0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké velké auto pro rodinu se čtyřmi dětmi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 00:18, A co Honda Shuttle?
7-místný velmi hbitý auto, automat, klima, prostě plná výbava.... a naprosto spolehlivá. Mohu potvrdit. Předtím jsem jezdil Toyotu Previa. To bylo neskutečný pohodlí a naprostá spolehlivost a bytelnost. Majitel po mě s ní jezdí dodnes a má tam skoro půl milionu najeto. Japoncům sláva!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 11:38, RE: Autor odpovědi je placený Renaultem?
anonym napsal:
Asi mi něco uniklo, ale trochu jsem nepochopil "GrandEspace je tedy jediným velkoprostorem, který při využití všech sedaček může nabídnout i zavazadlový prostor cca 500 litrů" Skoro to vypadá, jako kdyby byl Renault Grand Espace největším autem, jaké kdy autor odpovědi viděl ....
Netvrdím, že Renault je špatná volba, ale je to jen neden z mnoha a nikdy bych si ani ze srandy nedovolil napsat, že je to "jediný velkoprostor ..."
Vzhledem k tomu, že mám asi osmý minivanm tak vím o čem je šest míst a...
Taky to na mě dělá dojem, že autor článku seděl tak maximálně ve fóbii...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 12:49, RE: vf
anonym napsal:
Doporučuji grand Voyager 1998 a výše. Ale musí být udržovaný a nesmí být uhoněný a se stočenými kilometry. Nejlépe dovézt z ciziny, ne z našich autobazarů....Uvnitř máte prostoru že tam můžete tančit (skoro).
A určitě 2,5TD hahahahaha
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 12:50, RE: Investice po koupi
anonym napsal:
Počítejte s investicí po koupi od 50 do 100tis. Kč pokud budete chtít mít takovéto auto ve stavu aby jste bezpečně vozila rodinu, tedy v perfektním stavu. (vlastní zkušenost a to jsem dost vybíral). Pořád ale lepší než 800tis za nové. Přeji hodně štěstí při výběru. Chce to osobní jednání s majitelem, nejlépe aby bylo užíváno jako 2. auto v rodině a ne jako firemní "dodávka".
jaká investice 50-100tis???A co bys tam chtěl měnit za takový prachy?dát 100tis do oprav u auta,který jsem si sotva koupil?beru rozvody,brzdy,případně čepy apod na podvozku,ale u auta do 150tis asi nečekám,že bude v super stavu,a pokud by tam bylo tolik věcí na výměnu tak ho ani nekoupím!jednoduchý ne?
druhá věc,že taková rodina asi nedá všechny svoje peníze za auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 13:01, RE: Autor odpovědi je placený Renaultem?
anonym napsal:
Taky to na mě dělá dojem, že autor článku seděl tak maximálně ve fóbii...
ale on tam psal,že za tu sumu je to jediný tak velký auto,napadá mě max grand voyager,ale ten bude mít vysoký obsahy benzínu...nechci se autora zastávat,ale tak uveď pár příkladu když seš tak chytrej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 13:44, RE: A co Honda Shuttle?
anonym napsal:
7-místný velmi hbitý auto, automat, klima, prostě plná výbava.... a naprosto spolehlivá. Mohu potvrdit. Předtím jsem jezdil Toyotu Previa. To bylo neskutečný pohodlí a naprostá spolehlivost a bytelnost. Majitel po mě s ní jezdí dodnes a má tam skoro půl milionu najeto. Japoncům sláva!!!
Japonec, nakonec, ani náhodou.Samé špatné zkušenosti a navíc škaredé auta.Nj šikmé oči.Hm....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 20:31, RE: A co Honda Shuttle?
anonym napsal:
Japonec, nakonec, ani náhodou.Samé špatné zkušenosti a navíc škaredé auta.Nj šikmé oči.Hm....
hm další co si koupil koncernovou sračku a používá rýmovačku,kterou vykládá denně v hospodě :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 20:39, RE: vf
anonym napsal:
Viděl jsem jednoho s plynovou bombou dvoustovkou. Zajímavý. Najížděli na tom prý 2000 km na jedno tankování.
A když ti to bouchne tak doletíš až na Měsíc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 20:57, RE: Fiat
anonym napsal:
Je vidět, že si v ní nikdy nejel. Na kontroverzní vzhled zapomeneš, když poznáš její praktické stránky. Přiklonil bych se k berzi BiPower (na CNG), záleží jak má paní daleko k čerpačce. Jezdím za 1,30/km...
A komu se nelíbí ať si pr.... políbí, to je váš problém, ne můj.
jo multipla je první, pak honda FR-V za těžké prachy,
Jinak design vycházel z řady bravo, takže když odděláte vrch, je to bravo. není to hnusné auto, je jen jiné.
Jinak nová multipla je již jiná, nezapadala by totiž designem do série.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.06.2008 21:35, RE: A co Honda Shuttle?
anonym napsal:
hm další co si koupil koncernovou sračku a používá rýmovačku,kterou vykládá denně v hospodě :)
Preferuju Fiat Multipla.Uvnitř prostorný,zajímavej design(pro někoho zvrácenej)ale praktickej a přehlednej,spolehlivost slušná,pokud nekoupíte vysloveně šrot a hlavně pořizovací cena a cena náhradních dílů je ůplně v poho!!Tot moje zkušenost a názor.....Mííra
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.06.2008 13:28, Citroen Jumpy, Peugeot Partner, Fiat Scudo
To je asi tak jediný za tak málo peněz. Pro šest ve dvou řadách a tím pádem velkej kufr. Cena mírné, protože to není žádná nádhera a každej chce luxus. S Hdi motorem a sehnat zachovalej kousek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.06.2008 13:35, RE: Citroen Jumpy, Peugeot Partner, Fiat Scudo
anonym napsal:
To je asi tak jediný za tak málo peněz. Pro šest ve dvou řadách a tím pádem velkej kufr. Cena mírné, protože to není žádná nádhera a každej chce luxus. S Hdi motorem a sehnat zachovalej kousek.
Oprava: Peugeot Expert, ne Partner
http://www1.ebm.cz/applications/scripts/cfoto_gener.php?fotoZaklad=04355342&sfoto=1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23;24;25;26;27;28;29;30;31;32;33;34;35;36;37;38;39;40;41;42;43;44;45;46;47;48;49;50;51;52&selectedValue=1&amb=E&kvolvo=0435&ver=1214738944000
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.06.2008 21:28, Multivan
MPV jsou fajn, ale kdo někdy měl Multivan tak je pro něj i GrandCokoliv malé. Jenže za 150t. to bude max. překopaný transporter s nápisem Multivan, což je dost velký rozdíl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.06.2008 09:46, RE: Fiat
anonym napsal:
Tady se nejedná o kontroverzní vzhled ale o nějakej výjev zhulenýho automobilovýho návrháře kterej zřejmě podal návrh na schválení 31července den před celoitalskou měsiční dovolenou, tak mu to odklepli aby měli klid nebo fakt nevim
Jasně, pak to další zhulenci postavili do New Yorku do muzea moderního umění, kde je jako ukázka dokonalého technického designu a funkčnosti notebooků zastoupeno i IBM. A všichni, co si multiplu, ať novou nebo starou, koupili, byli taky zhulení. Hele, vem si sáček a vyblij se jinde než na diskusi. Myslím, že multipla je nejrozumnější rada pro tu paní, která se tu objevila.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.06.2008 15:53, kupim autosedacku
ahoj koupim auto sedačku do fiatu nebo pegot jednu nebo lavyci
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.06.2008 19:05, RE: je to jasne...
bubu napsal:
za 150 000 kupis slusneho kombika Volvo V70 alebo 850
a posereš se z oprav
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.06.2008 22:11, RE: Investice po koupi
anonym napsal:
jaká investice 50-100tis???A co bys tam chtěl měnit za takový prachy?dát 100tis do oprav u auta,který jsem si sotva koupil?beru rozvody,brzdy,případně čepy apod na podvozku,ale u auta do 150tis asi nečekám,že bude v super stavu,a pokud by tam bylo tolik věcí na výměnu tak ho ani nekoupím!jednoduchý ne?
druhá věc,že taková rodina asi nedá všechny svoje peníze za auto.
Tak pane chytrý, budeme počítat beru odhadem prům. ceny na MPV:
rozvody: 5.000
podvozek: (čepy, (celá ramena-Renault), příp. ložiska, geometrie, tyčky stab): 15.000
brzdy komplet: 12.000
olej a filtr: 1.000
filtry (vzduchový, kabinový..) 1.500
klima (desinfekce, promazání, doplnění) 2.000
pneu na zimu a léto (málokdy jsou na autě v bazaru pěkné pneu): 15.000
zadní řada sedaček (jelikož 95 proc MPV je nemá, přece je tam nenechám, když za ně 10-ku dostanu): 10.000
stěrače budou v pytli: 1.000
určitě nějaké to těsnění/simerink: (ony ty pečlivě umyté motory nikde netečou, teda není to vidět, kde tečou) 1.000

