0
zpět
 

diskuze k tématu: ZKUŠENOSTI (16-ti letého) UŽIVATELE: Renault Clio 1,2

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.03.2007 22:58, Megane
Kámošovi z Megana rok 2004 tekl olej snad po litrech. Hotová olejnička. Samo mu prasklo čelní sklo, řízení táhlo k jedné straně, karta místo klíčku fungovala podle nálady a motor se alespoň jednou za měsíc přepnul do nouzového režimu.
K tomu všemu neochota servisů cokoliv řešit. Hrůza!
A to měl najeto 20000km. Motor 1.4
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.03.2007 23:24, RE: Megane
Peet napsal:
Kámošovi z Megana rok 2004 tekl olej snad po litrech. Hotová olejnička. Samo mu prasklo čelní sklo, řízení táhlo k jedné straně, karta místo klíčku fungovala podle nálady a motor se alespoň jednou za měsíc přepnul do nouzového režimu.
K tomu všemu neochota servisů cokoliv řešit. Hrůza!
A to měl najeto 20000km. Motor 1.4
No musím přiznat, že jsem dneska asi trochu přetaženej. Nerozumím některým věcem: na jednu stranu jsem se od "profesionálního dělače aut"dozvěděl, že jsou origo díly a práce ve Francii přeukrutně drahé. Na druhou stranu jsem, ale vyčetl v dalším příspěvku, že vozí díly z Francie a že tam jsou za babku. Osobně bych do takových kšeftíků nešel a auto bych si od takových "dělačů aut" taky nekoupil. Kdo má chuť, prosím.
Osobně jsem si dal za cíl zbavit se té 106ky, co jsem neuváženě koupil loni manželce v Německu (v perfektním stavu a málo jetou) a koupit něco z čeho nepoteče olej, motor bude mít pravidelný chod, nebude upadat do nouzáku a nebudu muset neustále jezdit na diagnostiku. Logicky mi vychází japončík, protože mám 5 jap. auto a nikdy jsem takové problémy neřešil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.03.2007 23:29, RE: Megane
Šakal napsal:
No musím přiznat, že jsem dneska asi trochu přetaženej. Nerozumím některým věcem: na jednu stranu jsem se od "profesionálního dělače aut"dozvěděl, že jsou origo díly a práce ve Francii přeukrutně drahé. Na druhou stranu jsem, ale vyčetl v dalším příspěvku, že vozí díly z Francie a že tam jsou za babku. Osobně bych do takových kšeftíků nešel a auto bych si od takových "dělačů aut" taky nekoupil. Kdo má chuť, prosím.
Osobně jsem si dal za cíl zbavit se té 106ky, co jsem neuváženě koupil loni m...
No a k těm dílům je to asi tak, že díly na malé auto jsou vždycky levné a díly na větší auta jsou drahé jak prase a to bez rozdílu značky. Drobné výjimky potvrzují pravidlo. Samozřejmě, pokud někdo dělá auta na kšeft a bastlí je z dílů z vrakáče, tak je to asi výhodné, ale nic netrvá věčně a v dnešní době už se divím, že na to někdo skočí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.03.2007 01:01, Díly na clio
Tak clia jsem měl dvě a jedno 1,4 I gen a druhé 1,2 II gen. První bylo pohroma, druhé celkem šlo ale teď k ceně dílů!

Některé díly z druhovýroby byly dražší něž originály na BMW compact 318 TI (1997) který jsem vlastnil asi tři roky. Každej mi říkal, ty vole ty máš peněz, že si můžeš dovolit servisovat BMW. Omyl pánové, všechna auta mi servisuje i servisoval spolehlivej mechoš, který má jako jediný v této republice moji důvěru. A pozor, nejlevněji vycházel servis pro BMW a to s jedinou vyjímkou, dával se tam olej OV 30, ale i ten filtr stál míň než na předchozí dvě clia!

