezdim na ruzne akce pres noc a vyndanim dvou sedacek a presunutim na predni sedacky vznikne vyborna plocha na vyspani. Navic, kdyz vidis tu telku, tak nemusis sedacky hazet do garaze, ale kazda sedacka ma svuj hacek, ktery se zasekne o predni sedacky a vzikne ti stejny prostor jako u jinych vozu, u kterych jdou sedacky pouze sklapet. A nemusis nic vytahovat ven! Na spolehlivost Scenica se s Vami bavit nebudu. Jen reknu, kdyby mi nese...
Mám zkušenost s astrou i meganem. Megan r. 2001 1,6 a astra r. 99 1,6. Astra byla pracovní auto a tomu odpovídalo zacházení. I tak mimo alternátoru a palivového čerpadla se měnil jen spotřební material. a to až do nájezdu skoro 400t km. Ještě ted novému majiteli slušně slouží. Megane, používaný jako rodinný,byl prodán po najetí 78t. km kdy podle knihy jízd v průměro každých 6800km v servisu s problemem bránícím provozu. Jednalo se většinou o elektroniku, ale třeba i o zadřenou ruční brzdu, nefunkční klima nebo abs. Přístup servisu renault byl otřesný. Podobnou zkušenost má kolega s trafikem, zapršelo a palubka u nového auta blikala jak na silvestra. Přivolaný technik asistence si z něj ještě dělal srandu že si měl koupit transita. U mě už renault nemá šanci, věřim že někomu slouží, ale já si užil ažaž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.04.2008 09:02, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ceny náhradních dílů jsou nadprůměrné!
Ceny náhradních dílů jsou nadprůměrné u autorizovaného servisu. Na webu seženete kvalitní druhovýrobu + - stejně drahou jako na octavku.
reagovat
spidt11
počet příspěvků1
datum registrace29.04.2018
Neděle 29.04.2018 22:55, scenic
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 02.05.2018 15:16, RE: Zdravim Mam Renault scenic 16-16 benzin ...1999
citace:
reakce na: spidt11, 29.04.2018 22:55 (Koupil sem jsi to to auto . ...)


To zni, ze jste jel okolo bazaru, tam si mimodek koupil nejake auto, a ted jste se teprve podival, co ze je to za znacku a model .... A nebo jste to kupoval potme na benzince?
reagovat
Pampalini
počet příspěvků9
datum registrace07.10.2018
Středa 31.10.2018 11:39, RE: RE: Zdravim Mam Renault scenic 16-16 benzin ...1999
Chtel bych ozivit toto tema, ale pro grand scenic 3, jake mate zkušenosti s poruchovosti, spotrebou a jestli neni tento motor pro grand verzi prilis slaby, resp je mi jasne, ze na zavodeni to neni, ale jestli to člověka otravuje, nebo je to o zvyku..
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Středa 25.11.2020 19:42, Scenic I
Nedá mi to a píšu dodatek ke Scenicu - domnívám se, že Scenic 1. generace je unikátní a nejlépe vymyšlené auto pro člověka, jaké bylo kdy postaveno - co se týče rozměru, praktičnosti, ovladatelnosti, pohodlí, výhledu a jakési přívětivosti. To co se návrhářům povedlo postavit na délce 415 cm, se nikdy nepovedlo na jiném autě. Scenik 1 vás prostě nabere a bezpečně a s přehledem odveze. Zvláště pak automat, který jsem vlastnil. Všechno skvěle padne do ruky, unikátní postavení volantu umožňuje skvělý posez i výhled, skvělý prostor pro 5 lidí. Kufr, údajně 410 l(čemuž nevěřím, vždycky mě připadal větší) pojmul všechno co bylo třeba a nikdy jsem se nemusel s nákladem uskrovňovat. Bezvadně jsem vždy zaparkoval i tam, kam se méně prostorná auta nevešla. Kritizuje se sice spolehlivost ale já jsem neměl vážné problémy do nájezdu cca 250 tisíc. Převažují velmi kladné dojmy a na auto velmi rád vzpomínám. Kdyby se vyrábělo takovéhle auto, okamžitě ho koupím ale bohužel nic takového není. Podobný rozměr jsem viděl pouze u Hyundai IX20 ale posez a prostor, výhled, úložné prostory, to dělá ze Scenika 1. generace nepřekonanou jedničku v tomto rozměru aut a prostorem překoná i auta o dost větší. Následující Sceniky se od něj bohužel už vzdálily. Současná obrovitá SUV nenabídnou často tolik prostoru a užitečnosti. Auta degenerují. Ale kdo ví, možná zase přijde čas na šikovná auta...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 26.11.2020 09:37, RE: Scenic I
citace:
reakce na: Rollinman, 25.11.2020 19:42 (Nedá mi to a píšu dodatek ke S ...)

