0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Mégane Coupé - je tím pravým ke koupi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 11:51, RE: Ojetý Renault
klobrch napsal:
Za ty peníze člověk sežene jenom hodně ojetýho Megana. Kamoš ho má, a nic moc. Je dost poruchový a začíná reznout. Osobně bych šel do japonce nebo němčoura, i když koncerňáky nemusím, ale je fakt, že VW okolo roku výroby 1995 až 1996, co se dají za ty prachy sehnat, jsou hodně spolehlivý káry. Záleží na co tazatel auto potřebuje, jestli chce jezdit nebo se jen producírovat. Ženským se Megáne líbí. A jinak nevím co máte proti červené nebo žluté barvě. Já nosím fialový boxerky s kytičkasma a přihřátej určitě nejsem.
Taky myslim, že to tomu sluší, jen se nebát, ale je to srágora a uvnitř hnusný ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 13:36, RE: paseo
anonym napsal:
Toyota Paseo,je kvalitnejšie a určite neopozeranejšie než Megan.
Jj, to by ale zdejsi znalci museli vedet, ze neco takoveho vubec existuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 15:14, RE: paseo
anonym napsal:
Jj, to by ale zdejsi znalci museli vedet, ze neco takoveho vubec existuje.
Paseo je nesmysl, někde to ťukne a díly bude shánět věčnost, to už je lepší volba ta Corolla... a nebo Nissan Sunny
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 15:47, RE: paseo
tomaskrtek napsal:
Paseo je nesmysl, někde to ťukne a díly bude shánět věčnost, to už je lepší volba ta Corolla... a nebo Nissan Sunny
Tedy pánové,nic ve zlém,ale člověk,který opravdu o autech něco ví,se za ty křupanské výlevy tady musí stydět.Fakt ste mu poradili.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 17:47, Objektivnost
Zkuste být všichni trochu konkrétnější. Nejhodnotnější názor zde bude od člověka, který má přímou zkušenost s konkrétním modelem, na který se autor ptal, tj. Renault Mégane Coupé 1.6 první generace. Já mám dvouletou zkušenost přímo s tímto modelem a nyní bych ho znovu bral jako vlastní. Krom drobných jízdu neovlivňujících závad auto jezdilo bez problémů každý den. Zastávám názor, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pokud se o auto nestaráte nebo nemůžete, radši bych se přikláněl k obecně bytelnějším autům. Taková Toyota, Mazda, Golf III a další toho vydrží bez povšimnutí mnohem víc. Myslím si, že autor chce pouze pěkné auto a přitom nemá tolik peněz na mladší auta. Možná je student. Absolutně nesouhlasím s tím, že ta zmíněnou sumu bude mít vyběhaný střep. Nemusíme chodit daleko, že? Zde na Tipcars jde pořídit velmi pěkný kousek po prvním majiteli a se servisní knihou. V Německu se do požadovaného limitu vejdete s přehledem i s náležitými poplatky jako převozní značky, pojištění, STK, přihlášení, značky, pojištění. Ovšem může to být pro někoho dálka. Celkově bych to reálně viděl jako dobrý výběr ještě spolu s Mazdou 323C nebo F. Jestli se mnou souhlasíte nebo ne, je mi u pr*ele. Autor ať si to přebere sám a veme si z toho to, co mu k výběru nakonec pomůže. GL
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 20:54, RE: Auto jako pro geje...
Ráďa napsal:
Co se člověk v reakcích nedočte Ber to takhle, mít za zákazníky 4% z celé populace, to by zas šlo, hehe. Myslím, že žlutá nebo červená se k tomu náhodou hodí. Megan 1 coupé bylo ve své době vzhledově hezké auto, to jo. Dneska s tím ale bohužel opravdu jezdí většinou "šílené kadeřnice" nebo 18 letí kluci, kteří dají kérku na dveře, výfuk plašící vše okolo, modré parkovačky + 100w žárovky, čínksý znak na začernělé sklo. Oblečou si růžové trika, nasadí kšiltovky vezmou vodní dýmku a zajedou...
prej ceny E46 nejsou daleko hehe kam koukáš? na bouračky? )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 20:56, RE: xXx
Muroň napsal:
S 1,6 vítkem je to nádhera. Velice příjemné a dobře ovladatelné auto, člověk v něm má pocit, že se v něm narodil.
halooooo, 50-70 litru... a najit nevotuzený VTEC je sci-fi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 20:59, Kup si Opel Tigra
Sice s korozi a poruchama taky bojuje, ale ne tak tragicky jako Megan. Navic na to je vsude dilu hromada a za dobry ceny. Nemluve o povedenejsim nadcasovym vzhledu. Nechapu jak nekdo chce stokonovy kupatko a redaktor mu doporucuje nejaky tridverovy modely hatchbacku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 21:13, RE: Kup si Opel Tigra
anonym napsal:
Sice s korozi a poruchama taky bojuje, ale ne tak tragicky jako Megan. Navic na to je vsude dilu hromada a za dobry ceny. Nemluve o povedenejsim nadcasovym vzhledu. Nechapu jak nekdo chce stokonovy kupatko a redaktor mu doporucuje nejaky tridverovy modely hatchbacku...