.... už bych to mohl sečíst ne?
.... ejhle 63.500

a to se nesmí nic podělat na motoru (svíčky, kabely ke svíčkám, váhy vzduchu, silentblok, nějaké to čidlo...) dále nesmí prasknout po pár měsících výfuk.

atd. atd. atd. Buďme realisté do MPV za 150 se prostě tolikhle peněz nacpe. Anebo musíte hoooodně velký štěstí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 09:32, Fiat Multipla
Fiat Multipla je přece nádherné auto - bez legrace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.08.2008 15:23, Opel Zafira 6 mist + naklad?
Opel Zafira 6 mist + naklad?
Hledam rodinne auto pro 2 dospele + 3 deti + obcas 1-2 dalsi (babicka, kamaradi atd.).
Moji favorite jsou Opel Zafira (jeta 2004-2005 cca 11tEUR) a Dacia Logan MCV (nova cca 13tEUR).
Za prednost Zafiry beru moznost usporadani 6 sedalel + zavazadla na miste 7. sedadla.
Mate nekdo zkusenosti prave s timto obsazenim?
Je tam pak srovnatelne nebo podstatne mene mista nez v beznem kombi?
Je Logan uvnit podstatne vetsi nez Zafira, nebo je to skoro stejene?
reagovat
  1 ... 3 4 5


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.