Ahoj, moje kamarádka jej měla přes 10 let, ojetý Scenic I 1.6 a říká to samé - tak fantastické menší MPV už není. Sranda je, že nyní právě koupili ix20 1.4 CVVT , která není špatná, ale tu "přívětivost" už nemá.

Ten podvozek se dá řešit jinými díly, než od Renaultu, pružiny KYO, tlumiče, poloosa atd... Já to znám i z Peugeotu 206 1.1i, kde když jsem v něm vyměnil problémové díly za osvědčenou druhovýrobu, přestal zlobit úplně a ještě jsem jej dobře prodal.
Kamarádka by ten Scenic snad měla dodnes, ale motor začal brát tak olej a cena opravy se rovnala ceně vozu, takže kaput... Nájezd také nějak přes 250 tis.km, ale bazarových, takže klidně mohl mít 350 000km .
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Čtvrtek 26.11.2020 13:34, RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: BobanHTP, 26.11.2020 09:37 (Ahoj, moje kamarádka jej měla ...)


no, já jsem jej prodal ve 270 tis. km na součástky, odešla mi automatická převodovka. Trošku začínal korodovat, ale motor, brzdy, podvozek všechno OK, klimatizace běžela, sedačky vyhřívané.. být to manuál tak ho mám asi dodnes. Ročník 2000 to byl. Měl jsem ho dát na zahrádku jako vytápěnou klimatizovanou chatku. . Občas koukám jestli by nebyl k mání nějaký "poklad garáže", stýská se mi po něm i když teď mám celkem slušnou 14ti letou Xsaru Piasso automat. Zrovna mají za 35 tis Scenika automata s nájezdem 125 tis. v Auto Esa.. jsem na vážkách ale přeci jen je to 21 leté auto.. i když to možná nevadí ? Manželka se s ním nebála jezdit sama, s Pikačem se bojí, je o chlup větší a už to přesáhlo jistou psychologickou hranici. Ten posaz a přehled ve Scenicu snad nemá jiné auto a asi mít už nebude. To auto zve člověka k nastoupení, nic nevadí, všechno je jak má být, okolí jakoby vstupovalo nerušeně dovnitř.. ve většině současných aut mám oproti Scenicu pocit jako v obrněném transportéru s úzkými průzory, jako v nejhorším snu kdy člověk nevidí pořádně kam jede...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 27.11.2020 10:23, RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Rollinman, 26.11.2020 13:34 (no, já jsem jej prodal ve 270 ...)

Ahoj, chápu no, kamarádka také pořád vzpomíná na Scenica I a furt porovnává s ix20.
Ze současným menších MPV se mi moc líbí Fiat 500L, klidně 1.4i, v automatu jsou také, se silnějším motorem. Ale neřídil jsem jej, jen se mi líbí, tyhle auta se moc nekupují v našich končinách, ale jak otevřou salony, zajdu do Fiatu kuknout

Před pár léty jsem koupil z Itálie Citroen C4 Picasso 1.8i a bohužel jsem jej vracel, tekl olej i benzín!! Tehdy jsem byl hodně smutný, protože auto mi sedlo:
- dobrý výhled
- tichý a živý motor, taková stará škola zabírající od spodu
- kupodivu dobré řazení a hlavně vše šlo lehce, pedály, volant, přesně pro rodinu
-- jediná zvláštní věc byla, že kolem -10 se zpomalovaly displeje od aut. klimatizace
... hmm možná by tvé manželce sedlo C3 Picasso, taky sympaťák, není tak velký
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Pátek 27.11.2020 13:21, RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: BobanHTP, 27.11.2020 10:23 (Ahoj, chápu no, kamarádka také ...)

Jo, C3 Picasso se mi líbí. Mám necelý rok Xsaru Picasso 2.0i benzín s automatem. Auto jede v pohodě, olej skoro nebere, automat řadí hladce. Jediná věc - klimatizace vypadává. Prý přidřený kompresor, takže vyměnit kompresor, chladič, vysoušeč, proplach.. oprava min 20.000,-. Ale na to jsem v zimě, když jsem to kupoval nepřišel. Jinak auto fajn, Scenicu je to nejblíž ale ve Scenicu byly některé věci ještě šikovnější. Ix20 i C3 Picasso se prý přestal vyrábět? to nechápu.. Ten Fiat 500 se mi taky líbí. Ale máš pravdu, MPV teď nefrčí a kupujou se SUV, čemuž nerozumím. Předloni jsme byli na dovolené s mladými a do půjčeného SUV Peugeot 5008 jsme se skoro nevešli - 4 dospělí a malé dítě a 3 kufry. Auto jako kráva.. S MPV o půl metru kratším bych neměl problém. Upřímně řečeno jiná auta vnímám jako méně hodnotná, po zkušenosti s MPV pro mne není návratu ke klasickému autu a SUV neuznávám. SUV je jen obraz rozežraného světa, pro mě jako pamětníka skromných časů nepochopitelný trend.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 27.11.2020 13:56, RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Rollinman, 27.11.2020 13:21 (Jo, C3 Picasso se mi líbí. Mám ...)

