0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Megane - zkušenosti po pěti letech

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 07:09,
Celkem fajn recenze, jen mě občas udivuje, jak si lidi myslej, že maji třeba 15 let starý auto a čekaj že bude jezdit bez závad.: to že se mění výfuk je úplně normálně věc, regulátor otáček na 13 let starý auto , proč ne. vzpěry pátých dveří taky česem odcházej, větrák ten by mohl vydržet, čep a tlumič atd.. to jsou prostě normální věci, které časem odejdou. cívka tam taky není do nekonečna, jen to těsnění by mohlo vydržet, ale třeba je to nemoc auta. takže ono to auto zas tak poruchové není!!!!! jestli nechete investovat do auta, tak si kupte uplně nové, pak si alespoň nebudete stěžovat, že se něco opět pokazilo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 07:11, RE: bez předmětu
lagu napsal:
Celkem fajn recenze, jen mě občas udivuje, jak si lidi myslej, že maji třeba 15 let starý auto a čekaj že bude jezdit bez závad.: to že se mění výfuk je úplně normálně věc, regulátor otáček na 13 let starý auto , proč ne. vzpěry pátých dveří taky česem odcházej, větrák ten by mohl vydržet, čep a tlumič atd.. to jsou prostě normální věci, které časem odejdou. cívka tam taky není do nekonečna, jen to těsnění by mohlo vydržet, ale třeba je to nemoc auta. takže ono to auto zas tak poruchové není!!...
jo a ještě jsem chtěl dodat, že za spolehlivost mu dát za 5, to je přehnané. spousta věcí vám odešla jen za běžné opotřebení
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 07:37, Ani tak nemá jistotu
lagu napsal:
Celkem fajn recenze, jen mě občas udivuje, jak si lidi myslej, že maji třeba 15 let starý auto a čekaj že bude jezdit bez závad.: to že se mění výfuk je úplně normálně věc, regulátor otáček na 13 let starý auto , proč ne. vzpěry pátých dveří taky česem odcházej, větrák ten by mohl vydržet, čep a tlumič atd.. to jsou prostě normální věci, které časem odejdou. cívka tam taky není do nekonečna, jen to těsnění by mohlo vydržet, ale třeba je to nemoc auta. takže ono to auto zas tak poruchové není!!...
když si koupí nový auto.Někteří řidiči nejsou soudní a od 10 let starýho šrotu chtějí zázraky.Dnes je běžný,že výfuk padne po 4 letech a vzpěry nedrží po roce.A zase otázka,proč měl 2x problém s těsněním a určitě stále jezdí k tomu,kdo mu to už dělal.Lidi se neponaučí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 10:29, RE: Ani tak nemá jistotu
Kobyla napsal:
když si koupí nový auto.Někteří řidiči nejsou soudní a od 10 let starýho šrotu chtějí zázraky.Dnes je běžný,že výfuk padne po 4 letech a vzpěry nedrží po roce.A zase otázka,proč měl 2x problém s těsněním a určitě stále jezdí k tomu,kdo mu to už dělal.Lidi se neponaučí.
Je pravda,že pokud mám starší auto,musím počítat s častějším výskytem poruch.Taky musím říct,že to platí u různých značek jinač.Mám zkušenost s Meganem a v porovnání s ostatními osmi auty bylo co do poruchovosti nejhorší.Ostatní auta vydržela od výměny oleje a s tím spojené opravy co bylo třeba do další výměny,jen s Meganem jsem byl v servisu i mezi tím.Motor benzín r.v.99,používán 06 až 08 .O jízdních vlastnostech bych řekl,že jsou i lepší auta,samozřejmě v porovnání stejného stáří a podobné třídy.Je možné,že novější Renaulty jsou o něčem jiném,ale u mne ztratily důvěru ve smyslu pokud budu vybírat auto,Renault to nebude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 10:38, RE: bez předmětu
lagu napsal:
jo a ještě jsem chtěl dodat, že za spolehlivost mu dát za 5, to je přehnané. spousta věcí vám odešla jen za běžné opotřebení
hodnoceni autora je ciste SUBJEKTIVNI. dyz 2x resi problem s tesnenim pod hlavou, kazdou chvili dojizdi na lane a ztrati duveru k tomu autu, txe nedivim, ze mu da petku. ma na to plne prave.