Příklady:
clio II porucha kapličky tachometru - neukazovaly rafičky, jen kontrolky fungovaly. Možno pouze celý kus a orig., druhovýroba neexistiovala. Cena za díl 19 500,-
Clio I čidlo teploty chladící kap. 2800,-
Clio I 25 cm obyčejná trubka součást chladícího systému - 1500,-
Ložisko 1600,- Motorek stěračů 5000,-
Plastové držátka povázků z plata - 250 kč atd atd
Dnes každej kafrá o druhovýrobě, ale ta je většinou dostatečná až v době, kdy je z auta stará plečka a člověk chce novější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.03.2007 07:07, RE: Pro všechny pisatele
mufik.martin napsal:
Stejne porad nejak nechapu vyhodu auta z Francie, domaci znacka v domaci zemi je prece vzdy drazsi nez jinde ne? Za dalsi, auto vozite delsi vzdalenost, a ze by Francouzi nestaceli tachometry a Nemci ano? Pokud vim, tak ani Nemci nestaceji tachometry, to dela dovozce tech aut z ciziny. Jinak si stejne myslim, ze je ve finale jedno, odkud auto privezete, zalezi na stavu a cene. Napriklad Svycarsko nema zadnou automobilku, a presto auta ze Svycarska patri k tomu nejlepsimu vubec. Temer kazde ma pl...
Vždyť už mezi řádky ti to řekli.... Nakoupí za málo, vypadá líp, nechá se stočit (protože jsou líní haha), takže vyvařej daleko víc....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.03.2007 09:12, RE: Megane
Šakal napsal:
No musím přiznat, že jsem dneska asi trochu přetaženej. Nerozumím některým věcem: na jednu stranu jsem se od "profesionálního dělače aut"dozvěděl, že jsou origo díly a práce ve Francii přeukrutně drahé. Na druhou stranu jsem, ale vyčetl v dalším příspěvku, že vozí díly z Francie a že tam jsou za babku. Osobně bych do takových kšeftíků nešel a auto bych si od takových "dělačů aut" taky nekoupil. Kdo má chuť, prosím.
Osobně jsem si dal za cíl zbavit se té 106ky, co jsem neuváženě koupil loni m...
Šakale, asi sem to špatně vyložil. Originál díly a servisy jsou extrémně předražený. Např. třeba čelní sklo tam stojí 1840 eur!!! A voni jsou francouzký lidi dost nešikovný a proto pro ně nabouraný auto znamená značkový servis a orig. díly. Přitom na vrakáčích toho jsou haldy, ale oni si to nekoupí a i kdyby, tak si to stejně neumí spravit. Nechci je urážet, ale pro mě jsou to prostě kopyta. Kromě toho, nedivím se vám, že by jste si clio nekoupili, ale to řikáte vy, co maj trochu přehled. Ale my to neprodáváme takovejm týpkům jako jste vy. My to prodáváme důchodcům nebo ženskejm. A kdo řiká, že jim vykecáme, že taháme jedno auto za druhym. Pro ně jsme prostě lidi, kteří se chtějí zbavit svého autíčka. Ale nejdůležitější prostě pro nás je, že se to prodává. To je přece priorita.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.03.2007 10:21, RE: Megane
Gery napsal:
Šakale, asi sem to špatně vyložil. Originál díly a servisy jsou extrémně předražený. Např. třeba čelní sklo tam stojí 1840 eur!!! A voni jsou francouzký lidi dost nešikovný a proto pro ně nabouraný auto znamená značkový servis a orig. díly. Přitom na vrakáčích toho jsou haldy, ale oni si to nekoupí a i kdyby, tak si to stejně neumí spravit. Nechci je urážet, ale pro mě jsou to prostě kopyta. Kromě toho, nedivím se vám, že by jste si clio nekoupili, ale to řikáte vy, co maj trochu přehled. Ale my...