Opel Tigra není žádný konstrukční skvost, leckterá třídvéřové hatchbacky jsou o dost lepší (a nemyslím jen od Hondy). On totiž "oplík tygřík" je jen Corsa v "hezčím" kabátku, a to je málo. Třeba přímý konkurent Ford Puma (s motorem 1.7) byl a je naprosto jinde, ten bych k povšimnutí asi doporučila já (... a pochopitelně Xsaru VTS 120 kW, ale to je trochu "jiná liga").
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 21:39, RE: Kup si Opel Tigra
anonym napsal:
Opel Tigra není žádný konstrukční skvost, leckterá třídvéřové hatchbacky jsou o dost lepší (a nemyslím jen od Hondy). On totiž "oplík tygřík" je jen Corsa v "hezčím" kabátku, a to je málo. Třeba přímý konkurent Ford Puma (s motorem 1.7) byl a je naprosto jinde, ten bych k povšimnutí asi doporučila já (... a pochopitelně Xsaru VTS 120 kW, ale to je trochu "jiná liga").
Kylie
Hmm, zbývá najít Pumu za 60 - 70 tis. Kč. Samozřejmě tu každý ví, že Tigra je převlečená Corsa, ale taky má dobrý podvozek a svého času s motorem 1,6 16v vyšla z duelu s Pumou 1,7 se ctí. Jsou to auta pro odlišnou klientelu. Takže asi tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 22:47, RE: Objektivnost
anonym napsal:
Zkuste být všichni trochu konkrétnější. Nejhodnotnější názor zde bude od člověka, který má přímou zkušenost s konkrétním modelem, na který se autor ptal, tj. Renault Mégane Coupé 1.6 první generace. Já mám dvouletou zkušenost přímo s tímto modelem a nyní bych ho znovu bral jako vlastní. Krom drobných jízdu neovlivňujících závad auto jezdilo bez problémů každý den. Zastávám názor, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pokud se o auto nestaráte nebo nemůžete, radši bych se přikláněl k obecn...
souhlasím...proč by si nemohl za 70 tisíc koupit autor hezké auto... jen je třeba dobře vybírat. Ja jsem měl ve své době toyotu celicu r.v.92 a mohu vřele doporučit) ted už by se mohla pohybovat v cenové kategorii cca 70t. kvalitní auto, 115 koní a na svou dobu i dobrej "kočkolap" přeji hodně štěstí při výběru!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 23:10, RE: Kup si Opel Tigra
i napsal:
Hmm, zbývá najít Pumu za 60 - 70 tis. Kč. Samozřejmě tu každý ví, že Tigra je převlečená Corsa, ale taky má dobrý podvozek a svého času s motorem 1,6 16v vyšla z duelu s Pumou 1,7 se ctí. Jsou to auta pro odlišnou klientelu. Takže asi tak.
Jsou to auta která si mnoho lidí plete, řadí je do stejného segmentu a vidí v nich soupeře (což byl od opelu jistě i úmysl). Myslím, že zcela naprosto jednoznačně se vyplatí připlatit, hledat, najít a koupit Ford Puma (a na opel tigra zapomenout).

PS: Už to, že tyto dva vozy byly opakovaně v různých testech v různých časopisech porovnávány naznačuje, že až tak jinak zacíleny nebyly (byť rozdíl mezi nimi byl). Nechci zpochybňovat vaše vidění onoho duelu a prohru Corsy/Tigry popisovanou líbivým slovy "obstála se ctí". Shodneme se, že vždy ve všech srovnáních zvítězil Ford Puma a druhý skončil Opel Tigra?
PPS: Jak jste to myslel s tou "odlišnou klientelou"?
