0
zpět
 

diskuze k tématu: Hledám rodinné auto do 100000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 30.08.2015 22:23, RE: Auto
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.


pracujete v ČNB že máte tak zaručené info? :)
v každém případě i kdyby Euro šlo na 24,tak rozdíl u auta za 4000 euro je nějakých zanedbatelných 10 000kč,což tak akorát stačí na převozky s pojištěním a poplatky
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 30.08.2015 23:35, Pokles
Nepracuji, ale odhaduji to ze všech indicií, co mám, a obvykle se v těchto věcech nemýlím. ČNB je pod velkým tlakem, aby přestala udržovat korunu a jaro 2016 je nejbližší datum, o kterém prohlásili, že to bude možné.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pondělí 31.08.2015 14:29, ..
nevěřím pohádce o samoposilující a samospasitelné koruně, Singer a podobný ksindly vůbec nezajímá nějaký tlak veřejnosti, oni jsou jiná a nedotknutelná kasta = to je na hodně dlouhé povídání..
V reálu to funguje trochu jinak, než jak se učí na ekonomce.. Naše Koruna bude ráda, pokud ji ještě více nepodrazí.
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Pondělí 31.08.2015 14:30, RE: Auto
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.


Zatím,mne nic nehoní.Ale i tak budu pořad koukat jestli se náhodou něco neobjeví.
Musím na webu ješte prostudovat problematiku auta,na co si dát pozor atd..
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 31.08.2015 16:41, RE: Auto
kellywonderman napsal:
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.
Zatím,mne nic nehoní.Ale i tak budu pořad koukat jestli se náhodou něco neobjeví. Musím na webu ješte prostudovat problematiku auta,na co si dát pozor atd..


Tak zkuste trochu pošetřit a kupte si Fiat Croma JTD. U něj na benzíny zapomente, ale naftáky JTD jsou to nejlepeší co se dá koupit. A i jako celek je to auto dobré.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pondělí 31.08.2015 16:57, RE: Auto
PetrT napsal:
kellywonderman napsal:
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.
Zatím,mne nic nehoní.Ale i tak budu pořad koukat jestli se náhodou něco neobjeví. Musím na webu ješte prostudovat problematiku auta,na co si dát pozor atd..
Tak zkuste trochu pošetřit a kupte si Fiat Croma JTD. U něj na benzíny zapomente, ale naftáky JTD jsou to nejlepeší co se dá koupit. A i jako celek je to auto dobré.


ano než C5ku..tak Cromu mohu jen a jen doporučit...Benzínová motorizace se ale prakticky nedá sehnat...
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Pondělí 31.08.2015 17:12, RE: Auto
stréc od piva napsal:
PetrT napsal:
kellywonderman napsal:
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.
Zatím,mne nic nehoní.Ale i tak budu pořad koukat jestli se náhodou něco neobjeví. Musím na webu ješte prostudovat problematiku auta,na co si dát pozor atd..
Tak zkuste trochu pošetřit a kupte si Fiat Croma JTD. U něj na benzíny zapomente, ale naftáky JTD jsou to nejlepeší co se dá koupit. A i jako celek je to auto dobré.
ano než C5ku..tak Cromu mohu jen a jen doporučit...Benzínová motorizace se ale prakticky nedá sehnat...


Proč ta změna.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 31.08.2015 17:45, RE: Auto
kellywonderman napsal:
stréc od piva napsal:
PetrT napsal:
kellywonderman napsal:
brin napsal:
Pokud s koupí nespěcháte, doporučuji počkat na jaro 2016 a pak něco dovézt. Euro spadne o tři koruny a rázem koupíte něco v zahraničí relativně za hubičku.
Zatím,mne nic nehoní.Ale i tak budu pořad koukat jestli se náhodou něco neobjeví. Musím na webu ješte prostudovat problematiku auta,na co si dát pozor atd..
Tak zkuste trochu pošetřit a kupte si Fiat Croma JTD. U něj na benzíny zapomente, ale naftáky JTD jsou to nejlepeší co se dá koupit. A i jako celek je to auto dobré.
ano než C5ku..tak Cromu mohu jen a jen doporučit...Benzínová motorizace se ale prakticky nedá sehnat...
Proč ta změna.


C5 je levnější, do limitu 100t Cromu neseženete. Takže pokud nespěcháte tak ještě trochu našetřete.

Strecu ono i kdyby benzín sehnad šlo tak 1,8 je slabá a ta 2,2 neni Fiat a moc povedená neni. Croma jedině v naftě, to můj názor.
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Pondělí 31.08.2015 19:14, Hledám rodinné auto do 100000,-
Chci se zeptat,proč je takový problém pro mne koupit naftu?K Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava.
Proč se to pro mne nevyplatí?

reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 31.08.2015 19:33, RE: Hledám rodinné auto do 100000,-
kellywonderman napsal:
Chci se zeptat,proč je takový problém pro mne koupit naftu?K Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava.Proč se to pro mne nevyplatí?