2 Gery: No koukam na poctivce, jako jste vy.. "Duchodcum a zenskym" nakecate, ze je to vase auticko se kterym jste byli jen a jen spokojeni. Samozrejme, ze to auto nebylo nikdy bourane a urcite jsme nepretocili tachometr, co? ... diky za tip - ale od tebe a tech tvych kamosu "profesionalnich dovozcu" fakt auto nechci..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.03.2007 21:27, RE: Megane
Kamil napsal:
2 Gery: No koukam na poctivce, jako jste vy.. "Duchodcum a zenskym" nakecate, ze je to vase auticko se kterym jste byli jen a jen spokojeni. Samozrejme, ze to auto nebylo nikdy bourane a urcite jsme nepretocili tachometr, co? ... diky za tip - ale od tebe a tech tvych kamosu "profesionalnich dovozcu" fakt auto nechci..
Řekl pravdu, tak co? Taky se musí nějak živit, nebyl bys lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 10:01, RE: Megane
Gery napsal:
Šakale, asi sem to špatně vyložil. Originál díly a servisy jsou extrémně předražený. Např. třeba čelní sklo tam stojí 1840 eur!!! A voni jsou francouzký lidi dost nešikovný a proto pro ně nabouraný auto znamená značkový servis a orig. díly. Přitom na vrakáčích toho jsou haldy, ale oni si to nekoupí a i kdyby, tak si to stejně neumí spravit. Nechci je urážet, ale pro mě jsou to prostě kopyta. Kromě toho, nedivím se vám, že by jste si clio nekoupili, ale to řikáte vy, co maj trochu přehled. Ale my...
Možná mi něco uniklo, ale když jsou Francouzi tak neschopní, že nedokážou auto opravit, to si ho mám koupit, když ho sami postavili?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 10:25, RE: Megane
Giorgio napsal:
Možná mi něco uniklo, ale když jsou Francouzi tak neschopní, že nedokážou auto opravit, to si ho mám koupit, když ho sami postavili?
To Giorgio: trefil jsi se presne :) jinak mam rad francouze, nektere citroeny a temer vsechny Peugeoty, ale kdyz by Francie byla tak vyhodna, proc se vsichni orientuji na DE? Je to kvuli tomu, ze vice lidi umi spise nemecky nez francouzky? je to tim, ze to je i bliz? Kdyz je Francie tak zlaty dul proc odtamtud nevozi vsechny? Jen na okraj, moje Punto je dovezeno prave z Francie, bylo to tuknuty na dvere :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 11:52, Kvalitka
Nevím co všichni furt máte?! Není prostě nad audinu, tak se s tím smiřte. Kvalitka, kvalitka, kvalitka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 13:58, RE: Megane
Kamil napsal:
2 Gery: No koukam na poctivce, jako jste vy.. "Duchodcum a zenskym" nakecate, ze je to vase auticko se kterym jste byli jen a jen spokojeni. Samozrejme, ze to auto nebylo nikdy bourane a urcite jsme nepretocili tachometr, co? ... diky za tip - ale od tebe a tech tvych kamosu "profesionalnich dovozcu" fakt auto nechci..
Kamil: Ale bacha. My jim to klidně řekneme, že to bylo ťuknutý tam a tam, že je to přivezený z Francie a jim to nevadí. A pozor, tácháče nikdy nepřetáčíme, to vám můžu odpřísáhnout. Nemáme to zapotřebí, ty auta maj stejně namotáno takovejch 60 70 80 tis. Mrzí mě, že teď před váma vypadám jako ňákej podvodník. Vopravdu je to všechno v pohodě. Můžu vám říct, že jsem třeba nikdy nikoho nepodplatil. Oni ty prachy z těch aut taky nejsou zadarmo, ona je to taky makačka a scháněčka. Opravdu to dá velkou práci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 15:40, RE: Megane
Gery napsal:
Kamil: Ale bacha. My jim to klidně řekneme, že to bylo ťuknutý tam a tam, že je to přivezený z Francie a jim to nevadí. A pozor, tácháče nikdy nepřetáčíme, to vám můžu odpřísáhnout. Nemáme to zapotřebí, ty auta maj stejně namotáno takovejch 60 70 80 tis. Mrzí mě, že teď před váma vypadám jako ňákej podvodník. Vopravdu je to všechno v pohodě. Můžu vám říct, že jsem třeba nikdy nikoho nepodplatil. Oni ty prachy z těch aut taky nejsou zadarmo, ona je to taky makačka a scháněčka. Opravdu to dá velkou práci.
