0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak jezdí Renault Laguna po téměř 150 tis. km?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 00:23, Pěkné...
...počtení. Renault opravdu není můj šálek, ale to je jen moje věc. Za danou cenu určitě solidní koupě. Na 2-3 roky vystaráno (a do té odby se to snad nerozsype). K výměně oleje - to, že motory dCi mohou být vlastně spolehlivé, když se olej nemění po nepochopitelném původním nařízení výrobce 30tis. km je sice věc hezká. Problém je, že při koupi ojetiny rozhodně nelze předpokládat, že majitel (který navíc měl v úmyslu auto poslat po dané lhůtě dál) byl uvědomělejší než výrobce sám. A lze tedy spíš doufat, že alespoň dodržel oněch 30tis... A jinak souhlas - autorizované servisy jedna velká tragédie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 00:34, RE: Pěkné...
rohYpnol napsal:
...počtení. Renault opravdu není můj šálek, ale to je jen moje věc. Za danou cenu určitě solidní koupě. Na 2-3 roky vystaráno (a do té odby se to snad nerozsype). K výměně oleje - to, že motory dCi mohou být vlastně spolehlivé, když se olej nemění po nepochopitelném původním nařízení výrobce 30tis. km je sice věc hezká. Problém je, že při koupi ojetiny rozhodně nelze předpokládat, že majitel (který navíc měl v úmyslu auto poslat po dané lhůtě dál) byl uvědomělejší než výrobce sám. A lze tedy spí...
no...tím kašláním na rozvody bych se moc nechlubil...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 00:48, Super
No co dodat, recenze velmi pěkná, jen opravdu nepodceňovat rozvody a vždy když je třeba tak vyměnit, pak hrozí totální skáza motoru!! Mám taky Lagunu a jsem velice spokojen r.v.2006 a zatím žádná velká závada a to už má skoro 160t/km a pořád na jedno turbo!!!!!, každé auto má něco, ale za málo peněz hodně muziky
Tak přeju ať slouží
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 07:32, 450 Kč?
Výměna oleje + filtru + práce + kontrola celého auta za 450 Kč? A kde to bylo? Hned bych tam zajel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 07:33,
jenom bych se chtěl vyjádřit k tomu cenovému srovnání s passatem. včera jsme přivezli passata, 09/2007, v plné výbavě 2,0TDI, za 11500 euro. to znamená rok a půl starý auto, nevim, jak se ted pohybujou laguny, protože v roce 2008 byla jiná situace, ale mě tato cena přijde jako velmi zajímavá.
BTW: toto auto mělo za 18 měsíců používání najeto 155000 km. Takže už pomalu přestávám věřit desetiletým passatům, se 120000km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 07:41, servisní knížka
zfalšovat a vytisknout si svoji servisku je víc než obtížné.Každý kdo se s tím nesetkal tak tvrdí,že servisku ti dnes udělá každý dovozce "na počkání"...Opravdu ne,bohudík.
Udělat opravdu věrnou kopii se všemi štítky,použít správný papír,správný rozměr je velký problém a ten kdo viděl servisní knížku dané značky již dříve tak pozná rozdíl.Spousta lidí se o to pokouší,ale nakonec to vzdá.
Neříkám,že je to nemožné,ale pokud někdo tvrdí,že NENÍ PROBLÉM si v dnešní době udělat servisku tak o tom nemá ani páru.
Nechat si jen dodělat razítka do nevyplňované knížky je běžné a snadno odhalitelné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 08:10, RE: Pěkné...
cruise napsal:
no...tím kašláním na rozvody bych se moc nechlubil...
nejdřív píše že je neměnil ale níže pak kolik za výměnu zaplatil.............obrázek si udělá každý sám
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 08:13, RE: servisní knížka
Tomi napsal:
zfalšovat a vytisknout si svoji servisku je víc než obtížné.Každý kdo se s tím nesetkal tak tvrdí,že servisku ti dnes udělá každý dovozce "na počkání"...Opravdu ne,bohudík.
Udělat opravdu věrnou kopii se všemi štítky,použít správný papír,správný rozměr je velký problém a ten kdo viděl servisní knížku dané značky již dříve tak pozná rozdíl.Spousta lidí se o to pokouší,ale nakonec to vzdá.
Neříkám,že je to nemožné,ale pokud někdo tvrdí,že NENÍ PROBLÉM si v dnešní době udělat servisku tak o tom nem...
prázdná serviska originál se dá celkem dobře sehnat když člověk ví kam zajít
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 08:37, RE: 450 Kč?
A4 napsal:
Výměna oleje + filtru + práce + kontrola celého auta za 450 Kč? A kde to bylo? Hned bych tam zajel.
To se pan Mirek asi trochu upsal . Je to naprostý nesmysl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 08:39, RE: servisní knížka
Valnoha napsal:
prázdná serviska originál se dá celkem dobře sehnat když člověk ví kam zajít
A štítek shodný se štítkem nalepeným na skeletu vozu se dá taky lehce sehnat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 08:43, RE: Pěkné...