Ahoj, přesně tak ix20, C3 Picasso i Fiat 500L kaput Picasso má nástupce C3 Aircross, ix20 patrně nemá, možná chtěli nahradit Konou, ale nevím no, je to menší.
U nás v Beskydech SUV dává smysl kvůli vyššímu podvozku a pro rodiče zase menší crossover také pro pohodlnější nastupování. Rodinné vozy SUV jako novou 5008 II jsem nezkoušel, to už raději mírně ojetý Sharan
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Pátek 27.11.2020 18:26, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: BobanHTP, 27.11.2020 13:56 (Ahoj, přesně tak ix20, C3 Pica ...)


tak Fiat taky? zvláštní, 3 auta ze kterých bych vybíral končí.. to je smutný. Není ještě nějaký černý kůň? neuniklo mi něco? Třeba by nebylo od věci koupit nový auto, kdo ví jaká inflace nás čeká..
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 28.11.2020 07:06, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Rollinman, 27.11.2020 18:26 (tak Fiat taky? zvláštní, 3 aut ...)


Fiat 500L lze stále objednat. Až skončí jeho výroba, s přímým nástupcem se nepočítá, a to především kvůli konsolidaci portfolia po sloučení koncernů FCA a PSA. Fiat 500L sice patří k nejprodávanějším autům své třídy, ale i tak meziročně čísla padají každý rok o pětinu a prodeje v absolutních číslech nejsou závratné. Takové auto se prostě nevyplatí vyrábět a vyvíjet novou generaci, natož kvůli němu držet v provozu celý výrobní závod v Kragujevci. V rámci sloučeného koncernu by techniku muselo poskytnout něco od PSA a primárně by tím pádem takové auto vyjelo pod značkou Citroën. Když se podíváme na prodeje crossoverů Peugeot ve srovnání s MPV od Citroënu na stejném základu, je jasné, co trh chce.
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Sobota 28.11.2020 21:23, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Giorgio, 28.11.2020 07:06 (Fiat 500L lze stále objednat. ...)


Dík za výklad, Fiat 500L se mi hodně líbí. Dokonce 2 oddíly v kufru můžu vytvořit jako ve Scenicu. Jediný nedostatek - vzadu nejsou 3 samostatná sedadla. Jsou alespoň vyjímatelná?
Ještě mě teď napadla Honda Jazz. A Opel Meriva?
Potřebuju mít vzadu 2 dětské sedačky a dospělého, občas jen jednu sedačku = auto pro 3+stěhovák. V Xsara Picasso, C4 Picasso nebo Scenicu žádný problém.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 29.11.2020 08:50, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Rollinman, 28.11.2020 21:23 (Dík za výklad, Fiat 500L se mi ...)


Měla by být vyjímatelná, leč potvrdit to nemůžu - vždy jsem je viděl pouze překlopená. U té Hondy Jazz pozor na hlučnost (celkově a především od motoru), ta může někoho odradit. Včera mi jeden pán shodou okolností vyprávěl, jak řešil auto pro manželku a právě kvůli hluku Hondu Jazz zavrhnul. Nakonec koupil Fiat Tipo hatchback se základním benzinovým motorem 1.4, mají s tím najeto něco přes 27 000 km za dva roky a je maximálně spokojen. Ve srovnání s jeho avensisem postrádá akorát dynamiku při předjíždění, ale na to si zvykl.
reagovat
Rollinman
počet příspěvků8
datum registrace09.12.2019
Neděle 29.11.2020 13:24, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Scenic I
citace:
reakce na: Giorgio, 29.11.2020 08:50 (Měla by být vyjímatelná, leč p ...)


Jo, Tipo je dobrý auto, má ho kamarád - benzínového kombíka a je spokojený. Proti Fiatům vůbec nic nemám, naopak - máme v rodině jako druhé auto Punto II CVT automat, fajn autíčko a to CVT je špičkové, dokážu s tím jet venku běžně za 4,5 litru, skvěle to vyladili. Punto je staré 18 let a je spolehlivé, často si ho beru když jedu sám nebo ve dvou, ale odvezl jsem s ním i kamaráda s rodinou se dvěma dětmi a se zavazadly včetně dětského kola.
Na toho Fiata se taky půjdu podívat, ve čtvrtek budou otevírat.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.