Jako nové je nafta většinou pro typ auta co chcete lepší volba, to ano. Ale u ojetiny je to už naopak, naftové motory jsou složitější a auta s naftou mívají daleko vyšší nájezd. U benzínového dvoulitru u té C5 sice můžete dolévat olej, ale u nafty můžete měnit turbo, dvouhmotu u spojky, vstřiky... vše poměrně drahé. Samozřejmě můžete narazit na kus co je ok, ale je to loterie kde u nafty je nižší šance na výhru.
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Pondělí 31.08.2015 19:40, RE: Hledám rodinné auto do 100000,-
PetrT napsal:
kellywonderman napsal:
Chci se zeptat,proč je takový problém pro mne koupit naftu?K Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava.Proč se to pro mne nevyplatí?
Jako nové je nafta většinou pro typ auta co chcete lepší volba, to ano. Ale u ojetiny je to už naopak, naftové motory jsou složitější a auta s naftou mívají daleko vyšší nájezd. U benzínového dvoulitru u té C5 sice můžete dolévat olej, ale u nafty můžete měnit turbo, dvouhmotu u spojky, vstřiky... vše poměrně drahé. Samozřejmě můžete narazit na kus co je ok, ale je to loterie kde u nafty je nižší šance na výhru.

Ptám se,proto že mi jeden člověk z fora c5club.cz doporučoval:jeho citace

Určitě už si to tady četl na předešlých stranách. Je to věčné téma,sám jsem ho také před časem řešil.
Také mi byl doporučován benzín.Nakonec jsem to přehodnotil a vzal disel.Zatím nelituju.Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava. Hlavně nafta má 6 rychlostí,benzín 5,takže po dálnici je to randál od vysokých otáček.
když pojedeš na chalupu tak se ti FAP pročistí neměl by to být problém,takže já doporučuju naftu !

A tady máš hned jednoho krasavce od prověřeného člověka....http://www.c5club.cz/inzerce/prodej-automobilu/3154-c5-ii-2-2-hdi-break-exclusive#.VeSQ95dIHct

A nebo .http://www.c5club.cz/inzerce/prodej-automobilu/3163-c5-ii-2-0-hdi-break-exclusive-2006#.VeSRGZdIHct
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 31.08.2015 21:18, RE: Hledám rodinné auto do 100000,-
kellywonderman napsal:
PetrT napsal:
kellywonderman napsal:
Chci se zeptat,proč je takový problém pro mne koupit naftu?K Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava.Proč se to pro mne nevyplatí?
Jako nové je nafta většinou pro typ auta co chcete lepší volba, to ano. Ale u ojetiny je to už naopak, naftové motory jsou složitější a auta s naftou mívají daleko vyšší nájezd. U benzínového dvoulitru u té C5 sice můžete dolévat olej, ale u nafty můžete měnit turbo, dvouhmotu u spojky, vstřiky... vše poměrně drahé. Samozřejmě můžete narazit na kus co je ok, ale je to loterie kde u nafty je nižší šance na výhru.
Ptám se,proto že mi jeden člověk z fora c5club.cz doporučoval:jeho citaceUrčitě už si to tady četl na předešlých stranách. Je to věčné téma,sám jsem ho také před časem řešil.Také mi byl doporučován benzín.Nakonec jsem to přehodnotil a vzal disel.Zatím nelituju.Nafťáků je větší výběr a většinou i lepší výbava. Hlavně nafta má 6 rychlostí,benzín 5,takže po dálnici je to randál od vysokých otáček.když pojedeš na chalupu tak se ti FAP pročistí neměl by to být problém,takže já doporučuju naftu !A tady máš hned jednoho krasavce od prověřeného člověka....http://www.c5club.cz/inzerce/prodej-automobilu/3154-c5-ii-2-2-hdi-break-exclusive#.VeSQ95dIHctA nebo .http://www.c5club.cz/inzerce/prodej-automobilu/3163-c5-ii-2-0-hdi-break-exclusive-2006#.VeSRGZdIHct


No ono se nic stát nemusí, to je pravda. Jenže potom stačí jediná závada a stojí to daleko víc než na benzín. Samozřejmě ale mluvím o starých benzínech, ty nové turba už jsou stejné jako diesel. Na HDI nesjem nijak velký odborník, ale bylo mi řečeno 2,2 nebrat. Dvoulitr je ale výborný motor a na C5 stačí. Měl jsem firemní berlingo, auto jako celek nic moc, ale motor 2,0HDI držel bez problémů.
reagovat
trupak
počet příspěvků4
datum registrace31.08.2015
Pondělí 31.08.2015 21:33, Co vymýšlíš
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...
Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 31.08.2015 22:25, RE: Co vymýšlíš
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...