btw rad bych sdilel tvou duveru v neporuchovost novych aut .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 11:57, RE: bez předmětu
lagu napsal:
Celkem fajn recenze, jen mě občas udivuje, jak si lidi myslej, že maji třeba 15 let starý auto a čekaj že bude jezdit bez závad.: to že se mění výfuk je úplně normálně věc, regulátor otáček na 13 let starý auto , proč ne. vzpěry pátých dveří taky česem odcházej, větrák ten by mohl vydržet, čep a tlumič atd.. to jsou prostě normální věci, které časem odejdou. cívka tam taky není do nekonečna, jen to těsnění by mohlo vydržet, ale třeba je to nemoc auta. takže ono to auto zas tak poruchové není!!...
Důvěra v auto je založená hlavně na to, že člověka doveze a to platí i u ojetiny. Je jasné, že u takhle starého auta se bude investovat do brzd, tlumičů, čepů a je na majiteli, zda to bude dělat preventivně nebo až když bude daný díl po smrti. Ale závady na motoru a elektrice, které způsobí nehybnost, jsou i u staršího auta projevem nespolehlivosti. Což je pro Renaulty poměrně typické, že dojížděli na méně válců (benzíny-cívky) nebo v nouzáku (diesely-egr ventil, turba).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 14:16, konečně pravdivá recenze
konečně někdo u Renaultu přiznal že bude na laně viset buď auto nebo majitel :)) příště doporučuju něco "lepšího" třeba Dacii tu má Rencek taky odladěnou :)))) Mám 11 let starý VW a ještě nikdy neskončilo na laně a těsnění je taky původní, výfuk taky tak něříkejte že to je běžné..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 14:34, RE: konečně pravdivá recenze
SupermanXXX napsal:
konečně někdo u Renaultu přiznal že bude na laně viset buď auto nebo majitel :)) příště doporučuju něco "lepšího" třeba Dacii tu má Rencek taky odladěnou :)))) Mám 11 let starý VW a ještě nikdy neskončilo na laně a těsnění je taky původní, výfuk taky tak něříkejte že to je běžné..
Mám 8 let staré španělské VW a výfuk (střední a zadní část) je měněna, těsnění je původní. Kdybych ho chtěl uvést do perfektního stavu a odstranit všechny drobné neduhy, vyšlo by to dost draho, ale hlavní je, že když opravdu chce něco vyměnit/opravit, dá dopředu vědět. Renaulty jsou obecně méně komunikativní, nevarují a rovnou se rozbíjí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 15:09, Renault
Měl jsem taky takovou pokladničku clio 1991 koupené v roce 99 1,4 8V.
To auto mě na servise stálo víc než byla kupní cena za tři roky provozu a nájezdu 70 tis celkem. Ložiska - 2x, čidla, těsnění pod hlavou, čep, misky tlumičů, topení, elektrika furt atd.
Jak říká kamoš servisman: uznávám jen němce japonce a renault!
Ptám se: a proč ten renault? No protože již na kapotě všechny varuje, že je to auto na p.ču.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 15:10, RE: bez předmětu
lagu napsal:
Celkem fajn recenze, jen mě občas udivuje, jak si lidi myslej, že maji třeba 15 let starý auto a čekaj že bude jezdit bez závad.: to že se mění výfuk je úplně normálně věc, regulátor otáček na 13 let starý auto , proč ne. vzpěry pátých dveří taky česem odcházej, větrák ten by mohl vydržet, čep a tlumič atd.. to jsou prostě normální věci, které časem odejdou. cívka tam taky není do nekonečna, jen to těsnění by mohlo vydržet, ale třeba je to nemoc auta. takže ono to auto zas tak poruchové není!!...
proč to neodchází na japoncích???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 15:21, RE: Renault
Aleš napsal:
Měl jsem taky takovou pokladničku clio 1991 koupené v roce 99 1,4 8V.
To auto mě na servise stálo víc než byla kupní cena za tři roky provozu a nájezdu 70 tis celkem. Ložiska - 2x, čidla, těsnění pod hlavou, čep, misky tlumičů, topení, elektrika furt atd.
Jak říká kamoš servisman: uznávám jen němce japonce a renault!
Ptám se: a proč ten renault? No protože již na kapotě všechny varuje, že je to auto na p.ču.
ty si ale ubožák
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 15:27, RE: konečně pravdivá recenze
SupermanXXX napsal:
konečně někdo u Renaultu přiznal že bude na laně viset buď auto nebo majitel :)) příště doporučuju něco "lepšího" třeba Dacii tu má Rencek taky odladěnou :)))) Mám 11 let starý VW a ještě nikdy neskončilo na laně a těsnění je taky původní, výfuk taky tak něříkejte že to je běžné..
