0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Laguna 1,8 RT (je spolehlivý?)

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 00:24, Ja Taky
Mam taky Lagunu a to s tema brzdamam muzu potvrdit mel sem rok 97 vzadu bubny a nic moc,ted mam 94 4kotouce a je to proste parada brzdi super,takze to neni pred nebo po faceliftu ale zadni kotoucovou napravou.S ABS vytahnete pojistku a je po problemu a auto de do smyku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 05:50, zpráva
Lagunu jsem obdivoval do té chvíle než jsem si jí koupil.První rok jezdila bez problemu.Pak,ale přišla serie drahých oprav tlumiče,těsnění pod hlavou.Velký problém byl s LPG auto si dělalo co chtělo jednou startovalo pak zas ne.Ceny nahradních dilu šilený.Frantíky už nechci ani vidět.Než frantíka tak rači itala ceny nahradních dilů jsou mnohem levnější.Nyní vlastním vw passat 1,9TDI a toje úplně někde jinde.A když už frantíka tak snad možna peugeot ,ale nevim.Mějte se zdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 06:09, ABS
S bržděním na nerovnostech mám podobný problém (s italem) ale řekl bych, že to bude všude stejné. I služební Caddy (funglovka) to taky dělá. ABS má při brždění na nerovnostech zřejmě problém s rozdílný "zatížením" jednotlivých kol a snímač toho kola to vyhodnotí jako ztátu adheze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 07:25, Nevidite si do vlastni huby, tak nepoucujte
"kteří nesmyslně mačkají své odrostlé děti na zadních sedačkách jejich fungl nové fabie combi 1,2 HTP"

"na fanatické či pubertální výkřiky reagovat opravdu nebudu"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 07:54, RE: Nevidite si do vlastni huby, tak nepoucujte
anonym napsal:
"kteří nesmyslně mačkají své odrostlé děti na zadních sedačkách jejich fungl nové fabie combi 1,2 HTP"

"na fanatické či pubertální výkřiky reagovat opravdu nebudu"
To už je tady takový místní koloryt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 08:02, RE: ABS
anonym napsal:
S bržděním na nerovnostech mám podobný problém (s italem) ale řekl bych, že to bude všude stejné. I služební Caddy (funglovka) to taky dělá. ABS má při brždění na nerovnostech zřejmě problém s rozdílný "zatížením" jednotlivých kol a snímač toho kola to vyhodnotí jako ztátu adheze.
Je to tak, kolo odskočí a brzdná síla se stane větší než síla od odvalování a kolo se zastaví, a to musí ABS zásáhnout. Tlumiče určitě hrají roli a pak hraje roli odpružená hmota. Čím větší tím horší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 08:32, ještě světlomety !!!
Ještě jsem zapomněl uvést příšernou účinnost světlometů !!! Jedno světlo mám originál a druhé druhovýrobu, ovšem ani to orig. prostě nesvítí. Na to se opravdu těžko zvyká. Zkoušel jsem i 100W a modré žárovky, ale asi jsou špatné z výroby paraboly nebo co..........máte někdo tip???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 08:44, RE: ABS
anonym napsal:
S bržděním na nerovnostech mám podobný problém (s italem) ale řekl bych, že to bude všude stejné. I služební Caddy (funglovka) to taky dělá. ABS má při brždění na nerovnostech zřejmě problém s rozdílný "zatížením" jednotlivých kol a snímač toho kola to vyhodnotí jako ztátu adheze.
Mám Clio výroba 32/2007 a dělá to taky, je to nepříjemný ale dá se na to zvyknout. Odstranit nebo přeseřídit to údajně nejde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 08:53, RE: Nevidite si do vlastni huby, tak nepoucujte
anonym napsal:
"kteří nesmyslně mačkají své odrostlé děti na zadních sedačkách jejich fungl nové fabie combi 1,2 HTP"