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.09.2008 23:33, Megan
Měl jsem chvíli Megana I -sice ne kupé ale hatchback a mé dojmy: Motor 1.6 osmiventil je super, Megan je lehký a ta 1.6 s tím jezdí pěkně svižně, jde to hezky za plynem, výborná spotřeba-pokud člověk neprostojí celý den v kolonách, tak Prahu (tedy ne Pavlák v pět odpoledne :)) jsem jezdil pod 7 litrů, venkovy kolem 6. Oproti 16ventilové 1.6, co mám teď v Opelu Astra G, tu 8ventilovou 1.6 považuju do města za lepší-líp táhne v nižžších otáčkách, ta 16ventilovka ožije až přes 3000 ot. Ve městě, kde se jezdí pomalu, těch 20 kw navíc, co mám teď, díky odlišné charakteristice motoru vůbec nepoznám-jiné je to na rychlostních komunikacích-pak se lépe předjíždí, té 8 ventilové 1.6 dojde dech ve chvíli, kdy 16ventilovka ožije. Takže asi záleží, kde pisatel bude převážně jezdit. Řazení nijak oslnivý, trošku gumový, ale v pohodě, rychlosti jsem nelovil. Povozek je měkkej-na mě už byl moc, člověk jede, jede, furt to pluje a najednou se to utrhne-chyběl mi tam takovej ten mezistupeň, když už začínám cejtit, že jsem na hraně-ale pokud je člověk klidný řidič, tak ocení plavnost.ale kupé to může mít úplně jinak naladěný, takže asi zkusit. Kastle-rezne, bacha na to, za tyhle prachy to bude počítám rok 97-98 a jak se tak koukám na tyhle Megany I, když je někde vidím, tak rez je spíš pravidlem než výjimkou-hlavně zadní lemy a prahy a místo pod zadníma svítilnama-to má snad každej druhej, asi konstrukční chyba. Jinak tyhle Megany mají poddimenzovaný ložiska kol, tak bacha na to, jak to různě v zatáčkách hučí, zkontrolovat-fakt se ty ložiska měněj často. Taky bych zkontroloval zadní nápravu-používají tam jakožto odpružení zkrutný tyče a v souvislosti se stářím vou a korozí se stává, že tyto torzní tyče prasknou-což znamená prdel na zemi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 11:03, RE: Kup si Opel Tigra
anonym napsal:
Jsou to auta která si mnoho lidí plete, řadí je do stejného segmentu a vidí v nich soupeře (což byl od opelu jistě i úmysl). Myslím, že zcela naprosto jednoznačně se vyplatí připlatit, hledat, najít a koupit Ford Puma (a na opel tigra zapomenout).

PS: Už to, že tyto dva vozy byly opakovaně v různých testech v různých časopisech porovnávány naznačuje, že až tak jinak zacíleny nebyly (byť rozdíl mezi nimi byl). Nechci zpochybňovat vaše vidění onoho duelu a prohru Corsy/Tigry popisov...
V roce 95 si tu tigru jako novou koupila moje matka a na tu dobu to bylo super kupátko a můžu říct že i dnes se za ním ohlédnu.Co je však proti pumě mnohem lepší je spotřeba.protože s pružnou 1,6 16V 78Kw se dalo normálně jezdit do 6ti litrů.A přitom to dalo na prdel ve zrychlení mnohem silnějším autům.Ani maximálka nebyla špatná tachometrových-220km/h.A tolik kritizovaná příbuznost s corsou-auto mělo tvrdší podvozek a na orig.15 elektronech sedělo jak přibité.Po 11 letech se tigra prodala v dobré kondici s začínající korozí a jednou potkaným motorem-praskl rozvoďák.jinak jen běžná údržba.Dnes už jsou bohužel většinou vylítané a votuzené od puberťáků...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 11:03, RE: Auto jako pro geje...
anonym napsal:
na hlavním sajtu na mně svítí červená corvette C6, to bude asi taky auto pro geje. tuhle jsem jel manželčinou 206cc, tmavě modrá metalíza a bílá kůže, majíc auto v servisu, na zrcátku plyšáka, no prostě ženské. Na světlech se mi hrozně smáli dva nagelovaní hošíci ve vytuněném golfu edice III. jakéže to mám teploušské auto. tak jsem jim ukázal, že jsou jedničky a pokračoval jsem v klidu dál.
lol, zajímavé je, že ti golfisti většinou jezdí ve dvou, růžové trika a nagelovaní- jak bukvice :D
Pak si na světlech chtějí hrozně dokazovat, jak mají skvělý odpich - kór když vidí touringa (kombík). Akorát mi na zádi chybí ozn.modelu 328iT :D se pak hošani nestačí divit, když se teda rozhodnu je poctit svou pozorností.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 11:07, RE: Auto jako pro geje...
anonym napsal:
lol, zajímavé je, že ti golfisti většinou jezdí ve dvou, růžové trika a nagelovaní- jak bukvice :D
Pak si na světlech chtějí hrozně dokazovat, jak mají skvělý odpich - kór když vidí touringa (kombík). Akorát mi na zádi chybí ozn.modelu 328iT :D se pak hošani nestačí divit, když se teda rozhodnu je poctit svou pozorností.