Vim ze dovazet auta nnei zadny med, a je pravda, ze i male bouracky, kdekoliv na zapade vyjdou hrozne draho opravit a nemci moc nechteji kupovat opravovana auta,a tak to jde k nam. Kdo bydli treba blizko Ceskych hranic, tka jezdi dokonce auta nechavat po bouracce opravovat k nam do CR kvuli cene servisu. Urcite dovoz a prodej neni jednoduchy, ale kdyz je clovek sikonvy, da se na tom slusne zbohatnout
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.04.2007 16:38, RE: Megane
mufik.martin napsal:
Vim ze dovazet auta nnei zadny med, a je pravda, ze i male bouracky, kdekoliv na zapade vyjdou hrozne draho opravit a nemci moc nechteji kupovat opravovana auta,a tak to jde k nam. Kdo bydli treba blizko Ceskych hranic, tka jezdi dokonce auta nechavat po bouracce opravovat k nam do CR kvuli cene servisu. Urcite dovoz a prodej neni jednoduchy, ale kdyz je clovek sikonvy, da se na tom slusne zbohatnout
Koukám, že si rozumíme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 20:38, clio
Mám clio limitovanou sérii MTV a je super!!!Je vybaven CD přehrávačem s ovládáním pod volantem se suprovou reprodukcí .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2007 09:46, RE: Recenze
Dave_Logins napsal:
Urcite bych si nedovazel clio, to bych rovnou mohl zustat u sve Felicie..:)
felicia a clio maju spolocne len to ze su to male auta .
Clio sa neda porovnavat s polovyrobkom akym je Felicia :)
A to som mal dve felicie kratku ja dlhu /kombi/, obe boli cervenej farby.
1,2V clio sa rozgula na 170 a na ceste relativne sedi s feliciou sa za dazda neda ist viac ako 140. Nehovoriac o spotrebe kt. je s feliciou na hranici skoro 9tich litrov Clio spravy za 6 litrov. ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2007 09:52, http://moje.auto.cz/transam/clio.html
Skoda ze nepisete podrobnejsie recenzie ale len skusenosti s burackami. recenzia na Clio II nasiel som na http://moje.auto.cz/transam/clio.html
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.06.2007 17:27, RE: Recenze
felicia napsal:
felicia a clio maju spolocne len to ze su to male auta .
Clio sa neda porovnavat s polovyrobkom akym je Felicia :)
A to som mal dve felicie kratku ja dlhu /kombi/, obe boli cervenej farby.
1,2V clio sa rozgula na 170 a na ceste relativne sedi s feliciou sa za dazda neda ist viac ako 140. Nehovoriac o spotrebe kt. je s feliciou na hranici skoro 9tich litrov Clio spravy za 6 litrov. ..
nesrovnávej prosím clio a felicii...clio na felinu prostě nemá... a bez diskuze prosím...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.06.2007 20:41, RE: Recenze
anonym napsal:
nesrovnávej prosím clio a felicii...clio na felinu prostě nemá... a bez diskuze prosím...
Felicie neni vůbec špatný auto, vydrží a umí jezdit (docela pohodlně), ale na clio se nečape kvalitou karoserie, lépe řečeno kvalitou použitých materiálů a hlavně antikorozní ochranou!!!! Eště sem neviděl clio od 98 aby bylo rezavý, ale felina.... Tam bohužel udělali soudruzi ze Škody chybu, což je škoda. Felču to hrozně poškodilo, přestože je to kvalitní vůz.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.