"na fanatické či pubertální výkřiky reagovat opravdu nebudu"
Když na to nechceš reagovat, tak nereaguj. Tady se ozývají potrefené husy, ale ono to opravdu nedělá moc dobrou reklamu na rakouské, či jiné dálnici. Fabia Combi, nacpaná lidmi, do auta nevidíš, protože je naložené po okraj a přijde mírný kopec a HTP dochází dech, ale za každou cenu se nechce vzdát levého pruhu. Jak tady někdo píše debilní poznámku o tom koloritu, tak podle mě ten kolorit spočívá hlavně v tom, že si česká rodina koupí Fábii a pak ji nacpe k prasknutí a vyrazí na dovču. Osobně si myslím,že je lepší koupit si klidně o něco strší vůz, ale adekvátní potřebám rodiny a ne se hnízdit ve fábce v 5ti. čus
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 09:09, Pěkné počtení
Děkuji tímto autorovi za velkou dávku objektivity. Jen více takových!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 09:17, RE:
anonym napsal:
Když na to nechceš reagovat, tak nereaguj. Tady se ozývají potrefené husy, ale ono to opravdu nedělá moc dobrou reklamu na rakouské, či jiné dálnici. Fabia Combi, nacpaná lidmi, do auta nevidíš, protože je naložené po okraj a přijde mírný kopec a HTP dochází dech, ale za každou cenu se nechce vzdát levého pruhu. Jak tady někdo píše debilní poznámku o tom koloritu, tak podle mě ten kolorit spočívá hlavně v tom, že si česká rodina koupí Fábii a pak ji nacpe k prasknutí a vyrazí na dovču. Osobně s...
Přesně tak jsem to v článku myslel, jsem rád že alespoň někdo můj text pochopil !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 09:30, RE: Pěkné počtení
anonym napsal:
Děkuji tímto autorovi za velkou dávku objektivity. Jen více takových!
Nevím co je na tom objektivního vychvalovat 11 let starej pekáč.
Známý měl to samý 5dv.
1- koroze lemů
2- podpálený ventil
3- žádný místo nad hlavou vzadu, atd.....
Nakonec mu před nedávnem kvůli vadný elektrice v palubovce chytla a vyhořela. Takže bezva auto.
Radši jezdit Fabii, která dobře brzdí, nerezaví, světla mi posvítí na cestu, v zatáčkách neplave..................
A jestli někomu vadí, že ve Fabii jezdí lidi v pěti a mačkají se, nevím co na to říct. To je přece jejich věc.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 09:35, RE: Nevidite si do vlastni huby, tak nepoucujte
anonym napsal:
Když na to nechceš reagovat, tak nereaguj. Tady se ozývají potrefené husy, ale ono to opravdu nedělá moc dobrou reklamu na rakouské, či jiné dálnici. Fabia Combi, nacpaná lidmi, do auta nevidíš, protože je naložené po okraj a přijde mírný kopec a HTP dochází dech, ale za každou cenu se nechce vzdát levého pruhu. Jak tady někdo píše debilní poznámku o tom koloritu, tak podle mě ten kolorit spočívá hlavně v tom, že si česká rodina koupí Fábii a pak ji nacpe k prasknutí a vyrazí na dovču. Osobně s...
No a není to pravda, stačí si pročíst poslední desítky uživatelských recenzí a skoro vždycky se najde nějaké šťouchnutí konkrétně do místní produkce. Mně je to celkem šumák, jen jsem ucítil krátkodobě potřebu na to poukázat. Stejně tak je mi buřt, když si koupí někdo Fabku, jako rodinný auto a pak s ní jede narvanou do Chorvatska na dovo. A co si o tom myslí Rakušáci, tak to mi teprv žíly netrhá. Někde jsem četl hezký názor, že ojetá auto jsou pro zkušené motoristy a odvážlivce a pro ty ostatní jsou auta nová. V bazaru je limitním kritériem technický stav a v autosalónu obsah peněženky. Já bych taky doporučil ojetý vůz, ale já už přecejen alespoň trochu vím, kam se kouknout, abych naletěl snad jen minimálně. Jenže doba se změnila a ve vozech dnes jezdí i lidé, kteří nemají ponětí, jak se z benzínu, co lijí do nádrže stane, že se auto pohybuje, topí, chladí, svítí, brzdí atp.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:04, RE: Nevidite si do vlastni huby, tak nepoucujte
David V napsal:
No a není to pravda, stačí si pročíst poslední desítky uživatelských recenzí a skoro vždycky se najde nějaké šťouchnutí konkrétně do místní produkce. Mně je to celkem šumák, jen jsem ucítil krátkodobě potřebu na to poukázat. Stejně tak je mi buřt, když si koupí někdo Fabku, jako rodinný auto a pak s ní jede narvanou do Chorvatska na dovo. A co si o tom myslí Rakušáci, tak to mi teprv žíly netrhá. Někde jsem četl hezký názor, že ojetá auto jsou pro zkušené motoristy a odvážlivce a pro ty ostatní ...
Jenže pane tady de o to že za tu fabku dám (kromě junioru) 350tis. a za tyto prachy už nemám lagunu z roku 96 ale třeba mondeo kombi r.v.2004 a to už je sakra auto pro rodinu!proto raději já volím tu větší ojetinu..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:06, Díky
Tak Vám všem tedy moc děkuji... Chtěl jsem si jí koupit, ale kašlu na to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:15, RE:
anonym napsal:
Jenže pane tady de o to že za tu fabku dám (kromě junioru) 350tis. a za tyto prachy už nemám lagunu z roku 96 ale třeba mondeo kombi r.v.2004 a to už je sakra auto pro rodinu!proto raději já volím tu větší ojetinu..
Tak tak.........nikomu jsem tady Fábii nevymlouval. Jen jsem to zmínil, protože okolo sebe znám dost lidí, kteří musejí mít za každou cenu nové auto a jelikož jsou průměrně výdělečnými občany, tak mají na tu Fábii v kombiku. Přesně jak jste uvedl, za ty peníze můžete mít např. Mondeo či jiný vůz podobné velikosti a nebudou vás na D1 předjíždět zprava kamiony.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:26, RE: ještě světlomety !!!
autor článku napsal:
Ještě jsem zapomněl uvést příšernou účinnost světlometů !!! Jedno světlo mám originál a druhé druhovýrobu, ovšem ani to orig. prostě nesvítí. Na to se opravdu těžko zvyká. Zkoušel jsem i 100W a modré žárovky, ale asi jsou špatné z výroby paraboly nebo co..........máte někdo tip???
Kup si svetla z faceliftu sviti lip a vypadaji taky dobre bud nove Depo 2200kc/ks nebo na vrakarne original se tam davali Hella,Depo je nahrada.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:31, RE:
autor článku napsal:
Přesně tak jsem to v článku myslel, jsem rád že alespoň někdo můj text pochopil !!
Dovedete pochopit, že člověk co horkotěžko sežene 100 tísíc na desetiletou Lagunu v nejnižší motorizaci se příjmama a vůbec celkovým nazíráním na svět dost liší od někoho, kdo má na to, aby si kupoval nové, byť relativně malé auto za cenu okolo 300 tisíc ?

