0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Grand Scénic 1.9 dCi - je spolehlivý?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 00:06, nebrat
Rencky stojí za hovno, obloukem se jim vyhni. Nehledě na superdrahé díly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 02:43, Spatna elektrika
Zdravím všechny, kolega mel Scenica 1 generace a dle meho nazoru ve srovnanim s VW nebo Japoncem je to katastrofa!!To ze mu 2x doslova shorela baterie a rozpustila se RJ, ze tam porad neco klepalo drncelo vrzalo... a to nemluvim o cenach ND. Francouzi maji super extravagantni design ale jinak bych radsi jezdil skodovkou jak renckem. Takze tak, Cauec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 08:33, jirka
Ta přístrojovka je opravdovej hnus a že to v ní bude vrzat je jasný už od pohledu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 09:44, RE: nebrat
anonym napsal:
Rencky stojí za hovno, obloukem se jim vyhni. Nehledě na superdrahé díly.
Rencek mně taky zatím ještě nepřesvědčil o tom, že by se nějak změnil k lepšímu. Třeba Fiata bych se dneska už nebál, ale rencka fakt zatím ne! Nejsou to jen kecy, vidím to kolem sebe, samé problémy a celkem často i odtahovka, bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 09:45,
Jasne , koupit skoda 120 , to je jasna volba , tam se elektrika nepokaka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:16, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jasne , koupit skoda 120 , to je jasna volba , tam se elektrika nepokaka
Jako obvykle se tady sešlo stádo volů,kterým stojí před domem fabie a ostatní popelnice a radí.Bože můj.Někdo se zeptá na názor a blbci jsou v pohotovosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:18, RE: jirka
anonym napsal:
Ta přístrojovka je opravdovej hnus a že to v ní bude vrzat je jasný už od pohledu.
Ty jsi hold znalec,to se pozná hned.V čem jezdíš,tipuji O 1 tdi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:31, příspěvek byl vymazán
anonym napsal:
Ty jsi hold znalec,to se pozná hned.V čem jezdíš,tipuji O 1 tdi.
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:32, příspěvek byl vymazán
anonym napsal:
Jako obvykle se tady sešlo stádo volů,kterým stojí před domem fabie a ostatní popelnice a radí.Bože můj.Někdo se zeptá na názor a blbci jsou v pohotovosti.
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:47, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jako obvykle se tady sešlo stádo volů,kterým stojí před domem fabie a ostatní popelnice a radí.Bože můj.Někdo se zeptá na názor a blbci jsou v pohotovosti.
souhlasím, opravdu plnohodnotné příspěvky plné poznatků z provozu s tímto autem. Známí má zrovna grand scenica II 1.9 dCi 88 kW, r.v. 2005 najeto cca. 130.000 km. S autem jezdí 50 % město 50% dálky. Není to žádná zbořenina a firemák s tvrdě odřenejma 300.000 km. Stará se o to auto jak předepisuje renault, na ničem nešetří. Servisní interval zkrátil na 15.000 km lije do vozu přesně ten olej kterej výrobce doporučuje a auto slouží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 10:49, RE: nebrat
anonym napsal:
Rencky stojí za hovno, obloukem se jim vyhni. Nehledě na superdrahé díly.
Chlapci hlavně slušně- já osobně tento Scénic s 1.9dCI mám a měním olej po 15000 km a samozřejmě i filtr a zatím pokoj. Jinak je pravda že to vrzání tam je . Servis to je kapitola sama pro sebe drahý a ještě ta neštastná diagnostika, když něco ukáže tak to vymění a za chvilku jste tam zase a je to oprava zkouška omyl atd .Proto už jezdím jinam k soukromníkovi a tam je to v pohodě. Jinak klidná jízda v pohodě a spotřeba také- pohodlíčko. Příště ale už si Renaulta nekoupím mám v pořadí již pátého v pořadí a jsou to opradu servisové vozy pořád něco.Rozhodně to nejsou auta pro velký průběh kilometrů a když ano tak vás servis přijde za tu dobu na pěkné peníze a to se nerentuje- jinak hezký zbytek dne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 11:07, Znak
Priznam se, ze bych nemohl jezdit autem, ktere ma na kapote symbol damskeho prirozeni, nehlede na to, ze kvalita tomu odpovida.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 11:52, RE: Znak
anonym napsal:
Priznam se, ze bych nemohl jezdit autem, ktere ma na kapote symbol damskeho prirozeni, nehlede na to, ze kvalita tomu odpovida.
Na druhou stranu, být v p..i je obcas docela příjemný ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 12:31, RE: jirka
anonym napsal:
Ty jsi hold znalec,to se pozná hned.V čem jezdíš,tipuji O 1 tdi.