Valnoha napsal:
nejdřív píše že je neměnil ale níže pak kolik za výměnu zaplatil.............obrázek si udělá každý sám
A nemyslel to tak že u té první lagunyII se na ně vykašlal a u té nynější je dělal? Jinak majitel na první laguně II najel 20000Km bez závad. To je myšleno jako nějaký "zázrak" že auto najede bez nějaké vážné poruchy tolik Km?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 09:00, Laguna
takže lagunu mám pět let dnes už se dojíždí v rodině nemohu si stěžovat ve 150t odešlo turbo a ve 243tisících čep na nápravě jinak jenom jezdí co se týče servisu tak Renault vede evidenci a je servis dohledatelný, jediná chyba je ztráta hodnoty. Když jsem slyšel nabídku v bazaru tak jsem řekl, že ji hodím raději ze skály. Tak se dojíždí.Dobře mi poradily v bazaru: je pěkná klidně jí o 120 stočte a bude hned pryč. Vzhledem ktomu, že jezdila jenom do Renaultu tak si říká, že mi to za nějaké tahanice nestojí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 09:01, RE: servisní knížka
Rubal napsal:
A štítek shodný se štítkem nalepeným na skeletu vozu se dá taky lehce sehnat?
netusím jestli origo nebo sfalšovanej, to bych si vymýšlel ale znám pár lidí kteří obchodují s autama a toto běžně praktikují
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 10:14, RE: Pěkné...
Michy007 napsal:
A nemyslel to tak že u té první lagunyII se na ně vykašlal a u té nynější je dělal? Jinak majitel na první laguně II najel 20000Km bez závad. To je myšleno jako nějaký "zázrak" že auto najede bez nějaké vážné poruchy tolik Km?
Mění Renaulty jak ponožky, no. To se pak není čemu divit, že se mu nestihnou rozsypat, když je pak prodá ve stavu před hertzshlag ;) Takže jak jsem psal, 2-3 roky mu to zas vydrží a do té doby se to nerozsype.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 10:17, RE: servisní knížka
Valnoha napsal:
netusím jestli origo nebo sfalšovanej, to bych si vymýšlel ale znám pár lidí kteří obchodují s autama a toto běžně praktikují
Neoznámením trestného činu (podvodu) se stáváš spolupachatelem ;P
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 10:21, RE: Laguna
Zdeno napsal:
takže lagunu mám pět let dnes už se dojíždí v rodině nemohu si stěžovat ve 150t odešlo turbo a ve 243tisících čep na nápravě jinak jenom jezdí co se týče servisu tak Renault vede evidenci a je servis dohledatelný, jediná chyba je ztráta hodnoty. Když jsem slyšel nabídku v bazaru tak jsem řekl, že ji hodím raději ze skály. Tak se dojíždí.Dobře mi poradily v bazaru: je pěkná klidně jí o 120 stočte a bude hned pryč. Vzhledem ktomu, že jezdila jenom do Renaultu tak si říká, že mi to za nějaké tahanice nestojí.
Koupím. Za kolik? :D Dám víc než bazar :D Ne ale teď vážně. Kolik má najeto a kolik nabídl bazar, jestli to není tajné? A jaký motor, r.v.?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 10:43, RE: Laguna
rohYpnol napsal:
Koupím. Za kolik? :D Dám víc než bazar :D Ne ale teď vážně. Kolik má najeto a kolik nabídl bazar, jestli to není tajné? A jaký motor, r.v.?
Měla 216 t a mluvilo se o 80 nyní asi 240 a má ji syn s manželkou prodávat už ji fakt nebudu. Jeto 1,9 Dci 88kw privileg v plný. Rok konec 2001.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 11:13, RE: Laguna
Zdeno napsal:
Měla 216 t a mluvilo se o 80 nyní asi 240 a má ji syn s manželkou prodávat už ji fakt nebudu. Jeto 1,9 Dci 88kw privileg v plný. Rok konec 2001.
ok tak to by souhlasilo 80 na 109 prodej,asi vím,kde jste ji nabízel :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 11:37, Spotřební materiál
Přesně jak píše rohYpnol - mění rencky jak ponožky. Do spotřebního materiálu rozvody, tlumiče a všechny náplně počítám. Pokud se člověk o auto trochu stará, tak mění to, co se s nájezdem a stářím zhoršuje. S původními tlumiči, 5 let neměněnou chladící směsí i o 30tkm přetaženými rozvody se jezdit dá, ale zvyšuje to nebezpečí velkého průšvihu. Od pana Mirdy bych auto nekoupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.04.2009 11:39, RE: 450 Kč?
Rubal napsal:
To se pan Mirek asi trochu upsal . Je to naprostý nesmysl.
Neni. 4l laciného oleje za 300 pořídím, filtr za 150, práci si sám sobě nepočítám a auto si taky celé vizuálně zkontroluju.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.