Já znám majitelů takovýhle lagun asi pět - až na jednu výjimku všichni musí mít velkou káru aby udrželi jakýsi nepsaný společenský status ( skladníka či truhláře..) a 90 % času v tom jezdí sami (do skladu či truhlárny a v nátělníku). Na koupi nového -by´t třeba menšího auta jim jejich příjmová situace nedovoluje pomyslet ani omylem. Zatímco jejich vrstevník s velmi slušným platem v bance si kupuje třeba Jarise a ježdění s vylítaným autem bůhví po kom a ještě bez katalyzátoru (óóó) je zcela mimo obzor jeho představivosti. Protože auto je pro něj prostředek a nikoliv cíl.
Jinak odrostlé děti často jezdí někam samy s kamarády a nikoliv s rodiči.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:32, Velice příznivé ceny ND...
...si teda představuju jinak...ale možná je to tím, že jsem rozmazlený z té Felicie...

...jinak je to dobře napsané, emocionálně nezatížené...tak to má být...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.08.2007 10:39, RE: ještě světlomety !!!
ToJa napsal:
Kup si svetla z faceliftu sviti lip a vypadaji taky dobre bud nove Depo 2200kc/ks nebo na vrakarne original se tam davali Hella,Depo je nahrada.
jo taky mě to napadlo, ale nejsem si jist zda budou lícovat a zda je stejná elektrika. Jinak po faceliftu byli určo lepší !!
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.