Jezdím Jeepem WJ,Lancií Kapou SW a Sprinterem.Vcelku jsem spokojen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 15:53, RE: Znak
anonym napsal:
Priznam se, ze bych nemohl jezdit autem, ktere ma na kapote symbol damskeho prirozeni, nehlede na to, ze kvalita tomu odpovida.
Pokud se rozhodujete podle znaku tak to znamená že dámské přirození máte i místo mozku.Měl jsem scenic 1.generace 5 let a mimo výměny oleje a filtru jsem neměl sebemenší problem tak že jsem si nemohl stěžovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 17:46, RE: Znak
anonym napsal:
Pokud se rozhodujete podle znaku tak to znamená že dámské přirození máte i místo mozku.Měl jsem scenic 1.generace 5 let a mimo výměny oleje a filtru jsem neměl sebemenší problem tak že jsem si nemohl stěžovat.
On totiž naráží na to, že d. přirození je jako znak R. - diamant. Vzácnej a tudíž na jeho vlastní oči neviděnej klenot. Já už jich viděl víc (ale jenom jeden diamant) a podobný si fakt nejsou. Tolik pro puberťáky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 18:36, RE: nebrat
anonym napsal:
Rencky stojí za hovno, obloukem se jim vyhni. Nehledě na superdrahé díly.
Jen bych chtěl dodat k autorovi článku, že jestliže doporučuje VW Touran, protože je spolehlivější, tak toto se nezakládá na pravdě. Tento automobil prošel testem na 100 000 km redaktory časopisu AutoBild (doufám, že se nemýlím) a skončil na úplně posledním místě. Několikrát byl odtažen do servisu, upadávalo co mohlo, na konci testu vrzaly snad všechny plasty a karoserie se brutálně kroutila. I Laguna, která je problémová, na tom byla mnohem lépe. Tolik jen k fundovanosti redaktorů. A nelíbí se mi, že když byl Vagen před deseti lety spolehlivý, že to platí do dneška. Prosím redaktory, aby než něco napíšou, své informace si ověřili. Děkuji, D. Bezděka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 18:52, RE: jirka
anonym napsal:
Jezdím Jeepem WJ,Lancií Kapou SW a Sprinterem.Vcelku jsem spokojen.
a teď tu o Budulínkovi ty brepto, doma si honíš lachtana u žigulíka viď?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 19:40, RE: nebrat
anonym napsal:
Jen bych chtěl dodat k autorovi článku, že jestliže doporučuje VW Touran, protože je spolehlivější, tak toto se nezakládá na pravdě. Tento automobil prošel testem na 100 000 km redaktory časopisu AutoBild (doufám, že se nemýlím) a skončil na úplně posledním místě. Několikrát byl odtažen do servisu, upadávalo co mohlo, na konci testu vrzaly snad všechny plasty a karoserie se brutálně kroutila. I Laguna, která je problémová, na tom byla mnohem lépe. Tolik jen k fundovanosti redaktorů. A nelíbí se ...
Právě vzhledem k tomu, že si své informace ověřuji, si troufám tvrdit, že VW Touran je spolehlivější než Renault Scénic. O vypovídací hodnotě statistik německé STK či ADAC je možno polemizovat, ale soudit modelovou řadu dle výsledků testu jednoho kusu mi připadá ještě odvážnější. Ve zmíněných statistikách je VW Touran vždy daleko výše, než Scénic. Německým vozům rozhodně nenadržuji, snažím se být co možná nejvíce objektivní. Sám vlastním Renault Mégane II 1.9 dCi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.01.2008 20:57, RE: nebrat
David Hrdlička napsal:
Právě vzhledem k tomu, že si své informace ověřuji, si troufám tvrdit, že VW Touran je spolehlivější než Renault Scénic. O vypovídací hodnotě statistik německé STK či ADAC je možno polemizovat, ale soudit modelovou řadu dle výsledků testu jednoho kusu mi připadá ještě odvážnější. Ve zmíněných statistikách je VW Touran vždy daleko výše, než Scénic. Německým vozům rozhodně nenadržuji, snažím se být co možná nejvíce objektivní. Sám vlastním Renault Mégane II 1.9 dCi
ok, ještě radaktoři psali, cituji: "kdyby se jednalo jen o tento konkrétní, nepovedený kus, budiž, ale zkušenosti ostatních uživatelů bohužel ukazují, že námi testovaný touran není výjimkou". A co se týče německé STK, je pravda, že je velmi přísná, avšak ukazuje spíš na kvalitu servisování daného vozu, než kolikrát vás nechá stát na silnici. Jinak co se týče novějších modelů VW Touran, nemohu soudit, nemám dostatek informací. Takže doufám, že vy jako profesionál budete v tomhle zkušenější. D. Bezděka
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.