Ty ale gej nejsi, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 14:43, autor už nabízí Japonce
super,jsem rád,že autor myslí na víc variant než jen evropskou produkci.Konečně se v radách objevůjí i japonci ikdyž se jim věnuje jen sporadicky v 1-2 řádcích, díky :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 20:35, RE: Kup si Opel Tigra
anonym napsal:
Jsou to auta která si mnoho lidí plete, řadí je do stejného segmentu a vidí v nich soupeře (což byl od opelu jistě i úmysl). Myslím, že zcela naprosto jednoznačně se vyplatí připlatit, hledat, najít a koupit Ford Puma (a na opel tigra zapomenout).

PS: Už to, že tyto dva vozy byly opakovaně v různých testech v různých časopisech porovnávány naznačuje, že až tak jinak zacíleny nebyly (byť rozdíl mezi nimi byl). Nechci zpochybňovat vaše vidění onoho duelu a prohru Corsy/Tigry popisov...
Inu to je jednoduché. Prostě Pumu si kupovali zájemci o skutečně sportovní svezení (má ji kolega a ten podvozek je fantazie) a Tigra tu byla jako stylové vozítko s levným servisem (tudíž spíš takové dámské mno). Jinak co je divného na "líbivém" označení obstála se ctí? Pokud nejste skutečný závodník máte tu dvě malá kupé (obě vycházejí technikou z masového malého hatche) s podobně objemnými jednotkami. Jedno má super podvozek (druhé není vůbec špatné) a druhé lepší spotřebu (druhé taky není tragické). Ono záleží na konkrétním testu a subjektivním názoru autora. Jinak je mezi těmi auty asi takový rozdíl jako mezi Peugeotem 306 S16 a Xsarou VTS.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 21:48, RE: Kup si Opel Tigra
i napsal:
Inu to je jednoduché. Prostě Pumu si kupovali zájemci o skutečně sportovní svezení (má ji kolega a ten podvozek je fantazie) a Tigra tu byla jako stylové vozítko s levným servisem (tudíž spíš takové dámské mno). Jinak co je divného na "líbivém" označení obstála se ctí? Pokud nejste skutečný závodník máte tu dvě malá kupé (obě vycházejí technikou z masového malého hatche) s podobně objemnými jednotkami. Jedno má super podvozek (druhé není vůbec špatné) a druhé lepší spotřebu (druhé taky není trag...
Inu tak jednoduché to nebude. Mezi Tigrou a Pumou je o dost větší rozdíl než mezi S16 a VTS (to jsou pokrevní příbuzní - jak jistě víte). Ford Puma bylo autíčko s výborným podvozkem a povedeným motorem, Tigra je překarosovaná Corsa s trochu tužšími tlumiči (nazvat její podvozek "vůbec ne špatným" je opravdový eufemismus), nic víc (levné řešení, zákazník to stejně zbaští). Stejná situace je u motorů. Jednasedmička v Pumě je živý motůrek radostně letící do otáček, Corsa (pardon Tigra) na něj nenabízí odpověď.
Na konkrétním testu a konkrétním autorovi právě že NEzáleží. Nikde jsem nenašla test, který by dopadl jinak, než jsem se už zmínila: 1. Puma 2. Tigra. Vždy, všude, bez jediné výjimky.
Tigru jako "vozítko pro ženy" možná vidíte vy, bohužel se i hůř řídí, než Puma. Takže si to shrneme: Tigra má výrazně horší podvozek, nesrovnatelný motor, slabší gumovější řízení - opravdu by jste své ženě doporučil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 21:50, RE: Kup si Opel Tigra
anonym napsal:
Inu tak jednoduché to nebude. Mezi Tigrou a Pumou je o dost větší rozdíl než mezi S16 a VTS (to jsou pokrevní příbuzní - jak jistě víte). Ford Puma bylo autíčko s výborným podvozkem a povedeným motorem, Tigra je překarosovaná Corsa s trochu tužšími tlumiči (nazvat její podvozek "vůbec ne špatným" je opravdový eufemismus), nic víc (levné řešení, zákazník to stejně zbaští). Stejná situace je u motorů. Jednasedmička v Pumě je živý motůrek radostně letící do otáček, Corsa (pardon Tigr...
...opravdu by jste ho své ženě doporučil?
Kdybych měla dceru na střední a blížila se maturita, já bych volila Ford Puma.
Kylie
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.