Navrhovat někomu corollu jako rodinné auto chce hodně odvahy... nebo malou rodinu.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 01.09.2015 11:27, C5
Já nemám proti C5 vůbec nic a ta auta se mi docela líbí. Ale je tam na mě moc elektroniky a potenciálních kurvítek. Pokud bych však už do toho šel, tak bych to bral taky v dieselu, je větší výběr. Ale každopádně se podívej ještě po Fiatu Stilo a klidně v JTD, já ho mám a jsem s ním spokojen, za málo peněz hodně muziky a s tvým rozpočtem by to mohl být krasavec - velký kufr cca asi o 50 litrů menší než v C5, což je nic a velký vnitřní prostor. Auto je vyšší, líp se do něj nasedá, než do klasického kombi. Nebo se mrknout taky po Fiatu Croma, ten má sice o něco menší kufr, ale je to taky pěkný kočár, nicméně za ty peníze to bude asi na hraně. U toho stila, kdyby se ti podařilo sehnat 85 kw verzi v naftě, tak ti tam nehrozí žádné problémy s filtrem pevných částic, protože tato verze jej nemá, což jsem to i kvůli tomuto vlastně bral. A vím, že jsi už odpovídal na Multiplu, ale zkus se v tom svézt a zjistíš jak je geniálně vnitřní prostor vymyšlený a pak teprve řeš design
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Úterý 01.09.2015 12:21, RE: Co vymýšlíš
PetrT napsal:
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...
Navrhovat někomu corollu jako rodinné auto chce hodně odvahy... nebo malou rodinu.


Proč není auto nižší střední třídy vhodné pro rodinu? Jaký je rozdíl ve vnitřním prostoru u nižší střední vs. střední třídy? Cca 5 cm na šířku a 10 cm na délku? Pokud se jená o kombi, tak je kufr taky podobný kolem 500L. Pokud 4 členná rodina není morbidně obézní, tak se v pohodě do auta nižší střední třídy vejde.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 01.09.2015 14:08, RE: Co vymýšlíš
Petr S napsal:
PetrT napsal:
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...
Navrhovat někomu corollu jako rodinné auto chce hodně odvahy... nebo malou rodinu.
Proč není auto nižší střední třídy vhodné pro rodinu? Jaký je rozdíl ve vnitřním prostoru u nižší střední vs. střední třídy? Cca 5 cm na šířku a 10 cm na délku? Pokud se jená o kombi, tak je kufr taky podobný kolem 500L. Pokud 4 členná rodina není morbidně obézní, tak se v pohodě do auta nižší střední třídy vejde.


Dokonce i pětičlenná rodina se vejde do třídvéřové Corsy, kupodivu se s tím dá i dojet k moři, jak tu bylo před pár lety prezentováno. Nižší střední budiž, ale když je za "rodinné auto" prezentována třeba Fabie, tak už je to hodně. Před 3 lety proběhla výměna, 307 BK za 5008. Tam už můžu prohlásit, že to rodinné auto opravdu je.
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Úterý 01.09.2015 15:45, RE: Co vymýšlíš
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...


Co řeším,je to že bych chtěl skrze vás vybrat nejlepší volbu auta.Zatím mám čím jezdit,takže mne nic nehoní.Přinejhorším, když nic neseženu, tak si půjčím od nás fabii combi na rok (3400/měsíc),ale to je opravdu krajní situace.Moje původní volba byla směřována na nějaké MPV, ale na to nemám, v této cenové kategorii.
Škoda ,že ty fr.auta trpěj na tu elektroniku.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 01.09.2015 16:17, RE: Co vymýšlíš
kellywonderman napsal:
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...
Co řeším,je to že bych chtěl skrze vás vybrat nejlepší volbu auta.Zatím mám čím jezdit,takže mne nic nehoní.Přinejhorším, když nic neseženu, tak si půjčím od nás fabii combi na rok (3400/měsíc),ale to je opravdu krajní situace.Moje původní volba byla směřována na nějaké MPV, ale na to nemám, v této cenové kategorii.Škoda ,že ty fr.auta trpěj na tu elektroniku.


Proto jsem ti psal, ať se podíváš na ty fiaty, tam te elektroniky není tolik a jak benzinové, tak dieslové motory jsou perfektní. MPV je většinou past na lidi, ty malé mpv jsou vnitřním prostorem kolikrát horší než kombi.
reagovat
kellywonderman
počet příspěvků29
datum registrace15.08.2015
Úterý 01.09.2015 16:53, RE: Co vymýšlíš
driver111 napsal:
kellywonderman napsal:
trupak napsal:
Upřímně, nevím, co vymýšlíš...Za 100000,- máš desetiletou Corrollu a nemusíš pět let nic řešit. Vyber slušný kousek a jen jezdíš...
Co řeším,je to že bych chtěl skrze vás vybrat nejlepší volbu auta.Zatím mám čím jezdit,takže mne nic nehoní.Přinejhorším, když nic neseženu, tak si půjčím od nás fabii combi na rok (3400/měsíc),ale to je opravdu krajní situace.Moje původní volba byla směřována na nějaké MPV, ale na to nemám, v této cenové kategorii.Škoda ,že ty fr.auta trpěj na tu elektroniku.
Proto jsem ti psal, ať se podíváš na ty fiaty, tam te elektroniky není tolik a jak benzinové, tak dieslové motory jsou perfektní. MPV je většinou past na lidi, ty malé mpv jsou vnitřním prostorem kolikrát horší než kombi.


Jj,ty Fiaty vypadají zajímavě.
Teď jsem koukal sem :http://www.tipcars.com/fiat-croma/fiat-croma-17962189.html
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.