ty mi chceš tvrdit že máš původní výfuk, ale to snad ne. teď tu druhou pohádku. ono je velkej rozdíl kolik ročně najezdím, já třeba 50t/km a do servisu prostě musím, ty díly tam nejsou na vždy a servis plním velmi dobře. znám lidi kteří klidně jezděj s autem do kterého bych sededl, to že jim hučí ložisko, maji schnílé brz.hadičky,kaput tlumiče a řízení atd.. a říkaj že je auto spolehlivé protože už roky nebylo třeba zajed do servisu. jsou to sebevrazi a takových taky jezdí spoustu, stačí se pořádně podívat a ty jistě patříš do této skupiny....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 16:13, RE: konečně pravdivá recenze
lagu napsal:
ty mi chceš tvrdit že máš původní výfuk, ale to snad ne. teď tu druhou pohádku. ono je velkej rozdíl kolik ročně najezdím, já třeba 50t/km a do servisu prostě musím, ty díly tam nejsou na vždy a servis plním velmi dobře. znám lidi kteří klidně jezděj s autem do kterého bych sededl, to že jim hučí ložisko, maji schnílé brz.hadičky,kaput tlumiče a řízení atd.. a říkaj že je auto spolehlivé protože už roky nebylo třeba zajed do servisu. jsou to sebevrazi a takových taky jezdí spoustu, stačí se pořá...
proc by to melo byt divny ja mam na toyote vyfuk original a to skoro 17 let a 300 tis. km. letos meneny ramena, cepy, stabilizator, spojka a tlumice
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 16:17, RE: Renault
lagu napsal:
ty si ale ubožák
Mněl jsem několik renaultů a záleží hodně na stavu v jakém se koupí a kolik to má skutečně najeto.podle recenzenta už koupil vrak-začátek koroze atd-pak se nesmí divit že takhle dopadl..nicméně elektrika blbne u renaultů častěji než třeba u japonců
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 16:21, RE: konečně pravdivá recenze
benzinak napsal:
proc by to melo byt divny ja mam na toyote vyfuk original a to skoro 17 let a 300 tis. km. letos meneny ramena, cepy, stabilizator, spojka a tlumice
jo aby to nevypadalo blbe tak jeste letos menena lambda sonda a kabely ke svickam ato po 10 letech pouzivani a jeste par let dá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 16:52, RE: konečně pravdivá recenze
benzinak napsal:
jo aby to nevypadalo blbe tak jeste letos menena lambda sonda a kabely ke svickam ato po 10 letech pouzivani a jeste par let dá
Tak seš vocas, když měníš kabely od svíček až po 10 letech!!!!!!!!!!!!!!!!! a co svíčky, ty máš pořád původní?? asi jo viď
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 17:12, RE: konečně pravdivá recenze
lagu napsal:
ty mi chceš tvrdit že máš původní výfuk, ale to snad ne. teď tu druhou pohádku. ono je velkej rozdíl kolik ročně najezdím, já třeba 50t/km a do servisu prostě musím, ty díly tam nejsou na vždy a servis plním velmi dobře. znám lidi kteří klidně jezděj s autem do kterého bych sededl, to že jim hučí ložisko, maji schnílé brz.hadičky,kaput tlumiče a řízení atd.. a říkaj že je auto spolehlivé protože už roky nebylo třeba zajed do servisu. jsou to sebevrazi a takových taky jezdí spoustu, stačí se pořá...
Pane lagu, uvědomte si, že vy jste od renaultu zvykly na jine standardy - to, co považujete za spotřebák, je v japonských autech navždy a nepočítá se s tím, že to budete měnit. Jsou vozy, u kterých těsnění poh hlavou, cívky, spojka atd. vydrží po celou dobu života auta. Jen proto, že na laguně měníte každý rok půlku auta, nenadávejte ostatním, že to nedělají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 17:14, RE: konečně pravdivá recenze
lagu napsal:
Tak seš vocas, když měníš kabely od svíček až po 10 letech!!!!!!!!!!!!!!!!! a co svíčky, ty máš pořád původní?? asi jo viď
Přesně! Podle servisní knížky je doporučeno v autorizovaných servisech renault měnit svíčky každou středu a kabely k nim první úterý v měsíci!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 17:16, RE: konečně pravdivá recenze
lagu napsal:
Tak seš vocas, když měníš kabely od svíček až po 10 letech!!!!!!!!!!!!!!!!! a co svíčky, ty máš pořád původní?? asi jo viď
Byli tam od vyroby takze 17 roku a proc bych je mel menit driv kdyz neni potreba? ne svicky nemam puvodni "vocásku"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.11.2009 17:18, RE: konečně pravdivá recenze
benzinak napsal:
Byli tam od vyroby takze 17 roku a proc bych je mel menit driv kdyz neni potreba? ne svicky nemam puvodni "vocásku"
a ty kabely byli meneny preventivne k novym iridiovym svickam
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.